Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

Falko

Zo zaciatku som sa smial, ale odstupom casu mi uz ta babka, alebo aj neschopnost zalubenej dvojice mstit sa jednej "neskodnej" starej babke liezlo na nervy. Taktiez aj silna averzia policajta voci Stillerovi a Barrymore mala zarucit asi usmev na divakoch, ale u mna to nepomohlo, skor naopak. Myslim si, ze reziser Danny DeVito si sam zahral uz v lepsich komediach a to iste plati aj o Benovi Stillerovi, ktori spolu s Drew Barrymore tuto komediu produkovali... _______ Ben Stiller - (Alex Rose) +++ Drew Barrymore - (Nancy Kendricksová) +++ Eileen Essell - (Pani Connellyová) +++ Harvey Fierstein - (Kenneth) +++ James Remar - (Chick) +++ Robert Wisdom - (Policajt Dan) +++ Danny DeVito - (Rozprávac) +++ ()

castor

Nevtipná, a místy doslova ubohá komedie s trapně se pitvořící Drew Barrymore (proboha, tohle děvče by si mohlo vybírat rozmanitější role), nevyužitým Benem Stillerem a silně vykonstruovaným dějem. Do černohumorných vod se vrací s chutí Danny DeVito, jeho zápal ale brzy vyprchá a odpluje stejnou odpadní rourou, kterou Stiller čistí a Barrymore se mu do ní pozvrací. No, myslím, že osmnáct let stará Válka Roseových oplývala nejen vkusem a elegancí, ale i překvapivými zvraty, na míle vzdáleným těm z Baby na zabití. ()

ClintEastwood

V tomto dnes již provařeném a ztřeštěném příběhu o jedné staré paní, která ne a ne umřít, Danny DeVito potvrdil pověst slušného komediálního režiséra. Samozřejmě ne tak dobré, jako klasická Válka Roseových, ale přesto poměrně zábavné. A ani ten Stiller mi tady výjimečně nevadí a Drew Barrymore to moc sluší. ()

Rex Mundi

Keď ste už pri tých porovnaniach s Vojnou Roseovcov, tak podľa mňa jej Duplex nesiaha ani po členky. Pobavila som sa aj zasmiala, ale stačilo vidieť raz. A trúfam si povedať, že zamilovaný párik Stiller-Barrymore nemá šancu sa dvojke Douglas-Turner ani len priblížiť. Ale inak je to normálna švacnutá komédia, občas zachádzajúca do nechutností, ktoré neboli nutné (a svedčia o tom, že scenáristi nevedeli inteligentnejšie vyplniť ani tých 88 minút) a keď vypnete mozog, môžete si ju na tejto úrovni aj vychutnať. (Iste, aj vo Vojne Roseovcov bolo pár nechutností, ale myslím, že netreba diskutovať o tom, že tam mali predsa len iné poslanie.) ()

MM_Ramone

Na to, že tento film režíroval Danny DeVito, som čakal, že sa budem baviť o niečo viacej. Bol som pripravený na čierny humor, ale dostalo sa mi len nevýraznej šede. Však pri rozumnej minutáži a s mne sympatickou ústrednou dvojicou Ben Stiller plus Drew Barrymore to nebolo až také utrpenie. Dve hviezdičky, ktoré tejto komédii prideľujem, stoja na na pevných základoch. "Duplex". ** ()

D.Moore

Něco tak pitomého bych od komedie s Benem Stillerem opravdu nečekal. Nevtipné situace se střídají s nevtipnými nechutnými situacemi... A momentů k zasmání nebo pousmání je opravdu pár. ()

ripo

Jedná sa o ten typ komédie, kde platí zásada : "Na chudobného aj kadibudka spadne.... " Je to zobrazená záplava absurdných situácií, pri ktorých si myslíte, že VY by sto to riešili úúúúúúúúplne inak .... Chyba lávky !!! Pani Connellyová v tom nie je žiadny začiatočník, ale tvrdý profík, ktorý dokáže dohnať k šialenstvu i iné charaktery, ako ste vy ..... Komédia, ktorá si zakladá len na tom, aby ukazovala tie absurdné situácie a nič viac .... Jediným zaujímavým momentom filmu bol jeho záver s kvalitnou pointou ..... ()

freddy

Ale jo, tohle i docela ušlo, čekal jsem, že to bude horší. Standartní průměrná komedie, která mě dokázala i docela pobavit. Baba byla opravdu nepříjemná a nedivil jsem se, že už to tito manželé chtěli nějak razantně řešit. A závěrečná pointa je velmi překvapivá a velmi vtipná. Prostě se jedná o takovou oddechovou komedii, u které se člověk může odreagovat a zapomenout na starosti. Stopáž je naprosto ideální, herecké výkony v normě, Ben Stiller prostě umí hrát a komedie mu zjevně svědčí, a i Drew Barrymore předvedla dobrý výkon. Prostě se jedná o zábavný film, a já to tak také beru, a proto hodnotím třemi hvězdičkami. ()

