Padesát odstínů svobody

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 2018, 105 min

• castor

Dornan křepčí u klavíru, Dakota zase zlobí, protože chce na líbánkách ukazovat okolí bradavky, a potřebuje tedy potrestat, nakonec ovšem dostane zámek, aby v něm potencionální sokyni názorně předvedla, že tenhle samec už je jenom její. A světe, div se, dokonce mu chce i uvařit. A aby to bylo pro nenáročné diváky napínavé, dostane bodyguarda, který by neuhlídal ani předškoláka, a ještě si zazávodí ve sporťáku. Až je z toho tak nadržená, že... Uff. Znovu je to natahované a plné vyprázdněných záběrů. Něco pro snoby, něco pro milovníky reklam na drahé zboží, něco pro zoufalé osamělé ženy, něco pro milovníky bezdějových jednohubek. Kdyby aspoň tvůrci občas pomrkli na diváka, aby se k němu dostal nějaký ten nadhled. Těžko. Prostě se vrací nijak zvlášť přitažlivá ONA, naivka, která nicméně z téhle trilogie dokázala vyváznout ještě docela se ctí, a ON, který si z dětství nese jisté psychické trauma, ale jinak je mdlou záhadou s nulovým emočním rozsahem. Je to znovu prkenné, bez napětí, bez erotického jiskření. Nicméně pořád vydařenější, než příšerná dvojka. PS: Hned jdu naznačit ženě, ať mi eroticky ostříhá vlasy.(7.4.2018)

• Benedygtus

Po treti jsem se nechal zlakat na tenhle lehce uchylne ujety advertising bez pribehu a ne..Nic se nezmenilo ba naopak, mozna to je jeste horsi - podrobnejsi komentar se nachazi u predchoziho dilu, ktery stejne prilehave pasuje i na dil tento: ZDE(12.2.2018)

• Paldiny

Tá nitka čo sa tvári byť dejom je tenká ako pavučinka, nič v nej nemôže prekvapiť, nič z nej sa neodchýli ani o krok. Aj preto oba finálne zvraty vyznejú len aby sa nepovedalo a prečo? Zrejme pre scenár aký sa nevenuje nikomu, čím aj komplicovia i motivácie zloduchov vyznejú do stratena. Erotické scény z rovnakého súdka, sú len prvoplánovo zasadené do diania a ak si z jednotky pamätáte naplácanie bičíkom, z dvojky guľôčky vo vagíne, tak z trojky si neodnesiete z hola nič. Po tejto stránke suchoty, po stránke dramatickej z kuchyne novomanželov tiež. Dosť tomu pridáva nemožné chovanie oboch zúčastnených, kde sa jeden nedokáže zmieriť s darom čo si má za pár mesiacov popestovať, tak druhý nepochopiteľne mlčí, keď má nahlas konať. 50 odtieňov prázdnoty touto kapitolou dovŕšilo svoje dielo a mám pocit, že najväčšiu radosť z toho majú herci.(10.2.2018)

• Gogo333

Tak mám konečně za sebou to slavné vyvrcholení a je to stejná slabota jako předchozí filmy. Člověk by čekal, že se autoři poučí a scénář bude dávat logiku a postavy začnou mít rozhovory s hlavou a patou, ale bohužel. Nehraní některých postav nebo jejich přehrávání je taky už dost otřesné. Výběr písní a jejich umístění mě dost vadilo, uvítal bych tam nějakou jemnější a jednodušší hudbu (piano). Akce a jízda ve sporťáku už hodně přitažená za vlasy. O chlup lepší než předchozí díl, ale stejně žádná slává a ač jde o nejkratší díl, stejně mi přišel nekonečný. Doufám, že si Dakota touto sérii odrovnala kariéru a už ji nebudu muset v ničem vidět.(27.2.2018)

• Bergl.Honza

Ve druhém dílu série došlo k zásadnímu obratu, když se Christian Anastázii i nám, divákům, přiznal, že je nebezpečný hajzl, který si své osobní problémy kompenzuje násilím na ženách, se kterými spí. Teprve v díle třetím ale díky jedné snové scéně zjistíme, proč s ním chce Ana patologický vztah nadále vést – zřejmě je podobně narušená a baví ji, když je psychicky i fyzicky šikanována… Nejsem si jistý, že to tak tvůrci skutečně zamýšleli, ale v praxi jde o nejlogičtější východisko jejich příběhu, který by v žádném případě neměl být považován za penetraci do světa sadomasochistické subkultury. Vůbec by mě zajímalo, jestli někdo při vzniku scénáře přemýšlel, protože tak špatně odvedená práce připomínající něco, co bylo vytaženo z odpoledního vysílání TV Barrandova, se jen tak nevidí (a že předloha nebyla kvalitní, není omluva), což ale ve výsledku vytváří bizarní kontrast se slušně odvedenou řemeslnou stránkou věci.__________Hodnotím jednou hvězdou, protože mě třetí díl neštval tolik, jako ten první, ani nebyl tak nesnesitelně dlouhý, jako ten druhý, ale nemá cenu zastírat fakt, že jde o mimořádně nezdařilý počin, jehož jediným smyslem je předvést nám, jak v současnosti vypadá to nejhorší z masové kultury. Na druhou stranu by, jako předmět zkoumání, mohl být zajímavý třeba pro sociology.(3.3.2018)

• - Natáčanie filmu trvalo 103 dní. (ExpertRaptor)

• - Scény byly točeny v Nice, Francii ve stejný čas, kdy se v Nice odehrávaly teroristické útoky v červenci 2016. (Dzeyna)

• - Film se začal natáčet v únoru 2016 ve Vancouveru (Kanada) a v Paříži (Francie) zároveň s druhým dílem v trilogi - Padesát odstínů temnoty (2017). (PaTeXx)