Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

JimWalker007

Konečne po dlhej dobe v kine kriminálna dráma, ktorá drží diváka v napätí a má atmosféru, bez toho aby vybuchla polovica mesta a strieľali tam z rotačného guľometu. Záporáka výborne stvárnil severský hybrid Petra Sagana a Ryana Goslinga. Jednu hviezdičku uberám za občasné mantáctvo starých známych policajtov /Žena v klietke/ , ktoré ma k záveru už rozčuľovalo. ()

lu1

Po prvních dvou dílech z řady oddělení Q pro mě trochu zklamání. Ne, že by film postrádal atmosféru, ale nečetla jsem knihu, tak nevím, jestli styl vyšetřování a la městská policie se objevil i v knižní předloze, nebo jde jen o nezvládnuté uchopení příběhu ve filmu. A druhá věc, a to je tedy čistě můj problém, téma, na němž příběh stojí, se mi hnusí a ta scéna jak....kdo viděl, ví, to jsem skoro nevydýchala. Nicméně záporák výborný, Nikolaj Lie Kaas by si svůj dumák výraz mohl nechat patentovat -než jsem viděla jiné filmy, myslela jsem si, že se jinak tvářit neumí- herecky za mě není co vytknout. Ale podruhé to vidět nemusím :) ()

lajkus

SPOILERY.... Mohammed Nos a Něvěřící huba jsou z5.... Začátek slibný, prostředek napínavý a konec nelogický a nudný (přál jsem ať zabiják toho prcka utopí, ale ne, my zkrátka musíme mít happyend), kvůli nudnému a vcelku i danému konci, bez napětí dám za 4... Stále ok Dánové... HODNOCENÍ TRILOGIE : Vcelku hodně podobné Jo Nesbovi.... Obrovským problémem všech dílů je to, že o postavách víme prd (nepotřebuju znát jejich rodinný život, ale přece jenom něco víc by nevadilo) a až na 2. díl nudné konce, které končí (až na 2. díl) happyendem.... Více by tomu seděl formát minisérie (tzn. 3 - 4 díly o jenom případě), lepší režie by také bodla.... Ale nu což po dlouhý době jsem viděl něco, co by se dalo nazvat seversky mrazivé... Celá trilogie to má u mě za 4*..... Ideální filmy na rande... ()

Jarda68

Po průměrné Ženě v kleci a zdařilejších Zabijácích se jedná o třetí,nejlepší případ oddělení Q...Mrazivý,drásavý,drsný film o vyšinutcích z náboženských sekt a jednom ještě větším bláznovi....80% ()

Ivuska71

Víte, co je výborný? Řeknu vám to, když už se tak blbě ptám. Výborný je tenhle film. Je o to surové, realistické, drsně severské psycho - doslova. Všichni v tomhle dílku byli nějakým způsobem pošahaní a bylo to tak neskutečně natočené, že jsem se chvílema smála a chvílema jsem lezla po stěně. Z toho největšího psychouše (i když někdy by se čtyři hádali, kdo to vlastně byl) jsem byla totálně vynervačená. Od Olsena jsem už něco málo přečetla, takže jsem nečekala romantickou ukolébavku, a také jsem se jí nedočkala. O dětech to tedy tak trochu bylo, ale co se s nimi a kolem nich dělo nemělo s romantikou a sladkým dětstvím nic společného. Totálně mě odzbrojil detektiv Carl, na kterého hned tak nezapomenu. ()

Kvapca24

Nejslabsi dil trilogie. Nechybi humor, ale nabozenstvi neni zrovna moje oblibene tema. Kazdopadne stale povedena severska kriminalka. ()

Mark1983

Tedy knihu jsem nečetl, ale trilogie detektiva Carla Morcka je jako schody vedoucí nahoru, protože třetí část je neuvěřitelně dějová a ještě působivější než Zabijáci. Byl jsem napnutý od začátku do konce. ()

thorax65

Kdo nečetl knihu, bude asi dobře naladěn. Ve druhém případě si asi bude rvát zbytky vlasů, je to (na seveřany) slabý odvar s úplně jinými ingrediencemi. Z počátku je to trochu krkolomná jízda, která nabírá otáčky až se stopáží. Pohnutky krejčovského kojota děj osvětlil jen letmo, záhadný únos pana hlavního byl celkem překvápko - jen ty vysvětlivky v boudě mohly býti vzaty u krčku. Navzdory tomu ale opět solidní práce, jen scenárista bz měl omezit příjem alkoholu anebo film nazvat ouplně jináč. Knižku doporučuji (95%). 60/100 ()

d_stirling

Každý si sebou nese svůj vzkaz v láhvi a Moland se pravděpodobně pokusil několik takových lahví otevřít a rozehrát partii utajených dramat odehrávajících za zavřenými dveřmi domů, bytů a lidských duší. Bohužel výsledkem jsou jen povrchní dialogy a neustále unikající motivace postav, zejména pachatele. Možná jsem se nechal rozmazlit komplexností severských detektivních seriálů, ve kterých každý dostane času natolik, aby se divák nemusel spokojit s tím, že pachatel měl prostě těžké dětství, ale v jejich konkurenci Vzkaz v lahvi neobstojí. ()

RoyBatty444

Snaha zachovať si inteligentný prístup a priblížiť sa komerčne naladeným americkým trilerom je zjavná. Herecky je snímka na úrovni ale čo sa týka dialógov trochu krivká. Taktiež rozpoltené to je aj s výpravou, dramaturgiou, kamerou občas výborné občas nie. Príbeh je trochu tuctový ako hlavný záporák a nutkanie riešiť náboženskú otázku veľmi násilné. ()

juluch

ked on si ich clovek cely cas predstavuje uplne inac v tej knihe. dobre, hodnotme film. nemozem si pomoct, neverim, ze clovek, ktory necital knihu, dokaze uplne pochytit celu zapletku. nuz...mozno sa mylim ()

hanca.uh

Četla jsem knihu, viděla jsem film, obojí skvělé, sympatická drsná dvojice zamračených detektivů (tak jak se na dánské představitele krimi patří), v knize je mnohem víc rozvinutější děj vězněných sourozenců, což mi ve filmu malinko chybělo, nicméně i tak "uděluji" 5 dobrých hvěz. ()

kodwin

Moc mě to nezaujalo. Řekl bych takový severský průměr. Čím víc toho člověk vidí, tím víc mu to všechno splývá. ()