Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  *****

  Tony Scott svojou vydeoklipovosťou prekonáva všetko čo doteraz natočil. Denzelovi to v úlohe bodyguarda a anjela smrti neuveriteľne sekne a herectvom hravo prekonáva aj Training Day. A verte že prvá polovica filmu kde sa Creasy a Pita vzájomne zoznamujú až dojej únosu je oveľa zaujímavejšia ako Creasyho masakrovanie všetkých, ktorý mali s jej únosom čokoľvek spoločné. Naviac vás čaká dojemný koniec a tá skvelá hudba...(25.11.2004)

 • RHK
  ****

  Akční krimi s dokonalou režií Tonyho Scotta, s drsnějším ač ohraným scénářem a bravurně střiženou pohyblivou kamerou měnící i čas a ozvláštňující prostor. Scott chtěl natočit akční film, ale místy točí stylové umění... Bodyguard "velký smutný medvěd" Creasy opětuje náklonnost k holčičce mexického podnikatele, kterou má ochraňovat a která ho znova naučí mít ráda život. Bohužel dívenka je unesena, vše se pokazí a Creasy se rozhodne pomstít viníkům... V roli svědomitého ochránce vyniká Denzel Washington, jeho přítele z branže hraje můj oblíbenec Chris Walken. Hlášek je na T. Scotta minimum (Walken: "Creasyho umění je smrt. A tohle mistrovské dílo dokončí." ), akce - ve druhé půli - dostatek.Trailer: http://www.csfd.cz/film/43440-muz-v-ohni-man-on-fire/videa/(7.2.2010)

 • Boss321
  ****

  Po spíše citlivé první půlce, přijde syrová a krutá druhá polovina, na kterou hned tak nezapomenete. Denzel Washington je jako mstící mašina neuvěřitelně stylový a role mu sedla jako uitá. Tony Scott namíchal další skvělou podívanou s výbornou atmosférou, na které stojí za pochvalu brilantní střih a kamera. Jen škoda, že akčních scén nebylo trochu více. K plnému hodnocení tomu chybělo opravdu velmi málo, možná po nějaké době tu hvězdičku ještě přidám......(17.2.2008)

 • Boogeyman
  ***

  To fakt ne tohle. Kam to spěje ten akční film? Vždyť všechny akční a vyhrocené okamžiky jsou naprosto nekoukatelné. Ta smršť střihů, záběrů odevšaď, zpomalovaček, zastavovaček, filtrů prolínaček a já nevím čeho všeho ještě je odporná! Denzelův hrdina je děsnej klišák - drsnej ochlasta s traumatem a temnou minulostí, kterej si přes počáteční mrzoutství zamiluje malou holku, která je tak děsně milá a zvědavá. Jenže ta první polovina filmu, kde není žádná akce a pouze se buduje vztah mezi Denzelem a Dakotou je povedená, hlevně díky skvělé Dakotě. Přes všechen ten kýč se na ní dá dívat. Pak ale přijde únos a film je skoro až nesnesitelnej. Všeho moc škodí a přes ty střihový orgie není vůbec nic vidět a leze to na nervy. Hodně dobrý je to, že Denzel je při svý pomstě fakt nekompromisní a kosí je přesně jak slíbil! Konec včetně šokující pointy je vám jasněj už od půlky! Ty vole, tohle je zklamání jak sviň a co mám teď dělat s tim Dejavu a Dominem? Po tomhle už mi to fakt neláká!(27.1.2008)

 • novoten
  ****

  Ačkoli jsem tomu nevěřil, tak Tony Scott je schopný citlivého a zároveň osobitého přístupu. Jinými slovy se v klipovitých hrátkách vyžívá jen v akčních scénách a při sbližování velkého smutného medvěda s nejroztomilejším filmovým dítětem poslední doby nechává kameru v klidu a nechá působit atmosféru. Díky tomu pak citlivé momenty vyniknou a zvraty jsou emocemi nabité k prasknutí. S láskou stvořené dokonalé filmové řemeslo, ke kterému se příběh přidal téměř sám od sebe. 90%(2.9.2007)