Raubíř Ralf a internet

• USA Ralph Breaks the Internet (více)

Ve filmu Raubíř Ralf a internet opouštíme Litwakovu videohernu a vydáváme se do rozsáhlých, nezmapovaných a vzrušujících vod internetu, na kterých udělá Ralfovo raubířství pořádné vlny. Známý videoherní záporák Ralf a jeho malá poruchová kamarádka Vanilopka von Šmak musí podniknout riskantní cestu po světové počítačové síti a najít náhradní část do Vanilopčiny videohry s názvem Cukrkáry. Cestou se Ralf s Vanilopkou setkávají s webovými občany neboli Webčany, mezi které patří například internetový podnikatel zvaný Yesss, který je hlavním algoritmem a duší trendové stránky „BuzzzTube“. (Falcon)

Lachtaan

V prváku milá Láska a jiné závislosti, ve druháku nevídaný Arrival, ve třeťáku pozoruhodní Flatliners a letos, k posledním náctým narozeninám, jeden z nejočekávanějších animáků poslední doby. Na ty narozky si filmy umím vybírat a nesáhl jsem vedle ani letos. Nebudu se nijak chvástat s tím, že jsem od druhého Raubíře Ralfa očekával zázraky, prokletí sequelů se zde dostavilo. Ale ten úžasný nápad se přesunout do prostředí internetu a využít do nejmenších detailů jeho současnou rozmanitost za pomocí desítek popkuturních odkazů je tím nejlepším tahem na branku. E-Bay, reklamy, adblock, filmová studia..? Tyhle eastereggy i očividné reference mě naprosto odbouraly. A spojení všech Disneyho princezen (+Rebelka) dohromady? Normálně bych chtěl tuhle bandu vidět i klidně ve vlastním filmu. Hvězdu, která by filmu napomohla k výšinám, neudělím pro ten přepísknutý konec, který ale pro menší diváky musel být jakkoli splácán. První hodinka je pro nás dospělé, druhá o přátelství a loajalitě pro ty méně náročné diváky. ()

Dado

Pokiaľ film pôsobí, akoby bol jeho príbeh postavený okolo niekoľkých odbočiek a nie naopak, zrejme nie je všetko s kostolným poriadkom. Presne to je mojou najväčšou výčitkou smerujúcou k pokračovaniu animovaného filmu, v porovnaní s ktorým si jeho nástupca ponechal omnoho menej originality a hravosti, ako mnohí určite očakávali. Celá línia s Disneyho princeznami a viaceré trefné odkazy na internetové reálie sa s čistým svedomím dajú označiť prívlastkom vynikajúce, avšak všetko okolo toho pôsobí akýmsi mdlým a v prípade línie s Ralphovým šaškovaním vo videách dokonca mimoriadne otravným dojmom. Po premiére Ready Player One som pochopiteľne neveril, že sa Ralph s jeho útokom na internet stane najlepším tohtoročným filmom z virtuálneho sveta. Predsa len som však dúfal v omnoho sviežejšie a jedinečnejšie dobrodružstvo. (60%) ()

ivan_drago

Sázka na jistotu, pár povedených scén (hlavne Disney, Stormtroopři, fuj to je hnusný slovo), excelentí originální znění... ty internety taky vymyšleny s invencí, ale zůstává pachuť nevyužitého potenciálu... ()

Mrkvič

Hry, internet a nebo filmy, hodně zajímavých odkazů ale nic, na čem by film mohl stát. Postava Ralfa mi opět nebyla moc po chuti a tak vše zase zachraňuje prťavá holka z cukrových autíček. Hlavně v závěru na téma přátelství byla silným pilířem filmu. A jako v prvním díle, může být takové téma na malé děti celkem depresivní (pokud ho vůbec pochopí). Bohužel si zde ale tolik nemyslím, že by kluci nebo holky a nebo rodiče byli z filmu nějak víc nadšení. Pro každého troška, ale ve dvouhodinové stopáži pro každou skupinu diváků toho bylo málo. ()

Houp

2 potitulkové scény.. K filmu: občas nuda, je to natahované. Na druhou stranu celkem zábava hledat v každém záběru různé odkazy/easter eggy. Tuší někdo, co je na IP adrese, co se mihla v titulcích? ()

oveckaoa

Jediný důvod proč jsem na šel do kina byly ty princezny první díl mě nějak nechytil a tohle je na stejné úrovni V kině nás bylo zhruba 30 z toho minimálně 20 malých dětí u kterých nevím zda je to pro ně určené(zabíjejí se zde hráči, žralok zde zabije několik psů ) . Největším průserem filmu je prázdnota (od vstupu na internet se to z nikama nepohne je sice pěkné, že zde jsou desítky easter eggů od Baymaxe Iron Mana Stan Leeho atd. ale radši bych nějaký dějový zvrat) a skoro žádný humor zasmál jsem se tak jednou za 113 minut a někteří převážně ani to ne. Naopak plusem je , že to rychle uteklo a na 113 minut to teda nevypadalo. Ke konci došly nápady tak si někdo řekl, že tam hodí jakože záporáka, ale za mě to nefunguje . Na závěr trošku spoilery film má 2 potitulkové scény první je ta s tím pojídáním palačinek a druhá Ralph jak zpívá https://www.youtube.com/watch?v=Sc8V4VfwRHM Většina hráčů a hráček Cukrkár hrála za Vanilopku tudiž, když tam nebude stejně ta hra zanikne takže zápletka postrádá smysl navíc ti hráči co hrály Masakr předpokládám, že hrály za Shank (je zde řečeno, že je to nejoblíbenější charakter) takže z hlavního charakteru v Cukrkárách se z ní stal podřadný charakter v Masakru Pan Litwak má tolik peněz, aby napájel elektřinou minimálně 10 videoherních automatů (pokud teda tu elektřinu nebral načerno nebo neměl nějaký alternativní pohon), ale dat 200 dolarů za volant na to peníze neměl (chápu, že chtěly jakože nějaký děj, ale tohle nedává smysl) ()

uiu

Klasická věta - Jednička byla lepší. Nevím, jestli to je tím, že jsem byla mladší a Wreck-It Ralph se mi proto líbil víc, ale Ralph Breaks The Internet je vyčpělé nucené pokračování. Těch mínusů je tam tolik... Všichni byli z trailerů hotoví, že se Vanilopka setká s Disney princeznami - pro mě dost nudná a trapná scéna (přítel ani nevěděl, z jakých pohádek ty princezny jsou, poznal tak 3). Scéna, kde Vanilopka zpívá, jak jí poradily princezny - proč????? Když začnete nad dějem přemýšlet i trochu víc logicky, tak začne naskakovat těch otázek víc a víc (Ralph a Vanilopka nevěděli, že při dražbě se nadhazují sumy, které pak musí zaplatit - ne že je to soutěž, kdo řekne vyšší číslo - ale následně ví adresu jejích arkádového centra a i když nejdřív Ralph ani nevěděl, co je číslo kreditní karty, tak pak umí zaplatit za volant? Panu Litwakovi není divné, kdo mu zaplatil a poslal jediný volant na světě?) Lidi se dívají na videa s Ralphem a posílají mu "lajky" aniž by někomu bylo divné, že autorem těch videí není nikdo - postavičky žijící v síti??? A ta obluda, která se skládá z naklonovaného viru v podobě Ralpha byla dost nechutná :/ Všechny ty mínusy ale zachraňuje poučení nakonec - pokud chce tvůj kamarád odejít a žít někde jinde, kde se cítí lépe, musíš ho nechat jít. ()

Pavlínka9

I když mi to přišlo "slabší" než předešlý díl, i tak jsem se bavila :) Bavilo mě hlavně představení internetu a pohled na klasickou počítačovou hernu se starýma konzolema a tou atmosférou :) Co byla za mě fakt perla byla místnost plná princezen :D Tak to mě hodně bavilo :) Podtitulkovka jako stvořená pro Rafla - obě ;) a animace prostě bomba ;) ()

VanTom

Nezajímavá, problémová příběhová osa v úvodní a závěrečné třetině silně drhla v ustanovení vztahů, v motivacích, zvratech či morálním poučení. Překvapivě mne příliš nebavily staré známé postavy… a vlastně ani žádné nové (jo, Gal Gadot byla kus i v digitálu :-)). Dechberoucí jízda živoucím, pestrobarevným, nekonečným internetem však množstvím narážek, vtípků a odkazů na toto dala zapomenout (disneyovské princezny rulez!), vydařily se akční závody a vysokorozpočtová animace neměla chybu. Znatelnému sešupu z výšin jedničky to však nezabránilo. ()

Timak

Tak jo, jednička byla pro mě naprosto nečekaný překvapení s plným hodnocením. Dvojka už je bohužel jen děsné zklamání. Opravdu nejsmutnější na tom celé je to, že jsem se zasmál jen jednou, a to při asi minutové potitulkové scéně. A to je na takový typ filmy opravdu málo. Jo a potom ještě ty princezny a ten vtípek s jiným studiem - to jsem se lehce pousmál. ()

hroubek

O zklamání nemůže být řeč, ale na jedničku se to nechytá. Jednička byla svým způsobem dost originální, a to hlavně pojetím a srdcem. Prostě jsme si ty postavy zamilovali, báli se o ně a záleželo nám na nich. Dvojka se to pokouší zopakovat a do toho přidává internet a odkazy. Začátek je dobrý, prostřední část s poznáváním internetu hodně dobrá, a pak je tu poslední třetina, která mě tolik nesedla. Problém je, že film nemá po příběhové stránce(vývoj postav, ne prostředí) co nabídnout, protože jsme na podobné téma viděli už několik filmů i animáků. Všechno kolem je zajímavé a zábavné, ale po příběhové stránce to dost kulhá. Disneyho princezny jsou super a jejich scény jsou topové, a totéž lze říci i o závodech, ale to bohužel nestačí. Slušný animák, ale čekal jsem více. ()

LEGACY

Ještě to asi bude stačit na čtyři hvězdičky vzhledem k tomu, že si film pravděpodobně několikrát pustím, ale jednička zůstane vzdáleně nepřekonaná, s čímž se počítalo. Musím říct, že film využívá plný potenciál internetu a celkem vkusně si z něho dělá srandu, ale i trošku poukazuje na hrozby, kterým jsme vystavěny. Bohužel samotný koncept internetu fungoval pro mě v určitých pasážích, ale aby se o to opírala celá kostra filmu podle mě nebylo úplně dobré, protože pro mě to byl děj, který film neposunul někam dál, nehledě na tom, že záporák z jedničky byl vynikající (nemluvím o Ralfovi), za to ve dvojce se o hlavním padouchovi nedá ani moc mluvit. ()

Master19

Oproti jedničce bohužel mnohem ukecanější. Co se týká internetu je to docela dobře udělané, ale časem to prostě ztrácí šťávu a kvůli ději se kupí nelogičnosti. Doufám v zájmu Ralfa, že tohle pokračování bylo poslední... ()

VasaX

Velmi důstojné pokračování veselých digitálních patálií. Tentokrát se od arkád přesuneme k internetu a musím uznat, že je to velmi zábavné. Film se drží principu předchozího dílu a úbytek nostalgie po arkádách nahrazuje veselou a lehkou satirou na "World Wide Web". Což i přispívá k tomu, že film vůbec nepůsobí jako něco, co má skoro dvě hodiny. S Ralphem totiž nestojíte na jednom místě - pořád se něco děje, vše je v pohybu, nic jen tak nestojí. Jen tedy snahy o emoce šly mimo mě. Za mě tedy úspěch, i když má touha o troše přesahu se nenaplnila, ale lehká satira webových poměrů to nahradila. ()

JustMeeKatie

První Ralfův film se u mě okamžitě po prvním zhlédnutí zařadil mezi nejoblíbenější animované filmy od Disneyho. Na pokračování jsem se tedy velice těšila. Přiznám se, že ze začátku jsem z dvojky byla trochu rozpačitá, ale jakmile se Ralf a Vanilopka ocitli ve světě internetu, příběh mě hned chytnul. Rozhodně se mi líbilo prostředí, ve kterém se nový film odehrává. Myslím si, že internet byl originální nápad a tvůrcům se ho povedlo vytvořit opravdu perfektně. Plusové body dávám i za scény s princeznami. Myslím si, že pro každou z nás, co vyrůstaly právě na pohádkách jako Sněhurka, Kráska a zvíře či Mulan, je tohle okamžik, kdy naše fanouškovská srdce zaplesají radostí. Dalším plusem pro mě bylo obsazení mé oblíbené Gal Gadot - doufám, že její pěvecký um se jen tak neztratí a třeba ji zajistí i nějakou roli v muzikálu - a užívala jsem si i scény s postavičkami Billa Hadera a Taraji P. Henson. Podobně jako u předchozího dílu, i tady dojde na nějaké emotivní chvilky a hlavně na poučení o tom, jaký je vlastně skutečný význam přátelství. Zatím dávám 4*, protože pro mě Raubíř Ralf a internet už nebyl takovou dokonalostí jako jednička, ale je možné, že po druhém zhlédnutí tu poslední hvězdičku ještě přidám. ()

Kurikmoon

Dobré. Fajné nápady, ale dej ma nechytil tak ako Ralph, rozbi to. Oplatí sa vidieť. Princezny boli akčnejšie ako Avengers a záverečka v krmení... =D ()

ghatos

Splnilo to má vysoká očekávání - v internetu to šlapalo. Holky od Disneyho byly hodně v topu :) . Český injoke Václav Klaus pobavil. Závěrečná kočička a králíček úplně boží :) ...78%. ()

blackJag

Jak vysvětlit malým capartům problematiku internetu (stoji-li vůbec o to)? Takhle nějak by to vlastně šlo :-) Poměrně nápadité a plné čestných cameo-roliček. 75% ()

dragon94

Příšerná nuda, která má při vstupu do internetu pár docela zajímavých nápadů, ale ve zbytku filmu už nemá vůbec co nabídnout. Tedy s jedinou vyjímkou, kterou je fantastický crossover Disney princezen, které si zaslouží minimálně nějaký společný speciál, protože jsou zdaleka to nejlepší na celém filmu. Vyplatí se kvůli nim koukat na celý film? No za mě rozhodně ne, protože mě stálo opravdu hodně sil, abych film vůbec dokoukal. Filmu také vůbec nepomáhá, že má minimálně 3 různé dějové linky, které však nejsou navzájem propletené, ale navazují jedna na druhou, jakmile ta předchozí skončí. Jinými slovy v každé třetině jde o něco jiného, takže to působí více jako seriál, než film. Navíc je to celé zbytečně dlouhé, bez zajímavého příběhu, až na vyjímky bez nápadů, a téměř celý film úplně bez vtipu. Nejvtipnější na celém filmu je potitulková scéna, kteoru jsme však mohli vidět už v trailerech. Slabší 2* 35% ()

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina