Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

pafka

Kdyz to povedene ma navrch nad tim horsim obsahem, do urcite urovne jste schopni mu to odpustit a prenest se pres to. A to je presne u Trpaslika. Nektere sceny jsou uplne skvele, nektere jsou uz za hranou prehnanosti a to uz nejspis od scenare. Ale rozhodne nic tak originalniho ceskeho na nasich televizich (krome HBO) ani nahodou nemate sanci potkat. A Martin Hofman je hvezda tohodle serialu, ktera je velmi dobre nasledovana M.Suchankem, M.E. Kysperskym a uzasnym J.Abrhamem. ()

Knightey

Ale nakonec proc ne. Obcas kvalita dilu je jako na kolotoci ale chce to odvahu natocit takovy typ serialu. Na ceske pomery lepsi prumer. Clovek proste se musi odpoutat od reality a trochu ponorit do toho "deje" nebo jak to napsat. Malo kdy potkate kouzelneho trpaslika. Ale co se potom deje, je docela komicke :) Takze nakonec 3,5*. Bohuzel se spise priklanuji k 3* ale i tak myslim, ze to je uspech pro ceskou scenu a jeji serialovou tvorbu. ()

ejay

Trošku sprostá blbinka, která neni pro každýho. Poslední díl byl nejslabší. M.Hofmann mile překvapil. ()

Fíma

Prušinovský Kolečko opět nezklamalo. I u Trpaslíka jsem se náramně bavil. Dost ulítlá seriálová crazy komedie, občas trochu vulgárnější (ale co čekat od právníka?), ale především vtipná. Dal bych asi 4, ale protože k mému údivu seriál není v červeném hodnocení, ještě jednu přidám. ()

swinevenca

Číst až po 22.hodině: Zrodil se nový kult, tenhle seriál z produkce HBO změnil svůj žánr a určitě spustí celosvětové šílenství. Perfektně propracované charaktery postav, jedinečný a napínavý příběh, úchvatné efekty, světová výprava,...Shit, splet jsem si seriál. Tady jde jen o prdel, někdy a pro někoho to brutálně funguje (takřka stoprocentně u Suchánka a Hoffmana), někdy a pro někoho je to brutálně laciný. Zasmát se, hodnotit zlatým středem a srát na analýzy. P.S. Všechny vulgární výrazy v tomto komentáři se do té doby bezúhonný autor naučil až při sledování seriálu. ()

CrazymanM

Za mě velmi povedené,vtipné,spousta skvělých figurek ze života,je mi ovšem jasné,že se to nemůže líbit každému!!! ()

Neklan006

Jen si to představte - jakýsi pidimužík splní jakékoliv přání. Světová senzace! Tak originelní nápad musel přijít od jedné z Múz. A to jsem se při vandrování světem naposlouchal nějakých báchorek. Kdepak, kam se na nás hrabou, kulturně se teď světové umění posouvá kupředu hlavně na Kavčích Horách....... Martin Hofmann jediným pozitivem téhle trapné nudy bez nápadu - a tedy jedna poctivě vysloužená hvězda. ()

jfaba

Hodnotím celý seriál! Nápad dobrý. Čekání, co si budou postavy přát, bylo nakažlivé. Ovšem oproti Čtvrté hvězdě je to slabota. Jen u posledního dílu jsem se opravdu bavil. Nejlepší postava byl právník. Ostatní jsem akceptoval, kromě fotra Suchánka. Ten člověk je zoufalec už sám o sobě. Chtěl jsem dát ***, ale nakonec jen **. ()

Chromeskull

Vynikající český komediální seroš!Nemám slov,prostě Prušinovský a Kolečko jako vždy vyborná spolupráce!Super herci,skvělej humor a samozřejmě příběh.100% ()

tsatsiki

Tento seriál začal velice dobře, první díl byl slibně se rozjíždějící, byl vtipný a dobře zahraný a napsaný. Další dvě epizody dokázali udržet kvalitu, ale postupem času od 4 dílu šla kvalita dolů a spadla do průměru, z kterého už nevybočili. Herecké výkony byly výborné, ale už to nebylo ono. Ale díky hlášce ,, Máš dvojku. Já chci čtverku. Sedni vole nebo dostaneš jedničku.", to stojí určitě vidět znovu.3* A kvůli výkonům pana Abrháma, Nárožného, Hoffmana, Mariky Procházkové a nebo Michala Suchánka, ti tu ze sebe dostali vše, co v nich dříme. ()

Sady1993

Váhal jsem mezi 3 a 4 *, ale tak dobře, v rámci vděku nad povedeným českým komediálním miniseriálem. Je to originální, vtipné, odsýpá to. Za mě největší (a to dost výraznou) slabinu představovaly velmi slabé herecké výkony teen herců (včetně hlavního představitele), ta malá holka je všechny strčila do kapsy, ta byla supr. Dospěláci cajk. Celkově milé překvapení s milou závěrečnou pointou. ()

Raphaell

Nepopadal jsem se smíchem za břicho nad prvoplánovými vtípky, neobdivoval jsem ani herecké výkony, ale jako celek seriál skvěle funguje. Jak už tu psali jiní, tak je vlastně satira na soudobou českou společnost. A ta je podle mě hodně trefná. ()

hrumsrt

Osvědčená dvojice scénáristů opět obšťastnila diváky o další poctivý seriál. Milý jednoduchý seriál, který pracuje s pohádkovými prvky, které si vykládá způsobem, jaký mu novodobé české pohádky mohou jen závidět. Taková ta sřelenost mu rozhodně nechybí. Parádní výhodou určitě je sjet si to celý jedním dechem a nečekat týden na další díl. Herecký ansámbl je skvělý! Kraluje jak mladší Suchánek a Hofmann, tak i osvědčená garda Nárožný a Abrhám. 75% ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám