Padesát odstínů svobody

• Irsko

Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

• Rocky88

Vyvrcholení je tady! Končeně jsme se dočkali posledního článku řetězce o padesáti odstínech reklamy a stále je to jedna a ta samá vyvrhlina z rekta, jakou byli i první dva filmy. Opět se nic neděje a řeší se ovádoviny typu "tys objal cizí ženskou!", "není tvůj kolega až moc velký fešák?", "ty sis fakt jako svlíkla na pláži podprdu?!" nebo "ty jako fakt teď hned nechceš dítě?" (je zvláštní, že tato posledně zmíněná ovádovina se řeší až po svatbě). Když takovéto pseudoproblémy neřeší, můžeme koukat na reklamy na audiny, Paříž, Aspen, vibrátory, šaty, šáňo, zmrzlinu, mobilní telefony a spoustu dalšího. Do tohoto marastu se tvůrci rozhodli přimíchat ještě thriller, což v podání všech těchto profesionálů několikrát polechtá bránici, protože scénáristův jediný životní kontakt s thrillerem byl Walker Texas Ranger. Záporák chce jako zblázněný zpět svůj život, aby mu pak stačilo 5 mil. USD a pár rozdaných facek. Zkrátka komedie k popukání. Teda nejdřív 90 minut nudy, pak až ta komedie. Osobně jsem měl tu "čest" s nejhorším, co v rámci filmového žánru vzniklo. Jestli ne jako jednotlivé filmy, tak jako trilogie určitě. To už radši Žralokonádo.(14.2.2018)

• 19Lenka

Typický příběh ze života. Napětí a akce z tohoto snímku sálá na míle daleko, proto se na hodinu a třičtvrtě rozlučte s dechem. Ten se vám vrátí až při titulkách. ... Po tomhle se jako můžou utlouct všechny ženy světa? AHA. "Ty nechceš děti?" "Chci, ale ne teď. Nejsem připravený se o tebe s někým dělit." Stejně to chudák nevychytal. Jako.. jasně.. bere tohle někdo vážně? │PS: Každý si REDRUM přestavuje jinak.(1.5.2018)

• Hees

Tretí diel je bohužiaľ, ako keby na silu a podľa mňa kvalitu dvojky ani zďaleka nedosahuje (čo je divné, že tu má hodnotenie 55 a dvojka o dosť nižšie). Poďme sa teda pozrieť na hlavné neduhy a problémy tretieho dielu, ale ešte predtým si môžeme jasne povedať, že herecké výkony sa zlepšili a už naďalej nie sú problémom. Najväčší problém je príbeh a to, že sa tu nekladie na nič dôraz v príbehu sa totiž dejú dosť dôležité veci, ale z drámy sa stáva viac detektívka a sled za sebou nasledujúcich zle usporiadaných scénok, kde dokonca hlavné korenie tohto príbehu a to SEXuálne scény sú absolútne trápne nemajú náboj a ani nič čo sa v príbehu deje, kde v dvojke boli načrtnuté oveľa dôležitejšie veci a séria sa stávala viac psychologickou tu je ponížená a tiež veľmi nekvalitne a prvoplánovo sa jednotlivým postavám dodáva hĺbka. Ak sa niečo v príbehu deje tak sa deje raz a potom, ako keby sa zabudne a ideme ďalej, aby sa tam spomenulo všetko a mohli sme vydať film pre plné kino ...scenáristická fraška bez hĺbky? Som veľmi sklamaný lebo dvojka aspoň nejako dávala zmysel a trojka je vlastne len pre fanúsikov knihy a rozhodne ani zďaleka nie dobrý film.(28.2.2018)

Nejsem zastánce humbuku kolem tohoto díla a vůbec ho nevyzdvihuji z důvodu, z jakého mnoho žen tady. Jsem romantická duše a tak celou tuto sérii mám rád, protože se jedná o velmi neobvyklý romantický film. Líbila se mi zápletka v prvním díle, která byla bohužel pokračováním shozena, ale protože se to nese v podobném duchu jako Stmívání atd. a mohu se na tento film dívat se svou drahou polovičkou, která z toho taky kdo ví jak nešílí, tak jsem z celku spokojen. Jantar už skutečně píchá, šuká a dokonce miluje. Film je dobře natočen, herci to zvládli, ona už je dokonce i krásná a překypuje to luxusem. Knížku jsem nečetl, ale z názorů, co slýchám je to pravý opak. A při troše povrchnosti a pohledu na paní James jsou to jen její touhy nikoliv skutečnost, ta si to ale snad může konečně zaplatit. Mrzí mě jen borci, kteří si na zdejším hodnocení honí své ego a kroutí hlavou nad neexistujícím světem. Proč může existovat nesmrtelný James Bond s bohatstvím a technologickýma kravinama a ne tento příšerně bohatý Jantar a naivní šedá myš? Každopádně už zbytečný díl, hodnotím jen završení série a schopnosti tvůrců mimo ELJ. ... Cinema City Letňany(12.2.2018)

• M.i.k.e

je otázkou,jestli může člověka zklamat něco,od čeho nic nečekal...evidentně může.I potom co jsem shledal po celkem solidní jedniččce druhý díl hloupým,ani zdaleka mě nenapadlo,že je možné jej v tomhle ohledu překonat.Trojka to dokazuje úplně na všech frontách.POstavy jsou stále na pěst,ale svojí hlouposti přidávají úplně nový rozměr.Na erotické scény,které byly to jediné celkem fajn v přechozích dílech trojka prakticky úplně rezignuje a naplno tak film ukazuje,jak slabé a hloupé je to vše okolo.Z dominatního a charismatické Christiana je uplakánek prvního řádu,který úspěšného podnikatele a lamače dívčích srdcí připomíná asi stejně jako Láďa Hruška kuchaře nebo "vynálezce".Ocelová Anička už se nenechává mlátit skoro vůbec,ale ofuky dělá ještě větší než ve dvojce a scénář jí k tomu všemu vkládá do úst neuvěřitelné repliky,které jsou pronášeny s takovou naléhavostí a uvědoměním až má divák potřebu se smát a milou Aničku zavřít do červeného pokoje...a nechat jí tam zavřenou.Navždy.Snahu o rádoby drama s prvky pseudodetektivky v závěru je lepší nezmiňovat protože to už bylo hodně na hranici parodie...10%(9.4.2018)

• - Oblíbená scéna Dakoty Johnson je ta, kdy Ana a Christian (Jamie Dornan) vyjednávají o podmínkách sexuálního kontraktu. (griph)

• - Ačkoliv Kim Basinger ve filmu vůbec nehraje, objevila se v jeho oficiálním traileru i oficiálních internetových stránkách snímku. Její jméno figurovalo v obsazení na filmové databázi IMDB.com ještě den před premiérou a i samotní kinodistributoři ji uvádějí jako jednu z účinkujících. (Agatha)

• - Scény byly točeny v Nice, Francii ve stejný čas, kdy se v Nice odehrávaly teroristické útoky v červenci 2016. (Dzeyna)