Ohnivý pohár je ze všech Potterů zatím nejobyčejnější. Oproti trojce pád dolů. Daniel Radcliffe hraje díl od dílu hůř. Jak stárne projevuje se u něj čím dál více nedostatek talentu. Přesně naopak tomu je u Ruperta Grinta, který je opravdu dobrý herec. Dost mě znervózňovalo také randění hlavních protagonistů. Je to poprvé, kdy jsem se v této sérii setkal s takovou trapností. Na druhou stranu Ralph Fiennes je skvělá volba.(15.4.2006)

Nuda milé deti. Stopáž (na rozdiel od trojky) šlape jasne proti režisérovi, ktorý evidentne plochú a neinvenčnú predlohu otrocky zhmotnil bez štipky osobného. Tam kde Cuarón prepašoval svoj temný rukopis je Newell davovo šedý a snaží sa čarovať aspoň veľkolepými scénami a drahými kulisami. Nepozerá sa na to vôbec zle, ale z bažin priemeru to 157 minútový film nevytiahne. Zbytočný, tak by som charakterizoval Goblet Fire. Film, ktorý Harryho nikam neposúva, len dookola prepiera jeho nekonečný súboj zo zlom. Film, ktorý by sa dal zcucnuť na 20 minútovu epizódu a ktorý tragicky premáchol nadhod otvoreného konca Azkabanu. 50%(26.12.2006)

Už teď u 4tého dílu Harryho ságy se rozhoduji mezi 2 a 3*. Zvláštní. Minulý díl Alfonsa Cuaróna jsem považoval za dokonalou výpravu do světa, kterému vládne chlapec s jizvou na čele a modlil se, aby série nezačala upadat. Což se bohužel stalo a nechci za toho vinit nikoho, ale režisér je za výsledek odpovědný. Žánrový mix, který se s Ohnivým pohárem snaží rozpoutat je opravdu až k pěsti do obličeje(a určitě nějakou dostane ;)). Zpackané tempo, které se snaží tvářit jako nejnadupanější vánoční jízda a přesto stále zůstává pohádkou s temným ovzduším. Bradavice začínají být více a více temné, ale na co to je, když vše se v nich odehrávající je jen brutálně střižená nuda. Hlavní postavy nejsou vůbec v tomto díle zajímavé. Hermiona, která se stane zajímavou snad jen plesem(přijde to jen mě nebo je ples prostříhán a ponechán ve verzi ala nebudeme to prodlužovat zbytečnostmi). Pravda o zrzkovi je taková, že jsem si ho pořádně všiml 2x a pokaždé bych raději kdyby tam nebyl. Jediný Harry se snaží, jak může a jako herec začíná dorůstat a snad se vyhne něčemu, co potkává Elijaha Wooda a prokouše se Potterovským stereotypem. Ostatní herci včetně pár nových, kteří se zde ohřejí jen po dobu jedno dílu si nejde stěžovat. Avšak francouzská krasavice je víc krasavice než herečka a nemá snad ani 4 věty v celém filmu a ukrajinský (nebo bůh ví odkud) silák vypadá trochu jako tupý hromotluk, kterému utekl mozek na dlouhou procházku. Ralph Fiennes jako Voldemort. Pamatuji si, jak jsem si tuto zprávu přečetl a řekl si, že ti tupý zbohatlíci z kanceláří v Hollywoodu asi jednou zapli mozek a najali někoho schopného. Ano to jsem si myslel. A jaká je pravda? Bohužel jiná. Ralph je démonický, umí být děsivý a pohledem vám umí vytrhnout srdce z těla, ale jako by tohle režisér nechtěl. Jeho démoničnost raději lehce zakryl a jeho osoba vychází na konci filmu v podobě, která vyleká možná malé 8leté dítě, ale to je vše. Velká škoda. To vše tvoří z Harryho průměrný film, který ještě podporuje průměrná hudba od Patricka Doylea.(5.1.2006)

Podľa môjho názoru najslabší diel z doterajšej série o Harrym Potterovi. Bola to totálna zmesica rozprávky, thrilleru, mystery a horroru a výsledok bol prekorenený maďarský guláš. Bolo tam zo všetkého čosi, ale ničím to neprípominalo to, čím to malo byť. Tajuplným mysterióznym príbehom pre mladých s prvkami humoru. Humor sa vytráca a stáva sa násilným. Mystično je prítomné len vo vizuálnej stránke filmu. Musím sa priznať, že pri scéne s labyrintom som upadol do mikrospánku.To svedčí o dvoch veciach. 1.) že film sa stával čoraz viac nudným 2.) a že som natrafil na inteligentné publikum v kine, ktoré nešuštalo papierikmi a neesemeskovalo ..... Ale to je len chabá útecha z návštevy kina. Bohužiaľ .....(13.12.2005)

Mike Newell síce dokázal Harryho svet okoreniť humorným nadhľadom, tak príjemným u britských romantických komédií ale to je asi jediné výrazné pozitívum, ktoré nám jeho účinkovanie na režisérskom poste prinieslo. Oproti knižnej predlohe je štvrtý diel neuveriteľne poskracovaný a aj kvôli tomu mnohé scény zákonite strácajú na pôsobivosti. Niektoré, napríklad vianočný ples sú ale stále dokonalou ukážkou filmárskej zručnosti. Každopádne napriek výhradám strhujúca jazda od začiatku do konca a čas na nudu veľmi nie je. Slušný diel ale ani náhodou najlepší Harry a Newell asi fakt nebol ideálnou voľbou.(17.2.2007)

• - Alan Rickman po celou dobu natáčení nosí černé kontaktní čočky, aby tak podtrhl temnost své role. (cihlenka)

• - Pavouk, který je pod kletbou Cruciatus profesora Alastora Moodyho (Brendan Gleeson), je africký jeskyní Damon variegatus. (Koman)

• - Když si Hermiona (Emma Watson) s Harrym (Daniel Radcliffe) povídají o vejci, je vidět, že Harry má jenom obroučky brýlí, ale sklo v nich vůbec nemá. (orkadimenza)