Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

Al44...

Co se týká scén s Pinheadem (spojené s různými nechutnostmi) je tento film na dobré úrovni. Tato postava dostává v tomto pokračování opravdu hodně prostoru. Zaujala mě vyvražďovací scéna v nočním klubu a následně pak v kostele. Vše další je ale na průměrné úrovni. Ostatní herci, ale hlavně filmové dialogy vyloženě kazí celkovou atmosféru snímku. ()

pistik

Už žiadna sláva, dosť sa to odklonilo z pôvodných dvoch filmov, ale ešte stále je to poerne slušný horor, ktorému nechýba temná atmosféra a krvavé scény. Tie sú však skoro v každom, aj slabšom horore a preto je hellreiser III len ďalším z mnoha. Nad vodou ho drží len démonický pinhead, ktorý sa však v ´dalších dieloch akosi vytratil (aj keď nie osobne) ()

Alexandre

Velmi milé překvapení. Po druhém slabším pokračování jsem čekal ještě něco horšího, ale Hell on Earth mě opravdu nadchl téměř jako originální jednička. Na některé scény opravdu nikdy nezapomenu (útok Pinheada v Kotelně, následná návštěva Joey v Kotelně a její utíkání před Cenobity,...) i když místy to působilo trochu překombinovaně a místy to bylo blíž spíše k akčnímu žánru než k hororu. Atmosféra je trochu lepší než u předchozího pokračování, postavy mi byly sympatické, takže za tohle velké plus. Třetí pekelná jízda mě opravdu bavila, takže slabší 4 hvězdy tomu dám. 70% ()

Likan7 odpad!

Jaký napsat komentář k filmu, který je absolutně prázdný a nudí od první minuty? Ve zlatém období hororů, kdy vznikali všechny ty Halloweeny a podobný horory je Hellraiser fakt vyloženě průšvih, který nemá šanci děsit nebo alespoň bavit. ()

Psycho.R

Trojka se zhoupla ke klasickému slasheru, cim vic Pinhead dostává dialogů, tim min je děsivý. Ale porad jsem se bavil. ()

megan017

Auvajs....Jako, dle mě to ještě docela jde, když to porovnám s těmi zetkami, co vyšli po tomhle. Herecká sestava dle mě...ušla, ale mohl být lépe sladěni, jelikož to někdy opravdu vybočovalo, ale jak říkám ušlo to. Béčko to ještě dle mě není, ale daleko k tomu nemá. ()

JohnZ87

Z hlediska zápletky o něco slabší než první dva díly, na druhou stranu zde koneně Pinhead dostal výrazně více prostoru a působí také démoničtějším dojmem. Protipólem je mu jeho lidské alterego. Bohužel hlavní ženská hrdinka působí poměrně nevýrazně. 65% ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Trošku "smysluplnější", ale pořád to nějak nepobírám. Připadá mi to jako slátanina náhodných scén, aby z toho bylo alespoň 80 minut. ()

Sir Ludvig

Tretie pokračovanie béčkového hororu o tom, čo sa vám stane keď pokúšate sily pekelné, resp. snažíte sa poskladať "kocku". Bohužial tretí diel stratil mnoho z toho, čím boli zaujímavé H1a H2. Na druhej strane, prišiel s niečím iným a novým (nie lepším). Hlavne Pinheadove hlášky stoja za to! Kompletné vyvraždenie diskotéky stojí za to - no mohlo byť dlhšie a temnejšie (celý film postráda temnotu svojich predchodcov). ()

aichwald

Pro mě nejlepší díl série Cenobiti, krvavé vyvraždění baru, vzpomínky Pinheada atd. Škoda že to tak nebilo i v dalších dílech. ()

Dinsberg

Pinhead přestává být jen nástrojem pekla a stává se peklem samotným. Bohužel i pro diváka, který jej vnímal jako prostředníka. V tomto filmu jakoby se stal vlastním pánem s vlastním "peklem na Zemi". To mu ale ubralo nejen charisma, ale i část duše. Ta chybějící část žije v podobě Elliota Spencera, který byl Pinheadovým tvůrcem i nositelem. Jeden bez druhého však jako chléb bez másla. Pinhead se změnil v bezpohlavní a bezskrupulózní zrůdu a Elliot v bezbranného ducha, uvíznuvšího v jakémsi očistci vlastní minulosti. Škoda jen, že tento vnitřní boj nebyl více rozveden a byl zredukován na souboj jeden na jednoho, který postrádal jakékoli symboly a ve finále i smysl. Zlo lze porazit, ale nelze ho vymýtit. Bohužel ani z filmů. ()

Olafsson

Na tohle stojí za to se podívat už jen kvůli luxusní Terry Marshell a Paule Marshall... Jinak se mi moc líbily gore scény a taky cenobites... Obzvlášť ten majitel klubu s pístem v hlavě.. ()

Pitryx

Po naprosto skvělém druhém filmu přichází zase jiný, který opět příběh posunuje dále, ale jako samostatný celek nestojí za mnoho. Tedy alespoň první polovinu. Pak přijde masakr v klubu a noví cenobiti. A zase je na co koukat. ()

adamix

Za Cenobitov klobúk dolu, ale Pinheadove posmešky a cynizmus mi tu nesedel rovnako ako v predchádzajúcej časti, pretože to mu uberá na vážnosti. Krvavosť nesmie chýbať a čím dlhšie ste bez nej, tým viacej schádza, ale ináč je to všetko len veľmi zlé a prebytočné béčko. ()