„Z akého si štátu?“ – „Z USA.“ – „Ale z akého konkrétne?“ – „Žiadneho zvlášť.“ Tony Scott nám mladne! Vo chvíli, kedy sa tento jeho entý film prehupne do druhej polovice, nemá hrdina (charizmatický Denzel Washington) už čo stratiť - a začína drasticky zábavná jazda, v ktorej neberie zajatcov. Snáď nemusím dodávať, že po stovkách nudných debilov, ktorí „tých zlých“ zrania a pošlú za mreže, je Washingtonov nasratý terminátor, ktorý každého, kto si to zaslúži, vraždí na počkanie, krásne osviežujúcim dychom akčného žánru... Filmov o pomste (jeden taký – a podľa mňa zlý – Scott už nakrútil, POMSTU s Kevinom Costnerom) je málo a filmov o osobných strážcoch ešte menej (zasa Kevin – OSOBNÝ STRÁŽCA). Zato dnešná masívna veľkorozpočtovka (a predsa riadne nekomerčná – v koľkých iných oddychových „letných hitoch“ vidíte bombu v zadku?) kombinuje to najlepšie z oboch pod-žánrov a nakoniec hanbu nerobí ani jednému z nich. Plus výborní herci, od Dakoty cez Mickeyho Rourkea až po Christophera Walkena a Radhu Mitchellovú. Ostrý, mexickým slnkom opálený (skôr spálený) ultra drsný triler. Drsný ako peklo – aby som citoval Quentina Tarantina.(7.7.2005)

Tento film nemá chybu. Dobře..má - Lisa Gerarg je bohužel po Gladiátorovi až moc profláklá.... Jinak ale z Tria Muž v Ohni - Domino - Dejá Vu právě první jmenovaný vychází jako naprostý vítěz. Forma se drží na uzdě, je zcela úměrná tempu a tomu, co se právě odehrává na plátně a Tony si hraje s detaily a místy možná až příliš černým humorem (odpočítávání do výbuchu bomby). Naprosto životný živel Washington předvádí bezmála Oscarový výkon, ostatní ovšem nezůstávají pozadu (dokonalá Dakota, úžasně citlivá a přesvědčivá Radha Mitchell, i lahůdkový - jak jinak - Christopher Walken), hudba přechází z latinskoamerických rytmů do kytarových rifů a já jsem se na střídačku dojímal, fandil, odvracel oči zhnusením a prožíval každé filmové políčko. Tento film vstupuje do mé osobní Top 10 a já se těším na další film Tonnyho Scota, protože po šíleném Dominu přišlo Dejá Vu a to dává naději v lepší zítřky. P.S. Dialog mezi Denzelem a Radhou na jedné hodině a šestnácté minutě si zaslouží vejít do historie kinematografie.(15.1.2007)

Úplatní poldové z Mexické soudní policie kradou, zabíjejí a s matematickou přesností provádějí únosy dětí. Při posledním násilném přemístění malé holčičky však do svého promyšleného vzorce zapomněli dosadit jednu velkou černou proměnou - bodyguarda Creasyho. Množství nově vytvořených otvorů v Creasyho těle stačilo pouze k tomu, aby mu z něj odtekl přebytečný alkohol a jeho po letech najednou střízlivý mozek si konečně uvědomil, že je potřeba zabít pár parchantů. V takové chvíli může policie okamžitě začít s novou náborovou kampaní, protože nikoli malé množství policistů již nebude moci řádně vykonávat svou oddanou službu pro blaho společnosti.(17.8.2009)

|| Scenár: Brian Helgeland / Based on Man on Fire by A.J. Quinnell | Hudba: Harry Gregson Williams, Lisa Gerrard | Produkcia: Lucas Foster, Arnon Milchan, Tony Scott | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises, Scott Free Productions | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 130,293,714 $ || Napínavá prvá pólka s emóciami verzus mrtvá bezduchá vyvražĎovacia druhá polovica. Za videnie to ale každopádne určite stojí. Denzel je Denzel, ajkeĎ má o pár kíl určite viac :)(11.6.2012)

Scénář: Brian Helgeland .. WOW. Zase pomsta! A spousta emocí. Za chvíli z toho bude skoro subžánr.. Pánové Tony Scott & Brian Helgeland & Harry-Gregson Williams - i tentokrát jsem s vaší prací nadmíru spokojen, sice několik drobností vadilo, ale.. 95%.(13.5.2005)