Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

Gary

Herecké výkony úžasné, některé události taky. Ale co je na filmu nejneobvyklejší = Grapeovic matka. Když se vypraví za synem do města, je to vážně strhující. Je strhující dokonce i to, když se rozhodne vyjít schody (však jí to taky dalo pěkně zabrat). Zkrátka po delší době zase jedna stovečka. ()

rawen

Dnes už klasický film jsem shlédnul po velmi dlouhé době a je zajímavé jak moc se mi vryl do paměti - to něco naznačuje. Je to svým nádechem typická Hallstromovina - DiCaprio je prostě skvěle autentický a Depp taky odvádí svůj dobrý standart --- v tomto filmu se toho vlastně ani moc nestane (možná proto působí realisticky) - přesto i to "málo" strhne a zaujme. Nevím co k tomu dál, spíš jen tak prázdně tlachám. 8/10 ()

maseer2

smekám před výkonem Leonarda DiCapria! ..něco podobného jako to, co předvedl Leonardo v tomto filmu, jsem snad v žádném jiném filmu neviděl.. Johnny Depp mu samozřejmě zdatně sekunduje.. jasných 5* ()

PROROK14

Toto sa mi páčilo. Videl som to dávno v televízii ale pamätám si na neskutočný výkon malého Leonarda DiCapria. Postihnutého chlapca hral geniálne. Fakt dobré. ()

BoPo

Pre mňa je to príbeh o tom, ako je ťažké mať niekoho rád a zároveň sa hanbiť že k nemu patrím. Tento neustáli rozpor žerie Gilberta. DiCaprio tu dokazuje, že bol výborným hercom už od svojich začiatkov. A dokázal sa odbremeniť od kotvy menom Titanic, takže si uznanie zaslúži o to viac. Dnes spolu s Deppom patrí k hereckej elite. Ak chcete vidieť ich spoločný kúsok, nech sa páči. ()

bouncer

Krásný film a dojemné drama z prostředí typického maloměsta...tento žánr Hallström prostě umí a Depp s mlaďoučkým Di Capriem excelují. ()

Johny_fork

Hezký, smutný příběh s očividným sociálním přesahem. Skvělí DiCaprio a Depp. Přesto jsem se do snímku nezakoukal způsobem, který bych očekával a místy to byla trochu nuda. ()

MrCreosote

Film, který jsem prozíval a navíc jsem mu ani na sekundu nevěřil. Šablonovité postavy, na city hrající příběh - tedy spíše dost špatně na city hrající příběh a nakonec unylý Depp s nepadnoucím účesem. Pochvalu zaslouží jenom DiCaprio, to byl dobrej retard. ()

JohnCZ

Sympatické drama z amerického venkova, které stojí především na charismatu Johnnyho Deppa a výborném herectví Leonarda DiCapria. Ještě taková ta staromilská atmosféra amerického maloměsta je tu vystihnuta skvěle a vlastně jediné, co mi tu nesedělo, je krajně nesympatická Juliette Lewis. Jinak ale klasický dramatický Hallström. ()

jahol

Věděl jsem, že ve filmu hrají Johnny Depp a Leonardo di Caprio, toho prvního jsem identifikoval (až) po pár minutách, toho druhého ... na toho jsem poměrně dlouho čekal, než mi to všechno došlo... fenomenální výkon, nevěřil bych, že najdu něco, co přebije Dustina Hofmanna v Rain Manovi. Film ale nezačíná a nekončí s Capriovou postavou, drama sebeobětování vlastních okamžiků svým blízkým se odehrává na mnohem širší ploše a vrcholí překvapivou katarzí. Přes výborný scénář (Jen) pěkné za čtyři pro některé trochu nevyvážené filmové prvky (kamera střídá některé přímo vznosné záběry s okamžiky, které bych si uměl představit nasnímány lépe, to samé bych řekl o hudbě a dynamice střihu). Každopádně, jakmile je na scéně LdC, tají se vám automaticky dech. ()

Suzie05

Nemůžu si pomoct, ale Deppovi zrzavé vlasy mě iritovaly o dost víc než ty hovadiny, za kterýma stojí malý Leo. ()

Marek1991

U mňa niekde na rozmedzí 3 a 4 hviezd, no za ten neobyčajný záver dávam 4, už som si ani nemyslel, že sa tam toho veľa zmení. Inak si myslím, že tých filmov o postihnutých je akosi veľa a akosi často sa páčia ľuďom. Chcelo by to zistiť, prečo ich ľudia tak prehodnocujú, či zo súcitu alebo či sa boja, že ich niekto označí za necitlivých. Svojim spôsobom je toto jednoduchý príbeh, možno po svete sa niečo podobné aj deje. Nejaké efekty alebo zvláštnosti to nemalo, no to odpútanie sa z takéhoto prostredia, to je proste dobré, lebo podľa mňa je takéto prostredie časté. ()

PauloZ

Popravdě jsem se na film díval kvúli Deppovi, ale zjistil jsem, že tahounem je DiCaprio, už tenkrát dokázal tak perfektně zahrát svoji roli, ke které nemůžete řict nic! Celkově je film pěkně vystavěný, má dobrou myšlenku, režii i scénář. Matka je zařeklá dyňa, která člověka ve filmu štve tím, jak je neschopná a když už de na věc, tak ujde pár kroklů a končí. Konec je vyloženě citovka. Pěkný film. ()

Marsik

Fantastický film. Drama, které budu mít ve vzpomínkách ještě hodně dlouho. Všichni herci byli bezchybní. Nejvíce bych ocenil výkon DiCapria, který svou roli zahrál excelentně, a to mu bylo pouhých 19 let. Ovšem i Johnny Depp a jeho výkon byl výborný. Velice pěkně a citlivě natočený příběh jedné chudé rodiny, které osud moc nepřál. Avšak všichni se s touto nepřízní snažili vyrovnat tak, jak nejlépe mohli. Nemám v podstatě nic, co bych filmu vytknul, takže krásných 90% je pro tento film spravedlivým oceněním. // (5.11.2011) - Viděno podruhé a své hodnocení zvedám na 95%. Myslím, že po příštím shlédnutí se tento film zapíše mezi mé FSZ :) Je to fakt naprosto skvělý film! ()

ladko

Celkovo film o ničom, chýba nejaká poriadne silná, emóciami nabitá scéna(aj keď jedna by sa možno našla), alebo aspoň nejaký prekvapujúci moment. Tie scény mi niekedy pripadali proste veľmi predvídateľne - ako napríklad príhoda s Arniem vo vani...V každom druhom komentári vidíte meno Leo, tak sa k jeho výkonu vyjadrím aj ja. Je to v podstate jediný klad filmu, film je jeho - a nezáleží na tom, či vám bude liezť na nervy, či sa budete smiať na jeho hláškach("I could go at any time."), alebo z neho naskakovať zimomriavky(scéna na konci s mamou!!!). Celkovo však skôr ďalšie filmové sklamanie - asi prestanem mať prehnané očakávania od filmov a možno sa to zlepší. 70 %. ()

selfesteem

Leonardo byl, je a vždycky bude stvořený k herectví. Už v tak mladém věku podal naprosto úchvatný výkon. Další z mnou veskrze probrečených filmových zážitků. ()

NinonL

Jeden z nejlepších filmů mého top 10 režiséra. Realisticky podaný životní příběh obyčejné - neobyčejné rodiny z bohem zapomenuté vesnice kdesi v Americe. Životní role Leonarda DiCaprio i jeho filmového bratra Johnnyho Deppa, kterému na bedrech visí celý neutěšený osud lidí, co má rád. Od filmu jsem mnohokrát chtěla utéct, ale nešlo to, tolik jsem držela palce Gilbertovi, aby našel východisko ... ()

Krt.Ek

Pro mě průměrné (zbytečně přecpané) drama s opravdu vynikajícím hereckým výkonem Leonarda DiCapria. Leo to vytáhl alespoň na ty čtyři hvězdičky. 70% ()

Normální festival

Normální festival