V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

Ivetak

No tak pro mě je tohle, řekla bych, srdcová záležitost. Pohádky všeho druhu zbožňuji, a když se k tomu přidají moji oblíbení herci, skvělá hudba, milý pohádkový příběh, který zná snad každý, méně než pět hvězd dát nemohu. Excelentní hudební výkony všech účinkujících berou dech a vtipné scény kde Kráska „prchá“ před dotěrným Gastonem mě fakt baví:-D Zvíře se tvůrcům povedlo náramně, ale jen do té doby, než se z něj stal hubený uhlazený šámpóňák. No já být na jejím místě, jdu si to hodit. Chudák holka se zamiluje do chlupatého „chlapa“ jak hora, a pak se z něj vyklube takový hubeňour. No řekněte sami, aspoň vousy a trochu mužnosti, které jako zvíře měl, mu mohli ponechat. Ale to jsem odbočila. Zkrátka tahle pohádka je moc povedená a klidně si jí pustím zas, třeba o Vánocích:-) ()

amanda7

Ach jaj, zase jedna otravná presladená disneyovka. Je mi jasné, že je tu skupina, ktorá toto ocení, ale ja som to nezvládla. Už len to príšerné muzikálové prevedenie ktoré kopíruje animák. Tento americký štýl rozprávky je jednoducho hrôza, v paláci boli iba krásni ľudia, čiže vytvorme dokonalý rasový mix aby sme nikoho neurazili, tzv. kráľovstvo americké ? Princ asi behal po svete a hľadal výberovku z každej rasy, aby rozprávka bola politicky korektná ??? Pri niektorých spievaných pasážach je to ozaj trápne. Naozaj chcú všetci američania iba spievať, lebo sa nevedia rozprávať ? Jediná hviezda je za vizuál, ale aj ten bol až lepkavo, presladeno dokonalý. ()

Beaka9

Dávám 4 hvězdy, ale pouze v rámci žánru. Tento typ filmů jde jaksi mimo mě. Zvíře bylo jiskrnější a charizmatičtější jako zvíře než jako kluk ()

Pavlo

Dobrá verzia klasiky, ktorá jej nerobí hanbu. Škoda len občasných nezvládnutých efektov, ktoré niekedy až moc rušili. Inak hudobne, obsadením, kostýmami a výpravou vydarený film. Na príjemný, rozprávkovo-romantický večer dobrá voľba. ()

avalonek

To zpívání mi trošku vadilo,ale ty chvíle kdy je Belle se zvířetem to mě úplně uchvátilo.Krásně zfilmovaná klasická pohádka,s krásnýmy kostýmy.Spokojenost ()

soukyd33

Velice podařený muzikál. Herecké výkony super. Hudba super. Zpěv v češtině ujde. Porazí láska zlo? Tak to se dozvíme na konci. A je opravdu zlo zlem a ten kdo si na dobrého hraje, je opravdu dobrý? Ukázka toho všeho. Dojemný příběh a záchrana nejednoho člověka. Hvězdiček 4 ()

rozum i cit

Na úvod musím říci, že animovanou verzi jsem neviděla, tudíž nehodnotím jako člověk zklamaný z toho, jakým jejím remakem snímek je, ani jako divák nadšený z téhož. Hodnotím jako člověk znalý pouze základního příběhu. Tento film mi ovšem připomíná Kinder vajíčko, je to drahé, čokolády málo a uvnitř kýčovitá blbost. Téměř nulová chemie mezi Kráskou a Zvířetem, do určité míry i způsobená otřesným počítačovým vzhledem onoho přerostlého kozla, proti němuž i Azog působí uvěřitelněji (byť na konci jsem opět litovala proměny netvora), některé lepší momenty proloženy množstvím stupidního balastu v podobě scének s mluvícím nábytkem, písničky snad každých pět minut, které ruší i jakýkoli vývoj hlubšího citového vztahu mezi hlavními hrdiny, či ho dokonce přímo nahrazují (zamilovanost Krásky do Zvířete neexistuje v podstatě do chvíle, kdy se nám náhle prostě v písni sdělí, že teď už je mezi nimi něco víc, co tam dřív nebylo), Emma Watson jako Kráska vcelku dobrá, jeden povedenější zloduch, který se nicméně nikterak nevymyká z hollywoodských představ a obvyklých typů zloduchů, stejně počítačově neuvěřitelná krajina, typický kýčovitý disneyovský zámek, některé nelogičnosti (Zvíře se z podrápání vlky léčí dny, ale s čistým průstřelem hrudníku nemá problém skákat po střechách), dramatická hudba v momentech, kdy by bylo lepší ticho, neskutečně pitomý závěrečný souboj ve stylu Legolasových kousků atd. Čert vem genderovou vyváženost a rasovou korektnost, jen kdyby to mělo opravdový obsah a působilo to alespoň trochu realisticky. Obecně si myslím, že příběh Krásky a Zvířete je krásný, hluboký, a sluší mu spíše tajemnější a mystičtější provedení, nebo klasická pohádka s pozvolným průběhem, muzikál pokládám za dost nevhodné a nešťastné řešení, ačkoli od Disneye lze asi těžko očekávat něco jiného. Bylo mi téměř líto vidět takové herce jako Ian Mc Kellena a Emmu Thompson v podobném snímku, ale zřejmě šlo o nabídku, která se neodmítá. Zdejší nepřiměřeně vysoké hodnocení nechápu. Já dám jednu hvězdičku: čtvrt hvězdičky za nějaké ty stopy humoru a citu, čtvrt za Emminy taneční šaty, z designového hlediska zajímavé plesové náušnice a modrý kostým hlavního hrdiny v závěrečné scéně, v němž opravdu působil jako rokokové princátko, čtvrt za písničky, které působily ve filmu otravně, ale řada z nich byla hudebně i pěvecky povedená a mohly by fungovat dobře na divadelních prknech, a čtvrt za chvályhodnou snahu přimět děti číst knihy jako hlavní hrdinka. Celkově však mnoho povyku pro nic. Díky Bohu za Pannu a netvora. ()

