Mike i Dave sháněj holku

• Česko Mike i Dave shánějí holku (více)

Tento film byl natočen podle skutečných událostí. Nečekejte ale žádné soudní drama, osudy válečných hrdinů nebo, nedej bože, životopisný film nějakého politika či excentrického umělce. V tomto případě se jedná o katastrofickou komedii, protože vypráví příběh bratrů Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), kteří byli vždy skálopevně přesvědčení o tom, že jedině oni umí rozjet na rodinných setkáních tu pořádnou zábavu. A to ať už se jedná o svatby, narozeninové oslavy, pohřby apod. Ostatní přímí účastníci těchto rodinných událostí to rozhodně viděli jinak. Hlavně proto, že příspěvek obou bratrů ke společné zábavě většinou, vlastně vždycky, končil nějakou naprostou katastrofou: rozsáhlým požárem, těžkými zraněními, infarkty, demolicí slavnostní tabule apod. A tak když jejich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovat svatbu na Havaji, nastane pochopitelné zděšení a milí bratři dostanou od rodičů podmínku. Na svatbu si musí sehnat partnerky, které je udrží na uzdě. Make i Dave proto začnou přes internet shánět holky, které by je doprovodily na havajskou svatbu jejich sestry. Takové nabídce odolá málokteré dívčí srdce a tak se jejich nabídka rychle rozšíří. Mladí flamendři tajně doufají, že si vyberou dvě slušné dívky a sami si pak užijí divoké dovolené. Ale tvrdě se přepočítali, ze slušných dívek se vyklube nekontrolovatelné dívčí duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza), které jim nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování a katastrofách všeho druhu. (CinemArt)

mortak

Mohla to být slušná současná dirty verze divadelních komedií z devatenáctého století, na které do divadla chodí slušní malomestaci a říkají tomu umění, jenže to by tomu tvůrci museli věnovat více času, než přivést herce do jistého havajskeho hotelového komplexu (jeho název uvidíte snad každých pět minut) a nechat je improvizovat. A protože ústřední čtyřka jsou skvělí herci a komici, tak když jim to vyjde, stojí to za ty prachy za lístek. Když si Tatiana a Mike přiznávají, že jsou totální autsajdři, je to nádherně bergmanovské. Problém je, že takhle to vyjde jen párkrát za celý film. ()

URBAN

Zac Efron mě poslední dobou překvapuje až už svým humorem nebo hereckými výkony. A překvapivě tato komedie má smysluplný a dokonce i dalo by se říct inteligentní příběh a to jen umocnuje jeho kvality. Zasmál jsem se a to je to hlavní a i absurdní humor zde měl své místo. ( 1.10.16/PC ) ()

dr.fish

Ale jo, je to normální americká fekálně školní komedie, o sexu se pořád mluví a žádnej neproběhne. Celkově je to ale dost vtipný a místy i nápaditý. Oddychovka. 60% ()

panMartin

Mike a Dave jsou dva trapný hovnomrdi. Nečekal jsem od toho komedii roku, přesto jsem se nestačil divit, jak hluboko se dá v Hollywoodu klesnout. Spíš odpad, ale přece se tvůrci tak snažili. Nuda, zoufale nevtipný a zbytečný. Jinak rozhodně palec dolů, a to velký, to je bez debat. ()

Johnny.ARN

Nevyužitý potenciál, recyklované vtípky, trápny Devine a len asi dva mocné momenty a aj to jeden v nepodarených scénach. 2 z 5 ()

Lachtaan

Efrona jsem si po období HSM, kde jsem ho nemohl vystát, začal fakticky "oblibovat" a po skvělém oddechovém We Are Your Friends žeru každou jeho novotinu. Většina z nich se drží nad vodou už jen kvůli tomu, že se jako starší naučil doopravdy hrát a bavit tím správným směrem, některé kousky však zůstávají kdesi na dně. Mike a Dave jsou jedním z nich. DeVine vypadá na první pohled jako nafoukaný ranař ze střední a pár let v mých očích asi ještě takto posečká. Plus Kenndricková zde byla superotravná. Až se zase budu jednou nudit během nemoci, vyberu si snad lepší pokoukání. ()

Ryuuhei

Trapný, blbý, nesympatický, nekonečný výplach. Jo, někdy mám rád komedie, ale ne, když vypadaj takhle a nefunguje tam nic pořádně. Hrdinové tragičtí, ty dvě cuchty taky postrádaly valnou dávku sympatií a ani chemie zde nefungovala. Nebavil jsem se ani chvíli. ()

noriaki

Zabít toho kdo psal scénář. A nebo ne, protože zbytek filmu není o nic lepší. Humor stojí na stupiditě postav a jejich potýkání s realitou, což by mohlo fungovat jen v případě, že by dialogy nebyly stejně hloupé jako ony. Takže bohužel. Většina slovních výměn je buď příliš dlouhá a bez pointy, nebo rozpačitá, nebo mi při jejich sledování bylo trochu trapně. K hercům se nedá moc co říct. Anna Kendrick vypadala ve své roli úplně přirozeně, Aubrey Plaza se snažila ale nehodí se k ní, zato Adam DeVine a Zac Efron působili jako jelita. A tím nemyslím jako dobří herci co skvěle předstírají jelita, ale jen jako jelita. Alespoň kamera je slušná a záběry na havajskou přírodu vypadají luxusně. ()

hroubek

Nebudeme si nic nalhávat. Mike i Dave sháněj holku je fajn oddychová komedie, která pobaví a to je všechno. Jasně jsou tam náznaky přesahu a narážky, které jsou satiricky trefné, přesto všechno jde o obyčejnou komedii, kterých vznikají ročně desítky. Tohle ale není výtka. Je to konstatování toho co dostaneme. A pokud k tomu, tak přistoupíme, tak dostaneme fajn oddychovou komedii, při které se několikrát od srdce zasmějeme. A o to z mého pohledu jde. Jake Szymanski má zkušeností dost a umí pracovat s časováním gagů a nedělá mu problém fyzický a ani verbální humor. Jeho režie je klidná a přesně taková jakou snímek potřebuje. Velkou oporu má v ústřední čtveřici. Zac Efron je fajn, svoje si odehraje a je vtipný, a v pohodě zvládá zahrát všechno co je potřeba. Adam DeVine má mnohem vděčnější postavu, protože hraje sympatický hovádko, kterému nelze nepřát, aby si užil trochu srandy. Anna Kendrick už několikrát prokázala, že je dost talentovaná, a proto mě přišlo, že je tady trochu nevyužitá a s její postavou šly udělat zajímavější věci. Aubrey Plaza je super, hláškuje, nadává, svádí, je sexy a navíc je nad věcí. Je s ní prostě hodně srandy. Příjemně mě překvapilo, že vedlejší postavy nejsou jen pro okrasu, ale krásně posouvají děj. Film má dost vtipných momentů od blbnutích na párty, přes seznamování s děvčaty, pocty filmům Jurský park a Nesvadbovi, scénu v sauně, masáž, bitku, koně a mnoho další. Jak už jsem naznačil film zná své hranice a rozhodně si je vědom co vytváří a díky ústřední čtveřici mě je film mnohem sympatičtější, než jsem sám čekal. Mike i Dave sháněj holku je fajn oddychová komedie, která si na nic nehraje a pobaví, pokud budete chtít, aby nás pobavila. ()

VasaX

Tohle vypadalo zajímavě a tak jsem se docela těšil, až se k tomu někde dostanu. A musím říct, že nejsem zklamaný. Bohužel ani nadšený - comedy gold se nekoná, tahle parta jede komediální klasiku, jejíž variaci vidíme v kde jaké komedii a příběh je šablona více jak tucetkrát jetá. Ale primární záměr - odpočinková zábava - to splní. A to bez výrazného použití násilí na dobrý vkus diváka. Za mě velké splachovací OK. ()

Sany33

Devine a Efron ako bratské duo majú v ďalšej bláznivej americkej komédií za úlohu, nájsť si doprovod na sestrinu svadbu za účelom, aby ju zas neposrali ako všetky rodinné oslavy. Čo sa im samozrejme aj napriek tomu dokonalo podarí a je to celkom dobrá zábava. Dosť dobre som sa pobavil ale nešlo o komédiu, ktorá vytrhne zo sedačky. Aj pri hercoch je to ako na hojdačke, jeden vás udiví svojím výkonom druhý zas sklame. Vata strieda super vtipné pasáže čo tento film v mojich očiach radí medzi priemerné. Škoda ak by sa udržala konštantná vlna humoru bolo by to päť hviezd jak vyšitých ale takto je to iba priemer. 51% ()

Hollohlaway

Efron nudnej a Devine příšerně na přesdržku, přesně tenhle blábolivej humor nesnáším. Holky byly mnohem lepší, obě sexy a vtipný. Bylo tam dost trapných vtipů, ale jako odlehčení pro zasmání, proč ne. Nalákala mě Anna Kendrick a nakonec to nebylo tak zlý. ()

marrjaana

Takový promrhaný potenciál! Když si vezmu co všechno do toho mohli dát a nedali! Komedie u které čekáte jen hromadu trapných a zábavných momentů a ony tam nejsou! ()

LexBarker

Dva kokůtci Mike a Dave sehnali dvě opravdu nesympatický podivínky a jeli dělat svoje trapárny na Havaj. Jenom jsem čekal, kdy se z repráků ozve předtočenej smích. Nuda, zoufale nevtipný a celkem zbytečný. ()

sedm.1

Mike i Dave, respektive Zac i Adam, měli raději sedět doma na prdeli, a přemýšlet nad výběrem lepších rolí, než se tady tak trapně a nudně shánět po holkách. Tato komedie se prostě opravdu nepovedla prakticky v žádném směru. Když už se totiž divák očekávaně nedočká nějaké té byť jen minimálně originální zápletky, rád by dostal tedy alespoň trochu té odvázané, nekorektní zábavy. Jenže zde se odehrává právě jen ta nejtuctovější a nejpředvídatelnější báchorka, s dvěmi, možná třemi vtipnějšími momenty, a to ještě v takových scénách, kam se to zrovna až tolik nehodilo. A blbější to je o to více, že oni se tu tvůrci o ten humor jinak pokoušeli poměrně často, bohužel, vesměs ale buď vyšuměl úplně do prázdna, anebo v tom horším případě, a těch momentů bylo také dost, vyzněl vyloženě trapně. Každopádně, proč jsem vůbec do této podívané šel, byl velice výrazný casting, od kterého jsem očekával velké věci, ovšem ani to ve výsledku nemůžu označit za nic jiného, než za prvotřídní provar. Zac už mnohokrát dokázal, že není jen top tvářičkou, ale že má i bezesporu nehorázný komediální talent, a proto jsem vůbec nepochopil, proč právě jeho role byla tak upozaděna a zbavena prakticky jakýchkoliv vtipných scén a replik, a naopak tu byl tou neumírněnější a skoro nejvážnější postavou. Naopak, těch příležitostí se pořádně ukázat a odvázat se, zde měl daleko více Adam DeVine, který je ale sice sympaťák a nějaký ten vtípek také umí prodat, nicméně jako hlavní komediální tahoun film jednoznačně neutáhl a nepodržel. No a děvčata Anna Kendrick a Aubrey Plaza se pak sice snažila být výrazná a chlapcům konkurenceschopná, ale obě dvě díky tomu přehrávali tak šíleným způsobem, že tu vlastně stvořili dvě herecké parodie sami na sebe. Když bych to měl tedy shrnout, zápletka tuctová, naivní a mdlá, funkčního humoru minimu, trapného zbytek, Efron překvapivě zcela mimo hru a ostatní ho nedokázali nahradit, zkrátka umírněná nuda, jinými slovy hovno odvaz. ()