Padesát odstínů svobody

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 2018, 105 min

Tak som si teda nenechala ujsť to vyvrcholenie, ten svetový fenomén a vyrazila som aj s kamarátkami do kina. Domov som prišla oddýchnutá s letákom erotických pomôcok v rukách. V podstate sa nič nezmenilo ... Fifty Shades Freed je film plný pekných chlapov, rýchlych áut, štýlových handier, úžasných topánok a počúvateľných pesničiek. Chvíľu sa tvári ako thriller, chvíľu ako dovolenkový bedeker, ale stále je to len čistokrvná romantika. Zbohom!(9.2.2018)

• Benedygtus

Po treti jsem se nechal zlakat na tenhle lehce uchylne ujety advertising bez pribehu a ne..Nic se nezmenilo ba naopak, mozna to je jeste horsi - podrobnejsi komentar se nachazi u predchoziho dilu, ktery stejne prilehave pasuje i na dil tento: ZDE(12.2.2018)

• strelenaL

Poslední díl a největší průšvih. Ano knihy jsem četla, ne nepatřím mezi náctileté, ale tvořím si svůj vlastní názor na vše po svém... na film jsem šla proto, že jsem chtěla relaxovat, prostě vypnout a třeba se i zasmát absurditám, který se v předchozích dílech objevily. Závěr mohl být daleko lepší neb znám předlohu a s tou by se dalo slušně pracovat, bohužel souhlasím s Mattym, který to vystihl přesně 15 minut ( klapka střih a máme hotovo). Hudební vsuvka byla na výbornou. Pozn. Ženy a dívky mají rádi příběhy s dobrým koncem a ve většině případů nemusí jít o realitu, to celá série odstínů splňuje... proto se z toho stal fenomén po celém světě! Oba hlavní protagonisté mám ráda, ale musím říct, že v jiných filmech víc než v této sérii.(9.2.2018)

• POMO

Na rozdiel od dvojky neobsahuje “vážne” scény, ktoré by boli polovici kina na smiech. A obsahuje menej erotiky, ktorá akoby tu už bola zo zvyku, z povinnosti. Červenoknihovný blábol s rádoby thrillerovou linkou a zladeným manželským vzťahom ústrednej dvojky. Vlastne som si už na nich celkom zvykol. Ich sympatie sú tým, čo film drží pokope. Diváčky tu obzvlášť v prvej polovici niečo poteší každých päť minút.(16.2.2018)

Lepší než minulý díl - kratší, s propracovanější dějovou linkou. Lepší než kniha - žádná nesnesitelná Anina vnitřní bohyně, jenom miminum rádobyvzrušujících mailů a zpráv. Erotické scény opět spočítáme na prstech jedné ruky, ale čekal snad někdo něco jiného? Dva hezcí lidé spolu žijí v krásném bytě, jezdí na krásné dovolené, řídí krásná rychlá auta. Do toho si poradí s jedním záporákem, manželskou krizí a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes. Jen ten Dornanův zpěv si teda mohli odpustit.(10.2.2018)

• - Scény byly točeny v Nice, Francii ve stejný čas, kdy se v Nice odehrávaly teroristické útoky v červenci 2016. (Dzeyna)