Jean Gabin v roli venkovského statkáře, který vzal spravedlnost do vlastních rukou. Francouzsko-italský snímek režiséra a scenáristy Pierra Granier-Deferrea z roku 1970 připomene Jeana Gabina (vl. jménem Jean-Alexis Moncorgé 1904–1976) v období jeho nejvyzrálejšího herectví, kdy měl již za sebou desítky slavných rolí včetně Jeana Valjeana či slavného komisaře Maigreta. Po dobu své 20 let dlouhé herecké kariéry natočil Jean Gabin téměř půl stovky filmů.
Postava starého patriarchálního farmáře Augustea Maroilleura, kterou ztvárňuje v tomto kriminálně laděném thrilleru, Jeanu Gabinovi dokonale padne. Jeho hrdina je despotickým, ale svým způsobem spravedlivým vládcem své půdy v tradiční farmářské rodině v Normandii, ve které společně hospodaří dvě dcery i jejich manželé. Ve chvíli, kdy Auguste zjistí, že jeho vnuk Henri je zapleten do nebezpečného obchodu s pašeráky drog a že jeho farma se dokonce stala úkrytem pro smrtící bílý prášek, neváhá vzít spravedlnost do svých rukou. Když je však prolita krev, nebezpečná hra se mění v nevyhlášenou krutou válku bez zákona a pravidel. (Česká televize)

nervoznideda

Skvělý film, hudba vynikající , která neruší ale naopak umocňuje výkony herců. Viděl jsem tento film mockrát a jeho sledování mne vždycky nadchne. A konec je skvělý, jak udělat z mladého janka sedláka. Pane Gabine děkuji za skvělý zážitek. Takhle se má chovat rodina. ()

NinonL

Jean Gabin si mě touto rolí získal. Drsný sedlák, přísný na sebe i na svou rodinu v boji o záchranu svého vnuka, který se dal na scestí. Chladná atmosféra bez jakéhokoli citu a přece ... ()

Jindros

Americký film z Francie. Typické westernové atributy (nezměnitelný rančer ze starých časů) a zpracování syrové, jak mají sedmdesátky být. ()

Historik

Ukázalo se, že to Jean Gabin měl opravdu dobře promyšlené a že to zvládl se suverenitou sobě vlastní, ale na jednom statku bych s ním přece jen žít nechtěl. ()

Karlas

Pravá selská aristokracie v tvrdém boji s bestií drogové mafie. Střet vzácných hodnot starého francouzského venkova se zkaženou částí jablka moderní společnosti, nedává prostor ke slitování. ()

Pierre

Heroin je postaven především na Jeanu Gábinovi, který zde ztvárňuje postavu drsného venkovského sedláka který zjistí, že jeh vnuk zapleten do podvodu s drogami. Po dramatické stránce se Gábinovi s Deferrem povedla určitě o dost víc Kočka. Heroin nemá tak hustou atmostféru a hlavně mu chybí pořádný konec který byste si u takového filmu přáli. Ale i Heroin není špatné drama, i když ho samozdřejně tahne především Gábin. Trochu slabší čtyřku tedy dám. ()

Orlau32

Film, který za 35 let nezestárnul, ostatně jako nedostižný a nezapomenutelný JEAN GABIN a jeho herecké mistrovství. Moc nemluví, jenom chodí a kouká - ale jak !!!! Tohle dosud nikdo neumí ! Ne na příběhu, ale na jeho postavě neohroženého a nezlomitelného sedláka, který za každou cenu hájí čest svého vnuka a své rodiny je založen celý příběh. Filmů o drogách má filmografie plné žoky, ale konkurovat tomuhle může málokterý - jestli vůbec... ()

contrastic

Film, který stojí a padá na hereckém výkonu Jeana Gabina, kterému role stárnoucího farmáře padla jako ulitá. Takže po sérii filmových novinek, kdy jsem nemohl šáhnout po plném hodnocení, u tohoto téměř 40. let starého kousku je dávám s čistým svědomím. Maximální spokojenost !! ()

rykardo

Gabin v roli stárnoucího statkáře - patriarchy, kterého okolnosti donutí chránit svoji rozvětvenou rodinu jak před policií, tak drogovými dealery za každou cenu a spravedlnost v tomto případě bere do vlastních rukou... Francouzská stará škola v plný parádě, kde těch pár much na kráse ( na mě přeci jenom místy až dost pomalý tempo vyprávění, mírně strohé dialogy, komornější zpracování a na to navozující kratší stopáž... ) s přehledem válcuje Gabinův excelentní výkon. Srovnání s kultovnějším STRAW DOGS se sice nabízí, ale na rozdíl od nich je LA HORSE přeci jenom daleko umírněnější a stravitelnější ( bráno z pohledu většinového publika samozřejmě ), tudíž zas až tak drsnou, syrovou ( a místy silně exploatační ) jízdu ve stylu již zmíněného anglického kultu, rozhodně nečekejte :-). I tak LA HORSE vážně potěšil, nevim čim přesně to bude, ale ať už vezmu prakticky jakoukoliv francouzskou produkci, která se mi v poslední době dostala do rukou, pokaždý to stálo za to !!! ()

italka63

Tenhle film jsem viděla třikrát a Gabin hrál ošklivého, protivného ale mazaného dědka, který se dostal do sporu s mafií, dokonale:-) ()

topi

Jean Gabin s kamennou tváří je ze staré školy a problémy si vyřeší sám a po svém. Dokonce i s nebezpečnými darebáky, kteří jdou po jeho vnukovi. Přímočará vybíjená, kde jsou na Gabina i policajti krátcí. ()

YURAyura

Surovy film ze stare skoly, kde stary farmar Gabin bere brani svou kosatou rodinu - rekl bych, ze Capenter tu studoval a v Assault on Precinct 13 studium pekne zurocil ;]] ()

Rosalinda

Já nevím. U mne v tomto případě něco tak úplně stoprocentně nefunguje. Hudba ano, Gabin ano, vše kolem ano a přitom ne. Drsné a působivé to je, věrohodné už méně. Nemůžu si pomoct, ale Simone Signoret peroucí se za svá mláďata ve Spálených stodolách byla něčím mnohem, mnohem věrohodnější a zároveň i temnější než zde mistr Gabin. Každopádně skvělý a nezapomenutelný film, který mi ale říká jednou a dost, víc hladin neobjevíš. Ale to vůbec nevadí. ()

L_O_U_S

Američani mají Clinta Eastwooda, Francouzi zase Jeana Gabina. Ten sice nehláškuje, ale taky se s tím vůbec nesere. Filmu chyběla hustější atmosféra a chtělo by to přidat na naléhavosti. Místy se divák neubrání smíchu (čtení Henriho svědectví na policii). (1 256.) ()

Skip

Gabinovi tahle role perfektně sedla a jen díky němu je tento film opravdu dobrý. Jinak by to byl film spíš průměrný. ()

Fanucci

Příšerně natočené, scénář by pochopil i pomalejší žák zvláštní školy, dost katastrofální herecké výkony a ani ta svraštělá, strnulá Gabinova držka to v tomto směru nevytrhla...:-) Co tohle bylo sakra?! Jsem se těšil na kvalitní starší francouzský film a dostal jsem takovou hrůzu...Ach jo...jdu kouknout na Profesionála s Belmondem, to by mi mělo zvednout náladu. P.S Nezvedlo:-) ()

d-fens

téma patriarchálnosti, cti a hrdosti, tvrdosti, sily tradície, sedliackej pragmatickosti, schopnosti riešiť si svoje problémy bez "pomoci" štátu, zoči-voči moderným priekupníkom s narkotikami s vilami kdesi pri Ženevskom jazere, to ma naozaj zaujalo... ale tá hudba bola pre mňa hrozná. Vôbec nesadlo - Gainsbourg bol až príliš kaviarenský inťoš na to, aby zložil niečo adekvátne k takejto zemitej gangsterke zo sedliackeho prostredia. Tak isto by film asi neprešiel cez ochranárov zvierat, ale inkriminované scény dotvárajú ešte mocnejší nádych tvrdosti-surovosti a realizmu. Film, ktorý nie je až tak výrazný, ako by sa podľa vysokého hodnotenia (81%) mohlo zdať, ale aj tak si naňho po rokoch určite spomeniete ()

Martin741

Velmi moc sympaticky film o starom statkarovi /Jean Gabin- Sicilsky Klan, Touchez Pas au Grisbi/, ktory si brani majetok pred bandou vydriduchov a pred kadejakou nasranou militantnou vymletou luzou. Okrem Gabina tu hral aj Reinhard Koldehoff /u nas znamy mr. Ears z filmu Dva machri mezi nebem a peklem/. Maximalne zaujimave prostredie francuzskeho vidieka, silne sceny /kravy/ a vyborna rezia Pierre Granier -Deferra. 100 % ()

MrPierc

Zásadový zapšklý děda, který drží celou rodinu pevně v rukou. Nejmladší člen dělá přechovávatele drogy, zásilku najde Gabin a zničí. Začíná boj mezi drogovými dealery a nekompromisní vesnickou rodinou. Gabin zde využil svoje kamenné herectví k vyjádření zatvrzelého a drsného sedláka, který se nebojí pomsty a chce přežít. 5* jsem dal nakonec kvůli perfektní hudební znělce, kterou si během tohoto psaní stále pouštím :-) . Je to ve stejném duchu přežití jako Strašáci od Sama Peckinpaha - pokud se vám tento styl filmu líbí tak by jste také měli zhlédnout. ()