Série(5) / Epizody(45)

Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

Demonn

První díl byl doslova pecka. Nejen že si přichystali srovnání tří nejbrutálnějších hypersportů současnosti, po kterém fanoušci prahli už dlouho ale všichni tři mi přišli možná snad i trochu vtipnější než dříve. Samozřejmě, že i zde bylo pár hluchých míst ale tomu se nevyhne žádná televizní šou. 90% ()

Renie42

Mám pocit, že Amazon upgradoval vše, co jste v Top Gearu mohli vidět. Na tom začátku jsem čekala, co z toho bude, ale bylo to dobrý. No, ta sešlost v poušti byla taková moc okázalá, ale myslím, že lidi na to byly zvědaví, tak proč toho nevyužít. Stará známá trojka tu vyvádí opět šílené věci. Jsem zvědavá na ostatní díly, myslím, že to bude asi na stejné vlně. A taky jsem v jednu chvíli zaslechla, jak lehce uráží Top Gear ve smyslu jízd celebrit autem za rozumnou cenu a tak dál. Myslím si, že se neztratí a pořad určitě přebije vše, co bylo v TG ukázáno dříve. ()

DeDanu

No, nemilujte je! Jedni z mála, kteří mi dodávají dobrou náladu. Humorem, sebeironií, umírněnou nekorektností, ztřeštěnými nápady. To, co dělají, umějí a dělají to s láskou. Přeji jim i sobě: Ať se daří! ()

OJan

Skvělá náhrada za Top Gear a dokonce je to občas i více propracované než v Top Gearu a navíc je to hlavně vtipné. |95%|, Můj 4. nejoblíbenější pořad. ()

tkey

Tady máš 5* a dej si k tomu hvězdiček kolik chceš a chceš k tomu ještě hvězdičkový hranolky? Tady je máš! ()

Madhuri

Top Gear nebyla jen show, Top Gear byl životní styl. Teda alespoň pro mě a pár mých lidí v okolí. No a pak přišel osudný březnový den. Konec. Takže jsem trpělivě čekala rok a třičtvrtě, kdy mimochodem přišel nový TG, nad kterým jsem po prvních dílech které jsem musela sledovat se ztlumeným zvukem zlomila hůl. A pak konečně, po všech mini trailerech to přišlo- 18 listopad. Den z mrtvýchvstání třech idiotů. A povedlo se to na výbornou. Vlastě jsem ani neměla pocit jako by se něco změnilo, zdálo se mi jako bych se pořád koukala na starý TG akorát v jiném studiu, možná za to může fakt že kostra GT a TG je téměř identická, ale spíš to bude tou chemií, mísenou s nostalgií s neuvěřitelným nadšením že jsou kluci zase spolu před kamerou a dělají kraviny, s kapkou dojetí. Zajímá mě jak se dál vyvine rubrika s celebritou jelikož v prvním díle byla více než zajímavá, pokud to tak půjde dál, asi už to nebudu brát jako pauzu na WC jak tomu bylo v TG. Bude fajn se zase těšit na jeden den v týdnu kdy vyjde nový díl, a pak si zařvat za monitorem s publikem a válet se po zemi o zas ti tři cockové vyvádějí. A začáteční scéna? Jak řekl někdo jistě moudrý na twitteru: "Nikdy jsem nemyslel, že mě dojme sledovat tři pitomce, jak řídí mustangy v poušti. Ale dojalo.". Takže děkuju kluci, že jste to nevzdali a šli dál i bez BBC. Stojí to za to a doufám že to nejlepší nás teprve čeká. ()

Tartalus

Shrnutí prvního dílu jedním slovem: EXTÁZE. Trio z Top Gearu v čele s Jeremy Clarksonem je zpátky v plné síle, spolu s nekorektním humorem, narážkami a žádnými hluchými místy. Nádherná drahá auta, kouř od pneumatik, galony benzínu, ohlušující řev motorů. Povinnost pro fandy aut. Celá show od Amazonu má mít 3 série po 12 dílech a rozpočet 160 milionů liber! P.S. Knock, knock Jeremy. ()

Lampasak

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Máme zpátky to co tu už bylo ale zároveň to je úplně něco nového a je to z toho cítit, protože to funguje! Celá sestava, která by bez jediného člena byla pivo bez pěny. První díl měl úžasný začátek a je škoda, že trochu víc nebyli představené některé z vozů co jedou na poušti. Moc se mi líbí taky to, že studio bude cestovat ( jako cikáni ). Jen ta trať se mi zase tolik nezamlouvá... ale můžete být sponzoři, což je super, nebo ne?! ()

LordMack

Ani bych nehodnotil a počkal si na další díly. První díl nedosahuje kvalit nejlepších dílů starých sérií, spíše jen dobrých výsledků sérií 17+. Doufám, že to v dalších týdnech pořádně rozjedou. ()

NeMiQ

Po troch dieloch u mňa také akési kostrbaté. Chvíľami krásny audiovizuál lepší ako v premakanom Top Gear-e, striedaný so sileným, miestami až trápnym a predvídavým humorom. Chvíľami divák žasne nad krásou testovaných áut a potom to skazí tučný američan, ktorý trepe blbosti južanským prízvukom. Však časom uvidíme... ()

mArtinko5MB

2. seria je opat stary top gear - hlavne vtipny. Cas zabudnut na sklamanie z prvej serie ... Hodnotenie: 1. seria: 60%, 2.seria: 80%, 3. seria: N/A ()

KidCZ

Pořád to samé dokola, jen s jiným názvem. Kdysi, ještě pod značkou Top Gearu, extrémně návykové, dnes už jenom nudná rutina s krásnými (super)auty. ()

belinko

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Stále tí starí blázni. Pár vecí zmenených kvôli BBC (autorské práva), aj tak však s dávkou humoru a nezmyselných testov a recenzií. Nápad, že každú časť prezentujú v inom kúte sveta je obdivuhodný. Pre mňa britská (a v istých kategóriach i sveetová) špička :) ()

MaxQ69

Ten pravý nefalšovaný, nekompromisní, infantilní akční Top Gear je zpět! Jenomže se už nejmenuje Top Gear, nýbrž Grand Tour. Co si budeme povídat - Matt LeBlanc stojí za prd! Ten je dobrý jenom jako Joey v Přátelích, ale ve všem ostatním za nic nestál a v Top Gearu je opravdu k smíchu. Hlavně se non stop tvářit drsně a nezapomenout na začátku kadého dílu zmínit, že má rád auta a taky Top Gear. To je trapárna největšího kalibru. I když do jisté míry tomu konkuruje tím svým "my tady v Top Gearu říkáme..." :-D a také tím, jak mluví o Jeremym, Jamesovi a Richardovi jako kdyby byl čtvrtým mušketýrem a ty momenty s nimi prožil. Když jsem viděl první trailer na Grand Tour, byl jsem nadšený. Ještě větší nářez než Top Gear, říkal jsem si. Tak trochu jsem i to myslel (nebo jsem si to spíš přál) i po prvním pompézním comeback dílu. Druhý díl z Johanesburgu už byl ale značně přes čáru a díl, ve kterém stříleli z letadlové lodi, už byla taková konina, že mě to spíš naštavalo než potěšilo. Jak se ukázalo, po několika epizodách se vrátili v něčem do starých kolejí a v něčem by bylo lepší, kdyby ta kolej neexistovala vůbec. Takže to zas takový nářez není. Fajn je, jak jezdí po celém světě. Fajn je i to, jak řeší vše kolem aut v té dané zemi. Co se mi ale vůbec nelíbí, je to, že se absolutně vybodli na celebrity, nechat je pokaždé "zemřít" bylo vtipné tak možná první tři díly. Mizerná je i znělka, animace a názvy kapitol. Kdo mi ovšem chybí nejvíc, je Stig, the Stig. Ta jeho tajemnost, to jeho podivínství a brilantní řízení. To svoření bylo modlou! Místo toho je tam neuvěřitelně protivný, arogantní a nudný americký šovinista, který mě každým pokusem o vtip jenom víc naštve. Mike (the American) se tam absolutně nehodí, ani ty vtipy o něm, že je vše komunistické už nepobaví. Zajímavé je, že produkce chtěla Grand Tour více "odbričtit", přitom se tam stále mluví o všem britském, rychlost je v mílích a volant patří na pravou stranu. Zkušební okruh je mdlý, mdlejší jsou snad už jen názvy jeho úseků. Abych to shrnul. Grand Tour vůbec není lepší než byl starý Top Gear. Hraje si na něco víc, předstírá inovaci a megalomasnkou agresivitu, ale ve skutečnosti toho doopravdy hodně postrádá. Pravda je ale taková, že je to v současné době nejlepší pořad o autech, který se točí. ()

Mitch Conner

Co se audiovizuálu týče, nijak TGT nezaostává za Top Gearem, naopak ho mnohdy překonává. Problémem je, že těch nejlepších záběrů a dokonce ani nejlepších aut není tolik kolik by asi mělo. Sem tam se povede i nějaký ten humor. Co ale nelze prominout je nekonečná nudnost a trapnost některých vstupů. Jako sorry, ale scénka, kdy May s Hammondem hrajou 'lodě", tak jsem vlastně přemýšlel jenom o tom jak je tenhle pořad zbytečný. Pak je tu ale třeba test hybridních hypercars a to je zase radost. Celkově tedy dost schizofrenní záležitost. Po 2. sérii zvedám hodnocení o 1* ()

izinka

Kluci jsou zpátky. Některé díly slabší, jiné naprosto super. Prostě starý dobrý Top Gear, jen s jiným názvem. :-) ()

Franki69

Po cca 6. (nebo 7.) epizodě první řady GT, myslím tu s jízdou africkou pouští od oceánu někam s dune bugy autíčky sem s pořadem skončil. Nekonečné rozpravy velké trojky někdejšího topgearu mě nudí a nudí, stejně jako nudily nekonečné záběry několika světýlek bezcílně putujících noční pouští. K předchozím dílům GT jsem už měl své výhrady (třeba military díl), ale tenhle díl mě dorazil a už to prostě nechci vidět a nebudu na to koukat, ani kdybych ležel ve špitále. Pro mě konec moderátorské legendy, která narcisticky požrala samu sebe. ** Z nostalgie 60%, za ta pěkná auta, která se tam občas objeví. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse