Živí mrtví - Série 1

(série)

Epizody(6)

První řada seriálu přivádí na scénu postavu zástupce šerifa Ricka Grimmese (Andrew Lincoln), který se za probíhající epidemie, jež postupně mění obyvatelstvo v nemrtvé, snaží najít svou ženu Lori (Sarah Wayne Callies) a syna Carla (Chandler Riggs) a později se ujme vedení skupiny přeživších, s nimiž se snaží najít bezpečné místo k životu a jakoukoli možnost k zastavení nákazy. (Necrotongue)

tron

Veľa tomu dávajú masky, (post)apokylaptická atmosféra a dobrí herci, ktorí hrajú nič moc postavy, ale práve vďaka presvedčivým hercom sa postavám dajú držať palce. Povedal by som, že za to to, že prvá séria je taká relatívne dobrá, môžeme ďakovať hlavne nízkemu počtu dielov. Akonáhle sa to v neskorších sériách začalo naťahovať na viac epizód, už to stratilo drajv a zaujímavosť. ()

Toka

|| 1. série – 90% Hodně slušný začátek, má to dynamiku, má to prvky hororu, má to senzační hudbu a má to dokonce i drsnýho kovboje. Drobnou výtku mam pouze k jedné scéně, kde se zombie snaží klikou otevřít dveře svého domu. Chápu, že pointa byla dodat tomu slušnou atmosféru (a taky dodala), ale takhle se prostě zombie nechovaj. ()

BrooksW.Here

Tak som sa konečne odhodlal na zhliadnutie 1. série tohto neuveriteľného (alebo skôr neuveriteľne dlhého) seriálu - a vôbec som neľutoval! Masky aj hudobný podmas sú perfektné, herci do svojich rolí pasujú dokonale. Prvá epizóda, režírovaná kultovým režisérom Frankom Darabontom, bola mimoriadne pokojná a vyladená do najmenšieho detailu, výborné. Pri druhej časti začínal seriál naberať tempo, zoznamujeme sa s novými postavami a nápad s prevlekom bol naozaj originálny :) V tretej epizóde prišiel jeden z prvých zvratov a to oceňujem. Štvrtá časť bola jediná, pri ktorej som si nebol na 100% istý s hodnotením 5*, no nakoniec som ju ohodnotil najvyšším počtom hviezd. Piata epizóda mala mierne depresívny nádych, vďaka čomu som sa ju rozhodol ohodnotiť piatimi hviezdami. No a šiesta časť podľa mňa vyzerala tak, ako by mala vyzerať každá finálna epizóda. Aby som to zhrnul, 1. séria THE WALKING DEAD ma veľmi príjemne prekvapila a určite si pozriem aj ďalšie :) ()

Hellknight12

Prvá séria je najkratšia ale za to je perfektne spracovaná. Počas šiestich časti, ktoré majú cca 45 min. sa autori pekne vyhrali. Máme tu skvelé napísané charaktery postáv, kvalitnú hudbu, masky, strih. Hneď na začiatku sa zoznámime s hlavnými postavami a aj s niekoľkými vedľajšími. Pričom z nich pár aj zomrie. To, že boli krátko aspoň mne neprekáža, keďže mali veľmi dobre napísané charaktery. Človek vie pri, ktorých súcitiť a s ktorými súhlasiť prípadne nesúhlasiť. Je tu hneď niekoľko názorov na niekoľko situácii a v danej chvíli si hlavné postavy pekne vymieňajú názory. Akýmkoľvek spôsobom. To, či z daným názorom súhlasíte je už len na vás. Prvú sériu môžem vrelo odporučiť, každému, kto má rád postapo seriály. Zatiaľ najväčší nepriatelia sú zombie. Celkové hodnotenie za mňa prvej série je 100%. ()

tynusxxx_

Práce maskérů je brilantní, někteří zombie vypadají opravdu nechutně! Nějak ale nemůžu přijít tomuto seriálu na chuť, první sérii jsem dokoukala tak nějak z povinnosti. Momentálně sleduji druhou, ale mám nutkání přestat, i když je znatelně lepší než ta předešlá. Zombie apokalypsa je tak profláklé téma... čekala jsem, že tak populární seriál se bude aspoň něčím lišit od jiných zombie filmů a seriálů, ale neliší. ()

• Centrum CDC sa v komikse nikdy nespomína ani nenavštevuje. Príčina vírusu tiež nie je nikdy odhalená, hoci sa o nej hovorilo; skutočná príčina nebola nikdy uvedená. (molcan2)
  • S viac ako 5 miliónmi divákov to bola v tom čase najsledovanejšia premiéra seriálu v histórii AMC. (molcan2)
  • Když Rick (Andrew Lincoln) a Glenn (Steven Yeun) použijí dodávku na únik, tak se Rick při couvání dívá dozadu, i když dodávka nemá zadní okno. (Duoscop)