Mike i Dave sháněj holku

• Česko Mike i Dave shánějí holku (více)

Tento film byl natočen podle skutečných událostí. Nečekejte ale žádné soudní drama, osudy válečných hrdinů nebo, nedej bože, životopisný film nějakého politika či excentrického umělce. V tomto případě se jedná o katastrofickou komedii, protože vypráví příběh bratrů Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), kteří byli vždy skálopevně přesvědčení o tom, že jedině oni umí rozjet na rodinných setkáních tu pořádnou zábavu. A to ať už se jedná o svatby, narozeninové oslavy, pohřby apod. Ostatní přímí účastníci těchto rodinných událostí to rozhodně viděli jinak. Hlavně proto, že příspěvek obou bratrů ke společné zábavě většinou, vlastně vždycky, končil nějakou naprostou katastrofou: rozsáhlým požárem, těžkými zraněními, infarkty, demolicí slavnostní tabule apod. A tak když jejich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovat svatbu na Havaji, nastane pochopitelné zděšení a milí bratři dostanou od rodičů podmínku. Na svatbu si musí sehnat partnerky, které je udrží na uzdě. Make i Dave proto začnou přes internet shánět holky, které by je doprovodily na havajskou svatbu jejich sestry. Takové nabídce odolá málokteré dívčí srdce a tak se jejich nabídka rychle rozšíří. Mladí flamendři tajně doufají, že si vyberou dvě slušné dívky a sami si pak užijí divoké dovolené. Ale tvrdě se přepočítali, ze slušných dívek se vyklube nekontrolovatelné dívčí duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza), které jim nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování a katastrofách všeho druhu. (CinemArt)

misterz

Totálne primitívna komédia, no nemôžem si pomôcť, pri pár scénkach som sa celkom slušne pobavil. Možno to je aj tým, že tu prvé husle nehral iba Zac Efron. Zabávali aj baby a ten druhý maník. Na odreagovanie a relax, kedy človek beží iba na autopilota, je to ako stvorené. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Divocí a volnomyšlenkářsky smýšlející bráchové Mike a Dave jsou postrachem všech rodinných oslav a událostí, které lusknutím prstu dokáží obrátit na katastrofu nevídaných rozměrů. Není divu, že jejich autoritativní rodiče mají jejich excesů, které souvisí i s účastí děvčat, které na oslavách neúnavně balí, dost. A tak bráchové vyfasují trest - mají si na blížící se svatbu jejich fešné sestřičky, co má mezi nohama houští, s nímž se divák bude mít možnost během filmu konfrontovat, přivést dvě seriozní holky. A tak si bráchové dají na internet inzerát, v němž nabízejí pobyt na Havaji dvěma holčinám odpovídajících kvalit. Z bohatého seznamu uchazeček o exotickou dovolenou v ráji, z něhož si žádnou nevyberou, se jim do cesty namanou dvě baby, které předstírají, že jsou z lepší společnosti a naši bráchové nesmí pojmout podezření, že tyto slečny si je nevybraly náhodou a vymyslely si na ně malou lest. Komedie, vycházející (víceméně) ze skutečného zážitku bratrů Mike a Davea Stangleových, nemá ohromující grády ani vodopádový příval gagů, ovšem oproti všem mnou nedávno viděných komedií je převyšuje režií, neotřelým námětem, který sice ani omylem nemá sílu utáhnout celovečerní formát, a zdatným využitím prostředí, v němž se sešla roztomilá parta, v níž nikdo nehraje nefér (tedy jen chvilku), nikdo není nesympatický a ten banální námět se ždímá až na holé pupky a zadky přítomných dam. Anna Kendrick hraje hodnou naivní blbku, traumatizovanou na poslední chvíli neuzavřeným sňatkem, Aubrey Plaza má věčný kukuč štětky a záhy je její účes zkrácen na divné mikádo,ubírající její počáteční sexappeal, Adam DeVine měl více komediálních vložek, než poněkud upozaděný Zac Efron. Základní herecká čtveřice tedy tvořila dobrý celek. Nekazili jim to ani ostatní, jimž vévodila Sugar Lyn Beard, která se nejvíce starala o erotické scénky. Scéna s erotickou masáží je jedním z vrcholů filmu, stejně tak i její "koláčový" klín. Zajímavostí je, že ač je starší než Efron a DeVine, hraje jejich mladší sestru. Jinak velká škoda těch komediálních prodlev, nejsou výjimkou pasáže, v nichž na vtip nenarazíte. Je zkrátka znát, že námět i scénář nemají potřebnou nosnost, prostě je nutno počítat s tím, že chybí výrazná zápletka, vše je až moc průhledné, nicméně stále srovnávám s komediemi z poslední doby, které byly hůře natočené, možná i vtipnější, ovšem téhle komedii se podařilo svůj počáteční prvoplánový a povrchní rozměr zdárně potlačit. Vyšla z toho přijatelná a sympatická komedie, u které se smíchy válet nebudete, ale pořád dobrý. 7/10 ()

dr.horrible

S takýmito filmami je to ako s Partičkou. To si proste zoberiete zopár zábavných ľudí a necháte ich improvizovať. Niektoré vtipy vyjdu, niektoré sa podaria obzvlášť... Raz sa dokonca zjaví niekto z vašich obľúbencov. Ale je to furt to isté. Tie charaktery, tie situácie... Rozlíšiť takého Mikea a Davea od akejkoľvek inej bromedy, môžete snáď už len skúmaním jednotlivých citácií. 50% PS: Hulil som. ()

Kudly4

Pohodová komedie se super Efronem a s překrásnou Annou. Příběh primitivní, ale co už. Sem tam i dost ujetý scény. Měl jsem po celou dobu úsměv na tváři. ()

DwayneJohnson

Asi už stárnu, nebo senilním, faktem nicméně zůstává, že mě poslední dobu "Efronovky" nějak berou a tahle další komedie je toho důkazem. Naprosto pohodová, s humorem, který mi je víc, než blízký a pár scénami, kvůli kterým nebudu bodově škudlit. Ať žije extáze, tráva no a hlavně bobr! ()

silentname

Ako ľahká komédia na jedno pozretie by som "Mike And Dave Need Wedding Dates" nie je vôbec zlá voľba. Ale aby som sa hneď na úvod zbavil niektorých vecí, tak povedzme si najprv to, čo podľa mňa nefungovalo. Adam DeVine je ako hlavný hrdina miestami absolútne otravný a jeho chémia s Aubrey Plaza akosi nefunguje. Mám pocit, že oni ako dvojka absolútne neladia a nevedia správne naladiť strunu. Občas je vidno, že je film veľmi americký a je treba tomu dať toho ducha, ktorý vás buď otravuje, alebo ho uznávate. A hoci nebol v tomto filme tak veľmi otravný ako v niektorých iných komédiach, no aj tak ho tu výrazne cítiť. A možno by som ocenil trošku viac ozaj vtipných momentov. A teraz keď máme toto z cesty, tak si povedzme o kladoch filmu. Zac Efron a Anna Kendrick sú skvelí a medzi nimi aj fungujú iskry. Je to cítiť a skvele sa dopĺňajú. Plus mám pocit, že sú v tomto filme skôr postavami, ktoré sa nechávajú ťahať nesprávnym smerom, lebo inak majú aj veľmi dobré a inteligentné debaty a dobré momenty. Sugar Lyn Beard ako sestra Jeanie je tiež super a má aj pár ozaj vtipných momentov, plus asi najkreatívnejšiu masáž, akú som kedy videl. A poriadne som sa na tom zasmial. Plus je aj super, keď človek vidí ľudí, keď si uvedomia svoje chyby. Nieže by sme to nemali miliónkrát predtým, ale v tomto filme to celkom funguje. A môže najmä za to fakt, že to má vtipné momenty, herci vedia čo robia, občas sami prispejú nejakými improvizovanými fórami a stojí to za to. Rád som film videl, nemyslím si, že by som sa k nemu vrátil, ale ako ľahké pobavenie to funguje dobre. Určite lepšie ako posledná komédia, čo som sa rozhodol vidieť. Viď komentár k filmu - Masterminds. Hodnotenie: C+ ()

Chrustyn

Dva problémoví blbci, si musí rychle schrastit holky na svatbu své sestry a jako vždy vše pokazí, aby v závěru mohli vše napravit. Neskutečné hloupé, nudné a nijak vtipné, což je škoda, protože z daného tématu mohla být slušně našlápnutá komedie. ()

Stanislaus

Jedna z mnoha dalších amerických vztahových romantických komedií, ve které nejedna postava projde niterným zvratem, protože si prostě řekne, že už to takhle dál nejde a musí se změnit, mě ve výsledku kupodivu celkem pobavila. Když člověk pomine přes sebe se třískající klišé ve scénáři a jednání herců, odsune mozkové buňky lehce stranou a ignoruje otravně hrajícího Adama DeVina, tak jde o slušnou zábavu, které jednoznačně vévodí masážní scéna. Zkrátka nenáročně strávená hodina a půl, která se sice vypaří hned po zhlédnutí, ale i tak pobaví. ()

BMW12

Hodně nevyrovnaná komedie. Jsou tam scény, kterým se musíte smát, i když nechcete. A pak tam jsou scény, za které se by se měli stydět nejenom tvůrci, ale je stydno i vám. Mně se nejvíce líbila scéna na masáži, to bylo fakt dobré. Herecké obsazení je dobré, Efron i DeVine jsou známí svým talentem hrát v tomto typu komedií. Ale zklamala mě má oblíbenkyně Anna Kendrick, ta tady byla velmi špatná. Aubrey Plaza jí tady strčila do kapsy. ()

Ivoshek

Trapný. To je to slovo. Trapný. Strašně moc. Dva trapáci a dvě nehezké herečky bez charismatu a humoru. S tímhle můžete jít do prdele. ()

hansel97

Hodně schématické a neoriginální, ale naštěstí to funguje díky hercům, kteří tu tvoří opravdu skvělou čtveřici postav a upadající děj s nehumornými zvraty často zachraňují improvizovanými hlášky. Jen nevím, jestli si tvůrci myslí, že nadávka = vtip. Vypadá to tak. ()

TheEvilTwin

Další skvělá komedie, u které sice člověk nemůže čekat inteligentní příběh, ale skvělé vtipné scény tam jsou skoro pořád. Efron tam sedl, ale Devine se pro tu roli asi přímo narodil, protože některé jeho komické výrazy, rozhovory a akce byly prostě naprosto dokonalé. Kendrick jako úplně blbá, vymaštěná holka tam taky dost sedla a já jsem se u toho prostě bavil. Příběh byl okej, jeden menší rozvrat na konci tam byl, a komediální happyend taky. Scéna s masérem je jedna z nejvtipnějších scén, co jsem kdy v komedii viděl:D ()

eraserhead666

"Chytíš si kozy a to je feminismus?" Jedu na Havaj, zajezdit si na čtyřkolkách, nechat si udělat masáž a odpálit čínský ohňostroj. Vcelku slušná sranda, kde to holky klukům pěkně nandávají. 3.5* ()

ARI50

Proste tohle můžu na plné čáře neskutečna parádní komedie kde se člověk ani na chvíli nenudí s Adama sem chcípal smíchy na plné čáře neskutečně sem z něho nemohl, Zac mně překvapuje víc a víc výborný herec Anna je zvláštní bláznivá holka ale dobrá herečka. Výborná podivaná. neskutečně výborné scény od začátku po masáže po bobra po vše. ()

Lucasion

Tohle jsem si skutečně užil. I když jsem čekal ještě víc. Podle traileru to vypadalo na velmi střeštěnou komedii plnou humoru. Během hodiny a půl se najde několik skvělých scén, které stojí opravdu za to. Jinak je to místy hodně otřepané klišé. I když dvojice Efron a Devine se k sobě vysloveně hodí. Asi ani nemám problém uvěřit, že to je podle skutečné události. Ten film je natolik střeštěný, aby to byla pravda. Film má hodně postav a všechny zaujmou. Navíc prostředí Havaje je super kulisa. Škoda, jen těch zbytečných klasických příběhových zvratů. Přesto ale si možná film pustím někdy znovu. Ve výsledku jsem se vlastně bavil. Aloha! (70 %) ()

Kamca_

Jedná se o další průměrnou americkou blbost. Přiznám se, že na tenhle film jsem koukala hlavně kvůli Zacovi. V poslední době mi ale přijde, že bere každou roli a dřív to byl víc pan herec. Dlouho nepamatuju nějakou jeho roli, co stála aspoň trochu za to. Snad se to brzo změní. Když od tohoto filmu celkově nic moc nečekáte, tak se i docela pobavíte. Trapnost samozřejmě nechybí, ale trocha vtipu taky ne. 55%. ()

ScarPoul

V zásade je to vo svojej dementnosti okej. Dokonca som zvažoval aj tretiu hviezdu. Aubrey Plaza ma niečim strašne berie. Ale v zásade je to taký ten teen film, kde je hodnotovosť a dobrý vkus takmer stratený v nánosoch dementného a ukecaného fekálneho humoru. Kedysi som takéto veci mal rád. Teraz si už k nim nedokážem nájsť cestu. Ale masér v podaní Kumaila Nanjianiho je perfektný. ()

JohnCZ

Blbá, ale místy dost vtipná komedie. Nestaví na příběhu, nýbrž na sledu všemožných přisprostlých gagů, které někdy nefungují, ale povětšinou spíše ano. Nutno ovšem dodat, že vystřižené scény jsou ještě o třídu vejš. Některé nepoužité improvizace nemají chybu. "Oh. Fox don't like that joke?" ()

corpsy

Malo to neskutočný potenciál. Ale kto by ho rozvíjal na vydarenú letnú komédiu, keď v dnešnej dobe stačí tak málo, aby sa divácka obec rozosmiala. Takže z toho vyšla nemorálna, hrubá slapstickovka, kde sa humor drží na nižších polohách kvality a kde celú situáciu zachraňuje záverečná svadba a niekoľko dobrých hlášok. ()