a-ja

Není nic obludnějšího, než mluvící/zpívající zvířátka/nábytek/konvičky... Fujtajksl... Ty zpěvánky byly otřesný (a nejstrašnější neumětel byl ten, kdo nazpíval Gastona)... Neúnosná stopáž, debilní dialogy. Watson to teda taky nezachránila... Multikulti a LGBT agitku už ani nekomentuju... Princ má po vysvobození charismatu jako váleček na nudlej (zlatej velkopopovickej kozel se lvíma nohama)... Výprava? Kýč jak bič. Takovejch prachů se v tom utopilo, přitom Herzově filmu Panna a netvor to nesahá ani po malíček (na noze)... ()

karel63

Stále porovnávám s naším filmem Panna a netvor. To, co v našem zpracování dominovalo a co si člověk pamatuje dlouho, tak tady prd. Zpěv, tanec. Hezký zvířomíšenec a taky padouch. Toho československá verze nepotřebovala a přesto to mám pořád pod kůží. Hlavně, že vím, kolik metrů látky a kolik blejskavejch sajrajtů měla fiona 10 vteřin na sobě. ()

Naby

Koukal jsem s detma, takze bohuzel česky. Překlad byl příšerný, muzika hrozná, většinou nešla vůbec do rytmu s mluvením, protože to je francouzsky. Jinak příběh pěkný, ale známý. Na mě možná i trochu moc zpívané. Takže pokud se chcete koukat, tak jedině v originálne, pak to možná bude fajn. Pokud se chcete dívat s dětma na něco česky, tak raděj na něco jiného. Celkem pro velmi nepovedenou českou verzi 2* ()

ajaxx

Na kreslený originál to zdaleka nemá, ale což...co mě však bilo do očí nejvíc? Stupidní, nesmyslná a nevhodná rasová hyperkorektnost. To celý ten film zabíjí. Černošský prodavač nebo ještě líp černošská šlechtična ve Francii 16 - 18 století??? To jako vážně?? To je zkrátka nelogické a úlisné. Ale jako film příjemné na nervy. ()

Bogrant

Pre priaznivcov sladkej romantiky a Emmy Watson je to pohladenie na duši. Trpel som. Z dôvodu žiadnej ochoty to aspoň trochu prikoreniť a iba do bodky prepísať rozprávkovú verziu, ktorá sa mi mimochodom páčila. Je to však dokonca horšie než tá francúzska s Casselom. Pokiaľ ide o vizuálnu stránku a všetko to hýrenie všemožnými farbami, v tom je ten film očarujúci a niektorými trikovými atrakciami zaujme. Herecké prejavy a pesničky sú však na obesenie. ()

AdelleR

Jeden z nejpovedenějších live-action remakeů, s jakým Disney přišlo. Parádní herecké obsazení, věrné držení se kreslené předlohy + pár scének navíc, dokonalá hudba a vytvořená atmosféra... Je málo filmů, u kterých se nekontrolovatelně culím po celou dobu, co běží, a tohle je jeden z nich. Krásku jsem milovala už jako malá a miluju i hranou verzi. Postavy mají šmrnc, je jim přidána větší hloubka, je to vtipné, něžné a romantické, jak to má být. Za sebe nemám co vytknout (snad jen že tu chybí moje all-time favourite hláška z kresleňáku, tedy „Jak to můžeš číst, nejsou tam obrázky!"). ()

Zackk

velice povedený a dojemný remake, opravdu bych to nečekal už jen protože remaky jsou zpravidla špatné. klobouk dolů ()

WilWallace

Kdyby se film o půl hodiny zkrátil a vypustily se cca 3 zbytečné písničky, bylo by to na 4, možná i více hvězd. Takto jsem se chvílemi neskutečně nudil. Emma mi v této roli moc seděla a byla to podle mě její nejlepší role. ()

Dave_Novic

Meh.. Jako každý nový Reboot Disney hrátek v hraném filmu... vykrádačka Animovaného filmu a jen Milkování na popularní pohádce pro děti. Ačkoliv Emma Watson je fakt kočka a velmi půvabná princezna, která se do toho hodí jak prdel na hrnec. ()

Colomba666

Vzhledem k převažujícím trojkám se až stydím sem hodit plný počet, ale já si nemohu pomoci. Krásná Belle, děsivé zvíře, příjemný poskakující personál, nechutný samolibý Gaston... Co víc si od této pohádky přát? Mohla být Belle hezčí? Samozřejmě, že asi mohla, ale nadhoďte mi jedno jméno mladé a bílé herečky, abychom dodrželi předlohu, a nezapomeňte, že by měla umět taky trošku zpívat. Co to slyším? Emma, super, tak jsme si to odbyli, a jedeme dále. Pokud znáte původní Disneyovku, tak prostě nemůžete být zklamáni. ()

Mr.Jokker

Strašně smutný a odvážný že se disney rozhodne zabít na konci hlavního hrdinu příběhu Gastona a Belle skončí s betou princem a ani žádný upozornění že to ukazuje etnický skupiny ve špatném světle no disney se tady toho kortu nebála a jako dosti chlupatý muž se cítím mírně urážen ne všichni bestialni muži jsou agresori jsme i dost klidný a ten clean shave na konci a pak ho teprve políbí to byla poslední kapka walte. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (více)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (více)