Klajondr

Znáte to: projíždíte Netflix a nemůžete se ani za boha rozhodnout, kterej film to bude dneska. Děláte to tak dlouho, že to přejde až v nechuť se na něco podívat. Přesně tohle jsem zažil, než jsem přišel na tento snímek. No musím vám říct. tak příjemně překvapen jsem nebyl už dlouho. Drsňák Brolin se zhostil role vůdce hasičů (nečekejte hasiče na způsob Hoří, má panenko) absolutně skvěle. Princip budování vztahů zde fungoval dokonale a, musím se přiznat, na konci i ukápla jedna slzička. Super, super a ještě jednou super. ()

gemi

Netflix v záplavě naprosto zbytečných filmů občas jakoby omylem vytvoří poklad, navíc based on true story. Je to akční film, ale akce tady hraje druhé housle. Především je to vztahovka, která klade důraz na skvělé vykreslení postav, což se jí daří. Závěr je drsný, ale ještě drsnější je fakt, že se to skutečně stalo. Fakt síla. ()

Nix

Takovej konec. Ten byl hodně emočně těžký. Na to asi nikdo nebyl připravený. Posádka s Brolinem je naprosto fantastická a člověk jim fandí, že si poradí s matkou přírodou. Ale oheň je mocný. Situace, ve kterých se ocitají jsou skvěle natočeny, má to opravdu pekelnou atmosféru a člověk ten oheň cítí i přes obrazovku. Ale jsou tam momenty, které trochu sráží i tak velice kvalitní podívanou. ()

junxi91

Hasiči, to jsou prostě největší borci, kteří mají skvělou kondici, týmového ducha, spoustu přátel a ženské po nich jedou, protože jsou to kurva hrdinové! V tomto duchu se nesl také tento film. Hasičská a záchranná posádka 7 z Prescottu v Arizoně hasí lesní požár pod dohledem jejich velitele Erica Marsche. Eric požáru perfektně rozumí a předvídá, že požár ohrozí malé město, ale jeho superintendant jej v jeho úsilí založit protipožár zastaví. Eric měl však pravdu a požár město skutečně zničil, a tak je Eric nasraný a vybije si zlost na veliteli hasičů a svém blízkém příteli Duane Steinbrinkovi. Pokud přijde další požár, tak nebude Ericova skupina moci hasit požár přímo, protože na to nemá potřebný certifikát hotshot. Eric požádá Duana o pomoc při lepším hodnocení jeho týmu, aby získal potřebný certifikát. Ten může získat pouze přes starostu Prescottu Worthingtona, který dává Ericovi čas do konce sezóny na to, aby získal ono dobré hodnocení, které mu vyslouží certifikát. Je to srozumitelné? Je zde také 21 letý feťák a vyděděnec jménem Brendan McDonough, který se dozvídá, že jeho bývalá přítelkyně Natalie s ním otěhotněla. Ta však nechce, aby Brendan vídalsvou dceru. Brendan je také zatčen za krádež, a tak jej máti vyhodí z domu. Brendan se snaží napravit a tak si hledá práci a vydává se na hasičárnu za Ericem, ktetý mu po krátkém pohovoru dává šanci. Posádka je nasazena k dalšímu požáru a Eric ji seznámí se svým plánem jeho likvidace, ale je za to kritizován svým hodnotitelem Hayesem. Ericova strategie se však vyplatí a požár je zastaven. A tak je posádka povýšena na Hasiče od žulové hory - název si vymysleli sami. Sezóna je pro hasiče náročná, protože musejí likvidovat požáry po celé zemi. Brendan je přijat Natalií a může vídat svou dceru. Během požáru při chůzi po skalnatém vršku je Brendan kousnut chřestýšem, a tak skončí v nemocnici, ale večer to s chlapi oslaví v baru. Brendan požádá Erica, zda by od něj mohl dostat doporučení k městským hasičům, protože tým od Žulové hory je pořád někde v terénu. Eric se pak na Brendana nasere, protože by takového podvodníka prý nikdo jiný nezaměstnal. Eric se také pohádá se svou ženou jménem Amanda, která se stará o koně, a kterou štve Ericova posedlost jeho prací, což jej odvádí od založení rodiny. Po rozhovoru s Duanem se Eric rozhodne, že se usadí s Amandou. Hasiči od Žulové hory jsou povoláni na požár Yarnell Hillu, a během cesty k požáru Eric oznámí svému kapitánovi Jessemu Steedovi, že po této sezóně odchází z funkce velitele a své místo nabízí Jessemu. A také se omluví Brendanovi a slíbí mu, že se za něj přimluví, pokud bude chtít přesun k městským hasičům. Posádce se povede dostat požár pod kontrolu, ale jejich plány překazí hasiči z vrtulníku. Posádka se vydává hledat lepší místo a nechává Brendana na hlídce. Náhle se změní vítr a požár přeskočí na místo, kde Brendan hlídkuje. Brendan je naštěstí zachráněn jinými hasiči, a ostatní se přesouvají do bezpečné zóny. Požár se však přesouvá příliš rychle a je příliš intenzivní na to, aby jej posádka zvládnula. Vítr se opět zvedá a oheň přeskakuje hasiče od Žulové hory, a tím je odřízne od ústupové trasy. To bude našim hrdinům bohužel osudné... Jo, bylo to napínavé katastrofické drama, věrně ukazující náročnou práci horských hasičů, kteří likvidují rychle se šířící požáry v suché Arizoně, jenž ohrožují města a vesnice. Konec byl dost dojemný a vzbudil ve mně respekt k těmto hrdinům, kteří nasazují své životy pro ostatní. () (méně) (více)

ER

Překvapivě nejde jen o "hrdiny" a hašení požáru, ale i o cestě, která vede ke kýženému cíli. Hodně tomu pomáhá herecké obsazení. Přitom se divák dozví pár věcí, o kterých neměl tušení. ()

RAFT

Režisér Joseph Kosinski nám po oblivionu natočil film Only the Brave který, je skvělý .Že by konečně měl nejlepší film v jeho režijním počinu.Dost dobrý životní příběh o partě požárníků,kteří chránili lidi ,majetek, a tisíce nebo desetitisíce hektarů lesa a položili za to vlastní životy.Příběh je naprosto skvělý ,různé scénky s ohněm naprosto dokonalé ,opravdu velmi silný dojemný příběh .Herecké obsazení ve filmu no ,taky dost dobré.Jenom škoda že ,film nešel u nás do kin . Za mě 80% ()

viky13

Only the Brave není vůbec špatný film, jen musím přiznat, že podle traileru jsem čekala něco úplně jiného. Čekala jsem mnohem více akce, napětí a hlavně ohně, ale oheň tu hraje jen vedlejší roli, což je pro mě osobně škoda. ()

hazdrova

Ja, čo by som si takýto film nezapla, tobôž by som mu nikdy nedala 4* napriek tomu som zostala na konci filmu v nemom úžase. Naozaj skvele vystavaný príbeh. Miles Teller je mi strašne nesympatický, napriek tomu som s ním na konci filmu sympatizovala. To, že uhoreli všetci by čakal len málokto. Silné. 4* ()

Clark_Kent

Dobrej návod a pokoukání jak hasit solidně široký lesy. Pěkná příroda, jen to ničí ten oheň, ten příběh hraje na city. Nic extra překvapivého to vážně není. Docela mě bylo líto toho hořícího medvěda, to nejvíc. ()

dawnie

Only the Brave jsou důkazem, že se i očividná ždímačka na slzy dá natočit s vlastním přístupem. Děj (díkybohu) postrádá povinné dramatické oblouky - nebo je spíše velice svěžě modifikuje, čímž děj nenásilně plyne a postavy dostávají daleko více skutečného prostoru než žhnoucí požáry. A tak to má být. Oheň a akce jsou tím, čím mají být: hypnotickými herci ve vedlejších rolích, kteří jsou nedílnou součástí filmu (zejména z hlediska atmosféry). Nikdy ale nepřekračují linii, která byla vypálena, aby film neshořel v plamenech průměrnosti a patosu. Chlapi z týmu jsou sympaťáci a jejich konverzační sekvence nejsou jen prázdnou výplní momentů, kdy nejsou v akci - naopak, Kosinsky je využívá do mrtě a staví tak postavy, na kterých vám skutečně sejde. Závěrečná čtvrthodinka pak bolí na těch správných místech. ()

