Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

Trescha

Komediálním serošům se konečně začíná blejskat na lepší časy! Teda aspoň zatím v těch veřejnoprávních vodách. Suchoš klasika,ale Hofmann s šulinem na držce nemá chybu😂😂 jednoznačně největší tahoun seriálu!!! ()

mcamino

Musím uznat, že tyhle minisérie od ČT mě hodně baví. Tenhle seriál je pro mě typický, černý humor, sarkasmus, česká rodina z maloměsta. Do toho Michal Suchánek, jehož účast mi všude zvyšuje hodnocení o 1*, super. ()

tulen

Škoda, že ke konci to trochu ztrácelo dech a vtip (poslední dva díly), jinak fakt dobrý. A povedená, skvěle pasující hudba. ()

Dosty85

Škoda mizerných hereckých výkonu a občas dost slabého scénáře. I tak si myslím, že jde o pěkný seriál se zajímavým tématem. ()

entronov

Hodnocení: 1337! Ale teď upřímně pánové - Česká seriálová tvorba šla naprosto mimo mě až do dnešního dne. Prušinovský & Kolečko smekám klobouk a vrhám se na vaše další díla. Na rozdíl od ostatních zde komentujících jsem se první dva díly lámal smíchy a zbytek dílů se zájmem sledoval dění. Suchánek a Hofmann jsou naprostou třešničkou na dortu, zvláštní pochvalu dávám za všechny ty detaily na kterých jste si dali záležet, ale velká část diváků je pravděpodobně přehlédne. 9/10 ()

Viler

můj syn je negr, ježišmarjá, ale my jsme všichni rasisti. .........hi hi hi , teď se máte všichni smát, děkuji, jeden díl stačil ()

vinducha

Výborné , na ploše 6 dní rozvinuté příběhy celé rodiny a stanou se věci , které opravdu nevymyslíš , tohle se zase 1x povidlo , tleskám. ()

nudlis

Po delší době zas něco od ČT a tandemu Prušinovský+Kolečko, co mě bavilo. Trochu jsem se obával jak svoji roli pojme Suchánek, ale dobře to dopadlo. Některý vtipy byly fakt hodně dobrý. A nakonec jsem rád, že seriál nemá víc dílů a tím pádem není rozbředlej. ()

Thalin

Na Trpaslíka jsem narazila náhodou a na zabití volného času mi to přišlo jako taková fajn, vcelku komediální, oddechovka. Je fajn, že se to tam točí kolem víc postav a i ty vedlejší dostanou prostor. Protože samotný Luděk, kterým ten cirkus začíná, je klasické pubertální střevo, které nedokáže táhnout děj a jeho rodiče spíš přidají sem tam trapný fórek. To spíš ostatní postavy to táhnou. Hlavně Hofmann tu hraje ultradebila, ale asi je z nich nejzábavnější. Takový průměr. ()

Decado23

Vím, je venku teprve první díl a to je na hodnocení seriálu většinou dost brzy, ale ten díl mě pobavil. Zasmál jsem se, upřímně ho v kuse dokoukal od titulků k titulků a to mi přijde jako hlavní. Rozhodně mě nalákal na díly další a proto zatím tolik hvězdiček. Moc rád mu po posledním díle tu pátou přidám, bude-li pokračovat i nadále v nastoleném trendu. A jo přiznám bez mučení, mám slabost pro Mariku Procházkovou, mě prostě přijde jako nádherná baba. ()

IGATY odpad!

Už přes půl hodiny čekám na vtip, kterému bych se upřímně zasmál. Ale zatím jsou to jen samé scény přitažené za vlasy. Do křeči vyhnané dialogy bez úrovně připomínají stejně zoufalé pokusy o ještě (ne)vtipnější další díly Kameňáku apod. a výsledkem je něco, co mi teda rozum nebere... ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám