Nuda milé deti. Stopáž (na rozdiel od trojky) šlape jasne proti režisérovi, ktorý evidentne plochú a neinvenčnú predlohu otrocky zhmotnil bez štipky osobného. Tam kde Cuarón prepašoval svoj temný rukopis je Newell davovo šedý a snaží sa čarovať aspoň veľkolepými scénami a drahými kulisami. Nepozerá sa na to vôbec zle, ale z bažin priemeru to 157 minútový film nevytiahne. Zbytočný, tak by som charakterizoval Goblet Fire. Film, ktorý Harryho nikam neposúva, len dookola prepiera jeho nekonečný súboj zo zlom. Film, ktorý by sa dal zcucnuť na 20 minútovu epizódu a ktorý tragicky premáchol nadhod otvoreného konca Azkabanu. 50%(26.12.2006)

Ohnivý pohár je ze všech Potterů zatím nejobyčejnější. Oproti trojce pád dolů. Daniel Radcliffe hraje díl od dílu hůř. Jak stárne projevuje se u něj čím dál více nedostatek talentu. Přesně naopak tomu je u Ruperta Grinta, který je opravdu dobrý herec. Dost mě znervózňovalo také randění hlavních protagonistů. Je to poprvé, kdy jsem se v této sérii setkal s takovou trapností. Na druhou stranu Ralph Fiennes je skvělá volba.(15.4.2006)

Čtvrtý Harry Potter mě velmi mile překvapil, podle ohlasů jsem nečekala žádný zázrak a přesto se mi ho dostalo. Film je nabitý akcí, je velmi temný a napínavý. Nádherný je boj s draky a podmořský souboj bere dech. Velmi mě potěšilo, že dali konečně vetší prostor dvojčatům Weasleyovým, kteří vždy spolehlivě pobaví a velmi pěkný byl i nástup dvou spřátelených škol. Doylova hudba je prostě výborná. Maličká vada na kráse je trochu nesrozumitelný děj pro neznalé předlohy.(25.12.2005)

Pokiaľ niekto nezanevrel na potterovskú sériu hneď v úvodnom filme, musí byť teraz veľmi potešený. Tak ako ja, keď už som to spravil pri knihe, čo ľutujem čím ďalej, tým viac. Rowlingovej stále, na moje prekvapenie, nedochádza para. Naopak, stále prikladá do kotla, príbeh sa stále čím ďalej, tým viac zauzľuje a aj dve a pol hodinová čarodejnícka fantasy ma držala stále v očakávaniach z ďalších scén. Vo výprave a grafike, ako aj v pestrosti deja je ťažko hľadať chybu. Azda môžem vytknúť len menej záživnú hudbu, pomerne slabší rozjazd a na štrnásťročných čarodejov, už dospelo vyzerajúcich hercov. 85%.(4.9.2007)

Údajně to mělo být zase o něco temnější, ale je to spíš legračnější a i tohle pojetí Harryho Pottera se mi moc líbilo. Samozřejmě lze najít spoustu chyb a oprávněných výtek, ať už se týkají změn oproti knižní předloze, splašeného tempa a lehce chaotického střihu nebo poněkud přehnané scény s drakem, ale já jsem se skvěle bavila a ráda se nechám pobavit znovu.(14.1.2006)

• - Když si Hermiona (Emma Watson) s Harrym (Daniel Radcliffe) povídají o vejci, je vidět, že Harry má jenom obroučky brýlí, ale sklo v nich vůbec nemá. (orkadimenza)

• - Když přichází Viktor Krum (Stanislav Ianevski) do jídelny, sedí Seamus (Devon Murray) vedle Rona (Rupert Grint). Když ale vstoupí Pošuk Moody (Brendan Gleeson) a ze stropu se začne blýskat, Seamus sedí naproti Ronovi. (orkadimenza)

• - Scénu, kde studenti zpívají bradavickou hymnu "Bradavice, Brada, Bradavice", napsal sám Mike Newell. Tato písnička se objevuje v první knize Harry Potter a kámen mudrců. (HappySmile)