Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

HellFire

Ubohoučké pokračování výborného prvního a druhého dílu. Poslední půlhodinka je opravdové peklo, ale filmové. ()

eraserhead666

Je až s podivem, co se vztahem k filmu a názorem na něj udělá jak nostalgie tak místo, kde jej viděl poprvé. Hell on Earth je jediný díl série, který jsem viděl v kině (ono je to snad taky poslední díl série, který do kina šel) a mám i dojem, že je to úplně první díl série, co jsem viděl, notabene jako patnáctiletý. To prostě vyřeže hlubokou jizvu v mozku, která se jen těžce zaceluje. Dlouhou dobu jsem tento díl považoval za nejlepší. Dneska už si to nemyslím, ale přesto mě ten film pořád baví. Hellraiser nikdy nebyl o Pinheadovi a Cenobitech, ti, pravda, tvoří podstatnou část mytologie příběhu a příběhu vůbec, ale nikdy, ani před tím, ani po tom, to nebylo o nich. Taky nikdy nebyl Pinhead a Cenobité jasně záporné postavy. Až na tento díl (pravda, ještě jsem neviděl poslední díl). Může se to zdát jako negativní a ne moc dobrý postup, ale mě se to naopak líbí. Pinhead dostal volné pole působnosti, "vyrobí" si nové poskoky a nohsledy (Camerahead, Barbie a CD parádní, Terry cenobite nic moc), a začne si užívat. Masakr na diskotéce je pastva pro oči (ty kulečníkové koule z hlavy jen tak nedostanu), stejně tak Pinheadovo sebeukřižování v kostele ("já jsem cesta"), to je pro mě nejlepší scéna snad z celé série. Příběh, děj a zápletka nic moc, ale když je na scéně Pinhead a hláškuje, kvalitativně to jde nahoru. 4,5* ()

SOLOM.

Druhý díl se s diváky nerozešel zrovna v dobrém – tedy hlavně co se osudů starých známých cenobitů týče a tak bylo potřeba napravit si u nich reputaci. Nemůžu soudit, protože já byl třeba se třetím dílem docela spokojený, ale jak je mi známo, mnoha lidem se tato podívaná moc nelíbila. Já si však velmi rychle zvykl na novou hlavní hrdinku v podobě reportérky Joey, která si rozhodně mé sympatie získala stejně jako představitelka Kirsty (Ashley Laurence). Stejně tak jsem to viděl i z pohledu další výměny na režisérském křesle, protože Anthony Hickox odvedl rovněž velmi slušnou práci. Dokonce si dovolím tvrdit, že mě trojka bavila úplně stejně jako první díl. Dvojku považuji za ještě trošku lepší kousek. Ano je pravda, že zápletka ztratila svou pekelnou jiskru, protože opustíme děsivý svět Cenobitů, ale trojka rozhodně neztratila nic ze svého bizarního/brutálního kouzla, kterými nás uchvátili předchozí díly. Navíc zde dostal Pinhead opravdu slušný prostor ke svému řádění, což bylo pro mne nejdůležitější. Konečně jsem si ho mohl pořádně vychutnat v akci a jeho úvodní „vycucnutí“ pohledné holčiny bylo provedeno velmi pěkně. Navíc i samotná kamenná socha (pilíř duší) byla skvostná. Následný masakr v baru se mi nesmazatelně vryl do paměti, stejně jako jeho excelentní příchod do kostela. Právě díky těmto momentům u mě trojka stoupla „na ceně“. S příchodem nových cenobitů jsem se sice musel potutelně usmívat, protože do staré gardy měli sakra daleko a to hlavně co se děsivosti týče, ale zase se s nimi divák nenudil. Bylo to akčnější, snad i brutálnější – ovšem zas na druhou stranu se lehce vytratila ona tajemná děsivost, která zdobila oba předchozí díly. Nicméně si myslím, že ostudu tento díl sérii rozhodně neudělal. 70% ()

Caelos

Po prvních dvou dílech nastaly v třetím velké změny, ať už v kvalitě, nebo provedení, prostě: třetí díl jsem nyní viděl úplně poprvé a jsem zklamán. Série se přesunula z atmosférické Británie do klišoidního USA, hlavní hrdinka již není sympatická Kristy, ale "nějaká ženská", na kterou po skončení filmu okamžitě zapomenete. Ten "elvis", respektive majitel klubu mne taktéž pobavil, když jsem ho na začátku viděl, myslel jsem si, že se to bude odehrávat v 50tých letech:) On i ten příběh je tak nějak našroubovaný, z hodně hloupými momenty, vlastně jediné co ve filmu za něco stojí, je imho scéna v kostele, Pinhead pobavil. A jo, Pinhead... Cenobiti... no jako jo, jsou tam. Dal jsem jim přezdívky Kameráček a CDman, byli to fakt bubáci, ale spíš do večerníčku, tohle se fakt nehodilo, vyloženě směšné. Po atmosférických prvních dvou dílech, které jsou právem označovány za kultovní, je tohle propad ve všech směrech. Ale některé scény jsou působivé, to je fakt. ()

