Boj o ředitelnu

• USA Vice Principals

Série(2) / Epizody(18)

Temně komediální seriál od Dannyho McBridea a Jodyho Hilla, tvůrců seriálu Nahoru a dolů, vypráví příběh jedné předměstské střední školy a dvou lidí, kteří se úzce podílejí na jejím vedení. Danny McBride a Walton Goggins se představí v rolích Neala Gambyho a Leeho Russella, dvojice ambiciózních zástupců, kteří spolu svádějí velký boj o moc. Chtějí vystoupat na pomyslnou nejvyšší příčku poté, co se dlouholetý ředitel školy (Bill Murray) rozhodne odstoupit kvůli péči o svou nemocnou ženu. Když se ale o jeho pozici začne ucházet i doktorka Belinda Brownová (Kimberly Hebert Gregoryová), Gamby a Russel odloží své vzájemné rozepře stranou. Podle hesla "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel" se spojí a vyvinou maximální úsilí, aby odstranili doktorku Brownovou, jedinou osobu, která má nejspíš opravdu na srdci nejlepší zájmy školy. A nehodlají si brát servítky. (HBO Europe)

KoRner

Nie veľmi vtipná komédia s ultranesympatickým hlavným duom. Jednoduchý námet, ktorý asi nikto nemal náladu a talent rozvinúť, tak sledujeme 9 našťastie krátkych epizód, aby sme nakoniec videli skôr náhodu, než nejaký chytrý plán sa dostať na vysnívanú pozíciu. ()

Hanys_

Danny McBride zase jako prachsprosté hovado, které ten slogan "dejte magorovi moc" využívá na sto procent. Některé díly možná slabší, jako celek ale první série šlape parádně. s1 4/5._Druhá série jede na plný plyn od začátku. Velká zábava, navíc fakt dobře napsaný příběh. HBO holt ty dramedy seroše fakt umí. s2 5/5 ()

Gogo333

McBride válel v Eastbound & Down a Goggins byl výborný třeba v Justified, SoA a nebo The Shield, takže obsazení hodně slibné. Oba v seriálu hrají naprosto super, hlavně Goggins a ta jeho postava. V první sérii musí chlapi spojit síly i přes vzájemnou nevraživost a zbavit se nové ředitelky, aby jeden z nich mohl zabrat její místo. V druhé Gamby řeší, kdo ho postřelil a Russell si užívá post ředitele. Obě série jsou plné humoru a občas seriál i přitvrdí. První sérii jsem si užíval, když se snažili zbavit ředitelky, ty jejich nápady a naschvály stály za to. Druhá série potom ukazuje, jak sláva může stoupnout do hlavy až tě začnou všichni nenávidět a o síle přátelství. Finále s tygrem bylo dobře ujetý. Celkově hodně povedený seriál, každému asi nesedne styl humoru, ale komu se líbilo E&D bude spokojen. ()

Ledkodlaq odpad!

78%?? Jako vážně? V posledním půl roku jsem zkusil spoustu nových seriálů (hbogo a Netflix) a tenhle je jednoznačně nejhorší. Prostředí školy je jedno z nejnudnějších, které si jako kulisy seriálu dokážu představit, charaktery ty nejnezajímavější a scénář nejobyčejnější. ()

Yokolobuna

Skvělá záležitost. Dvě série jsou přesně tolik, aby seriál neztratil dech a dokázal po celou dobu bavit. McBridea nemám moc rád, ale jako Neal Gamby byl skvělý, no a Walton Goggins mu perfektně sekunduje. Obě jejich postavy přitom prochází vývojem a z namistrovaných pablbů se stávají hrdinové, které si není vůbec těžké oblíbit. Nebýt předplatného HBO GO, asi bych to nikdy nepustil. A to by byla zatracená škoda. ()

LeitoSE

Danny McBride hrá už asi po stýkrát tú istú rolu ignorantského hovada, ale sedí mu stále perfektne. Na tom je aj založený humor celého seriálu, v ktorom si hlavné postavy neustále podkopávajú nohy a usilujú o eh ultimátnu pozíciu riaditeľa školy. Nie je to nič originálne ani neskutočne vtipné, ale epizódka na večer vcelku pobaví. 9/9 – 60% ()

Olík

Jody Hill a Danny McBride – Danny McBride a Jody Hill…..vše je řečeno :D Buranství, vidláctví….hovna s úst antihrdinů létají vzduchem. O zápletku tak úplně nejde, hlavně ať je řádně absurdno…….ale nemyslete si i podobné nekorektnosti se musí umět udělat. ()

