Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

freddy

Film se mi líbil. Co více dodat? Byl koukatelný, scénář dával celkem smysl, Gwyneth byla v hlavní roli perfektní, stejně jako Christina Applegate v roli záporačky a Mike Myers v roli zapšklého instruktora. Kromě toho nádherné kulisy vánoční Paříže. Prostě film, který má spád, není zbytečně dlouhý, je dostatečně obsažný a dává nahlédnout do života letušek. Taková typická nenáročná komedie, u které si odpočinete a třeba se i zasníte. Dávám tři hvězdičky, protože jsem byl jako filmový divák nadmíru spokojen. Na lepší hodnocení to není, protože existují i lepší filmy, ale i tři hvězdičky jsou, myslím si, sympatické hodnocení... ()

JANARYBA

Mě docela zarazilo, jak nízké má tento film hodnocení. Já do něj někdy před rokem šla, že se bude jednat o nějakou vyloženou ptákovinu vhodnou k žehlení. Podle mě dokonce z průměru vybočuje, protože si to celkem pamatuji i po roce. Mě to připadalo jako docela zajímavě pojatá skoroparodie a zároveň nakouknutí do letištního zákulisí Každopádně lehce vybočující z řady. Solidní tři* ()

gogo76

Málo humoru, málo romantiky, slabučký príbeh...tak prečo strácať čas s touto romantickou komédiou o splnenom sne ? 40%. ()

lesumir

Než jsem se na to koukl, tak jsem utíkal na csfd přečíst, jaký to má hodnocení. Ale opak byl pravdou. Takových filmů byly opravdu natočeny stovky ale tenhle byl lepší, než ty německé sajrajty. Myers je opravdu blázen alej vtipnej, bylo to spíše jako romantickej film o splněných přáních. Pořád lepší, než kdyby chtěla být policistkou, tanečnicí nebo herečkou. Letušku jsem ještě nikdy neviděl. JInak výhrady k režii a scénáři nemám. ()

Hrabka

Typická americká romantická komedie se vším všudy. Zápletka, vyvrcholení, rozuzlení. Není to zase tak špatné, dá se na to koukat. A to nejen kvůli G. Paltrow. 40% ()

LiVentura odpad!

Toto snad nemůže být myšleno ani vážně, zajímá mne, za kolik to Paltrow měla.... takhle stupidně se dnes vydělává... chjo. :-((( ()

juta

Film o tom, že Donna chce ve svém životě něčeho dosáhnout a nezůstat v zapadlém městečku do konce života. Vtipný to je film málo, romantika tu je taky znát. Jen toho humoru mohlo být o hodně více. Nakonec je to spíš drama. :D ()

Fiftis

Letuška prvej triedy je jednoznačne hrozne naivná romantická slaďáreň a i napriek tomu, že hoci podobný žáner sledujem, rozhodne sa v ňom nevyžívam natoľko, aby som mohol film označiť za tú najlepšiu romantickú komédiu. Príbeh o snoch, to už sme tu mali veľakrát, nemám proti tomu vôbec nič, človek by mal mať sny a ísť za nimi, to je fajn myšlienka, ale kam sa príbeh tohto filmu uberal, pôsobí neskutočne naivne až vtipne a miestami aj dosť trápne. Aspoň že hlavú úlohu dostala Gwyneth Paltrow, na ktorú sa dívalo pekne. ()

ajuska

Neškodný hloupý a naivní snímek o cestě na vrchol a následném dilematu mezi láskou a kariérou. Má to pár slušných momentů, ale vesměs se jedná o nevýraznou záležitost, která nijak zvlášt neurazí kulturní cítění, pokud se zrovna chcete na 80 minut odreagovat. ()

Pepinec

"Nepřestávej, dokud nedosáhneš vrcholu." Tak zní motto na plakátu. A já bláhový se domníval, že půjde o porno s mou milou Gwyneth... Když si navlékla sexistický latexový obleček, dala mi naději, ale pak se to celé zvrtlo do nějaké komedie nebo co to vlastně mělo být. Vrcholu jsem nedosáhl, a to jsem film prosím pěkně poctivě dokoukal až do konce. Takže doufám, že až příště poletím první třídou, složí mi Gwyneth reparát. ()

JohnnyD

Dosť priemerná komédia, ktorá nemala ani veľa potenciálu. Preto sa nečudujem tomu čo z toho vyšlo. Scenár je strašne slabý - je tu málo vtipov a z nich ešte väčšina ani vtipná NIE je. Navyše to, že sa príbeh odohráva v minulosti, nie je vôbec využité. Gwyneth je sexy a keď dá sa na ňu veľmi dobre pozerať, no a pravdaže je tu ešte ešte Christina... avšak pravý dôvod, prečo sa táto komédia oplatí pozerať, je fenomenálny Mike Myers. ()

forsberg

I červená knihovna má svoje béčka aneb není to vtipné, není to napínavé, není to zábavné ale dobře to dopadne. ()

Boogeyman

Uznávám, že jsem to sledoval jen jedním okem, ale to především proto, že mě to moc nezaujalo. Gwyneth je nádherná, to je bez debat, navíc tenhle film její kráse dává velmi volný průchod a ještě jí výrazně podporuje, ale na to, aby utáhla nevtipnou komedii to prostě nestačí. A Myers poslední dobou zklouzává ke dnu stejně jako Steve Martin, to znamená, že místo vtipného oživení se jedná o nejtrapnější postavičku kdy extrémně přehrávajíci komik vaří z vody. ()

Indiana odpad!

Jako ehm. tohle byla ta nejnudnější komedie, kterou jsem v životě viděl. Jako bez keců podle mě je tohle větší shit než třeba Bojiště země s Travoltou a to ani nejde. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +obsazení slušné -ale ani jeden z herců mě moc nepřesvědčil, hudba až na pár skladeb slabá/// Tak na tento film jsem se těšil už od dob uvedení do kina, naštěstí jsem v jednom krámě uviděl kazetu a tak jsem neváhal. Výsledek ale poněkud zaostává za očekáváním. Děj mě sice občas tak dokázal vtáhnout, že jsem měl problém od TV odejít, jenže mnohem častěji jsem nadávál na filmaře. Podle mě tohle téma šlo natočit mnohem svižněji. Občas jsem vážně nechápal co se to s postavou děje a co vlastně chce. Navíc vůbec nebylo využito lákavé prostředí letiště (letadla). Film v podstatě až na úvod nenabídne žádné zajímavé scény a vtip jsem tu taky nějak nenašel. Takže po dlouhé době podprůměrná romantika, škoda./// Celkem 39%/// PS: George Kennedy potěší, Mike Myers naštve. ()

kingik

Létat s Gwyneth Paltrow je sice někdy o hubu, ale zase je na co se koukat a její blond hříva je to nejpodstatnější, co si lze před pádem letadla zapamatovat. Je tady citelná snaha posunout film do roviny crazy komedie a ta se daří jen velmi zřídka, ačkoliv Mike Myers s tím nemá problém. Do jisté míry s tím nemá problém ani Paltrow a režisér Bruno Barreto se ukázal jako dobrý pilot filmového letadla, i když v turbulencích to fakt občas s divákem házelo nepříjemně ze strany na stranu. Komedie to není třeskutě vtipná, ale ani nudou se nedá koukat z okýnka letadla. Hraje tam přece načančaná Gwyneth a jako letuška pozornost během filmového letu spolehlivě udrží. Na ostatní chyby se zase tak nehledí. 60% ()

Anderton

Gwyneth Palthrow priznáva, že Letuška prvej triedy je najväčším omylom v jej kariére. Takže za nedostatky tohto filmu nebudem haniť ju, ale ostatných protagonistov a tvorcov od scenára po réžiu. Tí úplne zlyhali. Prečo sa to preboha dostalo aj do našich kín? A prečo v tom hrá okrem Gwyneth aj Mark Ruffalo? No a komediálny talent Mike Myersa je veľmi diskutabilný. Posolstvo filmu je podané tak naivne, že tomu nemohol veriť ani scenárista. ()