Kennedy_R

Jelikož jsem příběh této skupiny lesních hasičů dříve četl než viděl, tak na mě film velmi dobře zapůsobil věrohodností a poctivým zpracováním postav i jejich nelehké práce. Velmi dobře zpracované téma, které se navíc drží skutečných událostí. ()

rogger

POZOR SPOILER Dávame 4/5, ale keby tam tí nebohí hasiči nezahučali, tak by to hodnotenie išlo dole. Dialógy boli miestami slaboduché a herecké výkony, okrem Brolina, priemerné. ()

Knightey

Hezký film dle pravdivé události - o to je to smutnější. Člověk si nedokáže ani představit tyhle situace. Děsné a přitom hezké zároveň. Doporučuji. ()

megajalec

Óda a pocta všetkým hasičom. Tak by som v skratke nazval film Hrdinovia ohňa bezprostredne po pozretí. Prvé trištvrtiny film rozpráva o zásahoch hasičov v rôznych kútoch a zároveň ich snahu stať sa jedným z najelitnejších tímov v zemi. Popritom sa riešia osobné osudy členov zboru (začlenenie sa do života vďaka nástupu do zboru, manželský konflikt). Až príde posledná časť filmu, ktorá vás roznesie na kopytách. Vtedy si uvedomíte, že film vás po celý čas na neho pripravoval. Navyše, podané s minimom pátosu, ale zato dobre vykreslenými postavami, ich vzťahmi, plusmi a mínusmi. Mrazivé záverečné titulky. ()

Dejf4

Další tuctový americký hrdinný film? Kdeže. Je to realistické, bez otravného patosu a klišé. Celý snímek je založen na vztazích a tvůrci to zvládli výborně vykreslit a vtáhnout vás do příběhů. Škoda trochu přepálené stopáže, ale to se dá prominout. Emocemi nabitá a skvěle fungující pocta těmto hrdinům. 8/10 ()

WUTEN

Skutečný příběh skutečných hrdinů. Bez zbytečné sentimentálnosti, ukecanosti, drsňáckých řečí nebo nějakých rádoby nesmrtelných hrdinů, tohle napsal život. Ve výtečné fyzické formě Josh Brolin a Jennifer Connelly. V půlce filmu jsem měl obavy že tam už pořádné napětí nebude, už jsem mávnul rukou ale poslední půl hodina je opravdu srdcervoucí. Režisér natočil pohled do života několika požárníku, jejich každodenní rutinu v práci a vztahy v rodině. Bohužel, Američané si pořád vytvářejí nějaké umělé hrdiny, pravdou ovšem je, že jsou to vymyšlené postavičky, ve skutečném světě nic neznamenají, tohle totiž byli opravdoví hrdinové, o těchto hrdinech by se mělo nejvíce mluvit a psát. Musíme si vážit více lidi který riskují svoje životy pro záchranu ostatních. Kosinski snad otevřel oči všem do pohledu tak nebezpečného a zodpovědného povolání, za mě 5*. ()

Dexter666

A ja som chcel byť svojho času hasičom... Viac ako len solídna agitka. Skvelá dráma, výborná plejáda hercov na čele s Brolinom. Kosinski to neodflákol a je to to najlepšie, čo mohol urobiť na pamiatku tých chlapov. ()

v.indruchova

Je to takové pomalé, rozvláčné o životě a problémech. Drsném výcviku a pak to udeří. Upřímně nebít závěru je to průměr, ale tahle nemůžu jinak. Kdo má srdce pochopí. Dle skutečné události. ()

barabara

Neskutečnej zážitek.I přesto,že film trvá přes 2 hodiny rozhodně mě nenudil.Výborný herecký obsazení.Nespočet různých emocí a závěr kterej jsem vážně nečekala =( Autenticky podanej a vykreslenej život a bohužel i strašnej osud opravdových hrdinů a jejich rodin.Opravdu stojí za to se podívat. ()

uhlerado

Čo ste hasiči, čo ste robili ? Iba odvážni. Alebo iba trpezlivý divák ? Film hrajúci na city využívajúc typickú americkú hrdosť a patriotizmus. No pozadie dobrovoľných hasičov v USA určite nik nepozná. Dávam tri hviezdy. Pomerne prehodnotený film, ktorý by sa dal v tých horúcich grádoch skrátiť na príjemnejšiu stopáž a zaujal by oveľa viac. Výkony hercov dobré, zvlášť Brolin a Connelly sú fajn. Bol som odhodlaný si film vychutnať, ale začal som sa nudiť, skôr ako hasiči boli odhodlaní hasiť. 3 hviezdy. ()

Saxos

Filmy o hasičích a jejich tvrdé práci jsou vždy v přední pozici hodnocení. Tento o arizonském prvosledovém oddílu nevyjímaje. Klady: skutečný příběh, záběry lesních požárů a způsob likvidace, ano i oheň se hasí ohněm, hudba. ()

Standey

Po dlouhé době jsem si s chutí zabulel... Nemám rád prvoplánové dojáky, ale tohle mě fakt rozsekalo. Neskutečně silný a emotivní příběh party skvělých chlapů. To se nedá popsat, to se musí vidět. ()

Tomas_PO

Strach z prílišného amerického patriotizmu, tobôž pri téme amerických hasičov, nebol na mieste. Veľmi dojemný príbeh, o to viac, že sa jedná o skutočný príbeh. ()

LadyRainier

Skvělej film !!! Je to především o charakterech, té akce jsem čekala kapku víc ...no ale už dlouho mne konec filmu takhle nerozsekal. Na tu bandu si zvyknete ...a pak ??? Hodně dlouhej pláč. ()

Lukariosa

Mám za sebou několik let takřka denodenního styku s hasiči a za tu dobu jsem zjistil, že jsou skutečně jedna rodina.. Tráví spolu za směnu 24 hodin, znají svoje trable doma, vědí o sobě v podstatě všechno. Neumím si představit lepší vzdání holdu partě hasičů, kterou jejich práce stála život...samozřejmě Only the brave je hollywood, ale..rád bych apeloval na všechny ty drsný a ohromně uvědomělý kritiky typu LIVINGDEAD, který píšou, že to nebyla dostatečná akce, aby trochu popřemejšleli a uvědomili si, že by si nasrali do kalhot už jen kdyby jim vzplanul klacek u opejkání buřtů..jasně, ohodnoťte to, ale nepište tyhle stupidní sračky...... Film za mě má 90 % a doporučuju! ()

rigby

Pořádnej chlapáckej film. Kdybych ale věděl, jak to skončí, tak bych se na to asi ani nedíval. Ten konec byl naprosto šílený, navíc díky režisérovi opravdu skvěle ztvárněný, bolest až hmatatelná. Žádný laciný útok na první signální a tuny amerického patosu, ale poctivé slzy. Skutečně důstojná pocta. ()

jjjerry

Čekal jsem trochu víc. Je to jeden z těch příběhů, kde znáte konec a jen čekáte "jak se to stane". Bohužel Kosinski neumí vykreslit hrdiny, vybudouvat atmosféru třeba jako Eastwood (Zázrak na řece Hudson). Trošku náborové video kombinací s převelkým nacionalismem. ()

PF 2017

PF 2017