"Jdeme krmit srnky, pak budeme pozorovat brhlíky a večer si dáme karty." Tak se nám z Rapla stává rodinný taťka, ale jelikož se jedná o přerod velmi pozvolný, tak s tím nemám problém. Radost mi pak udělal Kuneš tím, že tentokrát lingvisticky zaskočil Lupínka, když začal говорить пo русски. Jinak mě to celkem bavilo, i když Salzmanovu akci na ubytovně jsem nepochopil a podvod v casinu by profík asi měl prokouknout.(1.11.2016)

ČT1 HD - Jak to ten Pachl dělá? To, že tento seriál dokoukam, je jasné, jako že zitra vyjde slunce. Protože mě to prostě neskutečně baví a na české poměry luxusní práce. (vsuvka: Zrovna jsem se v těchto dnech dozvěděl o novém českém seriálu Pustina...který podle ukázek bude kvalitou nejspíš těžce Raplovi konkurovat). Nicméně 10. díl Rapla - zase pecka! 75% (with J.)(31.10.2016)

• Necrotongue

V desáté epizodě mě pobavil major Kuneš, který se konečně lingvisticky uplatnil, ale pak přišla velká chvíle Sherlocka Lupínka. "Pohřešovaná žena: 21-29, základní až středoškolské vzdělání, Češka."- to vše vydedukoval jen z přívěsku na klíče ve tvaru slona. Vzhledem k tomu, že na rozdíl on Doylova Holmese nevysvětlil, jak k těmto závěrům dospěl, snažím se to ještě teď rozklíčovat, ale tuším, že je to marné.(26.4.2018)

60% — Tento díl se mi líbil opět o trochu víc. Sice jsem odhalil hned na začátku, co a jak, ale nijak mi to nevadilo. K vyřešení případu tentokrát nepomohla náhoda, alespoň jsem si žádné nevšiml, ale kriminalistická práce a dedukce. Po hektických událostech z konce předchozích dvou dílů se Kunešův osobní příběh a možná i případ Hany W. sune pro mě trochu nepředpokládaným směrem, ale kdo ví, třeba je to jenom kamufláž a na konci bude velké překvápko. Představuju si to tak, že ještě příští díl bude takový standardní, ale poslední dva budou už výhradně zaměřeny na Hanu W. a všechno to kolem. Nechám se překvapit.(1.11.2016)

• Ozzy2

Teprve tenhle díl mohl bejt napínavej a dobrej kdyby.....a to je právě ono.Oběť opět nechá stopu jako kráva přímo v autě, aby bylo jednoduché zjistit totožnost a pak už jen stačí shlédnout video, protože podvod století ti mamlasové udělali přímo před kasínem a pod kamerami......Kdyby "tvůrci" udělali tento seriál jako psychologické drama a kde by nehrál hlavní roli zločin, mohlo to být třeba i dobré.Takhle je z toho jen politováníhodná sračka. Kuneš mi je stále odpornější a jeho dceruška-neherečka, která hraje v Ulici Skiller naprosto stejně ještě víc. Čím dál tím víc nechápu název Rapl, zřejmě se pan Pachl nikdy s Raplem nesetkal-a s živým kriminalistou už vůbec ne.(1.11.2016)

• - Když se na začátku dílu na policejní stanici objeví Kuneš (Hynek Čermák) s kocovinou, Slepičková (Lucie Žáčková) mu přinese speciální nápoj vlastní receptury, který má Kuneše postavit na nohy. Kuneš po přičuchnutí k nápoji jej ale raději vyleje do květináče. Později v epizodě si lze všimnout, že květina, do níž Kuneš nápoj vylil, zcela seschla. (Šéfik)

• - Natáčelo se v Aši, Lokti, Abertamech, nemocnici Krč, Božím daru, Karlových Varech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)