Raziel_cz

Dvě sezóny a kontinuální a uzavřený děj, s tím že druhá sezóna funguje jako payoff té první, takže vlastně ani není třeba to na nějaké sezóny dělit – snad kromě toho, že první je hughovská komedie a druhá depalmovský thriller. A to nejen co se týče obsahu, ale i formy. Jako celek se to vyvíjí naprosto přirozeně, je to perfektně napsané a zábavné a jelikož to rozumí svým žánrům, dovede se to v nich velmi hravě rochnit, aniž by to ztratilo na důstojnosti. Danny McBride a Walton Goggins jsou spolu vynikající a stejně tak i jejich postavy. A je úplně jedno, že skoro celou dobu dělají špatné věci. Stejně si vás nakonec zvládnou přetáhnout na svou stranu a donutí s nimi sympatizovat. A to je kurva scenáristika. Jeden z nejlepších seriálů, které nikdo neviděl. ()

markyzgero

když si mcbride střihne svýho klasickýho namistrovanýho čuráka a dostane k sobě sidekicka, kterej je ještě o level vejš. ()

stephano

Neni to tak ulítlý jako Eastbound & Down ale parta kolem Dannyho McBrida se opět sešla a válí jak má. Doufám, že bude ještě hodně podobnejch seriálů. ()

KorenGeorge

Velmi dobrý komediální seriál a humor tak černý a místy uhozený, že se nejde neřehtat. Nejvýraznější a suverénně nejlepší postavou je Neal Gamby ztvárněný Dannym McBridem. Toho sebestředného věčně napruzelého a ironického zástupce pro kázeň si prostě musíte zamilovat. Trochu zklamal jindy výtečný Walton Goggins v roli Leeho Russella; je sice správně úlisný, psychopatický, zženštilý a odporný, ale oproti svému soupeři a zároveň parťákovi působí nevýrazně.Trochu mě na seriálu mrzí ta snaha o psychologizaci postav, přeci jen jsou to všechno karikatury, a snaha o nějaký duševní vývoj není dvakrát uvěřitelná ani zábavná. A tu funkci zástupce ředitele pro kázeň bych zřídil i na našich základních školách. Okamžitě bych se na takové místo přihlásil. ()

sew810

To je hnusně dokonalý. Fandim dvěma přiblblým antihrdinům. 🤣🤣🤣 edit: Druhá série je grandiózní!!! ()

asdfasdf

Když jsem uviděl první epizodu, tak jsem si říkal, že už není ani možné, jak mohou být někteří jedinci vyspělí, aby dokázali vytvořit takovou hovadinu. Ale řekl jsem si, že tomu ještě alespoň jednu epizodu věnuji, tak jsem se na ni podíval a ona byla kupodivu skoro na stejné ohodnocení jako první - tudíš odpad! Myslel jsem si, že se na seriál asi vykašlu, že takovou blbost doopravdy sledovat nebudu. Ale když jsem zjistil, že to má jen 18 epizod, a uvědomil jsem si, že se ještě nestalo, že bych se na něco nedodíval, tak jsem nakonec seriál sjel celý. Bylo to ale pořád na stejné úrovni jako začátek. Už jsem si myslel, že to bude 1. seriál, kterému dám úplný odpad, ale naštěstí v posledních 4 epizodách (ale až druhé série) se to rozjelo na takovou úroveň, že jsem se nemusel pořád chytat za hlavu a říkat si, kolik času jsem tímto vyplýtval. Sice tehdy to už nespadalo ani do žánru komedie, spíše to bylo nějaké drama/ akční nebo prostě něco podobného. Ostatně pro mě to nikdy nebyla komedie, protože tomu čemu by se tam normální člověk mohl zasmát je minimum, ostatní jsou jen blbé nadávky a to snad každých 30 vteřin. Jinak myšlenka, nebo aspoň doufám, že to měla být myšlenka díla, že člověk je pro úspěch schopen udělat hrozné věci (toto teda platí ale spíše na 1. sérii, druhá série ta už řešila něco jiného, pro mě daleko zajímavějšího atd.), je velmi zajímavá a myslím si, že se jim zde podařila pěkně vystihnout. Akorát některé věci, kterými se to zde projevovalo by bylo vhodné upravit a uvést trošku do něčeho více reálnějšího. Když si ale představím, že prakticky prvních 7 hodin je zbytečné podívané, až pak na zbylé 2 hodiny se dá celkem dívat, tak je to naprosto zbytečný seriál, u kterého lituji, že jsem se na něj začal dívat. ()

MatoPalkes

Trochu sa za seba hanbím že som tým dvom arogantným, sobeckým a zlým postavám celú dobu fandil. Úprimne to mohlo ísť aj cestou že by sa v poslednej scéne navzájom zabili, ale tak je to komédia. ()