The Disaster Artist: Úžasný propadák

• Česko Úžasný propadák (více)

Film Disaster Artist se točí kolem vzniku kultovního propadáku Pokoj v režii Tommyho Wiseaua ("Nejlepší propadák všech dob"). Režisér a herec James Franco (Zlatý glóbus(R) pro nejlepšího herce, 2018) v něm proměnil skutečný příběh ambiciózního hollywoodského outsidera Tommyho Wiseaua - umělce proslulého upřímným zápalem a diskutabilními metodami – v oslavu přátelství, uměleckého vyjádření a snů splněných navzdory nepřekonatelným překážkám. (Magic Box)

GameboyNES

Než jsem si pustil tenhle "film o filmu" , tak jsem si protrpěl originální extra nudný výblitek od pana Tommy Wisera. James Franco je opravdu frajer a kurevsky dobrej herec, neboť toho retardovaný dementa vystihl úplně přesně. Teda nebyl tak slizkej a nesympatickej jako originál. Tak za jeho výkon tu symbolickou 1. ()

ANTYCHRYST

Tohle opravdu ne... Ne!! Toto není můj šálek kávy.. film nefilm..o ničem..Franca radši komentovat nebudu.. nevím čemu bych se měl smát..za mě naprosto zbytečný film 10% ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Nutnost vidět první originál "Room" a přečíst si všechny "zajímavosti", abyste zachytili pointy záběrů. Ve skutečnosti úplně zbytečný "film o filmu". +++ SPOILER 20ti slovy: Mark a Johnny odjedou do Hollywoodu a protože nemůžou najít práci jako herci, tak natočí svůj stupidně "kultovní" film. A to je tak všechno :D ()

wege

Pořádnou recenzi lze napsat, až se člověk podívá na originál. Podle filmu to bude neskutečný bizárd, takže k tomu budu muset dospět a snad se to někdy stane. ()

tlesk

Celý film táhne Franco, jehož proměna ve Wiseaua je až přízračná. Film jako celek ale nepřináší žádné nové informace (víceméně všechno je tu převzaté že stejnojmenné knihy Grega Sestera) a ty nejvtipnější situace jsou stejně citacemi The Room. Ale jako doplněk ke kultovnímu propadáku je to prostě skvělé... ()

Hedy

Takže takhle to bylo. Když podivný muž potká ještě podivnějšího muže s podivnou vizí vytvořit ten nejobskurněji abysmální dílo všech dob, víte že to nedopadne dobře. Film pro vás bude fungovat i když neuvidíte The Room. Je ale rozhodně lepší se na to kouknout protože pak mnoho věcí lépe pochopíte. Nejvíc mě fascinovala řeč jednoho herce na začátku filmu. Lidé na ten film stále chodí do kina a citují ho. To neuvidíte u filmu co před deseti lety vyhrál Oscara. V roce 2003 vyhrál Oscara film Chicago. Dejte dvě kina vedle sebe. Zkuste v USA ohlásit, že se v jednom se hraje The Room a v dalším film Chicago. The Room bude praskat ve švech zatímco v sále na film Chicago si klidně můžete vyleštit péro protože tam budete sedět sám. A o tom je i tento dokument. Tommy chtěl vytvořit něco na co by mohl být pyšný, za co by ho lidé mohly obdivovat a za coby se stal slavným. Nikdo ale nikdy neřekl že to co vytvoří se musí lidem líbit. Hitler je také jednou z nejznámějších osobností v historii i přes to že neudělal nic pěkného. To samé platí pro Tommyho. Kvůli jeho zločinu kinematografie se vyprodávají sály a jsou z nich slyšet citáty které herci pronášejí. Tento film je právě o tom jak se něco takového povedlo. Za mě čtyři hvězdy. ()

mrclTV

Je zážitok sledovať ako vie James Franco napodobňovať Tommyho Wiseaoua, niečo úžasné. Mimika, gestika, intonácia, je tam všetko. A ako je na tom zvyšok filmu? Úžasné to síce nie je, ale netreba hádzať flintu do žita. Dostane sa nám nahliadnutie do zákulisia jedného zaujímavého príbehu tvrdohlavej cesty za svojím cieľom. A je jedno, či ste podivín, možno sa vám podari dokonca prekonať svoj pôvodný cieľ (hlavne ak máte vo vrecku slušný balík peňazí pochybného pôvodu, hneď to ide ľahšie, že?). Myslel som si, že to bude viac strelená komédia, ale tu sa išlo so všetkou vážnosťou (teda ak sa to dá tak nazvať). Zaujímavý životopis.Jedna škoda je, že tu herci ani nevedeli zahrať tú amatérčinu zo skutočnej Room, sú jednoducho príliš dobrý :D Tento film je dôkaz, že ak sa akokoľvek pripečený príbeh chytí za správny koniec, vie sa z neho vytrieskať dojímavý príbeh, ktorý vás chytí za srdce. A pritom to mohlo byt pokojne iba výsmešný film o arogantnom urážlivom čudákovi, ktorý si kúpil vlastný film. Výsledok: Štyri hviezdičky na hlinených nohách. ()

SAINTS

Film ktory je o jednom z najhoršich filmov vôbec dopadol celkom dobre.James Franco odviedol dobru pracu za aj pred kamerov. ()

Kortexo

Točit filmy o běžných lidech, který nechápají své limity a schopnosti a nějak vybočují z průměru je smutné.Chápu, že někdo to naopak vidí, jako podporu a zveřejněním, takový člověk může dosáhnou svých cílů, ale já to vnímám, jako výsměch.Toto není film o velebení a pozitivech určité osobnosti, ale naopak film o jeho negativech, což popírá hlavní podstatu filmů, jako takového... ()

Cortesz

Film, kolem kterého se točí tento film, jsem neviděl a ani to nemám v plánu, jen jsem zkouknul pár videí na youtube a stačilo to, ale toto mě pobavilo. James Franco zahrál skvěle, zlatý glóbus si zasloužil. ()

Blazkowicz

Samotný The Room není bůhvíco a kromě pár vtipných scén omílaných pořád dokola je to sračka. Ale pohledem z "druhé" strany, jak je nám tady prezentováno, to je mistrovské dílo. Franco tento film o filmu natočil skvěle. Jediná vada je pozorovatelná v závěrečných titulcích při srovnávacích ukázkách. Franco prostě Tommyho při hercování neumí. Někde se vůbec nesnaží a jinde zase děsně přehrává. 4+* ()

adamix

James Franco je mimicky, hlasovo a výzorovo 90-percentný Wiseau a od momentu, kedy sa začne nakrúcanie neslávne známeho shitu, ide film na lepšiu koľaj a stáva sa dobrým sústom drámy a komédie. Nečakajte ale žiadneho EDA WOODA s hlbším zmyslom, ale ako večernú jednohubku, ktorá nezanechá veľkú stopu. ()

hrumsrt

Jak chcete parodovat hrozný film s naprosto otřesným hlavním protagonistou, kterého ztvárnil ještě horší herec? No s nadsázkou... Mega divný film, ale James Franco to zahrál zatraceně dobře! Párkrát jsem se i zasmál, ale už dlouho jsem nevěděl, jak hodnotit, jako v tomhle případě. 50% ()

matolos1

Film o Filme. James Franco to poňal veľmi originálne. Nešiel sa tu až tak moc vysmievať z neschopnosti a tvrdohlavosti jeho bývalého filmového tvorcu o ktorom tento film je, skôr sa čisto sústredil na vzťah založený na spoločných cieľoch, ambíciach a oddanosti svojej práci. Síce stále sa divák konfrontuje s tým, že je to predsa len o režisérovi, ktorý bol absolútne spadnutý na hlavu a nikdy za svoju kariéru neprišiel pri natáčaní s jediným racionálnym a zdravým riešením, aj napriek tomu je tento film absolútna paráda. Bratia si to dávajú, nikdy to nenudí a celkovo to vnúka pocit videnia niečoho nového. Odporúčam a tlieskam! ()

eMeMko

Knižní předloha je naprosto dokonalá, zvláště pak v audio verzi přečítaná přímo Gregem Sesterem, takže jsem od filmové adaptace dost očekával. Očekávání bylo naplněno bohužel jen z poloviny. Oproti knížce je zde téměř zcela upozaděn pohled Grega na celou věc a napomáhá tomu i Dave Franco, který se do role vůbec nehodí. Naproti tomu jeho bratr s tváří Tommyho Wiseaua byl společně se Sethem Rogenem castingovým vrcholem celého snímku. Kniha byla vtipná a ve své podstatě i smutná zároveň, film se snaží vypíchnout jen u tu humornou stránku a nevysvětluje celé pozadí mezi Gregem a Tommym, což je škoda. Ve výsledku tedy hodnotím pouze průměrem. ()

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan