60% — Tento díl se mi líbil opět o trochu víc. Sice jsem odhalil hned na začátku, co a jak, ale nijak mi to nevadilo. K vyřešení případu tentokrát nepomohla náhoda, alespoň jsem si žádné nevšiml, ale kriminalistická práce a dedukce. Po hektických událostech z konce předchozích dvou dílů se Kunešův osobní příběh a možná i případ Hany W. sune pro mě trochu nepředpokládaným směrem, ale kdo ví, třeba je to jenom kamufláž a na konci bude velké překvápko. Představuju si to tak, že ještě příští díl bude takový standardní, ale poslední dva budou už výhradně zaměřeny na Hanu W. a všechno to kolem. Nechám se překvapit.(1.11.2016)

ČT1 HD - Jak to ten Pachl dělá? To, že tento seriál dokoukam, je jasné, jako že zitra vyjde slunce. Protože mě to prostě neskutečně baví a na české poměry luxusní práce. (vsuvka: Zrovna jsem se v těchto dnech dozvěděl o novém českém seriálu Pustina...který podle ukázek bude kvalitou nejspíš těžce Raplovi konkurovat). Nicméně 10. díl Rapla - zase pecka! 75% (with J.)(31.10.2016)

"Jdeme krmit srnky, pak budeme pozorovat brhlíky a večer si dáme karty." Tak se nám z Rapla stává rodinný taťka, ale jelikož se jedná o přerod velmi pozvolný, tak s tím nemám problém. Radost mi pak udělal Kuneš tím, že tentokrát lingvisticky zaskočil Lupínka, když začal говорить пo русски. Jinak mě to celkem bavilo, i když Salzmanovu akci na ubytovně jsem nepochopil a podvod v casinu by profík asi měl prokouknout.(1.11.2016)

Niektoré epizódy naladili na to, že v pozadí bežných vrážd sa tu zároveň bude riesšiť čosi temnejšie, zasahujúce až do vysokých priečok polície. Zatiaľ však sa skôr riešia scénaristicky narýchlo spichnuté mordy, ktoré sú meneji zaujímavé. Zomrel gambler, zmizla krupiérka - ďalšia, na veľké odhalenia čakajúceho diváka previerka.(7.11.2016)

Perličkou je herecká účast Miloše Potisky a jeho ženy, jihoafričanky Shimo, kteří spolupracovali na knize Kmenty Padrino Krejčíř Afričan, jejichž obsazení lze brát jako trafiku od tvůrců, jelikož stejný produkční tým točil i Gangster Ky. Kuneš v tomhle díle opět perlí, celkové vzato je Čermakuv part velice vděčný jeho herectví.(6.11.2016)

• - Když se na začátku dílu na policejní stanici objeví Kuneš (Hynek Čermák) s kocovinou, Slepičková (Lucie Žáčková) mu přinese speciální nápoj vlastní receptury, který má Kuneše postavit na nohy. Kuneš po přičuchnutí k nápoji jej ale raději vyleje do květináče. Později v epizodě si lze všimnout, že květina, do níž Kuneš nápoj vylil, zcela seschla. (Šéfik)