poster

Ptáci

 • USA

  The Birds

 • Slovensko

  Vtáci

 • Československo

  Vtáky

Horor / Thriller

USA, 1963, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  ****

  Film Ptáci jsem poprvé viděl jako malé ptáčátko asi v 7 letech, ten film mě bavil. A v dnešní době???? Neztratil nic ze svého kouzla. Pravda že začátek je tak trochu dost dlouhý a nic moc se tam neděje. Ale když ptáci zautočí tak je to děsná zábava, která si nezadá s dnešníma srajdama typu Kaw či Birdemick. Je pravda že je to slabší než Psycho, ale nic nemůže překonat nejlepší film, že?:-) Film doporučuju ať jde o fanoušky Hitche nebo hororvé fanoušky, já se po první hodině královsky bavil.(22.5.2010)

 • Dudek
  ****

  Velice zajímavý film z dílny klasika hororové tvorby, Alfreda Hitchcocka, si dokáže svého diváka získat především podmanivostí jednotlivých obrazů, pečlivým budováním charakterů a zejména pečlivou atmosférou. Jedná se o jeden z mála snímků, v nichž se tvůrce nesnaží vyvolávat v divákovi nějaké sympatie k hlavním protagonistům, ale vše nechává na nich. Pomalu nám odkrývá jejich jádro, aby nám nakonec mohl ukázat, že jsou vlastně úplně jiní. Jediné co bych trochu ztrhnul je otevřený závěr a hlavně nezodpovězení velikého množství otázek. 75%(1.5.2006)

 • Gemini
  ****

  Mrtvolné ticho, sem tam narušené krákancem nebo zašustěním peří. Struna, která se napíná a my netušíme, kdy praskne. Neznámé příčiny celého toho okřídleného běsu, vyděšené výrazy "pánů tvorstva", mistrovská práce s kamerou. Pokračovat je zbytečné, ale věcí, které na Ptácích obdivuji, jsem si našel daleko víc.(3.10.2006)

 • Oskar
  *****

  Věřili byste, že původně jsem tak skvělému filmu udělil pouhé tři hvězdičky? Považuju to za jednu ze svých největších chyb na ČSFD. :-) Ale vím, čím to bylo. O Ptácích se všude píše a mluví jako o horroru a tím tak docela nejsou. Hitchckock netočil ani tak horrory, jako krimithrillery s psychologickým přesahem. Ptáci se tomu vymykají tím, že antagonistickou sílu nezosobňuje žádný člověk s čitelným zločinným motivem, ale hejno opeřenců, kterým ruplo v bedně. Takže tu máme iracionální prvek a proto zavádějící označení horror. Přitom v tom filmu nejde (JEN) o to, co na nás odkud vybafne, jako spíš o to, jak zamíchá přírodní pohroma životy a vztahy jednotlivých postav, které nám byly před tím tak důkladně představeny (k prvnímu útoku dojde až po hodině filmu). Takže nečekejte horror, ale katastrofický thriller uzavřeného prostředí. 100%(13.6.2006)

 • MISSha
  ****

  Velmi slušně budovaný thriller, který v dnešní době málo koho může šokovat ale ve své době vzniku bych se nedivila kdyby lidé měli hrůzu se jen přiblížit k nezvyklím zvířecím útočníkům po skončení filmu.Napětí ke konci opravdu graduje a právě proto mě překvapil nebo spíše zklamal konec který byl podle mě nedotáhnutý.(5.9.2010)

 • - Alfred Hitchcock chcel, aby Joseph Stefano, scenárista filmu Psycho (1960), napísal scenár k filmu Vtáci. Ten však odmietol, pretože ho nezaujal príbeh. (Germanotta)

 • - Režisér Alfred Hitchcock během natáčení neustále častoval herečku Tippi Hedren sexuálně laděnými nabídkami, a to i přesto, že byl ženatý. Ta jej však odmítla. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)

 • - Suzanne Pleshetteová si vážila Alfreda Hitchcocka natolik, že prohlásila, že by hrálá i jednoho z ptáků, jen aby se objevila v Hitchcockově filmu. (jonyyy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace