Padesát odstínů svobody

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Erotický / Romantický / Thriller / Drama

USA, 2018, 105 min (SE: 110 min)

Obecně tu trilogii hodnotím pozitivně, nemůžu říct, že bych s tím měl problém, jako spousta ostatních. Poslední díl už nebyl nijak příběhově přínosnej, kdykoli dostali choutky, tak se na to skočilo. To byl záměr každý části. Ta zápletka byla trapná, jenom aby to nebylo všechno tak růžový (nebo rudý?). Dakota Johnson už jako paní Greyová si uměla taky dupnout, tím pádem už byl i Jamie Dornan víc snesitelnější. A konec dobrej, všechno dobrý.(25.1.2019)

• Marze

Podle knihy E. L. Jamese. Christian a Anička žijí snobský život v luxusu. Ale potom co Anička za hnízdí a chlapci ji přestanou říkat místo slečno paní, jejich život ohrožují nové hrozby a Anička nechá mozek venku před domem. Je to provedeno tak nějak pustě prázdně. V detektivní části jsou nelogičnosti. Jsme přesvědčováni jak těžký je život miliardářů. Dialog jsou fakt hlubokomyslné, ale alespoň feministka zkrotila alfasamce šarméra.(8.4.2018)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $100,407,760Tržby Celosvetovo $368,307,760Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Najviac znesiteľný diel ale stále strašne naivná bejkovina, ktorá svojou romantickou úrovňou môže súperiť jedine zo sériou Twilight. Neskutočne toporný herci v ústredných úlohách, strach a hrôza. /25%/(30.5.2018)

Znovu krásne navoňaná a nafúknutá bublina, ktorá sa nesmie brať veľmi vážne, pretože to vždy zaváňa prúserom. Na druhú stranu ja v päťdesatich odtieňoch ( či už v jednotke, dvojke alebo prítomnej trojke) nie som príliš kritický, pretože film ma nijako neirituje, plynie a tento razy mal aj celkom slušnú mimozápletku. ..... Ale teraz sa zasa musím vrátiť k svojej prvej vete, resp. keby sme vo filme vystrihali explicitné scény (ktoré naviac tu boli akúsi erotikou bez citu, vzrušenia a energie) dostaneme sa na stopáž poviedky...(28.5.2018)

• Rocky88

Vyvrcholení je tady! Končeně jsme se dočkali posledního článku řetězce o padesáti odstínech reklamy a stále je to jedna a ta samá vyvrhlina z rekta, jakou byli i první dva filmy. Opět se nic neděje a řeší se ovádoviny typu "tys objal cizí ženskou!", "není tvůj kolega až moc velký fešák?", "ty sis fakt jako svlíkla na pláži podprdu?!" nebo "ty jako fakt teď hned nechceš dítě?" (je zvláštní, že tato posledně zmíněná ovádovina se řeší až po svatbě). Když takovéto pseudoproblémy neřeší, můžeme koukat na reklamy na audiny, Paříž, Aspen, vibrátory, šaty, šáňo, zmrzlinu, mobilní telefony a spoustu dalšího. Do tohoto marastu se tvůrci rozhodli přimíchat ještě thriller, což v podání všech těchto profesionálů několikrát polechtá bránici, protože scénáristův jediný životní kontakt s thrillerem byl Walker Texas Ranger. Záporák chce jako zblázněný zpět svůj život, aby mu pak stačilo 5 mil. USD a pár rozdaných facek. Zkrátka komedie k popukání. Teda nejdřív 90 minut nudy, pak až ta komedie. Osobně jsem měl tu "čest" s nejhorším, co v rámci filmového žánru vzniklo. Jestli ne jako jednotlivé filmy, tak jako trilogie určitě. To už radši Žralokonádo.(14.2.2018)

• - Film se začal natáčet v únoru 2016 ve Vancouveru (Kanada) a v Paříži (Francie) zároveň s druhým dílem v trilogi - Padesát odstínů temnoty (2017). (PaTeXx)

• - Scény byly točeny v Nice, Francii ve stejný čas, kdy se v Nice odehrávaly teroristické útoky v červenci 2016. (Dzeyna)

• - Christian Grey (Jamie Dornan) nosí hodinky Omega Seamaster 300m. (Liqid)