Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

PAVEK

Druhá řada Stranger Things mě zklamala. Kouzlo úvodní série vyprchalo a ačkoliv se stále jedná o kvalitní materiál, už to prostě zdaleka nebylo ono. Zklamal mě především scénář, jelikož příběhová linka byla z mého hlediska docela mizerná a nezáživná, tudíž v podstatě jediné, co na tom bylo zajímavé a kvalitní, byly herecké výkony a atmosféra. Doufám, že ve třetí řadě to bude příběhově lepší, ale moc velký optimista nejsem. ()

husokachna

Ojojoj. Vidím, že jsem v menšině, ale dostal jsem přesně to, čeho jsem se obával. Nastavovanou kaši. Kouzlo, které táhlo první řadu nahoru, vyprchalo, a zbývá jen průměrná bubákovina, která není ani moc strašidelná ani moc zábavná. Menší SPOILERY ahead: Jak se bojiště přesouvá z upside down k nám, vytratí se ty nej napínáky, z demogorgona je demopes, co demopes, věrtel demopsů, můžeš si je teď ochočit wau a jejich strašidelnost je ta tam. Z postav mě bavili pouze El, Steve a ten tlustej hobit, co teď dělá v elektru. Zbytek přinejlepším bezvýraznost, někdy dokonce zbytečnost (bratr Max - WTF). Ale dobře, šlo by na to koukat, stejně jako na první sérii, ALE.....díky tomu, že je všechno o trochu horší si člověk začne všímat všech tě debilních logických lapsů, které slouží k nastavení kaše. Všech těch zbytečných linek a podzápletek. Takhle, i když jsem to dokoukal, zůstala mi v hlavě pachuť a třetí sérii (pokud se nestane zázrak), děkuji nechci. Zastavení bokem - co kurva ten Douglas pořád hodnotí? Tohle za pět hvězdiček? To měl každej záběr přesně 3,256 sekundy a to ho uspokojilo na max??? #mimoň ()

TheSpearCZ

I na druhou sérii jsem se podíval z odstupem, abych zjistil jestli je všechen ten hype oprávněný a musím uznat, že toho lituji, protože se z toho vyklubalo jedno z nejlepších pokračování seriálu, které jsem kdy viděl. No začnu negativem (i když jich opravdu moc není) a to je příběhová linka Eleven v první polovině série... ze všeho jsem čekal tohle nejméně, ale opravdu se tak stalo. To co bylo v první sérii nejlepším bylo v té druhé nejnudnější. Naopak všichno ostatní bylo strašně záživné a koukal bych na to pořád. Postavy (společně s neuvěřitelnou 80's atmosférou) jsou to nejlepší na tomhle seriálu a ty se během druhé série tak rozvinuly, že jsem si zamiloval snad úplně každého (od parchanta Billyho až po gold celé téhle řady Dustina se Stevem). A samozřejmě odkazy na všelijaké filmy apod. opět nechyběly. 2. série - 95% ()

Gulde

Oproti první sérii jsem si tady udělal už větší vztah k postavám, a celkově tak za mně má druhá série lepší náboj než ta první. Ale jednu hvězdu si zatím nechávám v záloze. ()

theSaint

Druhá série pokulhává. Nadšení se pomalu vytrácí a je to především díky faktu, že se do sedmého/osmého dílu vůbec nic neděje. Kdyby tvůrci přitlačili na pilu, zaměřili se více na hororovou stránku, svět "up side down" a přidali více akce, udělali by lépe. Žně přicházejí až dva díly před koncem a to je příliš pozdě. Až příliš konstantní, až příliš "easy peasy". I přes to je to stále skvělý stroj času ke kterému se budete rádi vracet. ()

killpunker

Takže zaprvé trochu SPOILER, zadruhé je to rozvařený podle očekávání. Tam kde mě první série vtáhla do děje během intra, tady to trvá druhé řadě sedm epizod. Poslední dvě jsou super, ale to už je pozdě. Technicky i herecky je to výborný, ale chybí tomu drive a bojím se dalších sérií. Mělo to zůstat jenom u tý první... ()

zahadum

Viacej temnejšie....je tam o poznanie hustejšia atmosféra, postavy sa uberajú každá svojou cestou ktorú nám ukázali v prvej sérii. Správna BUDDY atmosféra..pribudli nejaké nové postavy, look rokov osemdesiatych je na vysokej úrovni. Posledná časť napriek tomu,že je to silné klišé tak je stopercentná masterpiece tejto série...neostáva len čakať kedy sa zase " Will stratí " ... ()

Shamusss

Temnější a velkolepější pokračování. Až se bratři Dufferovic naučí dotahovat a vybrušovat závěrečné díly jednotlivých sérií, bude to konečně dokonalé. Snad to napotřetí vyjde. ()

Jurkodak1

V polovině 7. epizody jsem to vypnul a znova nezapnul, všichni mě ukecávali abych se na to dokoukal ale ne, sice mě zajímá jak to dopadne, ale jsem trochu naštvaný na autory, že se prvních sedm sérií nepříjemně táhne. ()

Lukin413

Už ne takové pecka, hlavně první půlka a závěrečné rozuzlení, většina zapletek je na hranici sebeparodie a klišé. Ale postavy a chemie mezi nimi stále fungují, atmosféra je stále velmi hutná a trochu připomíná Vetřelce od Camerona. ()

peetrejr

Po úžasnej prvej sérii prišla druhá, o rok staršia sestra. A nebolo to také očarujúce ako v prvej sérii. V tejto sezóne boli dosť okaté spojitosti s inými filmami ( vo Votrelecovi bol iba jeden alien ale v druhom ich bolo veľa, to je dosť podobné ako v prvej sérii a aj v druhej sérii Stranger Things ). Do príbehu pribúdajú nové postavy ako Max či jej nevlastný brat Billy (keď ste si mysleli že Steve je idiot, tak Billy je tak stokrát väčší). Bola tu aj jedna hrozne nudná a zbytočná epizóda Stratená sestra, ktorá nemala absolútne žiadny zmysel a iba z El spravila pankáča... Že vraj je toto najslabšia séria tak ja pevne dúfam, že ostatné série sa polepšila alebo minimálne budú udržovať líniu kvality. ()

sirien

Druhá série se odklání od komorní atmosféry víc k dramatu jednotlivých postav a efektivně prokresluje celý svět a jeho pozadí do větší hloubky. Má to trochu jinej "vibe" a místy to opět jede na nějakých až moc klasických klišé (Alien/Aliens logika v s01 byl jeden hrozivej protivník - v s02 jich tam dáme víc! atp.), ale možná až na to drobný zakopnutí pacingu někde v sedmym díle (ne moc zvlýdnutý filler s Eleveniným backgrnoundem) to pořád funguje výborně - pořád na 5*, i když už ne nutně tak přesvědčivejch a silnejch jako u s01. ()

SidneyP

Jen málokdy se stává, aby druhá série překonala úspěchy té první, a ještě, aby nás tak s krásnou atmosférou navnadila na sérii třetí. Malá čmouha v podobě sedmé epizody, kdyby chyběla, asi by se nic nestalo. Nicméně zhlédnuto ZA DEN, takže těžká závislost. 80's yay yay yay. 95%. ()

anatheman

Ou jé! Dle mého názoru lepší než první řada. Ačkoliv jsem ji zhlédnul v delším časovém horizontu, nakonec mě i více vtáhla. To bylo tak super! Proč je tedy tato série lepší? Inu... Winona není už tak hysterická. Prohlubuje se charakteristika postav, které jsou výsledně více cool. Scénář je stále excelentní, ale dle mého názoru se vylepšila celková kompozice - zejména díky působivějším flashbackům a epizodám, které jsou úžeji tématicky pojaté. Soundtrack je stále magický a poslouchá se jedna báseň. Technická stránka seriálu opět dokazuje, že se kvalitou v podstatě jedná o prodloužený celovečerní film. Velmi mě potěšilo obecné vykreslení doby. Takže pokud máte rádi americká auta a Metallicu, nemůžete být zklamáni. Tak nakonec uděluji pět podivnějších hvězd. ()

FilmWave

Kruté zklamání, minimálně o dvě třídy níž než jednička, která byla neskutečně podařenou kombinací pocty a odkazů na hororové klasiky osmdesátek. Dvojka je spíš slátanina bez napětí s mizernými triky. Drží to už jen stále dobří herci včetně nového přírůstku v podání Seana Astina. ()

Wallis3

Chtěl jsem víc a dostal jsem to! Teda přiznám se, že ze začátku skepse přerůstala přes zábavu, rozjezd byl hodně vláčný a netáhnoucí, ale atmosféra gradovala. Zatímco první série hrála více na tajemnost, tady jsme se nakonec dočkali více akce. Já jsem byl opět pohlcen Divnýma Věcma, ale klidně bych je už nechal uzavřené ve světě Upside Down. ()

GMVajgl

O dost slabší než první série. Zdá se, že z toho chtějí mít nekonečnej seriál typu "Lost". Z příšery se ale vytratil skoro všechen respekt. I když je jich tu najednou víc a v jednu chvíli vyzabíjejí celou vojenskou základnu/laboratoř, našim hlavním postavám se jakoby vyhýbají - a děti neohroženě běhají skrz jejich doupě. A ta vsunutá zápletka s Eleven/Jane? Celá sedmá epizoda je jak pro 13 letý holky. A ono vůbec je tu oproti první sérii dán mnohem větší důraz na vztahy mezi postavama a míň na akci. ()

Toka

|| 2. série – 50% Ach jo... Sice jsem se dočkal více osmdesátkovýho feelu, ale za jakou cenu? Velkolepé finále první sezóny bylo v podstatě pošlapáno během prvních dílů. Vývoj postav šel úplně do kytek, jejich chování leckdy nedává vůbec smysl, Nové postavy (Max, Billy) měli slušný potenciál, ale bohužel. Celá jejich linka byla zbytečná a vyřešená pomocí jedné agresivní deus ex baseball bat. A proč že to Billy vlastně nemá rád Lucase? Jo vlastně, red herring. Celá tahle sezóna působí jako jeden velký red herring s nudnou opakující se plot line z první série. Až na to, že úplně chybí ta kulervoucí atmosféra. Paradoxně nejméně oblíbený díl, kapitola sedm, která se odehrává v Chicagu, považuji za jeden z nejlepší této řady. Ten díl totiž někam posouval celkový děj do šířky a zapustil kořeny do třetí řady. Druhá řada mě ale stále ve finále bavila, Max mě i přes svojí scénáristickou ignornaci baví, přeci jenom kdo by neměl rád zrzku na skejtu, co umí počítačový hry. Nějaká atmosféra tam stále byla. Uvidíme, jak se naváže. Pevně doufám, že šlo pouze o nutný most k přechodu na více kontinuální vyprávění skrze více řad. ()

Kingjiri

Dojmy z první série se daj víceméně aplikovat i na druhou sérii. Potěší víc akce, ale zamrzí naprosto zbytečnej sedmej díl, zbytečný postavy (Maxin bratr, brejlatej konspirátor) nebo absence mysteriózní atmosféry (místo pátrání se bojuje). A nemůžu si pomoct, ale dětskejm hrdinům jejich neohroženej boj s "druhou stranou" společně s množstvim nápadů, který za timhle účelem dostanou, prostě nevěřim, čtyři slabší hvězdy. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů