Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

paddy35

Není to špatné, ale od Spielberga bych prostě čekal víc. Délka filmů je značně přepálená a místy jsou akční scény šíleným způsobem překombinované. Potěší popkulturní odkazy a easter eggy rozeseté po celém filmu. Co mě dorazilo byl konec filmu, který patří mezi ty hloupější, které jsem kdy viděl. Není to propadák, ale člověk se nad tím pozastaví. Celkově je film oddychovým béčkem, ze kterého se ale dalo vytěžit mnohem víc. O postavách se nemá cenu vyjadřovat, jsou ploché, prvoplánové a vlastně i nudné.Jejich osud mě po dobu promítání spíše vůbec nezajímal a jejich motivy jsou docela jednoduché. 3/5 ()

hufnagel

Geniálna videoherná perfektne zvládnutá sci-fi orgia.Potešila ma hlavne pocta režisérovi Stanleymu Kubrickovi a filmu Shining.Darmo vždy to bol a je veľký vizionár. ()

bonovox

Tak toto je film, ktorý je absolútnou geek záležitosťou a ktorý prekonáva doteraz všetko videné nielen v oblasti počítačových herných adaptácii. Spielberg potvrdil, že má dušu malého dietaťa a to v každom políčku toho filmu. Zbesilá ale prehľadná akcia, ohlušujúca hudba, krásny nielen počítačový vizuál ale hlavne detsky podaný príbeh, ktorý nás asi o pár rokov nemienie. Priznám sa, že nie som nejaký zarytý hráč počítačových hier (hlavne arkádových) ale film ma dostal svojou osobitou atmosférou, špičkovými efektami a slušným príbehom. Navyše niektoré scény sú dokonalé (úvodný závod, Shining...) Jednoducho RPO je pecka roka, film, ktorý musíte vidieť na veľkom plátne a hlavne dôkaz majstrovstva S.Spielberga. ()

Bezejmený

Pro mě možná nejlepší Spielbeg. I tak je to klasická pohádka jen zabalená do úžasného vizuálu. Skvělá práce, spousta nápadů a výborné postavy (Halliday je boží). Těch pomrknutí je tam vskutku hodně a bavilo mě vyhledávat další. Pár blbostí nebo nelogičností se sice najde, ale vzal je čert. ()

marekspanel

Steven je zpět!! Opět potvrdil, že v nekonečném a zároveň už tak protřelém žánru jako je scifi lze ještě vymyslet něco, co tu ještě nebylo. A udělal to takovou formou, že srdce každého filmového a pc herního fanouška z dob nejen dávných, musí jásat radostí. Bylo tam toho tolik, že to potřebuju vidět okamžitě znovu..a znovu. Pecka roku! ()

gu-staff

Slibuju, že nepoužiju ani jednou slova easter egg, odkaz, popkultura a všechna tahle zkurvyslova, kterejma se to jen hemží v komentářích filmovejch honibrků a Mirkyprdelolízačů. Knížku jsem četl, a musel jsem si každejch deset stránek utírat šnuptychlem kapičku na žaludu. Takže jsem šel natěšenej. Starej ýtý to pojal hodně volně, nicméně je vidět, že si Cline pohlídal, aby z toho nevznikl Nexus 2. V podstatě se to předlohy drží tak volně, že jsem se bál kejchnout, aby se to neutrhlo. Ale i tak to byla orgasmická záplava věcí, který jsem slíbil, že nenapíšu. Jediný, co mně trochu sralo byl hlavní hrdina, kterej měl bejt vyzáblej poďobanej nerd, a ve filmu to byl ateltickej chlapák, kterýmu se pod tríglem rýsovaly kozy, jak Arniemu na učňáku. Dobrý je, že knížku číst nemusíte, blbý je, že o hodně věcí přijdete. Ale i tak to byl výstřik až ke splachovadlu. Dokonce to Chaloupka málem stálo močák a tvář, protože se mu chtělo chcát od úvodních titulků, ale hrdinně si to mnul dlaní celý dvě hodiny. Pak ovšem Boltil na hajzl rychlostí Zemana, kterej zjistil, že maj větve v podhradním marketu slevu na Bechera. ()

