Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

Zmiu

Vincent byl podle mě zahrán ještě celkem slušně, působil tak nějak normálně, ostatní tam buď přehrávali nebo tam neměli vůbec prostor. Vaculík zněl jak z dabovaného filmu. Základní myšlenka, kdy se syn i otec poučí, nebyla špatná, ale ten zbytek byl divný. Pořád se tam něco dělo, ale zároveň jsme se nic nedozvěděli o motivech čaroděje, prostě si jen tak vyhlédl jedno královské mimino, se kterým se na stará kolena ožení. Totéž můžeme říci o postavě trpaslíka, který mi byl sice sympatický, ale jako postava tak byl trochu nejasný. Z pohádky jsme si nemohli ani udělat obrázek o charakteru princezny. Jaká vlastně byla? Také mi tam dost chybí pozvolné plynutí, pohoda a lehkost. A ty písničky? To bylo peklo největší. Melodie nechytlavá a texty jako ze základní školy. ()

kajas

Letošní premiérový vánoční program se České televizi příliš nevydařil a po sympaticky zábavném "Korunním princi" jsme se dočkali veskrze průměrné pohádky na jedno zhlédnutí, po které za rok neštěkne ani pes. Vaculík s Hanzlíkem ale potěšili. ()

Chrysopras

Taková podivně nesourodá směska. Jak už někdo napsal: nefungovala chemie postav. V obsazení se dařilo trochu víc snad jen Krausovi a překvapila role Hanzlíka, jinak těžký průměr... Jedna z nejslabších prosincových pohádek posledních let... ()

TheDon

Vánoční nálada mě udojila, abych se kouknul na novou pohajdu. Upřímně? Byla to chyba. Měl jsem se raději vyslíct do naha a jít běhat břečkou na silnici. Nehledě na to že soudruh Prdolenský vykradl asi pět dalších pohádek, tak silně neokoukanej kást tomu opravdu nepřidal tu správnou pohádkovou patinu a poslal to svejma prkenejma výkonama solidně do prdele. Tisícročný Culík s neméně kvalitním záporákem Hajzlíkem fakt nejsou pohádková dvojka. O zbytku prken raději ani nemluvě. Naprostá ztráta času. 15% P.s.: ta jedna hvězda je pochopitelně za Táňu :) ()

easaque odpad!

odpad tyto Vánoce jsem zkusil dvě nové pohádky ze tří a jen dokládají hodně nízkou úroveň současné rychlotvorby. Jedna z nich byla tento paskvil, který jinak než odpad ohodnotit nejde. Provedení ještě docela ušlo, motivem nebybočuje z řady podobných moderních rádoby pohádek a tentokrát do toho zakomponovali ještě emancipovaného prince, kterému chyběly k rovnoprávnosti snad už jen růžové šaty při svatbě, které by si sám ušil. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: -1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Letošní vánoční pohádka nebyla propadák. Dojem z ní mám ale dost rozpačitý. Ztvárněním mi silně připomínala Janákovy novoty - prostě pokus o moderní pohádku. Nevím, zda se teenagerům či dětem líbila, mě ale příliš neoslovila. Nejhorší byl unylý, ploužící se děj bez drajvu, což asi dnešní mládež neocení. Mně k tomu přišlo nepochopitelné, že naše nádherné lokace považovali tvůrci za nutné (nepovedeně) digitálně upravovat. Princ byl hrozný, jeho úloha dost jednoduchá a charismatické princezny s nedávným datem výroby jsem na obrazovce už dlouho neviděl, byť máme krásné dívky. Příběh jako takový je hezky vymyšlený, nicméně jeho ztvárnění bylo nanejvýš průměrné. Jaromíra Hanzlíka jsem vůbec nepoznal. Opakuji se, ale nechápu, proč ČT točí tři vánoční (pod)průměrné premiérové pohádky místo jedné, kde peníze budou vidět. ()

Cheeter

Až na pár dobrých vtipů jde o pohádkový průměr, nic zvláštního, vidět jednou asi stačilo a to jsem se ještě musel trochu připít. Možná i proto to hodnocení. ()

zette

No, tak letosni vanocni pohadka se Ceske televizi nepovedla. Scenar neni nijak dobry, presto si umim predstavit lepsi zpracovani. Vaculik divaky muze potesit a vlastne i pobavit svym az ochotnickym hranim. Herecke vykony jsou velkou kankou na cele pohadce. Postavy pitome, nevyrazny princ i princezna. Lacina vyprava a triky. Tohle jsem videl poprve a naposledy. ()

campix odpad!

ČT1 se svými novými vánočními pohádkami nachází stále větší dno. Letos zabodovali opět na plné čáře a Pravý princ je opravdovým pohádkovým odpadem. Takhle zoufale neoriginální a nezajímavou pohádku už jsem dlouho neviděl. Logiku byste zde hledali marně, ale tak je to pohádka a v tomhle oko přimhouřit můžeme. Zbytek ale nestojí ani za zlámanou grešli. Takhle opravdu ne. Pak se diví, že lidé koukají stále na ty samé klasiky, ale tímto průjmem to opravdu nezmění. ()

pakobylka

Pohádka, která se přidržuje zavedených a léty prověřených pohádkových metod a postupů ... možná jí takový přístup dodává potřebnou sebedůvěru - nebo prostě jenom ctí tradici. Vývoj zápletky tudíž až tak nepřekvapí, nicméně ... klasická pohádka tady nemusí být nutně od toho, aby za každou cenu překvapovala. "Pravý rytíř" se přitom inovace úplně nezříká, neboť jeho dialogy jsou vesměs zábavné a ryze současné - a přitom nevzbuzují averzi: Zapojují se do děje s obdivuhodnou lehkostí a samozřejmostí, nenarušují atmosféru ani kompozici a jejich ponaučení jsou sice výchovná, leč vesměs nenásilná - a nezávazná. Škoda jen maličko prkenného herectví, které je patrně důsledkem maličko prkenné režie - bohužel je všudypřítomné a zcela zbytečně trochu kazí celkový dojem. Přesto je výsledkem sympatická a pohodová záležitost, která částečně rehabilituje pohádkovou tvorbu ČT - a do 4* jí mnoho neschází. ()

animaxis

Hned na začátek musím říct, že letošní pohádka není tak špatná jako bylo těch pár předchozích. Poslední dvě jsem vyloženě ani sledovat nemohl, ale o to víc mě nakonec překvapilo, že u této jsem vydržel až do konce. První polovina byla docela dobrá. Vtipy aspoň podle mě většinou nebyly trapné (už jen to je jistý úspěch) a skoro se mi zdálo, že si film z klasických českých pohádek dělá spíš srandu. Taky jsem si všímal, že v první polovině se film jakoby snažil mít ducha výpravných fantasy typu her Dungeons and Dragons. Dokonce bych řekl, že jsem napočítal jednu větu z Pána prstenů ("To nepoznáš trpaslíka?!"). Od druhé poloviny však všechno mé původní nadšení upadlo, protože děj začal být jaksi bez nápadu a jak mě to v první polovině zaujalo, tak mě to ve druhé omrzelo. Závěr mi přišel jako fraška, ale tak aspoň oceňuji první polovinu. Herecké výkony byly místy nic moc, ale třeba takový Vaculík si svou roli vyloženě užíval. Špatný nebyl ani Jan Komínek v hlavní roli. Jiří Korn mi tu naopak přišel dost špatný, ale to bude spíš scénářem. Ostatních herců jsem si vlastně zase tolik nevšímal, protože scénář jim stejně moc prostoru nedával. Taky bych mohl říct, že vizuální efekty tu vypadaly úplně jako z Avatara v porovnání s předloňskou pohádkou "Duch nad zlato" (to hrozný zelený plátno si pamatuji dodnes). ()

Šimpy

Začátek fajn, Korn i Bukáš Baculík byli sympatičtí, Hanzlík jako čaroděj ušel, byť jsem ho po hlase nepoznal. Pointa fajn, ale zpracování vázlo, jako u většiny dnešních pohádek. Hlavně ty ženské hrdinky byly k ničemu. Ale bylo fajn znovu vidět Landštejn. ()

Sabrewulf

Tak brutálně nízké hodnocení nechápu. Jasně, není to žádný zázrak a kult z toho nebude, ale minimálně to patří do kategorie "nenadchne, neurazí". Vizuál je nádherný, triky na dobré úrovni, Hanzlíka jsem ze začátku ani nepoznal, ten byl skvělý. Škoda, že obsahově nic moc. Ale 35% je fakt přestřel. ()

kocik1

Pohádka o tom, jak se synek - mamánek stal velkým chlapem. V dnešní době zajímavý koncept, který si dal zřejmě za cíl vychovávat. Děje se tak ale poněkud podivným způsobem, až si člověk říká, čím to, že se do Vincenta přincezna zamilovala. Vaculíci asi už došli, no..../ Ona by ta pohádka vážně nemusela být špatná, kdyby nebyla tak hloupá. Ale kdo kdy viděl v posledních několika letech chytrou štědrovečerní pohádku? ()

WinnJets

Nebýt Lukáše Vaculíka, tak by to byla skutečná tragédie a celkem jasný - odpad. Celý film drží nad vodou právě on a navíc jako jediný se tam choval jako opravdový chlap s koulema, který má charakter a ctí rytířské hodnoty, jako jsou čest, hrdost či spravedlnost. Zbylá sestava poseroutků a vyčůránků je vážně tragická, tak jako celý zbytek filmu, kterému vévodí stupidní dialogy a naprosto nelogický scénář. Věčná škoda, dalo se z toho vytěžit mnohem víc... ()

otík

Štědrovečerní pohádka roku 2016. Nebýt Vaculíka a jeho velmi slušného charisma včetně pár slušných vtípků a jeho věčně dobré nálady by to bylo o stupeň hůř. Takto vznikla pohodová, parádně výpravná, ale místy i docela slušně hluchá pohádka. Především scény s Kornem jsou vyloženě amatérské a v profesionálně dělané pohádce nemají co dělat. Ovšem oceňuji, že na Štědrý den nelétali v televizi žádní čerti, ale záporák Hanzlík, který přeci jen má lepší charisma. Nutno také dodat, že za poslední roky šlo určitě o jednu z těch slabších pohádek. ()

Skuby47

Pohádky jsou pro diváky celoživotní láskou. Sledují je jako děti a později se svými dětmi a vnoučaty. Jiné nároky má každý na pohádku vysílanou v sobotu odpoledne a mnohé nedostatky ji odpustí a jiná očekávání a přísnější měřítko má na novou štědrovečerní pohádku. Televize má za úkol natočit za nemalý příjem z koncesionářských poplatků alespoň 2x ročně něco pořádného a to pohádku na Vánoce a zábavný pořad na Silvestra. Štědrovečerní úkol a očekávání velkého počtu diváků zatím letos televize nesplnila. Nová pohádka mne neoslovila ani příběhem ani hereckými výkony, byla rozvláčná a bez náznaku jakéhokoliv humoru i když vtipné příležitosti by se našly. Začátek se rozjel zajímavě, ale pak následovala jedna velká nuda a celkové zklamání. ()