Padesát odstínů svobody

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Těžko uvěřit, že za dvojkou i trojkou stojí stejný režisér... Když porovnám všechny 3 díly mezi sebou, je VYVRCHOLENÍ této trilogie hotové veledílo. "Děj" už se nevleče tak tragicky, ubylo zastřelte-mě-prosím scén, postavy se konečně někam pohly a pojetí svatební / líbánkové části je moc pěkné (i ve srovnání s jinými, "normálními" filmy). Světe div se, nakonec si "Svoboda" udržela slabé 3*, což je oproti slabým 2* ("Šeď") a lepší 1* ("Temnota") docela úspěch.(16.2.2018)

Nejsem zastánce humbuku kolem tohoto díla a vůbec ho nevyzdvihuji z důvodu, z jakého mnoho žen tady. Jsem romantická duše a tak celou tuto sérii mám rád, protože se jedná o velmi neobvyklý romantický film. Líbila se mi zápletka v prvním díle, která byla bohužel pokračováním shozena, ale protože se to nese v podobném duchu jako Stmívání atd. a mohu se na tento film dívat se svou drahou polovičkou, která z toho taky kdo ví jak nešílí, tak jsem z celku spokojen. Jantar už skutečně píchá, šuká a dokonce miluje. Film je dobře natočen, herci to zvládli, ona už je dokonce i krásná a překypuje to luxusem. Knížku jsem nečetl, ale z názorů, co slýchám je to pravý opak. A při troše povrchnosti a pohledu na paní James jsou to jen její touhy nikoliv skutečnost, ta si to ale snad může konečně zaplatit. Mrzí mě jen borci, kteří si na zdejším hodnocení honí své ego a kroutí hlavou nad neexistujícím světem. Proč může existovat nesmrtelný James Bond s bohatstvím a technologickýma kravinama a ne tento příšerně bohatý Jantar a naivní šedá myš? Každopádně už zbytečný díl, hodnotím jen završení série a schopnosti tvůrců mimo ELJ. ... Cinema City Letňany(12.2.2018)

Lepší než minulý díl - kratší, s propracovanější dějovou linkou. Lepší než kniha - žádná nesnesitelná Anina vnitřní bohyně, jenom miminum rádobyvzrušujících mailů a zpráv. Erotické scény opět spočítáme na prstech jedné ruky, ale čekal snad někdo něco jiného? Dva hezcí lidé spolu žijí v krásném bytě, jezdí na krásné dovolené, řídí krásná rychlá auta. Do toho si poradí s jedním záporákem, manželskou krizí a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes. Jen ten Dornanův zpěv si teda mohli odpustit.(10.2.2018)

Tak som si teda nenechala ujsť to vyvrcholenie, ten svetový fenomén a vyrazila som aj s kamarátkami do kina. Domov som prišla oddýchnutá s letákom erotických pomôcok v rukách. V podstate sa nič nezmenilo ... Fifty Shades Freed je film plný pekných chlapov, rýchlych áut, štýlových handier, úžasných topánok a počúvateľných pesničiek. Chvíľu sa tvári ako thriller, chvíľu ako dovolenkový bedeker, ale stále je to len čistokrvná romantika. Zbohom!(9.2.2018)

• 19Lenka

Typický příběh ze života. Napětí a akce z tohoto snímku sálá na míle daleko, proto se na hodinu a třičtvrtě rozlučte s dechem. Ten se vám vrátí až při titulkách. ... Po tomhle se jako můžou utlouct všechny ženy světa? AHA. "Ty nechceš děti?" "Chci, ale ne teď. Nejsem připravený se o tebe s někým dělit." Stejně to chudák nevychytal. Jako.. jasně.. bere tohle někdo vážně? │PS: Každý si REDRUM přestavuje jinak.(1.5.2018)

• - Pro scénu na líbánkách, která se odehrávala u francouzského Louvre, byla celá oblast pro natáčení uzavřena. Režisér prohlásil, že tak chtěl docílit efektu jako kdyby Christian (Jamie Dornan) pro Anastazii (Dakota Johnson) koupil celou Paříž. (Sydonai)

• - Film se začal natáčet v únoru 2016 ve Vancouveru (Kanada) a v Paříži (Francie) zároveň s druhým dílem v trilogi - Padesát odstínů temnoty (2017). (PaTeXx)

• - Oblíbená scéna Dakoty Johnson je ta, kdy Ana a Christian (Jamie Dornan) vyjednávají o podmínkách sexuálního kontraktu. (griph)