Reklama

Reklama

Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (755)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

První polovina fakt jen průměr. Nic moc natočeno, místy s nepříjemným patosem a sem tam vyumělkovanými dialogy. Ale když se rozjela akce a pomsta, na první polovinu úplně zapomenete. Denzel Washington je drsňák k pohledání a režisér se s ničím nemaže. Do reality to má daleko, pravda, ale je to opravdu cool a zábavné. Takže poněkud nevyrovnané, ale za čtyři. Jen by mě zajímalo, jestli citace z Kill Billa o pomstě podávané za studena je náhodou nebo pouhým plagiátorstvím. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Výborný, až na pár nesrovnalostí se mi to velice líbilo, je sice pravda, že ta kamera je až příliš často klipovitá, ale někdy se to skvěle hodí a vypadá to úžasně, jenže někdy to je až moc přehnaný a docela to ruší. Ale to co se mi líbilo asi nejvíc je hudba ta bylo oprvadu výborně vybraná a myslim si že celej film pozvedla a samozřejmě taky Denzel Washington, který podává stejně dobrej výkon jako v Training day a v podstatě celej film táhne, ostatní herci sice nejsou špatný, ale jsou v jeho stínu. Co se týče děje tak mu určitě pomohlo, že se to odehrává v Mexico city, kde to vypadá docela drsně a ty týpci co tam jsou taky nejsou zrovna hodný hoši z USA. První polovina filmu je pomalejší a nic moc se tam neděje, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se nějak nudil, spíš naopak mi to přišlo docela zajímavý, pak je takový hluchý místo a nakonec přijde správnej masakr s několika brutálníma scénama, který sice nejsou v nějakým ďábelským tempu, ale s výbornou muzikou a skvělý Denzelem se z toho stává bravurná zakončení. Já jsem byl překvapenej a spokojenej, jsou to velice solidní 4* ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Muž V Ohni nabízí na jedné straně vynikající herecké výkony nejenom v hlavních rolích, a slušně řečeno nekorektnost (čili česky hrdinu, který se s tím moc nesere - dost se při tom zamaže, takže to nešlo korektně opsat;) - a tvůrce, který to neschovává kvůli ratingu PG-13). Na druhé straně ale taky "nabízí" poněkud rozkolísanou náladu kořeněnou až příliš srdceryvnými momenty, které působí jako úlitba "průměrnému divákovi". Nějak mi to prostě neladilo, a dělat z lidsky vykresleného antihrdiny Jacka "Insta-Heal" Bauera NA PLOŠE DVOU A PŮL HODINY mi přišlo jako mrhání filmovým materiálem i divákovým časem. Starouš Tony mi víc kápnul do noty svojí o dva roky mladší záležitostí, ve které Denzel aka Déža Ví, zač je toho James Caviezel (i když jsem dal stejná procenta). Man On Fire rozhodně stojí za vidění, a sám bych řekl, že ne jednou (ale za dlouhý čas) - ale stejně tak chápu ty, kdo ho mají za jeden ze svých nejoblíbenějších filmů, jako ty, kdo si jsou jistí, že tady Scottovi zatraceně ujela ruka. Ode mě 70%. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Muž v ohni je zručne nakrútený akčný thriller od Tonyho Scotta. Nič viac však neponúkne. Filmov o pomste som videl tisíce. Toto je len jedna z variácií. Áno, zaujímavé prostredie. Áno, zaujímavá akcia. Ale to je trošku málo, navyše proti takej konkurencií. Celé to pripomína Komando sa Schwarzeneggerom a to je zlé. Nedivím sa, že plno známych hercov odmietlo hlavnú úlohu. Muž v ohni neponúka zhola nič, kvôli čomu by som sa k tomuto filmu vracal a rozhodne mi z filmu nič neuviazne v hlave na dlhé roky. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

*** Spoilery! *** Tony, si dobrý akčný režisér, ale s (podozrivo známymi) vokálom Lisy Gerrard si na duchaplný príbeh o vykúpení muža nevystačíš. Aspoň v prípade takéhoto námetu, zabaleného v excentricky popovom prevedení. Načisto zlyhávaš v dramatickej stavbe príbehu. V prvej polovici ma rozemocionálniš, necháš ma zamilovať si malú hrdinku a potom chceš, aby som bez uronenia jedinej slzy pre ňu cítil katarziu pri likvidácii jej popravcov. Tvoj hrdina vykonáva pomstu nie pre jej záchranu, ale z rovnakých dôvodov, z akých sa v osemdesiatych rokoch roznožkoval Van Damme. A druhá polovica filmu sa tak stáva iba tupou akčnou kosačkou bez dramatickej väzby na predošlý dej. "Prekvapivá" pointa je potom už iba posledným klincom do rozporuplne pôsobiacej truhle. Ale jeden veľký klad vedľa Denzela Washingtona a zopár klipových sekvencií Man on Fire má - Dakotu Fanning. ()

Galerie (107)

Zajímavosti (27)

  • Zebra v Pitinom (Dakota Fanning) dome patrila skutočnému majiteľovi tohto domu, ktorý ju zapožičal na nakrúcanie. Taktiež mu patrili aj koberce z leoparda. (vander19)

Související novinky

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (více)

Reklama

Reklama