Padesát odstínů svobody

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Erotický / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2018, 105 min (SE: 110 min)

Poslední díl do skládačky této romantické saďárny zapadl dobře. Anastazii trochu narostly křidýlka a už se začíná chovat jako opravdová žena Christiana. Líbilo se mi, že do filmu dali trochu adrenalinu v pasážích s auty! Naopak mě neseděl závěr s propuštěným kolegou Jackem Hydem. To že tu bude klišé v podobě těhotenství a zároveň bezpečí Anastasie se dalo čekat. Některé pasáže i vtipné. Za mě dobry! 60%(18.10.2018)

• Vitex

Dostaly, co chtěly. V něčem je to opravdu fenomén hodný pečlivého studia. Film dokonale sestrojený tak, aby v každém momentě odpovídal představám a touhám naivních puberťaček (a evidentně nejen puberťaček). Ve výsledku pak nemá sice naprosto nic společného s realitou, ale o to přece ani nešlo (chraňbůh!)... takže všechno v pořádku.(9.2.2018)

• JohnCZ

Padesát odstínu prázdnoty. Zatímco první díl byl docela slušnou, byť dokonalou - až neupřímnou - romantikou, pokračování už bylo dost o ničem a velké vyvrcholení (*pubertální uchichtnutí*) je na tom snad ještě hůř. Postavy se nikam neposouvají, Anna je stále stejná puťka zlatokopka a Christian je pořád ten samý nevyspělý a vysoce náladový... spíš děcko než chlap. A když teda není kam posouvat postavy, tak se prostě vymyslí další zápletka. Jenže ta je tak neskutečně debilní, že bych možná byl radši, kdyby ponechali jen tu hrstku decentních lechtivých scén. Dá se na to koukat, ale v zásadě je to hezky vypadající nezáživné nic s otravnými postavami.(7.4.2018)

• Bobik9

Achich, ouvej. Hnus dnešní doby. Tragédie, kteoru milují naše ženy. Těžko to pochopit, protože té knize si alespoň celý ten příběh dokáží vysnít a chápu, že se jim to může líbit, ale tady jim ho nepříliš kvalitní režisér James Foley naservíroval bez obalu a bez jakéhokoli vtipu a zájmu. Jsem předvědčen, že Jamie Dornan je kvalitní herec. Bohužel se proslavil tímto nekvalitním shitem. O Dakotě tak vysoké mínění nemám, ale myslím, ž ei ona má navíc. Hostování Kim Basinger necháu už vůbec. 10 minut blízko konce bylo koukatelných a soundtrack byl naprosto skvělý.(28.10.2018)

• MsUtahraptor

Závěr "romantické" trilogie glorifikující domácí násilí v té méně nápadné formě (manipulace, psychický nátlak a vydírání atd.) na tyto problémy občas lehce poukáže (trvání na změně jména, izolace od přátel, trestání sexem namísto konstruktivního dialogu o problémech), ale následně je rozmělní a zamete pod kobereček ("Já bych si kvůli tobě jméno změnil.", společná dovolená s přáteli, "Takhle se věci neřeší."-"OK."). No nic, je hezké vědět, že i v jednadvacátém století je v pořádku, aby masy vzdychaly nad kontrolou posedlým tyranem jen proto, že on všechno to svinstvo zabalí do zelených papírků. Mimochodem- většinu těch "erotických" scén si mohli odpustit. Ukázat vibrátor není bůhvíjaký odvaz a náboj to stejně žádný nezískalo. Viděla jsem vzrušivější scény, kde se zúčastnění ani nezačali svlékat.(22.5.2019)

• - Natáčanie filmu trvalo 103 dní. (ExpertRaptor)

• - Christian Grey (Jamie Dornan) nosí hodinky Omega Seamaster 300m. (Liqid)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. února 2018 v Paříži (Francie). (BMW12)