Chaloupek

Jak zminil kolega gu-staff - malem jsem se pochcal. Mohlo za to kapucino pred kinem a pak kulervouci zazitek jaky nam ten stary paprda po letech zase naserviroval. Cekal jsem, ze aspon na chvili polevi a nic. Vysvobodily mne az zaverecne titulky. Neskutecny zazitek, ktery si od zacatku do konce drzi skvele tempo. Knihu jsem nastesti nestihl precist a tak me ani v nejmensim nemohli vadit jakekoli nesrovnalosti mezi knizni predlohou a zcela dokonalym vizualnim ztvarnenim, ktere bylo temer k dokonalosti dotazene technologii Imax. Nehledal bych v tom nejake poselstvi, ale zabava je to neskutecna. ()

Patr1k

Tento film natočil Steven Spielberg pre mňa. Pri žiadnom inom filme som nemal takú radosť. Niektoré scény som nedýchal, pri iných mi išiel mráz po chrbte, pri niektorých som od radosti slzičku utrel. Bolo tom zopár scén, ktoré by som vyhodil, zopár dialógov nepasovalo vôbec k filmu, no vo výsledku mi to je jedno. O vizuále a zvuku sa netreba baviť, z hercov vyniká ako inak Mark Rylance, ostatní sa mu nepribližujú. Dúfam, že nebude trvať dlho a do OASIS-u sa budeme vedieť pripojiť všetci. Videné 2x v IMAX 3D - ak ste to nevideli v IMAX-e, tak šup šup, budete z toho v p... ()

HellsAngel

Ready Player One je majstrovsky skomponovaným chválospevom na popkultúru, pričom spája všemožné postavy, značky a iné odkazy spôsobom, aký v tejto galaxii ešte nebol. Tvorcovská precíznosť je badateľná hneď v niekoľkých smeroch. Jednak v celkovej stavbe a štruktúre príbehu, ktorý je svižný, pútavý a v správnych momentoch emotívny. Taktiež ale aj v zapracovaní najrôznejších easter eggov do celkovej mozaiky filmu, v ktorej si každý nájde to svoje, či už je fanúšik filmov, komiksov alebo hier (ja osobne považujem za TOP moment scénu odohrávajúcu sa v Shining). Spielberg, ako filmová modla, mal všetky predpoklady k tomu, aby takéto niečo priviedol k životu, a teraz už môžem s kľudným svedomím vyhlásiť, že ide o jeho najlepší film v tomto storočí. Niečo, vďaka čomu sa zapíše do povedomia mladej generácie, ktorá nevyrastala na jeho kultových zárezoch v dekádach minulých. Toto musím vidieť znova. A potom znova. A znova. Čistokrvný geekazmus! P.S.: Čakám, kedy nastane doba, v ktorej budeme filmy sledovať s podobnými technológiami, aké boli prezentované vo filme. To bude nádhera! ()

RoseThrone

Spot on film pro tuhle dobu a generaci. Herecké obsazení pro tenhle film nesmírně potěšilo, až na křečovitou Olivii Cooke, která mojí oblíbenou herečkou asi nikdy nebude. Potěšilo zachování Japonské kultury a genderového rozmístění. Kamera byla naprosto famózní a bylo slast na tohle dílo po vizuální stránce koukat a o soundtracku ani nemluvě, už mi hraje ve sluchátkách. Hrozně moc si cením propojení s dalšími mediální prvky a scéna se vstupem do filmu Shinning je pro mně jeden z nejvíc silných zážitků kinematografie. Ten film měl mít všechno co sakra dobrý film má mít.... ale bohužel ještě pár věcí navíc. Celkově by na mě film působil lépe bez celé té teenagerovské romance a občasných trapně vsunutých vtípků. Já vám nevím, určitě je to nadprůměrná podívaná, ale vzkříšení Spielberga? No way. ()

existimator

Tohle je budoucnost těch "umělých" filmů, které jsou teď tak populární. Liší se ale v jedné zásadní věci. Zatímco ostatní používají speciální efekty a počítačové animace jenom protože jsou cool, na Ready Player One je vidět, že je používá, protože je potřebuje. Jsou naprosto skvěle integrované do reálného světa. Spielberg prostě ví, co dělá. Krom toho má tenhle film skutečný příběh, který dává smysl, a dokonce je neskutečně zábavný. Není to jen hloupá slátanina, kde parta bad-ass hrdinů bojuje proti jiné partě villainů. Je to dechberoucí jízda do budoucnosti kinematografie. Teď je čas, aby se tím inspirovali ostatní. Krom toho je celý film napěchovaný detaily a spoustou easter eggů, které nejsou jen na úrovni současných her, ale často skrývají mnohem složitější význam nebo odkazují na nějakou old-school pecku. Něco takového bych chtěl vídat častěji. ()

Saxos

Komu jinému než "Steven Spielberg" by se podařilo tak věrně spojit virtuální gamesu s holou realitou a ještě jí zasadit do blízké budoucnosti. Klady: sympatičtí herci; slušné efekty; dobrý soundtrack; celkem logika. Zápory: zas ten uša ende hapík. Film si určitě zaslouží vidět v kině, na TV, ať už jakkoliv velké, to nebude správný kafe. ()

Dvorka96

Pro mě se koná překvapení roku, ne že bych Spielberga podceňoval, ale všichni asi víme, jak to většinou dopadá s filmy na motivy videoher. Tento snímek je jeden velký fan-service pro všechny, co aspoň nekdy vztáhli svoje ruce na nějakou tu videohru, ale tím to nekončí, navrch tu máme relativně temný příběh o tom jak se VR prakticky stane novou realitou. Takže své si najdou dospělí co vyrůstali, nebo stále hrají nějaké ty videohry, ale i jedenáctileté děti, které hrají CoDko na Xboxu. Tento film má prostě všechno je vtipný, ale tím klasickým Spielbegrovským způsobem. Na druhou stranu je zas také vážný a zaobírá se relativně aktuálními tématy ve společnosti. A těch eastereggu. no potěž koště. Opět se potvrzuje to, že nějlepší videoherní adaptace, není vždy ta, která se zaměřuje na hry samotné. ()

PunyHumanNo2

Nic se nemá přehánět, a přemíra nostalgie je stejně nezdravá jako escapismus. Zábavný odlehčený snímek, kde se nikdo netrápí mrtvou tetou. Při rozhovoru s korporátem, kterému našeptávají do ouška, vám možná přijde, jako by hrdina mluvil přímo k producentům. Je fajn mít film napěchovaný tunou odkazů, od Waynova světa, Batmobilu, Harley Quinn a Sphere of Annihilation až po Tracer, Godzillu a Gundam, kdyby se nejednalo o samoúčelné vycpávky, bez kterých by film neměl moc čím zaujmout, a kdyby některé z nich nebyly zcela mimo. Třeba Iron Giant je ikonický pro pacifistické poselství (I'm not a gun), ale ne, tu máš mecha mlátícího všechny kolem sebe, rad, ne? Nicméně přinejmenším hororová minutka během hledání druhého klíče potěšila, iR0ck byl parádní a ke konci se stejně zaradujete jako Historici, kterým vůbec nevadí, že zrovna přišli o zdroj příjmu. Hlavnímu hrdinovi by bylo sice snazší věřit, kdyby randil s dvousetkilovou pařankou, neměl půl miliardy na účtu a nebydlel v jediném městě, kde i bezdomovci mají solidní připojení k síti, ale i tak, ***. A teď padejte ven na sluníčko, nolifeři. ()

Jareda

Další čin co Steven posral (stará garda by už měla kameru pověsit na hřebík a nedělat další filmy, je to už pro ostudu a kurví nový díla, jelikož jsou generačně jinde a prostě té tvorbě už nerozumí, viď Ridley...). Jako čtenář knihy nemůžu tomuto dílu dát vice jak 3, hvězdy a to s odřenýma ušima... Větší znásilnění předlohy jsou už dlouho neviděl ( Ani Harry nedostal takhle nakopáno od filmových tvůrců), Steven překopal vše co překopat dalo... Výzvy na klíče úplně jiné, Artemis potká v půlce příběhu a takto můžu pokračovat ještě dlouho... To už neměli dělat nic, když už to neumí dělat pořádně... Těšil jsem se na epic příběh co je ve knížce, dostal hloupý, zmatený film pro teen age publikum... Za mě zklamání roku! ()

Kubwajs

Opravdu dobrej filmek po dlouhý době. V tom filmu je všechno. Každá maličkost ve filmu vyvolá nějakou vzpomínku jak na fim či hru . Nevím zda to mladší ročníky ocení ,ale osmdesátky prostě žijou . Knihu neznám,ale rozhodně by se potencionál filmu dal využít na něco většího a zasloužil by s i klidně 3 díly a pokud by to bylo natočený ve stylu Návrat do budoucnosti , už to točte :D Film nebyl vůbec špatnej :) ()

Blejzr

Film je zamerenej hodne na detskou generaci.. Bohuzel jsem to nevedel, takze spis 140 minut rodinneho dobrodruzneho filmu pro prcky, velmi velmi predvidatelny dej filmu, zadny zvrat nebo prekvapeni, proste americka tuctovka, na kterou do kina nestoji chodit.. neurazi, ale nenadchne.. ()

HouseFan

Výlet do devadesátek se Spielbergovi slušně vydařil a tak si v kinech můžou snímek vychutnat i děti se svými rodiči. Každý najde to svoje a kdejaký geek bude na film muset koukat vícekrát, aby našel všechny vejce. Trefil i dogma dnešní doby, kdy hry už přestávají být pouhou zábavou a společně s předlohou N. Gaimana nám naznačují, proč hry prvotně vůbec vznikly. Přes občasné krkolomné či nezáživné konverzace vše vyvažuje vizuální zpracování a pěkná akce. Easter eggů je tolik, že občas mohou odvést pozornost od hlavní dějové linky, ale já je rád. Ze všeho nejvíc zamrzela absence potitulkové scény, která by, podle mě, u filmu tohoto typu, neměla chybět. ()

Ronkar

S ohledem na místní hodnocení jsem čekal zábavnou pecku, ale popravdě, tohle může bavit asi fakt jen děti, teen a geeky. Bez ohledu na cílovku, pro mě je furt primární příběh. Vyrůstal jsem na pop kultuře 80.-90. let, filmy, seriály, hry, všechno možné, takže látku znám a baví mě. Žeru sci-fi, fantasy, horory. Ve snímku je logicky bilión vizuálních i jiných narážek. Potěšil quest s Kingovým Osvícením. Nicméně koncept příběhu, postavy, záporáci, zlá korporace, finále. Nic z toho nevybočuje z průměrnosti. Herci v reálu nemají charisma, chemie žádná, průběh nemá drive. Oasis je často děsně přeplácaný cirkus, kde se nedá pořádně sledovat, co se před vámi děje. Takže mi přišlo, že by bylo nakonec zajímavější sledovat tu posthumanistickou dystopii reálného světa než VR. Děj předvídatelný, žádné zvratym takže i přes slušné tempo a povedené CGI celkem nuda. Pokud to mělo být dobrodružné sci-fi, pak kulhá minimálně na jednu nohu. Kouknout na to s dětmi = ok. Jinak zbytečné. Knihu jsem nečetl. 65% ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018