Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

gonga

A mě to bavilo, sice jsem se nijak třeskutě nesmál, přesto jsem se příjemně bavil a film dobře utekl. A co víc, rád se na něj podívám znovu. Vojta nezklamal. ()

P.J.2

České komedie jsou tak trochu jiná kategorie. U těch člověk nesmí hledat logiku ale zábavu a já se bavil moc. ()

Olík

Ale jo, proč ne. Krkonoše (ty miluju), svérázný za hranice dobrého vkusu pokukující humor severského střihu (můžu), oživlý betlém bizardních postaviček (nemám problém), absence smysluplného děje (ok, film sází na jiné koně).........fajn, beru, ale když už Kotek s Kolečkem vsadili na tuhle mázu, tak jí tam sypu hlava nehlava. Nečekám jestli se zvedne mlha, ale peru to do plnejch a neřeším jestli nějakej gag spadá do kategorie "Babovřesky". Díky těmto prostojům se hlavní devízou Padesátky stává osazenstvo sněžných roleb a skútrů, horských chat, vleků a běžkařských stop. Ondřej Pavelka (dost možná životní role), Jiří Schmitzer (neznám podobného), Prachař s Taclíkem (zapadají do party), Vilma Cibulková (zahraje cokoliv) a další větší i menší role Dulava, Mádl, Štáfek, Martin Koukal :D....oni jsou ta spodní sněhulákova koule. Jinak jako režisérský debut v pořádku, jede si to jinou stoupou než hlavní proud, neschovává se v koutě......navštívil jsem biograf, kde se zážitek násobí krát zbytek sálu a odcházel částečně uspokojený. ()

Vodny

Někdo má rád osmnáctky, někdo padesátky. Mně se Padesátka líbila. Naučil jsem se proflusávat mlhu a už konečně vím, k čemu jsou v lese krmelce. Jo a kdybyste náhodou našli zlatý globus, dejte ho Ondřeji Pavelkovi, zaslouží si ho. EDIT: Jo a ten soundtrack je boží, jedu ho už asi po "padesátý". Viliam Béreš a Matěj Belko odvedli skvělou práci. ()

MickeyStuma

Vojtěch Kotek už s režií nějaké ty zkušenosti měl a tak bylo otázkou času, kdy se také pustí do nějakého celovečerního snímku. Ta chvíle právě nastala a dá se říct, že tato jeho filmová prvotina nedopadla zrovna nejhůř. Zimní horské prostředí, různé lehce humorné situace, které tak nějak z děje vyplynou, mlha a uvíznutí někde v horské chatě. Nemohu se zbavit dojmu stejné skvělé atmosféry, jakou má do dnes v TV vysílání vyhledávaný již postarší film s Jaroslavem Marvanem ´Anděl na horách´. Nejde tu však jen vyloženě o zábavu, jak každý očekává, ale je tu i dramatický příběh několika postav, jejichž osudy se nečekaně protnou. Pravda, zpočátku to jako ryzí komedie vypadá a jeden by si myslel, že to bude něco podobného, jako ´Sněženky a machři´, ale chyba lávky. Pevná dějová linka s dobře napsanými dialogy a hlavně scénami z toho právě po dramatické stránce dělá naprosto vyjímečný film. Mix dramatu a humoru tu dlouho takto nikdo nenatočil, takže se dá říci, že Vojtěch skočil žánrově do zcela stojatých vod. A udělal dobře. ()

Gaia.M

Asi jsem fakt divná :D Tento film se mi strašně moc nelíbil a čekala jsem u něj samá špatná hodnocení a on má taková mnohdy vysoká hodnocení! Takže začínám chápat, že se mi opravdu líbí filmy, které všem ostatním připadají hrozně špatné a naopak. Tohle jsem dokoukala jen kvůli Marku Taclíkovi, kterého mám opravdu moc ráda. A ještě se mi líbily záblesky z minulosti, to bylo moc hezky udělané. ()

gumbo

Škoda, že u nás vymřel klasický žánr. Velmi dobrá komedie se bohužel ke konci zvrtává v tragikomedii. Ta vážnější nota nebyla špatná, ale raději bych komedii all the time. Kotek dobře. Docela bych si od něj dal i něco váznějšího. 75% ()

Faila

Asi by mi nevadilo, kdyby se české filmy dělaly takhle. Mile a s českým humorem. Vynikající scénář, vynikající herecké výkony, hudba, kamera, střih... Takovéhle české filmy mě vážně baví! ()

hazaba

Hm, asi jsem získaná jinými českými filmy z horského prostředí, ale podle mě se tento film hrubě nepovedl. Nicméně mu nemůžu upřít pár okamžiků, kdy jsem se zasmála, kouzelnou Vilmu Cibulkovou a pár nostalgických retro záběrů, u kterých si člověk říkal, tohle se fakt nosilo? ()

Rockerman

Komedie střídá vtipné okamžiky (szukasz kogoś?) s těmi horšími fŕy, jak já říkám násilnými. První půle se zdá být lepší, ve druhé to už ztrácí dech. Asi nejlepší byly ty vzpomínky na rok 1977. Dívat se na to dá, ale nic mě nenutí podívat se podruhé. Vojtův kámoš Mádl zatím točí lepší filmy. ()

inutihar odpad!

Jeden z nejodpornějších filmů, co jsem viděl. Vnímal jsem, že tam jsou pokusy o humor a dovedu si představit, že jistý typy diváků některé "hlášky" a scénky mohou považovat za vtipné, ale ty postavy byly všechny tak nesympatické až hovadské, že mě to skoro až fyzicky bolelo sledovat. ()

Alpachino

Snad poprvé co dávám novému českému takové hodnocení. Možná je to tím že jsem vyrůstal v generaci, která zbožňovala snowborďáky a jejich humor. Nevím jestli je to Kotkův první režírovaný film, ale opravdu zaperlil. Film je vynikající, člověk po chvíli pozná že se nejedná o nějaký srdce-rvoucí příběh, ale hodně vtipnou komedii zasazenou do příjemného horského prostředí. Scénář přijatelný, režie vynikající, hlášky legendární. Nějaký kameňák se s tímhle nemůže ani srovnávat. 80% ()

GlamourCat odpad!

I když se náhodou na začátku něčemu pousmějete, po chvíli máte pocit, že jste tak trochu v pekle a pak to graduje a je to čím dál tím horší, šílenější, nechutnější a zvrhlejší a potom už to končí jako horor... Líbil se mi Jiří Schmitzer samozřejmě, ale jinak mi zůstal jen hnusný pocit. ()

kluzo

Tenhle Kolečkův divadelní styl se mi líbil už i v Zakázaném uvolnění, takže teď jsem si jen vychutnal mnohem bohatější děj a mnohem vtipnější dialogy. Vůbec Kolečkův bizarní styl humoru je sice zvláštní, ale je mi nějak blízký. Ve filmu zazněly dokonce i docela inteligentní hlášky. Byl jsem celkem překvapen zdejším negativním hodnocením (to pak já mám tendence zase nadhodnocovat, přiznávám). 4* by byly ale poctivě zasloužené. ()

moviechecker

Film nebol úplne zlý, dokonca som sa párkrát pobavil, ale čakal som podľa trailerov niečo úplne iné typu Rafťákov. Aj vďaka mojím prehnaným očakávaniam môžem dať max. tri hviezdičky. ()

DAPDO

Horal Pavka co se bojí mlhy, jednonohá Kunová, její starej s věčně rozmrdaným krmelcem, škytající ožralá milfka a Pavkovi synové - buzna Honza a kurevník Jura. Kolem těchle šesti hlavních postav se film točí. Kotek si dal s rozvinutím příběhu a postav záležet, dobrej nápad s prostřihama do roku 1977. Bavil jsem se:-) ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku