Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

Hungry Ant

Ano :) základní dějová linie už tu byla tolikrát ... žoldák s tajemnou minulostí na kterou není hrdý a raději ani nechce vzpomínat ... žije zpustlým životem alkoholika, až mu otevře oči nevinné a sympatické děvče. To pak unesou a hlavní hrdina jde vystřílet - v tomto případě - půlku Mexika. Od režiséra bylo docela morbidní nechat diváka, aby přilnul k Pitě a když to začínalo vypadat dobře, tak šok v podobě její smrti. Člověk si říká, že to asi bude jinak, ale přesto to docela bodlo : ) O to víc ale potěšil závěr, který je - sice obtížněji než u jiných filmů tohoto ražení - opět poměrně předvídatelný. Tim končí to negativní a sporné na filmu, 4* toimu dávám proto, že úžasný Denzel Washington zachránil mnohé a přes svojí "originalitu" nebyl scénář tak špatný. No a Dakota Fanning je také výborná a to je slabé slovo :) Naprostý souhlas s Pomo, mít dcerku jako ona by byla paráda : ) ()

Ferguson

Zajímalo by mě, proč američtí producenti na jedné straně osekají z tržních důvodů jakékoliv ambiciózní dílko, i když vědí, že mu to ubere na kvalitě. Na druhé straně nechají vcelku všednímu "drsnému" akčňáku/thrilleru nekonečnou dvouapůl hodinovou délku. Dále by mě zajímalo co ve filmu dělal Mickey Rourke. Jaký význam měla postava Ch. Walkena, proč D. Fannigan přežila a proč si musel D. Washington zopakovat svoji roli z Training day. ()

lupič

Nebylo to až tak zlé, ale na čtyři hvězdičky to prostě nemá. Co filmu rozhodně nepomáhá je šílená kamera v některých momentech, marně jsem přemýšlel co tím režisér chtěl říci. "Oko za oko, zub za zub", ve zkratce myšlenka filmu. ()

klaus

Z Dakoty Fanning jednou vyroste skvělá herečka. Trochu jsem nepochopil jak se tam Creasy koupal v bazénu a okolo byla krev, ale Denzel Washington podal svůj nejlepší výkon. Těšil jsem se na tvář "záporáka", kterou jsem nakonec neviděl, proto 4 hvězdičky. ()

Jambo

Po první půlce jsem chtěl odejít.Pak jsem si řekl.“Něco takového by snad Tony Scott nenatočil.Ano měl jsem pravdu.Druhá polovina splatila vše špatné.Jako vždycky výborný Denzel Washington a malá hvězda Dakota Fanning.Jen škoda toho začátku.I tak pro mě výborný film. ()

Iscariot

Nelítostný zabiják v roli "chůvy". Když mu unesou jeho drahou holčičku, začne vás to neuvěřitelně bavit. Denzel Washington nezná slitování a vždy zjistí, co potřebuje a když ne, kulka mu vždy napoví :-) Thriller, na který se podívejte, nebudete litovat. ()

spawn87

Komentář obsahuje spoiler!!! Kdo neviděl ať nečte!!! Tento film nikomu nedovoli odtrhnout se od obrazovky ani na moment. Napinavy dej, skvela atmosfera, akci nabity snimek, kteremu na akcnosti pridava vynikajici Denzel Washington jako John Creasy, byvaly tajny agent, ktery ma problemy s alkoholem a v podstate ztratil smysl zivota. Ten mu vsak navraci male devce Pita Ramosova (Dakota Fanning, pro me nejlepsi detska herecka momentalne), ktere prijel Creasy delat osobniho strazce do Mexico City, kde jsou unosy deti bohatych rodicu pro penize na dennim poradku. Vznika mezi nimi vzajemne pouto. Vse se vsak zhrouti v okamziku kdy je Pita unesena a Creasy tezce zranen. Prezije a dozvida se, ze je Pita mrtva. Zaprisahne se, ze zabije kazdeho, kdo mel s unosem, byt jen minimalne, neco spolecneho. Napeti vzroste ve chili, kdy zjistuje, ze je do unosu zapleten Pitin otec... Kdyz se John dostane az k "cloveku", ktery je bratrem toho, kdo je za vsechny unosy zodpovedny - "Hlas", zjistuje, ze Pita stale zije a souhlasi, ze vyda sebe a "Hlasova" bratra za zivot Pitin... Dojemny konec kdy se Creasy vyda do rukou unoscu, aby se Pita mohla setkat opet se svou matkou, ve me zanechal mnoho rozdilnych pocitu. Clovek se musi pozastavit nad tim, ze unosy deti se deji denne na celem svete. 88% ()

NEOONE

pro nás prospravedlivé to byla pastva pro oči. 1. washingtonovi jsem věřil úplně všechno - úvodní zruinovanost, pozdější spřízněnost i konečnou pomstychtivost (dokonce jsem mu věřil i to zranění a trpěl s ním). 2. výkony washingtona, malé dakoty a walkena byly jedinečné. 3. grandiózní hudba 4. miluju mexickou angličtinu (chúájem) 4. kvůli rachel ticotin bych se z fleku pustil do kariéry vysoce postaveného vládního zaměstnance 5. houseparty v mexiku jsou šťavnaté 6. když máš bombu v prdeli a pět posledních minut, nevyprávěj nikomu, že jsi profesionál 7. film jsem už viděl asi 20x a nejméně 20x ho ještě uvidím - v žánru VENDETA absolutní špička. 8. oceňuji neamerickou nedemonstrativní exekuci "HLASU" až v titulcích. 90% (nedávám sto kvůli pro mě dost nepochopitelné závěrečné transakci hlasu a creasyho, konec se dal vychytat líp). ()

-ETIENNE-

Osobná trauma človeka poznamenaná jeho neľahkou minulosťou má síce iný charakter ako depresia Martina Riggsa v Smrtonosnej zbrani avšak vyznieva omnoho realistickejšie a dôveryhodnejšie. Navyše sa mi páčilo Scottove narábanie so strihom obrazu,. čím vždy v rozhodujúcej chvíli podtrhuje ťaživú atmosféru situácie. Svojou brutalitou film Muž v ohni predznamenáva príchod ešte tvrdšej zábavky v podobe nekompromisného filmu Domino. Na druhej strane sa musím priznať, že som čakal ešte o niečo viac. Zrejme by bolo vhodné dôslednejšie sa pohrať so stavbou celého príbehu, ktorý zaručene ponúkal omnoho väčšie možnosti. Každopádne ide o celkom tvrdú kávu. ()

tommyt

Rozmýšľal som, či je logické písať komentár v roku 2010 k filmu z roku 2004...Ale neokomentovať tento majstrovský thriller by bol asi hriech....V mojich očiach jeden z najlepších (ak nie najlepší) výkon Denzela Washingtona a samozrejme skvelý výkon ešte vtedy len vychádzajúcej malej herečky Dakoty Fanning (ktorej úprimne držím palce, pretože z nej bude raz skvelá herečka, IMHO)... Vyše 2 hodín napätia, akcie, miestami to sklzá k nepochopeniu a k udiveniu.....Dokonale vyvážené aspekty thrilleru spojené v dobre nakoncipovanom filmovom výkvete..... Pre tých, čo to nevideli, vrelo odporúčam, tým čo to už videli - pozrite si ho ešte raz....tak ako som to ja spravil už niekoľkokrát... ()

JIRKKA

skoro komorně laděný akční film a zároveň dojemný příběh, výborně vybraní herci, hudba i ta neklidná kamera k tomu vlastně sedí.........když ráno přišla na plac, rozjasnila celý den, je to ,,sweetheart,, řekl Denzel Washington o Dakotě Fanning, pro kterou to byl první áčkový top film. Ve světě vydělal 130 miliónů celosvětově s R-ratingem a v Kanadě a USA, po vydání na dvd, trhal rekordy. ()

ghostwo

Tohle schéma na platí, zvlášť v režii vynikajícího Tony Scotta. Denzel Washington se na začátku pomalu dává "dohromady", postupně opět objevuje něco hezkého za co stojí žít. A sice přátelství s malou holčičkou, které dělá strážce a učí jí různé věci.To hezké je mu brutálně vzato, holčička je unesena a začíná boj se zlem. ()

radostR

Tony Scott opět zabodoval. Skvělá drsná podívaná s výbornou kamerou a hudbou. O akční scény v druhé polovině filmu opravdu není nouze, v první části zase zaujme hlavně vyjímečný talent Dakoty Fanning. V hvězdném hereckém obsazení dominuje Denzel Washington, který nenechá nikoho na pochybách, že si roli mstitele skutečně vychutnává. ()

whass

Nejlepší film ve kterém hrál Denzel Washington!!! Příběh je opravdu dojemný žádný HAPPY END tu nečekejte čekejte tu prostě nasraného Denzela washingtona který už nemá co ztratit.Hlavně ten konec ten jasně potrvdil moje slova že se jedná o nej film s Denzelem Washingtonem. ()

Calvus77

Bohužel jsem tento film viděl až po 96hodinách a naštvanej taťka je o třídu lepší než naštvanej ochránce. A závěr je opravdu přímočaře rambovský. Ale Denzel Washington je docela přesvědčivý ()

2tomas2

Ako tu už bolo pisane prva polovica je super ale ta druha je taka obyčajna.Ta kamera mohla byt lepšia ale čo už. Pačilo sa my ako si to male dievča získalo srdce toho drsnaka.A zaver bol super..čakal som drsnu prestrelku s happy endom ale dostal som oniečo viac. 5/5 ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční