Proč to nepřiznat, jsem nadšený - takhle silně mě ještě žádný Potter nedostal (předlohu jsem četl). Volba Newella mi přišla nadmíru šťastná, protože dokáže vzbuzovat silné emoce, což předchozím dílům chybělo jako sůl. Velmi příjemně překvapených pět hvězdiček! P.S. Škoda, že z Ohnivého poháru neudělali původně uvažované dva filmy. Mohlo to být ještě lepší...(4.12.2005)

Pre mňa zatiaľ najlepší diel potterovskej série. Aj keď si už knihu podrobne nepamätám, myslím, že scenár ju skrátil a zhutnil celkom rovnomerne. Humor vychádzajúci z pubertálnych vášní hlavných hrdinov bol taký výstižný, že som sa príjemne zabavila. Napínavé pasáže mali tú správnu mieru emotívnosti a moja obľúbená potterovská atmosféra sršala z každej scény. Pravda je, že moderná hudba na plese ma trochu zarazila a že Ralph ako Voldemort ma vôbec neohromil tak, ako som dúfala po bombastických správach o jeho obsadení a o jeho hrôzostrašnosti. Aj keď je škoda, že niektoré postavy nedostali viac priestoru, ako Malfoyovci alebo Snape, 157 minút je akurát dosť. Ale zase mi to vynahradili Weasleyovské dvojčatá, chutnučký Neville a príťažlivý Victor Krum :-)(3.1.2006)

Mike Newell síce dokázal Harryho svet okoreniť humorným nadhľadom, tak príjemným u britských romantických komédií ale to je asi jediné výrazné pozitívum, ktoré nám jeho účinkovanie na režisérskom poste prinieslo. Oproti knižnej predlohe je štvrtý diel neuveriteľne poskracovaný a aj kvôli tomu mnohé scény zákonite strácajú na pôsobivosti. Niektoré, napríklad vianočný ples sú ale stále dokonalou ukážkou filmárskej zručnosti. Každopádne napriek výhradám strhujúca jazda od začiatku do konca a čas na nudu veľmi nie je. Slušný diel ale ani náhodou najlepší Harry a Newell asi fakt nebol ideálnou voľbou.(17.2.2007)

Strašně se mi nelíbí, že ve filmu udělali z Hermiony kravku. Opravdu hodně se mi nelíbí, že z Fleur (jedna z mých nejoblíbenějších vedlejších postav) udělali ubulenou neschopnou nánu, a taky se mi nelíbí jak vypadá. Nic proti Clémence Poésy, pěkná holka, ale fakt naprosto tuctová a bez toho pověstného Vílího šarmu. Nelíbí se mi, že promyšlená detektivní zápletka knižní předlohy plná falešných stop byla osekána ve prospěch nedůležitých epizodek plných hloupých žertíků beze smyslu pro děj. Opravdu hodně se mi nelíbí, že se tenhle fakt pokusili zamaskovat scénou "Karkarov a ohnivý pohár", která je skutečně ubohá. Nelíbí se mi zpracování ani jednoho ze tří úkolů, obzvlášť pak bludiště (a opět se musím vrátit k Fleur. Co to bylo? Režisérova pocta Blair Witch? Fleur je sakra dobrá čarodějka!). Nelíbí se mi, že vyškrtli Dobbyho. Miluju ho. Nelíbí se mi, jak málo strašidelně ve filmu působím. Nelíbí se mi, že Rita Holoubková byla ve filmu prakticky zbytečně. Nelíbí se mi, že Cedric byl ve filmu takovej vůl, a že lákal Harryho do koupelny přitepleným hlasem. Nelíbí se mi, že totálně vyškrtli nové postavy Pytlouna a Winky. Nelíbí se mi, že nebyla představena Belatrix (další z mých nejoblíbenějších vedlejších postav), na druhou stranu chápu, že pro čtyřku není nijak zásadní. Nelíbí se mi, že Sirius byl omezený na jedinou scénu, a navrch to ani nebyl on. A nelíbí se mi ještě spousta dalších věcí, ale kdo by to četl, že.. Je tedy aspoň něco, co se mi líbí? Určitě jo. Film výborně funguje tam kde je režisér jako doma, tedy v komediálních a vztahových prvcích. V podstatě se na to hezky kouká, je to oddychová popkornová zábava. Možná kdybych nebyl tak posedlý fanda knihy, nevadilo by mi nic z toho. Ale já vlastně nevím, jestli bych se na ten film vůbec koukal, kdybych nebyl fanda knihy.(14.5.2007)

Neee, proč zprznili Pottera. Po prvních třech dílech (obzvláště třetím) to vypadalo na skvělou fimovou sérii, co nikdy nezklame. Ale tohle je hrůza. Odnikud nikam, zkratkovitě a hrozně zběžně. Chápu, že kniha je velká, ale když už z ní dělám "výtah", měl by mít hlavu a patu. Alespoň že postavy zůstaly stejné a Gleeson jako nová krev nezklamal.(24.2.2007)

• - Když Harry (Daniel Radcliffe) vstupuje do bludiště při třetím úkolu, Pošuk Moody (Brendan Gleeson) mu značí, ať se dá doleva. Je obecně známo, že pokud se někdo chce dostat z bludiště ven, má se vždy vydat na levou stranu. (cihlenka)

• - Rocková kapela, která hrála na Vánočním plese, sestávala ze členů skupin Pulp a Radiohead. (HappySmile)

• - V knize se kapela, která hraje na Vánočním plese, jmenuje "Weird Sisters" (česky Sudičky) po čarodějicích z Shakespearova Mackbetha, ale ve filmu byla podle oznámení přejmenována na "Wyrd Sisters". Přesně tak se ale jmenuje i kanadská folková skupina, která díky neoprávněnému použití jejich jména na Warner Brothers vysoudila 40 milionů dolarů. Před uvedením filmu do kin proto Warner Bros. odstranili z filmu všechny odkazy na název kapely. Ve vystřižené scéně na DVD uvádí profesor Kratiknot kapelu jako "Kapela, kterou není třeba představovat". Nicméně skupina "Wyrd Sisters" se i přesto dovolávala u kanadského soudu toho, aby byla zakázana v Kanadě distribuce tohoto filmu. Ontarijský soudce to ale zamítl. (HappySmile)