Padesát odstínů svobody

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 2018, 105 min

Nejsem zastánce humbuku kolem tohoto díla a vůbec ho nevyzdvihuji z důvodu, z jakého mnoho žen tady. Jsem romantická duše a tak celou tuto sérii mám rád, protože se jedná o velmi neobvyklý romantický film. Líbila se mi zápletka v prvním díle, která byla bohužel pokračováním shozena, ale protože se to nese v podobném duchu jako Stmívání atd. a mohu se na tento film dívat se svou drahou polovičkou, která z toho taky kdo ví jak nešílí, tak jsem z celku spokojen. Jantar už skutečně píchá, šuká a dokonce miluje. Film je dobře natočen, herci to zvládli, ona už je dokonce i krásná a překypuje to luxusem. Knížku jsem nečetl, ale z názorů, co slýchám je to pravý opak. A při troše povrchnosti a pohledu na paní James jsou to jen její touhy nikoliv skutečnost, ta si to ale snad může konečně zaplatit. Mrzí mě jen borci, kteří si na zdejším hodnocení honí své ego a kroutí hlavou nad neexistujícím světem. Proč může existovat nesmrtelný James Bond s bohatstvím a technologickýma kravinama a ne tento příšerně bohatý Jantar a naivní šedá myš? Každopádně už zbytečný díl, hodnotím jen završení série a schopnosti tvůrců mimo ELJ. ... Cinema City Letňany(12.2.2018)

• Matty

Můj bezprostřední dojem z toho filmu vyjádřilo jedno z prvních jmen, které se objevilo v závěrečných titulcích: "Philip Nee Nee". Všechno podstatné se seběhne během posledních cca 15 minut, jimž předchází hodinu a půl dlouhé bezdějové pásmo reklam - na svatební šaty, Paříž, Audi, pánské košile, vanilkovou zmrzlinu, Aspen, erotické hračky... vyprázdněná narace pro snoby. Jediným trápením hrdinů bohatých tak, že nakupují v buticích, kde vám k vybírání šatů nalijí šampaňské, je po většinu filmu to, zda si večer zpříjemní análním kolíkem, vibrátorem nebo bičíkem. Namísto Dornana cvičícího na gymnastickém nářadí je zde pro milovníky campu Dornan zpívající u klavíru (plakátu k filmu typu Riddick: Kronika temna se tentokrát bohužel nedočkáme). Jinak mezi ústředním párem zůstává vše při starém. Anastasia se dostává do problémů a neposlouchá. Christian ji trestá, což se jí někdy líbí a někdy ne. Veškeré neshody ve vztahu řeší drahé dárky. V souhrnu přesto malinko snesitelnější než druhý díl, který byl o deset minut delší a v nerespektování jakékoliv příběhové logiky a kauzality mezi scénami mnohem urputnější. Uměním bych to v žádném případě nenazýval, nicméně mi přijde pozoruhodné, že někdo dokáže napsat a natočit film prázdný do té míry, že v něm není nic, co byste mohli nenávidět. Ale hezky se na to kouká a váš mozek může pohodlně relaxovat. 35%(8.2.2018)

• corpsy

Zrejme budem aj tentokrát márne dúfať, že si aspoň po tretí raz ( všetko dobré ) ľudia uvedomia, že už akokoľvek je príbeh ( hlavne pre dámy ) lákavý a nápodobne aj nevkusný, úbohý, robiaci zo žien zlatokopky ( haló #MeToo, kde ste teraz, keď vás planéta Zem potrebuje? ), predsa len ide o otrasne natočený film. Rosamunde, Danielle, Inga, zlaté dievčatá, chceli ste dámam ukázať, aké je to zamilovať sa pod majákom, pri pobreží, na fjorde...a potom príde tá omrzlina E.L. James a z vašich čitateliek urobí zombies túžiace po jednom - o vyšportovanom modelovi, ktorý si ,,poctivo,, zarobil svoje miliardy, nikomu tým neublížil, nikým nemanipuloval a je odhodlaný sa zaľúbiť do šedej mišky, ako je Ana Oceľová. Pretty Woman, kde si, Mickey, Kim pomôžte nám!!! Pretože, ako tvrdia tu isté nemenované komentujúce užívateľky, že - proste my ženy to tak máme rady, tak sme v koncoch. Nech žije pracujúca trieda!!! A spomínal som vôbec, že film samotný stojí svojím spracovaním, ( asi ) hereckými výkonmi a taktiež aj soundtrackom fakt za jedno veľké, ešte teplé z análu vyvrhnuté...(10.2.2018)

• POMO

Na rozdiel od dvojky neobsahuje “vážne” scény, ktoré by boli polovici kina na smiech. A obsahuje menej erotiky, ktorá akoby tu už bola zo zvyku, z povinnosti. Červenoknihovný blábol s rádoby thrillerovou linkou a zladeným manželským vzťahom ústrednej dvojky. Vlastne som si už na nich celkom zvykol. Ich sympatie sú tým, čo film drží pokope. Diváčky tu obzvlášť v prvej polovici niečo poteší každých päť minút.(16.2.2018)

• Evander

Tohle je opravdu moc špatné! Jak jsem se zastával prvního dílu, tak zde nemohu. Je to prakticky totální odpad, příběh naprosto beze smyslu a celý tento výtvor se z určitého úhlu pohledu dá vnímat i jako souhrn reklam na různé více či méně luxusní statky. V polovině filmu jsme se ženou oba chtěli odejít z kina a druhou polovinu tak již víceméně jen přetrpěli. Hvězdičku tedy dávám výhradně za skvělé audiovizuální zpracování, byť tentokráte mi hudba nebyla tak blízká, jako v předchozích dvou dílech. 25%(12.2.2018)

• - Scény byly točeny v Nice, Francii ve stejný čas, kdy se v Nice odehrávaly teroristické útoky v červenci 2016. (Dzeyna)

• - Natáčanie filmu trvalo 103 dní. (ExpertRaptor)