Průšvih, co si budeme povídat. Čím jsou předlohy dějovější, tím víc vadí, že Kloves je otrok s náhubkem od dominy Rowlingové, který si nedovolí do košatých předloh výrazněji zasáhnout a udělat z nich pořádný, pevně strukturovaný příběh. Newellovi zase vyloženě sedí komediálně-vztahová poloha prostřední části filmu, jinak ale jenom popisuje, bez zvláštního smyslu pro atmosféru (viz Cuarón) či rytmus / dynamiku scény (nemluvě o celku). Ta s Voltemortem je bez debat zklamáním, což platí i o arcipadouchově designu, kde bych dal přednost eleganci romantického horroru před tímto vyholeným ošklivkou. A Radcliffe jenom potvrzuje absenci talentu a charizmatu. Možná je ale hlavní problém v předloze samotné: Rowlingová se opakuje, vývoj se omezuje na konkretizaci, zhmotňování Zla. Harry Potter jako osobnost, hrdinský mýtus se prakticky nevyvíjí, pouze se znovu a znovu dostává do dramatických vírů, které autorka buduje podle stejného mustru. Mění se pouze jednotlivosti – nositelé Zla, rekvizity, vizuální atrakce – a i zde se projevuje jisté opotřebování, resp. ucházející invence. Takže si společně s Public Enemy notuju: Don´t Believe the Hype! A Mirce Spáčilové.(4.12.2005)

No rozjíždí se to docela slibně Mike Newell na nás vytahuje naprosto úžasnej stadión na famfrpál, a dva týmy, který tam machrujou, jenže když má dojít na zápas tak střih a najednou je po všem a oslavuje se ve stanu!!!!!!!! No něco tak nechutně utlýho už jsem dlouho neviděl jenže to není všechno, další střih a Bradavice atd. atd. Takhle zběsilé tempo už je spíš ke škodě než k užitku. Kdybych nečetl knížku naprosto bych nevěděl o co jde. Newell natočil skvěle to co tam je, jenže bohužel tam toho až moc neni, a to nemluvim o té přebytečné vatě které se zbavil fakt elegantně, ale například scéna když Potter jde lesem a najde tam tuhýho Skrka, tak se na něj podívá a jde k Brumbálovi a VŮBEC to spolu neřešej a dále se tím film už nezabývá!!!!!!!!! No nevím jak vy ale já kdybych našel v lese mrtvolu tak důležité osoby tak bych se to aspoň někomu obtěžoval říct. Dále se extrémě nepovedl Voldemort. V knížce je to naprosto zlověstnej cynickej masér a ve filmu je to magor s divnym nosem co běhá jak baletka a furt jen řve :( Nicméně třeba scéna s plesem se fakt povedla i ty turnajové úkoly a jak jsem řekl to co tam je je super. Zvlášť se mi líbily ty komické situace, protože valná většina je opravdu vtipná. Dále k hercům. S Radcliffem jsem spokojenej, Grint taky dobrý a na Emmu Watson bych se vydržel dívat celé hodiny. A vůbec "Potter čtyřka" má největší hustotu fakt dobrejch kund na metr čtvereční. Jo jo holky se povedly. Z nových herců se vytáh Brendan Gleeson je fakt zábavnej a díky tomu jsem jeho postavě odpustil to debilní voko (vypadá nízkorozpočtově, zoomuje atd.) Dále se mi líbil představitel Igora Karkarova, fakt stylovej masér. A představitel Viktora Kruma taky dobrý. Prostě dobrej film ale Newell to obsahově naprosto nezvládl. Možná se vám zdá, že jsem to až moc setřel ale na druhou stranu jsem se fakt výborně bavil, a to je pro mě nejdůležitější.(22.12.2005)

• Morien

Takhle zprasit tak čtivou knížku, to snad ani není možný. Největším a takřka jediným kladem pro mě stále zůstává jen Cedric. Jinak pohár značně ohnilý. ->> Ach, tak vášnivé byly moje reakce po bezprostředním shlédnutí v kině. Tehdy jsem bohužel ještě nevěděla, že další díly budou horší a horší. Film nastoluje teenagerské období, ve kterém půjde jenom o to, kdo s kým chodí, a ve zbylém čase se vraždí a mučí. Navíc se mi zdá, že Daniel hraje díl od dílu hůř a že jeho nejskvělejším výkonem tedy navždy zůstane hadí zasyčení v druhém díle.Za velmi nepovedenou scénu považuji ples, chvílemi mi ta trapnost opravdu obracela kapsy naruby. V Poháru se také poprvé ve větším objevuje karikování postav, asi za dojmem "vtipnosti", které se mi nelíbí a ani ho nechápu. Rita Holoubková, Filch, celý ten ples - nechápu to. Působí to hloupě a rozhodně ne zábavně. I Brumbál je takový divný, mluví úsečně a jaksi "nedokončeně". Nepřijde mi to jako součást jeho roztržitosti, ale jako důsledek špatného režisérského vedení. A abych nezůstala nic dlužna kladům, tak Brendan Gleeson je zlatíčko a Ralph Fiennes taky ujde. Scéna jeho zhmotnění je velmi působivá.(9.1.2008)

Nuda milé deti. Stopáž (na rozdiel od trojky) šlape jasne proti režisérovi, ktorý evidentne plochú a neinvenčnú predlohu otrocky zhmotnil bez štipky osobného. Tam kde Cuarón prepašoval svoj temný rukopis je Newell davovo šedý a snaží sa čarovať aspoň veľkolepými scénami a drahými kulisami. Nepozerá sa na to vôbec zle, ale z bažin priemeru to 157 minútový film nevytiahne. Zbytočný, tak by som charakterizoval Goblet Fire. Film, ktorý Harryho nikam neposúva, len dookola prepiera jeho nekonečný súboj zo zlom. Film, ktorý by sa dal zcucnuť na 20 minútovu epizódu a ktorý tragicky premáchol nadhod otvoreného konca Azkabanu. 50%(26.12.2006)

Strašně se mi nelíbí, že ve filmu udělali z Hermiony kravku. Opravdu hodně se mi nelíbí, že z Fleur (jedna z mých nejoblíbenějších vedlejších postav) udělali ubulenou neschopnou nánu, a taky se mi nelíbí jak vypadá. Nic proti Clémence Poésy, pěkná holka, ale fakt naprosto tuctová a bez toho pověstného Vílího šarmu. Nelíbí se mi, že promyšlená detektivní zápletka knižní předlohy plná falešných stop byla osekána ve prospěch nedůležitých epizodek plných hloupých žertíků beze smyslu pro děj. Opravdu hodně se mi nelíbí, že se tenhle fakt pokusili zamaskovat scénou "Karkarov a ohnivý pohár", která je skutečně ubohá. Nelíbí se mi zpracování ani jednoho ze tří úkolů, obzvlášť pak bludiště (a opět se musím vrátit k Fleur. Co to bylo? Režisérova pocta Blair Witch? Fleur je sakra dobrá čarodějka!). Nelíbí se mi, že vyškrtli Dobbyho. Miluju ho. Nelíbí se mi, jak málo strašidelně ve filmu působím. Nelíbí se mi, že Rita Holoubková byla ve filmu prakticky zbytečně. Nelíbí se mi, že Cedric byl ve filmu takovej vůl, a že lákal Harryho do koupelny přitepleným hlasem. Nelíbí se mi, že totálně vyškrtli nové postavy Pytlouna a Winky. Nelíbí se mi, že nebyla představena Belatrix (další z mých nejoblíbenějších vedlejších postav), na druhou stranu chápu, že pro čtyřku není nijak zásadní. Nelíbí se mi, že Sirius byl omezený na jedinou scénu, a navrch to ani nebyl on. A nelíbí se mi ještě spousta dalších věcí, ale kdo by to četl, že.. Je tedy aspoň něco, co se mi líbí? Určitě jo. Film výborně funguje tam kde je režisér jako doma, tedy v komediálních a vztahových prvcích. V podstatě se na to hezky kouká, je to oddychová popkornová zábava. Možná kdybych nebyl tak posedlý fanda knihy, nevadilo by mi nic z toho. Ale já vlastně nevím, jestli bych se na ten film vůbec koukal, kdybych nebyl fanda knihy.(14.5.2007)

• - Vyrobit Moodyho (Brendan Gleeson) kostým trvalo okolo 80 hodin. (ricky4)

• - Když přichází Viktor Krum (Stanislav Ianevski) do jídelny, sedí Seamus (Devon Murray) vedle Rona (Rupert Grint). Když ale vstoupí Pošuk Moody (Brendan Gleeson) a ze stropu se začne blýskat, Seamus sedí naproti Ronovi. (orkadimenza)

• - Při hodině lektvarů Fred (James Phelps) pošle Ronovi (Rupert Grint) dopis, že by si už měl někoho najít na ples. Když ho hází Ronovi, tak je nápis úplně nahoře, ale když Ron dopis čte, tak je nápis uprostřed papíru. (orkadimenza)