Udalosti a osoby v tomto príbehu sú vymyslené. Akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná. Miesto : kdesi v Hollywoode. Potemnelá kancelária režiséra Newela. Za stolom sedí režisér a samotný Harry Potter.... Newell: „Harry , potrebujem aby tvoj štvrtý film vyzeral bombasticky ....“ Harry : „EFECTA MAXIMMAA.....“ Newell: „...ešte bombastickejšie ako všetky doterajšie hlavne tie draky nech vyzerajú ako živé .....“ Harry : „EFECTA DRACONIS BOMBASTICAAAA.....“ Newell : „áno áno to je ono a teraz ešte nech to má poriadne nahypovanú kampaň.“ Harry : „MARKETINGUS ULTRAFUCKAHYPERUS!!“ Newel : „Áno áno, také čosi......a nenapadá ťa už nič iné Harry ? Harry : „Čo tak zložitejší príbeh a komplikovanejšie postavy ?“ Newel : „Aaale choď však Rowlingová to furt píše ako rozprávku“ Harry: „A čo keby si to natočil trochu temnejšie ?“ Newell : „Blázniš, veď by na to nemohli deti, dosť veľký risk bol už to, že ktosi umrie“. Harry: „ A čo keby Voldemort nevyzeral ako zle zachovaná múmia a nesprával sa ako idiot ?“ Newell: „ Harry, my točíme popkorn, nie filozofickú esej, cháp že zlo musí byť porazené a musí byť zlé na prvý pohľad.“ Harry : „Tak mi teda rejžo povedz, kvôi čomu by to náročnejší divák mal vidieť ?“ Newell: „ No.......lebo je to in?“ Harry sklopí hlavu , zavrie dvere a popod nos si zašomre „Ešteže tam máme tú plesovú časť, čo je celkom sranda a snáď to ako každý diel zachráni Emma Watson....lebo inak je to najslabší film série...ani Cho som nezbalil a vôbec...mám pocit že sa na tento film dá rýchlo zabudnúť...“ 8/10(11.12.2005)

Dalo se určitě očekávat, že nejlepší díl série o rozsahu cca 570-ti stran půjde zadaptovat jen těžko. Jako prioritní byl tedy logicky zvolen hlavní děj kolem samotného turnaje, jenže zároveň si tvůrci nedokázali odpustit nedat tam od toho ostatního aspoň něco, aby snad fanoušky nezklamali... Bohužel to se stalo hlavním kamenem úrazu, jelikož zde tedy od všeho troška sice je, ale celkově jakoby tu nic nebylo. Nic není (do)řečeno, neznalec předlohy se nechytá, drastické zkracování zásadních scén by se dalo ještě i pochopit, ale zaráží pak, že nejdelší (a paradoxně i nejlepší) scénou snímku je pro děj nedůležitý bál. Nekvalitní scénář mohla spasit již jen jistá ruka režiséra s jasnou vizí co chce natočit. Což bohužel Newell nedokázal a ani tak vděčné scény jako celé hřbitovní finále nedokázal obdařit byť jen špetkou emocí. Prostě se něco stane a jede se dál. K tomu nepomáhá ani totální zazdění hudby, které si ve filmu ani nevšimnete, což s ohledem na výtečný samostatný soundtrack také zarazí. Jediné co v Ohnivém poháru Newell zvládl je pubertální stránka a akční scény, o kterých však Potter není. Koukat se na to dá relativně v pohodě, ale až přespříliš okatě to spoléhá na značku "Harry Potter" namísto vlastních filmových kvalit. ♫ Hodnocení OST: 5/5(21.11.2010)

Film má v sobě dvě hlavní kouzla, který na mudlu mého kalibru fakt zapůsobila. První kouzlo je turnaj tří - čtyř kouzelníků má všechno čeho si ve filmu cením nad zlato i sůl dohromady. Tempo, napětí, akci, skvělé nápady pro vizuální orgie doplněné o výbornou hudbu. Druhý kouzlo je Emma Watson jako Hermiona, když se objevila v těch plesových šatech začal jsem lapat po dechu. Rone Weasley vedle tebe sedí taková holka, která ve své věkové kategorii nemá abslutně konkurenci a ty jí neumíš pozvat ani na ples !! Proboha já hrát roli Rona Weasleyho tak od první minuty Herminonu balím, knížky neknížky, scénář nescénář, tady jde o holku !! To by mě museli z toho filmu úplně vyrazit, abych Hermionu přestal balit. Vlastně i kdybych hrál třeba Brumbála nebo lorda Voldemura, tak bych balil Hermionu. Právě scény z přípravy na ples a ze samotného plesu mě neskutečně pobavily, protože když jde o holky nebo o z holčíčho hlediska o kluky, jsou na tom kouzelníci i mudlové stejně. Škoda, že první setkání Harryho Pottera a lorda Voldemorta nemělo v sobě potřebný dramatický náboj, měl by jinak ohnivý pohár ve svém kalichu všech pět hvězdiček.(26.7.2007)

„Blíži sa doba, kedy si budeme musieť vybrať medzi tým, čo je ľahké – a medzi tým, čo je správne.“ Potterovky sú čoraz temnejšie a čoraz zaujímavejšie obsadené po stránke réžie (tentokrát temný Brit Mike Newell) a hercov (Gleesonov Moody a ten... no... veď viete kto... Ralph Fiennes). Ďalší drsný čarodejnícky školský rok je ohrozovaný najväčším nebezpečenstvom celého vesmíru. Emóciami tínedžerov. Výborný detektívny triler a moja najobľúbenejšia potterovka (neviem prečo, možno vďaka skvelej temnej atmosfére).(29.8.2006)

Výborná ako trojka, spokojnosť z dejom, efektami, výkonmi hercov a aj z koncom filmu.....................Soundtrack Patrick Doyle: 1. The Story Continues ,2. Frank Dies ,3. The Quidditch World Cup ,4. The Dark Mark ,5. Foreign Visitors Arrive ,6. The Goblet of Fire ,7. Rita Skeeter ,8. Sirius Fire ,9. Harry Sees Dragons, ,10. Golden Egg ,11. Neville's Waltz ,12. Harry in Winter ,13. Potter Waltz ,14. Underwater Secrets ,15. The Black Lake ,16. Hogwart's March ,17. The Maze ,18. Voldemort ,19. Death of Cedric ,20. Another Year Ends ,21. Hogwart's Hymn ,22. Do the Hippogriff - Jason Buckle/Steve Claydon/Jarvis Cocker/Jonny Greenwod/Steve Mackey/Phil Selway ,23. This is the Night - Jason Buckle/Steve Claydon/Jarvis Cocker/Jonny Greenwod/Steve Mackey/Phil Selway ,24. Magic Works - Jason Buckle/Steve Claydon/Jarvis Cocker/Jonny Greenwod/Steve Mackey/Phil Selway ,(31.12.2010)

• - Mladí herci absolvovali asi tří týdenní taneční výcvik, aby se naučili valčík na Vánoční ples. Nicméně Dan Radcliffe na to měl jen čtyři dny. Kamera ho při tanci raději zabírala jen od pasu nahoru, aby nebylo vidět, jak přešlapuje. (HappySmile)

• - Hlavní architekt Stuart Craig zvolil jako okolí famfrpálového stadionu na Mistrovství světa oblast Beachy Head na jižním pobřeží Velké Británie. (ricky4)

• - První film ze série, který nebyl nadabován do skandinávštiny (a podobných jazyků), protože dabing je zde pro kina omezen jen na filmy, které jsou určeny především dětem. (HappySmile)