Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

Mirokukii

Hodnotit v tomto filmu pouze Grace Kelly, její výraz, róby, chůzi, pohledy a doteky vůči její hereckému partnerovi, tak by mi ani čtyřmístná hvězdičková stupnice nestačila. Taková je to krása. Mistr Hitchcock jakoby si tentokrát pohrával s myšlenkou natočit více romanci nežli thriller a není to protentokrát úplně vybalancované a ucelené. Chvílemi i zmatené. Závěrečná štvanice na střeše však vylepšuje můj nerozhodný dojem. ()

danoo

Jedno z menších diel Alfreda Hitchcocka nepostráda jeho invenciu (automobilové naháňačky, ohňostroj), sviežosť a eleganciu, len príbehom zaostáva. Nie je to žiadna vášnivá romanca ani dramatický triller. ()

lennyd

Když se po několika letech v luxusních hotelech na francouzské Riviéře opět začnou ztrácet z pokojů bohatých šperky, podezření padá na zlodějíčka Johna Robieho alias Kočku, který byl za podobné činy již dříve obviněn. Ten je ale tentokrát nevinný, a tak se rozhodne sám jít v patách tajemného zloděje, aby očistil své jméno... Tak tahle Hitchcockovina byla hodně slabá. Bacha - slabá v měřítku ostatních Hitchcockových filmů, a to stále znamená nadprůměrně kvalitní a zábavný filmeček. Ale porovnávaje tento film s ostatními Hitchcocky, tak mi přišlo, že se Mistr nedokáže rozhodnout jestli bude točit komedii, detektivku nebo romantiku. Žánrově tak film zapadá do všech škatulek a zároveň nikam. A tímto svým zaměřením také neobsahuje obvyklé Mistrovo napětí, které prostě u Hitchcocka očekávám, navíc odhalení zloděje není žádným velkým tajemstvím, protože zhruba od třetiny filmu zbývá jediný člověk, který by vše mohl páchat. Po herecké stránce jsem ale spokojen, hlavně Cary Grant mi do této role zapadl více než skvěle (když nad tím tak přemýšlím, tak mi vlastně hodně připomínal prvního Conneryho Bonda)... ()

Pavlínka9

Miluju Alfreda Hitchcocka a miluju Caryho Granta :) Když si k tomu ještě přidáme nádhernou Grace Kelly a překrásnou Francii - máme tu už jen samo o sobě unikátní scénu :) U Hitche sice trochu jednodušší a ne tolik unikátní snímek, ale i tak si můžeme ve filmu všimnout jedinečných záběrů kamerou, ať už se jedná o točivý moment v místnosti s Grantem a Kelly a nebo několik záběrů zvrchu, aby bylo poukázáno na krásnou krajinu a luxusní Riviéru. Příběh sám o sobě mi nepřijde zas až tak unikátní a dramatické scény tam vlastně ani moc nejsou... Tudíž jen za 4. ()

TheRoller

To Catch a Thief nie je film, ktorý by charakterizoval Hitchcockovu jedinečnosť. Nie je to film, vďaka ktorému si ho pamätáme (rovnako, ako zúčastnených hercov), ani ktorý nás napadne ako prvý, keď sa spomenie jeho meno. Nie je to proste jeho "poznávacia značka". To však ešte neznamená, že ide o film, ktorý nestojí zato vidieť. Kto čaká plné kýble thrilleru alias Vertigo, bude pravdepodobne sklamaný. Kto si pustí oddychovku, kde romantika o kúsok predbieha krimi, si ani nevšimne, ako tá hodina a trištvrte ubehne. Krásne prostredie, Hitchova réžia (Hitch je synonymum pre "bezchybný"), fajn hudba, čo viac si priať? Dobré obsadenie. Bolo? Bolo - Cary Grant je jeden z najlepších, pre mnohých najlepší herec, aký kedy žil. S tým sa dá jedine súhlasiť. O Grace Kelly padne vo filme veta, že je "jedna z milióna" - s tým by som celkom nesúhlasil. Tak dobrá herečka, tak krásna žena, taká veľká osobnosť. "Jedna z miliardy" je v tomto prípade presnejší odhad. Dokonalá perfekcia v každom smere. Samotný príbeh je fajn, témou a z nej vyplývajúcich (ne)vyhrotených situácii sa radí medzi “neohúril, ale vonkoncom neurazil“. Zapasoval, potešil. 80% ()

mkubalikova

Překvapivý Hitchcock: romantický film bych od něho nečekala. Ale já se ráda nechám překvapovat. Plus Cary Grant a Grace Kelly, která se díky tomuto filmu brzy stane kněžnou monackou. Prostě nádhera! 90% ()

vyfuk

Hlavním problémem v tomto filmu je ten, že se více specializuje na vztah mezi lidmi (konkrétně milostný a romantický) než na onu kriminální zápletku. To je to, co ale spousta lidí právě nechtěla. Chtěli zápletku o lupiči, který se snaží přijít na kloub jinému perfektnímu imitátorovi a místo toho jsme řešili velmi křehké vztahy s hlavní ženuškou, matkou a zlodějíčkem. Mohla z toho být dobrá komedie. Hitchcock je mistr napětí, ale v tom je problém. V celém tomto filmu to napětí právě chybí. I ve Vertigu, které se mi moc extra nezalíbilo to napětí bylo. Tady se mi spíš zdá, že Hitchcock moc nevěděl jak si s tímto poradit, ale chtěl to prostě vytvořit. V celku zklamání. Hodil bych čtyři, ale... zcela upřímně. V tomhle mne Hitchi zklamal. Ale měl rozkošné cameo. Jako vždy. ()

Hollohlaway

Cary Grant spolehlivě okouzlující jako vždy, ale scénář...ten scénář...vlekoucí se nenápaditá rádoby krimi, s nepřekvapujícím rozuzlením sice není špatná, ale je to podle mě rozhodně jeden z nejslabších Hitchcockových filmů. Utkvěla mi v hlavě kromě hlavní role šaramantního padoucha jen hudba. ()

jefff

Spíš takový průměrný snímek, který nemá klasické Hitchcockovské napětí ani originální zápletku. Sice film pěkně plyne, má charismatického Granta, ale to je asi vše. Nic moc. ()

kenkaku

Roztomile nostalgický film na který se příjemně dívá. S ohledem na rok je také odpovídajícím způsobem naivní (rozdíl mezi partnery víc než 20 let by byl dnes po važován za pedofílii). Pobavil humor a Alfréd Hitchcock jako pasažér autobusu. ()

Chegi

Znám lepší filmy od Hitchcocka, znám i horší. Každopádně je to nadprůměr. Film má hodně pozitiv: příjemné francouzské prostředí, zajímavý konec a nebesky krásná Grace Kelly, budoucí kněžna - trochu zamrazí při scénách s autem, když si uvědomíte, že zemřela právě při automobilové havárii... K tomu můj oblíbenec Grant a vyjde vám, že nižší hodnocení dávat nebudu a ani nechci. Plus úžasné a geniální cameo samotného režiséra. ()

Han22

Po potížích s Harrym další odklon od thrilerů a ještě větší zklamání. Chyťte zloděje je v podstatě nanicovatá zlodějsko/romantická limonáda, jakých jsou tuny, ale chybí jakýkoliv šmrnc. Spíše se ta hlavní romantická linie pekelně vleče a to pátrání kdo si po letech hraje na "Kočku" je hodně na pozadí. Objektivně je to samozřejmě skvěle natočené, krásná kamera, exotika francouzské Riviéry, pěkné finále na střeše. Nicméně natočit tohle přímo Francouzi řekněme z Belmondem, tak to bude desetkrát zajímavější, Hitchcockovi tyhle lehčí žánry nešly. ()

Revolver

Na Hitchcockův standart velice slabé. Největší chybu vidím ve scénáři, kde se nalézá až příliš hluchých míst. Na druhou stranu je tu pořád skvělý Cary Grant a krásná Grace Kelly, kteří celkový dojem alespoň trochu zpříjemní, ale i tak se jedná o jeden z nejslabších Hitchcockokových filmů co jsem (zatím) viděl. ()

Kovaja

Na Hitchcocka nezvyklá sladárna ale moc příjemná,jak nemusím romantické filmy tak tohle se mi moc líbilo.Jak Grant tak Kelly byli supr.kelly mě dokonale přesvědčila že patřila ve své době k nejkrásnějším herečkám vůbec a myslím si že by se ani v dnešní době rozhodně neztatila.Měla prostě jiskru v oku a to je moc důležité ()

dopita

Alfred Hitchcock natočil lepší filmy, do nadprůměrného hodnocení film táhne především extrémně sympatická dvojice v hlavních rolích. Tradiční Hitchcockovo cameo považuju v tomhle filmu za nejlepší. ()

Hanys_

Ech? Hitchovy odlehčené snímky na mě zatím vůbec nezapůsobily (Trouble with Harry). Ospale působící Grant po boku krásné Grace Kelly v ospalém příběhu o tom, kterak zloděj křičí "chyťte zloděje". Hitch neHitch, tohle byla vážně nuda. 4.5/10 ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)