Baskets (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2016–2019, 16 h 5 min (Minutáž: 21–30 min)

Jonathan Krisel

Zach Galifianakis, Tom Proctor, Martha Kelly, Salvator Xuereb, Miles Anderson, Liana Mendoza, Heather Olt, Louie Anderson, Ernest Adams, Kato Kaelin, Ellery Sprayberry, Amy O'Neill, John O'Leary, Aaron Hill, Eve Brenner, Ivy Jones, Pedro Lopez, Grégory Gaule, Molly Morgan, Carlos Antonio, Tobias Jelinek, Julie Ariola, Jean Villepique, Jack Axelrod, Mary Wiseman, Gola Rakhshani, Rick Scarry, Bunnie Rivera, Tom Konkle, Lyric Lewis, Greta Jung, Jeris Poindexter, Ellen D. Williams, Brennan Keel Cook, John Levenstein, Lauren Robertson, Adora Soleil Bricher, A.J. Rivera, Misty Monroe, Haneefah Wood, Biff Yeager, Chris Boudreaux, Warren Sweeney, Amanda Ives, Gia Mora, Marshall Manesh, Raymond Ma, David Hornsby, Maree Cheatham, Forest Baker, Meg Foster, Saginaw Grant, Ronald Guttman, Charles Fathy, John White, Steven Lee Allen, Helena Barrett, Ezra Buzzington, Gabriela Fresquez, Barbara Perry, Betsy Baker, Karen Maruyama, Peter Jason, Ritchie Montgomery, Scott Peat, Melissa Jo Bailey, Ryun Yu, Ian Roberts, Anna Konkle, Andrea Marcovicci, Jan Hoag, Larry Hankin, Joziah Lagonoy, Beverly Sanders, RJ Walker, October Moore, Casey Kramer, Catherine Bruhier, Susan Berger, Ralph Michael Brekan, Paul Raci, Julia Boyd, Vanessa Paul, Michael Gier

Zatím dokoukaná 1. sezóna a je to přesně tak divné a absurdní jako Louie, jenomže tady v pojetí Zacha a tím osobité jinak. Plnou palbu tomu dávám hlavně proto, že to umí vystoupit ze stereotypu seriálové tvorby a hledá si to vlastní cesty. A i když je hlavní hrdina většinu času na zabití, tak tohle je na něm ultra sympatické. Souhlasím s názory, že je těžké se do toho dostat, než si na ty postavy člověk přivykne, tak jsou nesnesitelné všechny. Skoro jak v životě.(25.5.2017)

Baví mě to. Ten vliv Louise C.K. je tam zřetelnej. Zatím je to skvělá úchylárna o totálních loserech na americkém zapadákově. Jedinou vadou je fakt, že vtipy jsou sice slušný, ale neobjevilo se nic, co by mě vyloženě dostalo do kolen. A taky seriál občas zabrousí do vod klasického klišé. Shánění peněz pro ženu, která ho potom samozřejmě nakope do zadku- nudné a předvídatelné. Zachovo herectví mi sedí, taktéž jeho kamarádka z pojišťovny je dobrá.(10.3.2016)

Úžasný seriál. Zach Galifianakis exceluje jako scénárista i jako herec/komik/clown. Deadpan sidekick insurance officer Heather a Chipova matka geniálně ztvárněná Louie Andersonem prostě dokonale baví i dojímají na 100%. Ubohých 68% zde jen ukazuje na to jak je ČSFD v hodnocení tristní a totálně mimo, a jaký buran igorantský je český divák. Věřím, že všichni co dali od odpadu ke dvěma hvezdičkám dodnes do zblbnutí žerou Friends a Beverly Hills 90210!(29.12.2017)

• milka

Pilot:První dojmy z očekávané komediální novinky jsou spíše rozpačité. Populární vousáč si seriál sice krade pro sebe a potenciál na netradiční podívanou tu vzhledem k námětu pořád je. Záleží však na tom, jak rychle scenáristé uchopí svůj tvůrčí styl a usadí svoji humornou složku, jež dosud vyznívá dosti roztříštěně. Tvůrci totiž spoléhají zejména na absurdní humor a scény záměrně balancující na hraně trapnosti, který mi zatím příliš nesedí. Na druhou stranu, Baskets je jedním z těch případů, který kvůli svému specifickému stylu rozhodně nesedne každému a známá hláška “sto lidí, sto chutí“ na něj sedne dokonale. Možná vám tedy tento kousek hned od počátku sedne daleko více, než mé maličkosti. 60%(29.1.2016)

S01: Nic tak smutnýho už dlouho nebyla taková sranda. Čekejte dalšího z Galifianakise podivínů (navíc ve dvojroli), ten (ne)humor nesedne všem, ale mně se jako nevšední komedie líbilo a s chutí jsem díval na každý díl. Jádrem jsou asociální, tragický a mimózní postavy, iracionální chování a wtf spontánní situace. Louie Anderson jako Mrs. Baskets naprosto kraluje a kolikrát mně mega rozesmál. Jestli tam to kouzlo chytnete, pak stačí dva tři díly dostat se na správnou vlnu a užijete si to komplet. 85% / S02: Aniž bych čekal pokračování, druhá sezona přišla a byla zhruba stejně kouzelná. Chip jde trochu stranou a do čela se definitivně posouvá matka, což vzhledem k její/ jeho charisma absolutně neva. Sranda je to komplet, veselých momentů v jejich životech však po málu a o to víc je pak člověk hltá. 85%(24.1.2016)