Nevhodně zvolený režisér se nakonec s předloženou látkou popral obstojně a ze souboje vyšel rozhodně se ctí. Škoda,že skvělá atmosféra posledního turnajového úkolu a následného setkání s Voldemortem není ve filmu přítomna již dříve. Newell se (nikoliv nečekaně) zaměřuje hlavně na bradavický bál a vše co se kolem něj točí a pohříchu odbývá "to ostatní".(15.8.2007)

Čtvrtý díl na mě působí lepším dojmem než díl předešlý (a není to jen tou ukázkou capoeiry v začátku). Možná je to tím, že se v Bradavicích obrazně setmělo. Zaznamenáváme první déšť, první neshody a první úmrtí. Triková stránka filmu je výborná, nejvíc mě asi zaujala scéna s trnoocasým drakem (ale vizuálně promakané je opravdu vše) Harry a Ron začínají dospívat, kouzla se tu vykřikují do všech stran a tajemný lord Voldemort se vrací v celé své kráse. Herci jsou dobří a zdá se mi, že tento díl stojí na Radcliffovi o něco více než Vězeň z Azkabanu. Trochu mě mrzí, že potterovská série nemá nějaký hlavní hudební motiv, jako má třeba Pán Prstenu či Star Wars. A čím dál tím víc uvažuji, že se zakousnu do knižních originálů J.K.Rowlingové... Pro mě nejlepší díl z dosavadních čtyř... 150 miliónů dolarů(rozpočet)/892 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.4.2007)

Údajně to mělo být zase o něco temnější, ale je to spíš legračnější a i tohle pojetí Harryho Pottera se mi moc líbilo. Samozřejmě lze najít spoustu chyb a oprávněných výtek, ať už se týkají změn oproti knižní předloze, splašeného tempa a lehce chaotického střihu nebo poněkud přehnané scény s drakem, ale já jsem se skvěle bavila a ráda se nechám pobavit znovu.(14.1.2006)

S Ohnivým pohárem vychází najevo, jak zoufale je série Potterovských filmů závislá na muži/ženě na režisérském sesli. Hlavní hrdina – na rozdíl třeba od bondovek – nedokáže utáhnout celý film. Knižní předloha je sice kvalitní, avšak její otrocký přepis výsledku jedině ublíží, takže zábavu v konečném důsledku zajišťuje hlavně ten režisér. Pro mnohé bylo velkým překvapením, když se Vězně z Azkabanu ujal mexický „odborník na teenagerskou erotiku“ Alfonso Cuarón, jenže ten všem pochybovačům vytřel zrak, když natočil temný, napínavý a hlavně svižný snímek oproštěný od upjatosti prvních dvou dílů. Vybrání nevýrazného Mikea Newella tedy nebylo až takovým odvazem, no, každopádně měl nač navazovat. A pustil se do toho se vší vervou. Stylizace úvodního Mistrovství světa ve famfrpálu je velmi moderní a velkolepá, o to více po úvodním „nažhavení“ zamrzí nekompromisní střih na pozápasové veselí přerušené zásahem smrtijedů, jejichž pochodující šiky připomenou aktivity Ku-Klux klanu. Ale slušné tempo Newell udržuje ještě během efektivního nástupu krásek z Krásnohůlek a bulharských drsňáků. Polevuje teprve v průběhu hodiny „Pošuka“ Moodyho, kdy pitvoření s přerostlým pavoukem a Hermionina přecitlivělost působí velmi nepřirozeně, tedy i rušivě. Bohužel podobných momentů je zde více. Částečně vinou chabých hereckých výkonů ústřední trojky, částečně i příliš okatou snahou sdělit nám, že „Hermiona je taky holka“. Počínaje prvním úkolem Turnaje tří kouzelnických škol, filmu zcela dochází energie a až na malé oživení v podobě „rockového plesání“ se až do tolik očekávaného finálního střetu „face to face“ drží zlaté, nevzrušivé střední cesty. Od Columbusových filmů se to liší předně velkolepější výpravou, lepšími triky a dospělejšími hrdiny. On to nebyl špatný nápad, koncipovat Ohnivý pohár jako napínavý thriller s hororovými prvky (zvlášť scéna z bludiště za mnohé vděčí Osvícení), ale stále je zde patrná snaha vyhovět především dětskému publiku (což je zároveň nejzásadnější odklon od teenagerského Vězně z Azkabanu). Když dospívají čtenáři, knihy a jejich hrdinové, tak proč by nemohly také filmy? 75% Zajímavé komentáře: kiddo, Marius, Legas, emo, Indy(14.8.2006)

Nuda milé deti. Stopáž (na rozdiel od trojky) šlape jasne proti režisérovi, ktorý evidentne plochú a neinvenčnú predlohu otrocky zhmotnil bez štipky osobného. Tam kde Cuarón prepašoval svoj temný rukopis je Newell davovo šedý a snaží sa čarovať aspoň veľkolepými scénami a drahými kulisami. Nepozerá sa na to vôbec zle, ale z bažin priemeru to 157 minútový film nevytiahne. Zbytočný, tak by som charakterizoval Goblet Fire. Film, ktorý Harryho nikam neposúva, len dookola prepiera jeho nekonečný súboj zo zlom. Film, ktorý by sa dal zcucnuť na 20 minútovu epizódu a ktorý tragicky premáchol nadhod otvoreného konca Azkabanu. 50%(26.12.2006)

• - V knize se nachází mnoho vedlejších příběhů, a proto se uvažovalo o rozdělení filmu na dvě části. Nakonec k tomu nedošlo a i to je důvodem, proč film nezačíná jako obvykle v Zobí ulici. Scenáristé museli vystřihnout mnoho scén, tudíž se jim poměrně nezajímavý úvod nevešel do plánu. (ricky4)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. listopadu 2005 v Londýně. (Varan)