Rise of the Footsoldier Part II

Philip Curran

Paulo Pandolpho

Scénografie:

Felix Coles

Dvojka sa mi zdá o niečo lepšia , ako prvotina. Nielenže je výborne napísaná, ale zdalo sa mi, že skôr ako na brutalitu vsadila na dramatičnosť čo vyznelo i v hereckých výkonoch a teda sa to pričítalo i k finálnemu celkovo pozitívnemu dojmu. Za mňa takmer 90% milí priatelia!(25.1.2018)

Z pokračovania môjho obľúbeného Rise of the Footsoldier, ktoré bolo zároveň režijným a scenáristickým debutom predstaviteľa hlavnej postavy Carltona Leacha Ricciho Harnetta som mal isté obavy, tie sa však rýchlo rozplynuli. Harnett za tých 8 rokov síce viditeľne zostarol a v porovnaní s jednotkou mu ubudlo svalovej hmoty, Carlton Leach v jeho podaní však opäť budí patričný rešpekt. Hoci sa borí s osobnými problémami, za ktoré môže v neposlednom rade aj nadmerné šnupanie kokaínu, stále je to ten starý dobrý nebojácny rabiát z Essexu, ktorý nechodí po ranu ďaleko. Trochu mi tu chýbala dejová línia s hooligans, pouličnými bojmi pod záštitou Inter City Firm a fandením WHU, o tom však už ale Leachova neskoršia životná cesta nebola.(28.8.2017)

Docela dobré, i když mám pocit, že filmy v téhle sérii jsou zbytečně zdlouhavé, a to hlavně proto, že se berou moc vážně a mají pocit, že skutečně mají co vyprávět a že to, co vypráví, je vlastně dobrá a rozsáhlá sága. Nemyslím si, že by to bylo až tak skvělé, ale přece jen, na ten průměr si "Rise of the Footsoldier" sáhne.(31.1.2018)

I dvojka je našláplý nářez plný brutálního násilí a nadávky tu hrají ve všech odstínech, ale mezi tím vším už Carlton začíná přemýšlet. A to se mi líbilo. S každou další rvačkou, s každou další lajnou koksu a s každým dalším kšeftem se hlavní hrdina sám sebe ptá, jak z toho vlaku vyskočit a pomalu ale jistě zjišťuje, že to nejde. Důraz je tu kladen i na rodinnou linku, která hraje v rozhodování hlavního hrdiny velkou roli a díky které se vykreslení jeho charakteru neomezilo jen na mlátičku ICF. A herecky povyrostl i Ricci Harnett, který obstál i jako režisér a scénárista. Tak doufám, že bude i trojka. 90%(28.2.2018)

Opět kvalitní parta vypatlanců!(29.5.2018)

Ze tří dílů suverénně nejhorší. Jak příběhem, tak i tím, jak je to udělané, spousta bitek v klubu, nikdo neví, kdo je kdo. Potěšil mě závěr. Podívat se na to ale dá v pohodě.(3.4.2018)

Seriál o Carltonovi atd by byl daleko lepší než jen několik filmů... Několik řad, které by se mohly věnovat i Tateovi a Tuckerovi... Tento film nebyl už takové překvapení jako jednička, jednička měla rychlej dobrej děj, zde se dalo vše trošku předvídat... Každopádně Leach měl dost zajímavej život...(8.3.2018)

Hromada keců a trochu akce.(24.2.2018)