Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

sherudan

V podstatě totéž, co předchozí dva díly. Chybí tu jiskření mezi hlavními postavami, Morck není otupělý cynik, ale zhroucená troska, Assad zase samozvaný filantrop a myslitel, postrádající tajemství, které ho v knize provázejí. Rose pak nemá s tou knižní společného vůbec nic, místo ujeté schizofreničky je tu jakási sluníčková pipka. Navíc se tenhle díl hodně odchyluje od předlohy a temnou atmosféru knihy nahrazuje tupá akčnost. ()

w.w.

detektívi Pat a Mat v akcii! toľko nelogických vecí pri predávaní výkupného som ešte nevidel...ťažko sa to triezvo pozerá ()

amalia

Ze serie ctyr filmu Jussi Adler-Olsena, dle jeho knih, jsem zfilmovane videla dva, a toto byl jeden z nich. Uz kvuli tem hercum, skvely Nikolaj Lie Kaas. Severske detektivky a filmy maji vzdy neco do sebe, jen jsem film videla pred delsi dobou, knihu jsem necetla, ale staci to i tak. ()

Mukade

geniálny zločinec bývalý jehovov svedok momentálne satanov syn vs "superschopní" policajti ako vystrihnutí z vtipov o policajtoch. A ten záverečný súboj = čerešnička na torte. Do popisu by sa malo doplniť že ide o komédiu. Režisér a senárista babráci. ()

CheeseFigure

,,Najpozitívnejší" severský detektív Carl Morck sa tentoraz, po zvrátených zbohatlíkoch, zapletie s psychotickým únosom detí. Odkaz vo fľaši mi prišiel, na rozdiel od predchádzajúcich Zabijákov, viac priamočiarejší a jednoduchší, ale nemenej zábavný. Samozrejme, severania si nemôžu odpustiť kruté scény (pichnutie človeka nožničkami a následne strihanie), zas ale, ak ste ľahšej povahy, veľa sa ich, našťastie pre vás, nedočkáte. A celkom ma pobavil Carlov (priezvisko sa radšej ani nepokúsim skloňovať) skepticizmus ohľadom viery. Možno trochu, na dej, ľahšie, ale stále zábavné krimi. ()

gizi

Tak jsem zkusil jeden příběh Oddělení Q a tím také skončil. Bohužel je to styl amerických filmů, kde jde o napětí, ale logika a realita jde mimo. Nejdřív dlouhá nuda, pak to vypadá, že se to konečně dobře rozjede, ale ouha, ten rozjezd je tak nějak přehnaný, kroutím hlavou... 60%. ()

Bragi66

Další dobrá severská syrovinka. Jussi Adler-Olsen je právem srovnávaným spisovatelem jako norský Jo Nesbø. Jen tak dál! ()

Pan_Jouda

Z prvních třech detektivek od Adler-Olsena asi nejslabší. Nicméně ne příběhem ale filmařským provedením kvůli béčkovosti některých scén. Myslím tím akční scény ke konci filmu, které svojí nelogickou posloupností a časovostí sráží výsledek celého díla o stupeň dolů. Škoda, jinak je to totiž další skvělá severská detektivka se zajímavými protagonisty. ()

Sao Saoi

KINOSS: Na jednej strane skvelá atmosféra, výborná hudba, excelentní herci, ale na druhej naivne riešené niektoré dejové zvraty, ľahko predvídateľný dej či naznačené alke nevysvetlené veci... SKrátka potenciál filmu naplnený na 50%. Čo je veľká škoda... ()

cica

Myslím, že zatiaľ najlepšia časť trilógie. Film dokázal vtiahnuť do deja už od prvých chvíľ. K atmosfére určite prispela aj skvelá hudba a výkony hercov. Kaas bol výborný, hlavný záporák tiež. ()

52637

Pomaly rozjezd, ale pak to zacne. Vynikajici psychopat a ustredni dvojice vysetrovatelu. Zena v kleci super, Zabijaci pecka a Vzkaz v lahvi zatim nejlepsi ()

tseidlova

Ač se film dost liší od knihy, úplně bych to nepovažovala za nevýhodu. Naopak, povedlo se to osekat tak, že to má hlavu a patu a neuškodilo to příběhu, je to akční, vtipný a člověka to rychle vtáhne do děje. Carl mě strašně baví. Za mě jednoznačně nejlepší díl Oddělení Q. ()

Konev

Až na některé nelogičnosti, kdy někteří jedinci jako by neměli v kritické chvíli mobil, aby se mohli spojit s ostatními atp. a až na ten úděsný útrpný ksicht komisaře Nikolaje, celkem slušná podívaná. Jo, a Svědkové Jehovovi opravdu žádné rituály nedělají :-) ()

kratajirka

Seveřané umí psychologické thrillery napsat a umí je i natočit! A ne jen tak ledajak ... Oddělení Q v plné palbě vstupuje do světa náboženského fanatika ... Msta je hlavním pojítkem mezi vyšetřovateli a psychopatem. Na plnou hubu říkám - tyhle severský dramata dobudou svět kinematografie. ()

Von Kempelen

Zas půjdu tak trochu proti davu, protože mi první polovina filmu seděla daleko víc než zbytek. Ta rádoby temná jizda v druhý půli byla totiž podložená takovou spoustou nelogičností, že se nedalo než kroutit hlavou a čekat na závěr. Takže natočený (tradičně) výborně, ale příběh a scénář hlavně v druhý půli na úrovni americkejch béček. ()