Brooks

Pekná pocta. Film primárne o charakteroch a nie o digitálnych atrakciách. To sa od Kosinskiho nečakalo. A suverenita s akou charakterizuje obe hlavné postavy (povahy, rodinné zázemie) a vedie hercov v ich rolách (Brolin aj Teller sú výborní) prekvapuje a ukazuje režisérov netušený talent. Hlavne vďaka tejto starostlivej, hodinu a pol trvajúcej drobnokresbe funguje záverečná polhodina tak dobre. Trikové inferno je strhujúce a emocionálny dopad pôsobivý. Pátos tam je, ale v minimálnych, znesiteľných medziach. O triedu lepší film než Bergov Deepwater Horizon aj Howardov Backdraft. ()

Maniik88

Brolin ide posledné roky hodne hore. Jeho drsný, chlapský xicht sa hodí aj do role záporákov, aj do role mafiánov a aj do charizmatickej role hasiča. V podstate bola celá parta hodne dobre povyberaná, jeden sympoš na druhom a veľmi rád si ich divák počas rozvíjania charakterov obľúbi. Bolo to hodne vkusne podané, hlavné postavy perfektne interakovali a hoci som pekelný záver očakával/tušil, bol to silný moment. Skvelý film o veľmi drsnom chlapskom remesle, o hasičoch lesných požiarov v prvej línii. A vysoko oceňujem, že sa snažili vybrať xichty podľa skutočných postáv. Takže nám tu nebehajú kadejakí nasilu dotlačení mulati a iní chudáci utláčaní. Snáď ich nezažalujú, že nesplnili kvóty na všetkých možných -istov. A dodatok, nechápem, kde sa skrýva a vytráca Jennifer Connelly, videl som ju v sakra málo filmoch. ()

papadoce

Hmmm, ani neviem kde začať. Tak poďme pekne od piky. Tomu debilovi, čo robil preklad názvu do slovenčiny, by som v duchu filmu strčil medzi všetky palce na nohách tlejúce vetvičky borovice a možno by prestal robiť p******y. Ohnivých filmov máme celú fúru. Pre mňa najznámejšie sú samozrejme Backdraft a z tých novších Deepwater Horizon. Obom spomínaným som dal štvorky, ale oba považujem za skvelé filmy. Hrdinovia ohňa sú v niečom iní. Máme možnosť sledovať celkom precízne natočenú prácu lesných hasičov. Popri efektných záberoch požiarov dal ale Joseph Kosinski veľký priestor osobným životom hrdinov, a zatiaľ čo niektorí mudroni práve tento smer filmu vyčítajú lebo chceli vidieť radšej viacej ohňa, ja to kvitujem všetkými desiatimi. Ono to totiž bolo natočené umne a herci (opäť film, kde hrali ozajstní) to pochopili. Keď herec pochopí čo režisér chce a režisér na oplátku vie čo robí, úspech sa proste dostaví. Nie je koho by som vyzdvihol, resp. vyzdvihujem všetkých. Páčili sa mi partnerské dvojice Brolin/Connelly a Teller/Hall, no bavili ma aj ostatní. Only Brave je dráma, čistá a plnohodnotná. Všetko to je samozrejme od začiatku jasné a divák vie, že v závere uvidí ohnivú obludu a že budú zhasínať hektáre lesov a životy hasičov. Existuju ťažké práce a ťažké práce. No a tento film je o ťažkej práci. Nech nikdy nebudem v takom úkryte. To malo taký koniec, že po rokoch som mal odpornú husiu kožu. Brutálne. Jeden z najsmutnejších filmov všetkých čias. Dávam do TOP 10. ()

dkas

Ideálně se na film podívat a nic si dopředu nestudovat! Vychází totiž že skutečné události a sledujte v podstatě příběh jednoho feťáka, kterýho totálně změní narození dcery. Sledujeme, jak se přidal k hasičům, jak postupně získává zkušenosti, nakonec i přátele a mění svůj život. Je to silný, bez nějakých epických scén, bez patosu, bez sentimentu... A fantastický závěr nejen mě odrovnal. ()

Najt

Skvělé natočený i napsaný film. Obstálo i dobré obsazení. Vše šlape, záběry a výhledy byly famózní a potěšila i práce s ohněm. Co mě ale neutvrdilo v plném počtu je samotná poslední čtvrtina filmu. Kdyby autoři tomu poslednímu požáru věnovali více času, stejně jako památce požárníků, bylo by hodnocení vyšší. ()

PF 2017

PF 2017