Davies182

Koukatelná a vtipná bláznivá komedie s nezapomenutelným, až přesvědčivě tragickým Stillerem jako neúspěšným pisálkem, krásnou Barrymore a jednou otřesnou důchodkyní, kterou bych, být na místě hlavních hrdinů, asi opravdu něčím majznul po hlavě. Bomba konec... ()

Xmilden

Hodně staromódní komedie, kterou snad ani nejde veteránovi jako je Danny DeVito vytknout. Zápletka je postavená jednoduše na tom, že Bába otravuje život dvěma novomanželům, kteří udělali největší chybu v životě. Některé fórky se dají určitě označit za povedené, například Mr. Peacock. Jiné spíše za trapné Mr. Peabody. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Jednou za čas dostanu chuť na odlehčenou komedii (případně na nějaký tragicky špatný film, na jehož účet bych se mohl bavit a který mě nejednou provokuje tím, že nakonec až tak extrémně špatný není). Dnes jsem i přes varující obálku a hodnocení na filmových webech sáhnul po tomhle. Nechal jsem se zlákat režirujícím Danny DeVitem, jakožto tvůrcem mojí milované Války Roseových. A nezačíná to zle. Dokonce jsem nabyl naděje, že půjde o obdobnou černou komorní komedii. Marné naděje. Jakmile totiž prvotní laškovné oťukávání pomine, scénář už sype jen blbé, nudné, nebo v tom horším případě vyloženě trapné situace (scéna s prošťouchnutím odpadu mě úpěnlivě prosila, ať to vypnu). Přitom náznaky zajímavých momentů se sem tam objeví, především záměry mladého páru svádí k očekávání proklatě morbidní podívané, jenže ono prostě nepřijde nic. Nic, nic a nic. Vytrvalá přehlídka slibů jak účinkujících, tak i tvůrců, obohacená slabým Stillerem a příšernou Barrymoreovou. Jen ta závěrečná pointa byla skvělá, zákeřná a ohromně škodolibá. 3/10 ()

kinej

Špatná komedie. U každého vtipu se dá očekávat jak dopadne už v jeho počátku. Všechno je postaveno na komediálním talentu Stillera. V tomhle filmu to ale nefunguje. Drew Barrymore je špatná herečka. ()

Hrabka

Průměrná komedie se silnějšími i slabšími momenty. Babka opravdu místy hodně na zabití. Konec trochu ujetější. 55% ()

Fiftis

Duplex divákovi najprv ponúkne zo začiatku odhadovaný priemer a to vo všetkom od scenára, námetu, či vývoja deju cez herecké výkony po režijné poňatie. Inak Duplexu chýba aj jasný strhujúci spád, razantnejšia dynamika, či stále vypointovanie konkrétnych scén, keď sa ale od všetkého náročný divák filmu oprostí, dočká sa vo finále príjemného oddychu. Duplex sa tak môže v sumári začleniť medzi slabo nadpriemerné diela z dejín svetovej kinematografie. ()

lamps

DeVitův specifický a zdaleka ne pro každého stravitelný humor je podle mě naopak to jediné, co tahá tento film z šedi podprůměru. Celý příběh je jedno obrovské klišé a chování roztomilé babičky je naprosto absurdní, ale přítomnost režiséra nepopiratelných kvalit je přeci jen znát a veškerý humor, především pak jeho černá stránka, je v prvé řadě dostatečně zábavný, a teprve pak i trochu úchylný a perverzní. Když navíc úspěšně odsunete přemýšlení a logiku, což je u těchto komedií prostě nezbytné, můžete si užít 80 minut nezávazné americké zábavy s poměrně vydařenou pointou, která si rozhodně nezaslouží házet někam do "odpadu". ()

JohnnyD

Hlavné duo Stiller/Barrymore je skvelé (Drew je rozkošná aj keď vracia - mimochodom tá scéna mi, netuším prečo, vtipná prišla) a Eileen Essell ako "stará" im dobre sekunduje. Žiaľbohu film má úplné iný koniec, ako si divák bude priať, záverečná "pointa" vyprchá a ostáva iba trpká chuť z absencie dostatočnej (/akejkoľvek) vendety. ()

Paldini odpad!

Nechápu, jak mohou autoři tento skvost prezentovat jako komedii. Bylo mi ze sledování Duplexu fyzicky i psychicky špatně z toho dění, co jsem na obrazovce viděl (psychický i fyzický teror, hnus a zvratky), a to se mi obvykle stává úplně u jiného filmového žánru. ()