Při čtení Ohnivého poháru u mě vrcholila potterovská mánie, a proto nenesu zrovna dobře fakt, že film má tolik odpůrců. Důvodů je hned několik. Newellovi se bohužel příliš nepodařilo přenést velkolepost Turnaje tří kouzelnických škol na diváky/nečtenáře. Dále se v knize slušně rozjíždí vztahová linie ságy, v níž zdaleka nefiguruje pouze hlavní trio, a která tady místy působí dost zmateně, protože toho na malém prostoru chce sdělit hrozně moc. Pro mnoho diváků/čtenářů je jistě velkým problémem samotné finále s Voldemortem, které má byt poprvé skutečně drtivé a plné emocí, což také moc nevyšlo. Stejně jako předchozí díl si i Ohnivý Pohár zasloužil dva filmy. Když jsem teď viděl, kolik toho Newell narval do úvodních dvaceti minut, byl jsem docela v šoku. MS ve famfrpálu je tady nepochopitelně za jednohubku a příliš prostoru nedostaly ani další knižní trademarky jako smrtijedi, znamení zla nebo myslánka. V rámci knih řadím na vrchol společně s Vězněm z Azkabanu. V rámci filmů hodně ztrácí, ale aura dalšího geniálního příběhu to lehce vyvažuje.(28.8.2009)

Film má v sobě dvě hlavní kouzla, který na mudlu mého kalibru fakt zapůsobila. První kouzlo je turnaj tří - čtyř kouzelníků má všechno čeho si ve filmu cením nad zlato i sůl dohromady. Tempo, napětí, akci, skvělé nápady pro vizuální orgie doplněné o výbornou hudbu. Druhý kouzlo je Emma Watson jako Hermiona, když se objevila v těch plesových šatech začal jsem lapat po dechu. Rone Weasley vedle tebe sedí taková holka, která ve své věkové kategorii nemá abslutně konkurenci a ty jí neumíš pozvat ani na ples !! Proboha já hrát roli Rona Weasleyho tak od první minuty Herminonu balím, knížky neknížky, scénář nescénář, tady jde o holku !! To by mě museli z toho filmu úplně vyrazit, abych Hermionu přestal balit. Vlastně i kdybych hrál třeba Brumbála nebo lorda Voldemura, tak bych balil Hermionu. Právě scény z přípravy na ples a ze samotného plesu mě neskutečně pobavily, protože když jde o holky nebo o z holčíčho hlediska o kluky, jsou na tom kouzelníci i mudlové stejně. Škoda, že první setkání Harryho Pottera a lorda Voldemorta nemělo v sobě potřebný dramatický náboj, měl by jinak ohnivý pohár ve svém kalichu všech pět hvězdiček.(26.7.2007)

• Morien

Takhle zprasit tak čtivou knížku, to snad ani není možný. Největším a takřka jediným kladem pro mě stále zůstává jen Cedric. Jinak pohár značně ohnilý. ->> Ach, tak vášnivé byly moje reakce po bezprostředním shlédnutí v kině. Tehdy jsem bohužel ještě nevěděla, že další díly budou horší a horší. Film nastoluje teenagerské období, ve kterém půjde jenom o to, kdo s kým chodí, a ve zbylém čase se vraždí a mučí. Navíc se mi zdá, že Daniel hraje díl od dílu hůř a že jeho nejskvělejším výkonem tedy navždy zůstane hadí zasyčení v druhém díle.Za velmi nepovedenou scénu považuji ples, chvílemi mi ta trapnost opravdu obracela kapsy naruby. V Poháru se také poprvé ve větším objevuje karikování postav, asi za dojmem "vtipnosti", které se mi nelíbí a ani ho nechápu. Rita Holoubková, Filch, celý ten ples - nechápu to. Působí to hloupě a rozhodně ne zábavně. I Brumbál je takový divný, mluví úsečně a jaksi "nedokončeně". Nepřijde mi to jako součást jeho roztržitosti, ale jako důsledek špatného režisérského vedení. A abych nezůstala nic dlužna kladům, tak Brendan Gleeson je zlatíčko a Ralph Fiennes taky ujde. Scéna jeho zhmotnění je velmi působivá.(9.1.2008)

Dalo se určitě očekávat, že nejlepší díl série o rozsahu cca 570-ti stran půjde zadaptovat jen těžko. Jako prioritní byl tedy logicky zvolen hlavní děj kolem samotného turnaje, jenže zároveň si tvůrci nedokázali odpustit nedat tam od toho ostatního aspoň něco, aby snad fanoušky nezklamali... Bohužel to se stalo hlavním kamenem úrazu, jelikož zde tedy od všeho troška sice je, ale celkově jakoby tu nic nebylo. Nic není (do)řečeno, neznalec předlohy se nechytá, drastické zkracování zásadních scén by se dalo ještě i pochopit, ale zaráží pak, že nejdelší (a paradoxně i nejlepší) scénou snímku je pro děj nedůležitý bál. Nekvalitní scénář mohla spasit již jen jistá ruka režiséra s jasnou vizí co chce natočit. Což bohužel Newell nedokázal a ani tak vděčné scény jako celé hřbitovní finále nedokázal obdařit byť jen špetkou emocí. Prostě se něco stane a jede se dál. K tomu nepomáhá ani totální zazdění hudby, které si ve filmu ani nevšimnete, což s ohledem na výtečný samostatný soundtrack také zarazí. Jediné co v Ohnivém poháru Newell zvládl je pubertální stránka a akční scény, o kterých však Potter není. Koukat se na to dá relativně v pohodě, ale až přespříliš okatě to spoléhá na značku "Harry Potter" namísto vlastních filmových kvalit.(21.11.2010)

Údajně to mělo být zase o něco temnější, ale je to spíš legračnější a i tohle pojetí Harryho Pottera se mi moc líbilo. Samozřejmě lze najít spoustu chyb a oprávněných výtek, ať už se týkají změn oproti knižní předloze, splašeného tempa a lehce chaotického střihu nebo poněkud přehnané scény s drakem, ale já jsem se skvěle bavila a ráda se nechám pobavit znovu.(14.1.2006)

• - Když se Harry, Ron a Hermina spolu baví ve Velké síni, předtím než se Fred a George pokusí hodit svoje jména do ohnivého poháru, čte Hermiona knihu. Sice není vidět její název, ale je můžete si všimnout kousek pestrobarevné obálky angliké edice knih o Harrym Potterovi. (HappySmile)

• - V knize se nachází mnoho vedlejších příběhů, a proto se uvažovalo o rozdělení filmu na dvě části. Nakonec k tomu nedošlo a i to je důvodem, proč film nezačíná jako obvykle v Zobí ulici. Scenáristé museli vystřihnout mnoho scén, tudíž se jim poměrně nezajímavý úvod nevešel do plánu. (ricky4)

• - Když Harry (Daniel Radcliffe) ráno snídá, kouká na Cho (Katie Leung). Kouká na ni přes celou místnost, a ona sedí u stolu Zmijozelu se svýma kamarádkama. Přitom Cho do Zmijozelu vůbec nechodí. (orkadimenza)