Gary

Pořád nabízí několik slušných nechutností + jednoho úžasného psa, kterému se nevyrovná ani samotný Baskervil (ten byl krom toho stejně jen bouda). ()

brutale

Už nie tak dobré pokračovanie (ako z 1 na 2), ale bohužial posledné čo stojí za zmienku! Nebolo by na škodu, držať sa dvojky a už nekriesiť Pinheada, ale to by sme boli ukrátený o Pinheadove vyčíňanie v mestkých uliciach, ktorý si tvorí nových cenobitov. Film má trošku iný kolorit ako predošlé časti. Snímka ponúka originálne gore scény a výborné monológy pinheada! Peklo v podobe Pinheadovho tela masakruje desiatky obetí na počkanie a počúva zvuk náreku v doprovede melódie rezu mäsa žiletkou! Hellraiser III je absolútne geniálny spôsob zhmotnenia pekla a bolesti postavené na voľbe človeka! ()

Terva

Oproti dvojce, která se odehrává převážně ve dvouch místnostech Leviatanova labirintu, je tento díl tvořen i venkovníma záběrama z města. Scény jsou akčnější a rychlejší. Nádherný je třeba průchod Discotékou přes Metalové sekce až do třetího patra, kde se nachází Restaurace a hudební doprovod na housle...to vše v Boiler clubu. Pak jsou tady taky záběry z Vietnamské války. Pinhead ( Doug Bradley )....kdo jiný....přichází efektně na scénu asi po půl hodině filmu a strašně mu to sluší. Oblečení na míru a hřebíky v hlavě vypadají jako piercing. Je to zvláštní a přitažlivá postava. CITÁT : J. P. MONROE ( Kevin Bernhardt ) - Ježíši Kriste. PINHEAD - To snad ani ne..... A má i nové pomocníky, tentokráte " kompars " z lidu. Cenobit CD The DJ - Brent Boltthouse.... Cenobit Rick The Barman - Peter Atkins a další necenobitská postava je Voják č.2 - kterého si zahrál osobně režisér snímku - Anthony Hickot. Ve filmu se zjevuje skupina ARMORED SAINT se songem Hanging Judge http://www.youtube.com/watch?v=hO6IZC2VkAo a zazní zde i Hellraiser od Mötorhead : http://www.youtube.com/watch?v=B3jPltwJkoM Film získal Cenu publika na Brussels International Festival of Fantasy Film. ()

corpsy

Apokalyptický hororový príbeh s opäť poriadnou dávkou hnusu a slizu. Záver je tak trochu pritiahnutý za vlasy, ale odpúšťam. ()

Astaroth12

Tento film by som rozdelil na dva polčasy.Prvý polčas bol zoznamovací a patrične nudný a ten druhý krvavo akčná Cenobitská jazda.Triky boli o niečo lepšie ako v dvoch predchádzajúcich častiach.Niektoré lakačky boli veľmi ale veľmi slušné.Bavil ma aj príbeh,ktorý sa točil okolo nie moc krásnej sochy.Konečne sú Cenobiti pri sile a je im venovaný väčší priestor ako v predošlých častiach.Táto časť je krvavá a na mňa zapôsobila.Len v tejto časti sa celkom vytratila atmosféra a aj napätím disponovala poskromnejšie.U mňa to bolo za 5* pokým sa nezjavili nové prírastky cenobitov.Takú hŕstku trápnych a totálne nedokonalých kreatúr si film mohol odpustiť. ()

Andersis

trojka už nesází tolik na atmosféru, ale má sakra dobrou zábavu a posledních cca 20 min je těch nejlepší konec z Hellraisera. ()

ledzepfan

Scénář je vystavěný stejně prvoplánově jako to nejtuctovější porno.... Kecy-kecy, špatná zápletka a hurá na akci... Bohužel, právě akce je to co třetí Hellraiser těžce nezvládá a přitom se ambiciózně vrhá například do krvavých orgií v nočním klubu. Takový potenciál a tolik naprázdno vyhořelého střelného prachu.. ufffff... Od režie, přes triky, návrhy masek (cd cenobit? ..jakože fakt?), atd. vše naprosto selhává v momentě kdy (pokud zůstaneme u té porno analogie) spadne župan z prsaté ženské, které polonahý a svalnatý instalatér přišel prošťouchnout trubky.. Tři hvězdy (s odřenýma ušima i zádama) jen proto, že v hellraiserovské sérii je pár mnóhem horších kousků. ()

fcreading

Tentokrát sa režie chopil Anthony Hickox a nedopadlo to špatne naopak počíňal si velmi dobre i keď tento diel je už trošku akčnejší. Hneď na začiatku si kocku kúpi majiteľ baru ale je pokrytá soškou a potom zistuje že niečo vtom je. Po otvorený sa začínajú krvavé scény u ktorých sme zvyknutí ( pekne to rozbehol na diskotéke Pinhead krv striekala zo všadial). Nuda vôbec neprekypuje a po prvých dvoch častiach tu máme dosť solídne pokračovanie s trochou porciou gore. PS: Pinhead vtomto diely už nebude len na konci ale aj po celý film :). ()

Zayl

Neměnná zkušenost, že s počtem pokračování klesá i kvalita, platí i v tomto případě. Trojka je oproti prvním dvou dílům slabší, naštěstí však stále dost dobrá, balancující někde na hranici průměrnosti. Atmosféra už je dávno v tahu, což se kompenzuje ve spádu a v soustředění především na jatka. Nejpamětihodnější je asi scéna z kostela a vůbec celá druhá polovina filmu zachraňuje částečně dost velkou nudu z poloviny první. ()

Krt.Ek

Bavil mě masakr v The Boiler Room klubu a to, co následovalo (nahánění se s Joey), jistojistě jedna z nejlepších horrorových sekvenci, které jsem viděl (a že na horrory koukám relativně často), možná nejlepší část z Hellraisera vůbec. Na čtyři hvězdičky ale tato část hodnocení nevytáhla, a to ne kvůli tomu, že trvá relativně dlouhou dobu, než se film dopracuje k něčemu kloudnému (zhruba 2/3 filmu se nebojím označit za vatu), vadilo mně nové „rámování“ Pinheada. Na prvních dvou filmech se mi líbilo, že Pinhead (a cenobité vůbec) byl povznesen nad základní etické kategorie, pohyboval se mimo rámec dobra a zla. Byl to zkrátka služebník, který přinášel zapovězené rozkoše (de facto masochismus). Myslím, že je chyba, že ho pokračující filmy (tedy III a IV) nově vykreslují jako monstrum bažící po krvi, maniaka o vlastní vůli. Bojím se, že kvůli tomu mě už žádný další Hellraiser nebude bavit. Bojím se, že tahle sága právě zde nastupuje cestu od promyšlené mytologie (vize světa, kde nelze rozlišit slast od bolesti) k bezduchým vyvražďováčkám. 65 % ()

mysiak

Po dvoch "komorných" dieloch prichádza tak trochu väčšie dobrodružstvo...a masaker v bare bol dosť dobre spracovaný..ináč stále o tom istom... ()

Ghostface2

Trojka je nejakčnější díl série, hlavní hrdinka byla sympatická a Doug Bradley byl opět skvělý. jediným mínusem je to že se úplně vytratila hororová atmosféra. Hellraiser III: Peklo na Zemi je prostě jen skvělé akční béčko. ()

PKD

Pořád ještě hodně dobré. Určitě potěšila Jadzia Dax z STDS9:) a Paula Marshall taky kočka. Ale citelně tu přesto chybí Kirsty. Ještě že jsou tu ty výborné comicsy. A tu minutu, či tak nějak, na onom videozáznamu špatné kvality, fakt nepočítám. ()

iolaos

Pokracovani slavnych horroru sebou obycejne nesou neduhy nadstavovanych casti, ale az tak vyznamny kvalitativni odliv se zde nekona. Je ku prospechu, ze Hell on Earth nebyl pojat jako suverenni film, ale zachovava si jakz takz sounalezitost k celku predchozich Hellraiseru. S pribyvajicimi minutami se reziser snazi o vytvoreni pekelne atmosfery, coz se mu i dari, ale decentne rozehrany pribeh konfrontace reporterky s Pinheadem je lehce predvidatelny a neprinasi nic prekvapiveho ani po trikove strance. Nebyt techto nesvaru, mohl figurovat treti Hellraiser vysoko nad prumerem. 5/10 ()

gogos

Doug Bradley je borec! Vo tom žádná! Ovšem hlavní hrdinka je zde celkem stupidní Princip prvních dvou dílů, včetně jako Frank Cotton se sice vytratili, ovšem od tohoto dílu se série bude asi ubírat jiným směrem. Noví cenobité jsou luxusní, hudba taktéž. Scénář trochu pokulhává a několik lekaček a vypjatějších momentů si tu každý najde. Průměrný hororový snímek a solidní díl velkolepé serie... ()