Tento film nemá chybu. Dobře..má - Lisa Gerarg je bohužel po Gladiátorovi až moc profláklá.... Jinak ale z Tria Muž v Ohni - Domino - Dejá Vu právě první jmenovaný vychází jako naprostý vítěz. Forma se drží na uzdě, je zcela úměrná tempu a tomu, co se právě odehrává na plátně a Tony si hraje s detaily a místy možná až příliš černým humorem (odpočítávání do výbuchu bomby). Naprosto životný živel Washington předvádí bezmála Oscarový výkon, ostatní ovšem nezůstávají pozadu (dokonalá Dakota, úžasně citlivá a přesvědčivá Radha Mitchell, i lahůdkový - jak jinak - Christopher Walken), hudba přechází z latinskoamerických rytmů do kytarových rifů a já jsem se na střídačku dojímal, fandil, odvracel oči zhnusením a prožíval každé filmové políčko. Tento film vstupuje do mé osobní Top 10 a já se těším na další film Tonnyho Scota, protože po šíleném Dominu přišlo Dejá Vu a to dává naději v lepší zítřky. P.S. Dialog mezi Denzelem a Radhou na jedné hodině a šestnácté minutě si zaslouží vejít do historie kinematografie.(15.1.2007)

Přícházím Denzelovi dost na chuť, protože dokáže zahrát od agenta přes doktora až po klidně prodavače nanuků a já mu to sežeru i s navijákem, má totiž nadhled. Film je to výbornej, Tony Scott prostě umí, ale často jsem si nahlas říkal, "brzdi, Tony, brzdi", zase tam s tou kamerou onanoval, až toho bylo fakt neskusně moc.(8.8.2009)

Akční krimi s dokonalou režií Tonyho Scotta, s drsnějším ač ohraným scénářem a bravurně střiženou pohyblivou kamerou měnící i čas a ozvláštňující prostor. Scott chtěl natočit akční film, ale místy točí stylové umění... Bodyguard "velký smutný medvěd" Creasy opětuje náklonnost k holčičce mexického podnikatele, kterou má ochraňovat a která ho znova naučí mít ráda život. Bohužel dívenka je unesena, vše se pokazí a Creasy se rozhodne pomstít viníkům... V roli svědomitého ochránce vyniká Denzel Washington, jeho přítele z branže hraje můj oblíbenec Chris Walken. Hlášek je na T. Scotta minimum (Walken: "Creasyho umění je smrt. A tohle mistrovské dílo dokončí." ), akce - ve druhé půli - dostatek.Trailer: http://www.csfd.cz/film/43440-muz-v-ohni-man-on-fire/videa/(7.2.2010)

Máte rádi svého syna? Takže rozumíte? Držte se instrukcí nebo bůh pomáhej vašemu dítěti. .... Už na úvod je jasné, že Vás čeká něco vyjimečného. Scottova režie, střih, zvuk, hudba, barevné filtry. A herci. D.Washington spolu s D.Fanning vytvoří perfektně fungující pouto. Jestli přistoupíte na Scottovu hru, budete si užívat Creasyho umění smrti a vychutnávat pokrm zvaný pomsta, kterého aperitivem při léčení bolavé hlavy je řezání prstů. Ostatně posuďte sami, jestli zde platí -,,nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem".(14.3.2007)

Po spíše citlivé první půlce, přijde syrová a krutá druhá polovina, na kterou hned tak nezapomenete. Denzel Washington je jako mstící mašina neuvěřitelně stylový a role mu sedla jako uitá. Tony Scott namíchal další skvělou podívanou s výbornou atmosférou, na které stojí za pochvalu brilantní střih a kamera. Jen škoda, že akčních scén nebylo trochu více. K plnému hodnocení tomu chybělo opravdu velmi málo, možná po nějaké době tu hvězdičku ještě přidám......(17.2.2008)

• - Hodinky, které má Creasy (Denzel Washington) ve filmu, jsou Casio Pathfinder 227. (Terva)

• - Christopher Walken měl původně hrát právníka Samuela Ramose, ale nakonec si vybral rolu Rayburna, protože se chtěl vymanit ze škatulky chapíka, co ztvárňuje záporáky. (imro)

• - Gero Camilo, ktorý stvárnil postavu Aurelia Sancheza, nevedel po anglicky. (vander19)