Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

Jello Biafra

Posledný vydarený kúsok zo série Hellraiser. Tu mala podľa môjho názoru séria skončiť. Pinhead sa znovu vracia na scénu a rozpúta masaker v meste. V tomto diele je Pinheadovi venovaný väčší priestor a dozvieme sa o ňom viacej informácií z čias kedy bol ešte človekom. Ako v predchádzajúcich dieloch, ani tu si tvorcovia neberú servítky a v jednej scéne masakru v klube uvidíme opäť potoky krvi a gore. Pinhead si tu dokonca vytvorí novú partu Cenobitov a menovite jedného s prezývkou "CD" ktorému trčia cdčka z hlavy a vie s nimi perfektne hádzať. Len je škoda že tento diel už nemá tak temnú gotickú atmosféru ako predchádzajúce dva. Stále je to ale starý dobrý Hellraiser na ktorý sa dá pozerať a u ktorého sa dobre pobavíte. A ešte k tomu na záver tá úžasná vypalovačka od Motorhead. ()

navorski

Pinhead je zbaven jakéhokoliv tajemství, stal se z něj jen nějaký rozpolcený padouch. Místy je to trochu přihlouplé (např. Pinheadova mluvící hlava v sousoší), ale aspoň je to uchopitelnější a zábavnější než předchozí díl postavený hlavně na fantaskních obrazech. Tohle je víc biják. Víc dialogů, víc příběhu, prostě víc "Amerika". Ale proměna Pinheada v krvežíznivého padoucha mi moc nesedla. ()

jefff

Po dvou slušných dílech přišel jasný kvalitativní propad. Triky pořád slušné, ale ten příběh. Jen těžko pochopitelný guláš. A herecky fakt tristní. ()

Šakalík

I třetí pokračování se nese v duchu ryze béčkové zábavy, ale stejně jako předchozí dva díly ho shazuje značně nedomyšlený příběh. Přesto mě tenhle díl bavil víc než předchozí Hellbound. Ve své první polovině to je sice děsně nudné a herecké výkony přesně zapadají do škatulky levného béčkového braku. Nicméně ve chvíli, kdy se na plátně zjeví Pinhead v celé své kráse, vyletí akcie tohoto díla prudce nahoru. Pinhead totiž poprvé dostane pořádný prostor a taktéž poprvé zde vystupuje jako čistě záporná postava, která má pekelně zvrácený smysl pro humor. :-) Některé jeho hlášky jsou výborné (především ta v kostele, když si vytáhne dva hřebíky z hlavy, probodne si dlaně, roztáhne ruce a po vzoru Ježíše zahlásí: „Já jsem cesta!“ :-) To jsem se fakt od srdce zasmál. :-)) Taktéž ten masakr v klubu je velmi gore, to se mi líbilo. Jenomže samotný závěr v jakémsi vysněném světě jsem nějak moc nepochopil a přišlo mi to takové nedotažené. Objektivně to je děsný brak, který si víc než dvě hvězdy nezaslouží, ale za hláškujicího Pinheada a některé gore prvky já přidávám i třetí. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Tak pro mě tedy vizuál amerických hororů je určitě lepší, než vizuál hororů britských - asi jsem zde velká vyjímka, čili přesun Hellraisera do států mi zas tak nevadí - spíš naopak. Problém ovšem vidím v hloupých dialozích a dá se říct i scénaři... V paměti jsem asi trochu nadhodnocoval, neb naposledy jsem to viděl tak před 15ti lety a dneska jsem byl poněkud zklamán... paměť bývá většinou schovívavější. Efekty celkem dobrý, masky taky, ale maska Pinheada mě tu připadala nějaká divná - prostě byl jinej - nezdá se vám? Takže podtrženo sečteno: nej Hellraiser je pro mě jednoznačně až pětka... ()

BlackTom

Na hodinu a pol to vychádza asi na 4 dobré scény. Herci sú otrasní (dokonca aj Pinhead v niektorých scénach), dialógy na úrovni mentálne zaostalého jedinca a všetkému v závere dáva bodku za vetou priveľmi surrealistické spojenie Pinheada a jeho predchodcu kapitána Elliota Spencera. Nesmiem zabudnúť ani na päticu (to sa nám ale rozrástli, čo?) nových Cenobitov, ktorí boli vyslovene smiešny. Zvlášť Terryin Cenobit dosť okato (a zle) kopíroval Female Cenobita z prvej a druhej časti. Mimochodom, neviem akým nedopatrením sa na obálku DVD dostala stará dobrá partia Cenobitov z prvých dvoch dielov... Avšak, Hellraiser III. má aj pozitíva - nefalšovaná radosť z mučenia na heavy-metalovom koncerte (ostrý kus ľadu roztrháva čelusť), mrazivá blasfemická eucharistia v Pinheadovom podaní a pri titulkoch geniálny Motörhead - Hellraiser. Škoda, že to je asi všetko dobré, čo k Hellraiser III.: Hell On Earth môžem povedať. Obdivujem Cliva Barkera, že sa na tom podielal ako producent, ja by som sa asi rozlial na kolomaž pri prznení tak skvelej jedničky... ()

Dr. Wolfenstein

Tohle byl první Hellraiser, kterého jsem viděl. Bylo to někdy v době, kdy mi bylo kolem dvanácti a spokojeně jsem koukával na Noční můry v Elm Street. Ale ten obal, který jsem často vídal ve videopůjčovně, na němž se šklebila ta ohřebíkovaná hlava, mě hrozně lákal. Jednoho krásného dne jsem si ho přinesl domů a s vědomím, že se bude jednat o zhruba stejnou kategorii, jako v případě Freddyho dobrodružství, jsem si ho pustil. A byl to pro mě neskutečný šok!!! Už úvodní scéna ve špitálu ve mě vyvolala dojem, že svět, v němž vladnou cenobité, jsem poněkud podcenil. No tohle trochu zkrátím. Zkrátka z toho byl šok, hrůza, několik probdělých nocí a Rubikova kostka, kterou jsem v té době uměl posládat, skončila na nějaký čas zavřená v šuplíku, místo toho, abych ji pyšně vystavoval. Co kdyby náhodou. Hellraisera jsem vrátil, ale po několika letech a po dlouhém shánění, když se z vidopůjčovny vytratíl kdoví kam, jsem měl opět možnost svoji tehdejší noční můru přehodnotit s vetšími zkušenostmi s brutálnějšími filmy a hlavně s dospělejším nadhledem. Pořád mi přišel úžasný jako tehdy, jen pravda té hrůzy bylo poměrně méně. Jediný nedostatek v tomto mistrovském díle vidím v nových cenobitech, kteří působí komičtěji, než bych považoval za vhodné. To se dá ale oželet. Moc se tu neohřejí a scénám vévodí ten nejdůležitější – Pinhead, moje nejoblíběnější hororová postava. Příběhu nemám co vytknout. Je dobře vymyšlený, strašidelný a dává dostatek místa i pro černý humor. I když tvrdím, že tento díl mám nejraději, přesto se musím přiznat, že za nejlepší díl série považuju samozřejmě jedničku, kterou jsem viděl o hodně později. Jenomže nostalgie je mrcha a na trojku koukám nejraději. ()

iXtr3m3

Idem trošku proti prúdu, ale mne sa to páčilo. Síce o chlp slabšie ako druhá časť, ale stále správne Hellraiserovské, drsné, krvavé. ()

Slimak

Hororová atmosféra je úplně v tahu ale ten nečistý a starý obraz to tak nějak vynahrazuje. Pak je tu i pár scén které jsou nezvyklé oproti předchozím dílům a to hlavně vyvraždění všech hostů v baru Kotelna nebo skoro akční scéna v ulicích při útěku reportérky z baru do kostela.Oproti H1 a H2 je to něco docela jiného. ()

Sancty

Ubudlo na nechutnostiach a atmosfére, hlavne od masakru v Kotolni, ALE pribudlo Pinheada. Ten v pohode unesie celý film až do záverečných titulkov. Reportérka Joey: „Hľadám jedno pekné dievča...“ Barman: „Lesby sú väčšinou tamto. ()

Burdock

Ne, že bych sérii Hellraisera nějak miloval, ale na předešlý 2 díly se dalo ještě jakž takž dívat. Tenhle díl je ale i na úroveň série opravdu děsnej! Ale fakt jako dost! Jakože opravdu hodně, hodně moc! Pro všechny režiséry trojek jsou v pekle určitě připravený pošušňáníčka hellraiserovskýho stylu. ()

Arach.No

Bál jsem se, že se to bude podobat dvojce. Naštěstí ve trojce není ani náznak překombinovanosti, která mi na předešlém díle vadila. Pinhead je takový, jakého ho mámé rádi, masakr na dikotéce vážně stojí za to. Sice tu není dán prostor ostatním Cenobitům, místo nich si ale užijeme několik nových démonů - mimo jiné uvidíte pekelnýho kameramana, barmana, DJ a kuřačku. Tento film sice nemá altosféru jedničky, ale po druhém díle je to příjemná změna. ()

derryl

Nic proti ničemu, jen béčkový film, který se bere moc vážně, neurazí, nenadchne, někdy nudí anebo je dost k smíchu. Člověk ani neví, zda filmaři některé scény myslí vážně a vzpomene si na slova Petera Jacksona: "Viděl jsem v Cannes Hellraisera III. Bylo to ok, dobrý film. Neviděl jsem na něm nic zlé. Neseděla mi ta jeho vážnost, nějaký chlápek pobíhající s hřebíky v hlavě, nemohl jsem si říct: To je fakt strašidelné..." ()

ondrula

Vcelku jsem čekal, že tahle věčně nastavovaná kaše nebude mít zrovna kvalitativně vzestupnou tendenci, ale že to půjde do takových sraček, to mi hlava vážně nebrala. Film v podstatě oplývá veškerými charakteristickými neduhy hororové produkce 90. let, takže archetypy postav jsou vyhrocený (ultimátně zlý záporák a neskutečně charakterní hrdinka), kulisy a masky směšný a děsivé prvky nepovedené. Jak špatný to bude, začnete tušit v okamžiku, kdy si prohlédnete neuměle (z hovna) uplácanou skulpturu, ze které následně bude komicky vystrkovat hlavičku Doug Bradley a záběry na její detaily tvoří podstatnou část filmu. Nějaká logika či legenda ohledně původu cenobitů a Lemarchandovy kostky se úplně z filmu vytratila, takže jejich výskyt působí až absurdně. No a finále filmu, ve kterém se jednotlivá monstra předvedou v plné "kráse", podle mě nikoho neděsilo ani v roce 1992. Kromě natřásajícího se Pinheada mě zaujal cenobita tlusťoch, který naprosto nelogicky začal po lidech plivat cédéčka a dále cenobita kameraman, který je vybaven smrtícím teleskopickým objektivem. Do toho je třeba si přičíst přiblblou historku se ztracenými vojáky nebo co to bylo a dementního záporáka Joeyho, jenž je jakožto dement trochu přehnanej. ()

Paldiny

Úvodných 40 minút hrá ešte na temnú nôtu v štýle predchodcov, len o čosi v pokojnejšom tempe. Zoznámime sa s reportérkou naháňajúcou vlastnú kariéru, ktorú po večeroch zase naháňajú nočné mory. Snové sekvencie začnú dávať zmysel až v druhej polke, v ktorej konečne vypukne to pravé peklo na Zemi. Pinheadovi sa prvýkrát dostáva riadnej pozornosti, no ten pravý Heavy metal začína až v nočnom bare. Tam sa to roztrhne s nebožtíkmi, akí končia fakt bizarnými spôsobmi. Po ňom sa pri prechádzke mestom zoznámime s novými cenobitmi a záťah zakončíme nočnou omšou, kde sám Pinhead bude rozdávať krvavú eucharistiu. Samotné zosmiešnenie Krista považujem za vrcholný záber série. Dvojité finále je vďaka schizofrenickému duelu dramatickejšie než minule, triky pôsobia vierohodnejšie, herci tiež do pohody a hudba, tá je rovnako ako tretí Hellraiser značne ovplyvnená rockovým vyvrcholením doby. A teda nižšie decibely na stiesňujúcej atmosfére a intenzite, no zároveň pridané basy v prospech bodycountu a coolovosti démonov. Mne to chutilo. ()

Disease

Klasické béčko s dozvukem osmdesátek plus příšerní herci. Místy vtipné úmyslně, místy neúmyslně. Každopádně jsem se bavil víc než u dvojky. ()

Klay

Zajímavé, jak se Hellraiser přesunul z britské produkce pod křídla té americké, tak série ztratila to pravé kouzlo a atmosféru prvních dvou dílů. Hickox je sice Brit, ale nepříliš režijně zručný. Noví Cenobité jsou spíše k smíchu, ještě že Pinhead dostal dost prostoru, i když jeho tentokrát příliš jednostranně zlá nátura mu poněkud ubírá na charizmatičnosti. Původně jsem chtěl dát 2* ale ve srovnání s následujícími díly je trojka ještě stále vcelku solidně zvládnutou porcí zábavy. ()

spiritus

Mírně nadprůměrný díl celé série.Pinhead se konečně rozběhnul se svými pekelnými noshledy do světa a dal o sobě patřičně vědět.Navíc se tu dozvíme i trochu o původu pinheada a celé jeho pekelné mašinérie.Nadruhou stranu je tu pár hluchým míst a dějových nejasností.Ale budiž to tomuto filmu odpuštěno.Určitě stojí za shlédnutí 65% ()