poster

Pátá loď

 • Slovensko

  Piata loď

 • anglický

  Little Harbour

  (festivalový název)

Drama / Rodinný

Slovensko / Česko, 2017, 85 min

Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Starost o dvě batolata je u Jarky projevem touhy po funkční rodině. Vytvoří ji spolu s chlapcem Kristiánem, dobře ukrytou před očima dospělých. Její skutek můžeme chápat jako dětskou hru na rodiče i coby dojemný a dětsky upřímný pokus tento svět dospělých napravit." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ****

  "Spolu s premysleným používaním svetla a farieb magická linka posilňuje atmosféru ľahkého, „detského“ surrealizmu. V réžii Ivety Grófovej nie sme nezúčastnenými pozorovateľmi, naše vnímanie naopak prechádza zmenou, možno návratom do čias, keď farby a zvuky boli intenzívnejšie, emócie…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Pátá loď je příběh, který ukazuje svět dospělých tak, jak je viděn očima dětí. Jde tu vlastně o trochu drastičtější obdobu dětské hry na rodinu, kdy jsou do ní vtáhnuty i životy dvou batolat. Je to příběh o dívce, která si vytvoří rodinu, jakou si vždy přála. Mohlo by se zdát, že když jsou hlavními…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Šimon Mitro) ****

  "Scénář podle chválené stejnojmenné knihy sice nenabízí nic světoborného, ale je odvyprávěn na poli 85 minut s lehkostí a s minimem klopýtnutí. Díky neuvěřitelným výkonům dětských představitelů, Vanessy Szamuhelové a Matúše Bačišina, je pak film jedinečným zážitkem" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Dobře se také podařilo vytvořit jakousi "duální realitu", kdy všechno, co se děje, sledujeme výhradně optikou a logikou hlavní hrdinky. Když se na události tohoto filmu podíváme realisticky, z pohledu rodiče, policisty, nebo hygienika, je to vlastně brutální psychothriller s prvky hororu. Ale z…" (více)

 • Filmpress.sk (Mária Demečková)

  "U režisérky treba oceniť aj ukončenie filmu koncom s nejednoznačným významom. Magické javy nie sú objasnené a záver ostáva nejasný, ambivalentný. Poskytuje priestor pre aktívneho diváka a poskytuje mu viaceré možnosti interpretácie diela. Bola to naozaj mágia? Alebo to snáď bola skutočnosť? Okrem…" (více)

 • NaFilmu.cz (Barbora Dršková) ****

  "Film Pátá loď plně dosahuje toho, jak se prezentuje – film o dětském světě, dětskýma očima. Citlivě, uvěřitelně a realisticky líčí příběh dětí, jejichž osudy nejsou úplně bez poskvrnky a které jsou vlivem okolností nuceny najednou svým způsobem dospět. Pro ně to znamená vytvořit si vlastní realitu,…" (více)

 • 25fps.cz (Janka Drotárová)

  "Autorka ani jednu z nich nezvelebuje, no ani neodsudzuje. Poukazuje na ich vnútornú silu aj slabosť. Predkladá citlivú sondu do tohto veľmi malého a krehkého spoločenstva, ktoré nebude nikdy dokonalé, ktoré v sebe ukrýva separátne snové a fantastické príbehy, a ktorému stačí veľmi málo na to, aby…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace