demjandu

Pro mě velké překvapení. Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale i přes delší minutáž jsem se nenudil a silný příběh velmi zaujal. Doufal jsem jen, že to skončí nakonec dobře, ale už jsem byl asi předem i smířený, že to s nima blbě skončí. ()

LEFTFLANK

Film, ktorý má srdce. Škoda, že je dnes takých minimum. O skutočných hrdinoch, žiadne plášte, legíny a nagélovaný účes. Pre záchranu ostatných sa totiž častokrát hrdinovia ocitajú v pote a špine v snahe vydolovať aj to posledné zo seba. ()

lineker

Těžko hodnotit film, když vám v podvědomí stále pulzuje myšlenka na reálné postavy ( chcete-li hrdiny ), dle kterých Kosinski příběh natočil. Základní osa scénáře je v podstatě tuctovým produktem současné Americké kinematografie, rodinné vztahy, pracovní vztahy, nějaký ten outsider ze kterého se vyklube nakonec fajn týpek. Legrácky, love story. Jenže ta parta byla reálná, stejně i to vše co je na pouti za snem elitní hasičské jednotky potkalo. Poslední požární akce je strhující a stejně tak je nutné ocenit, že všenárodní americký patos byl omezen. Důsledky tragedie tak sledujeme interně přes jednotlivé postavy, na nichž měla největší dopad. ()

aidymole

Chápu, je to pocta a pomník hasičům. OK, proč ne, zaslouží si to. Ale jako film mě to moc nebere. Dokoukal jsem, ale přišlo mi to dost plochá a schématický. Jak říkal Švejk Katzovi: "chyběl mi tam jeden napravenej hříšník". Tady se dostane i na něj... ()

Marrakech86

Filmy podle skutečné události mám rád, některé dopadnou dobře a některé ne. Tento patří do druhé kategorie, hezky natočené a poutavé. ()

stuj

Příliš velké klišé. Všichni jsou cool a hustý a super pracovití frájové - prostě póza vedle pózy. Chápu, že to má být pocta požárníkům (aha! to proto ti známí herci), ale nedopadlo to vůbec dobře. Dojemný konec to má, to je ale vše. Zklamání. ()

sgt.krtek

Přes hodinu se film snaží upoutat a vysvětlit vztahy mezi hasiči, a přiblížit tak neznalému oku diváka problematiku a myšlení chlapů co spolu tráví 24h denně téměř celý měsíc, než se začne rozdíždět pořádná akce. A i tak spoustu diváků nedokáže ocenit pravé hrdinství a ne pouze to za klávesnicí. Podle skutečné události znamená, že se nemusí jednat o přehrštěné drama od začátku do konce, ale je potřeba vysvětlit některým jedincům s IQ kačera donalda co musí hasič každý den prožívat a řešit. Viděl jsem nádherný film, vtahucí normálmálně smýšlejícího diváka mezi partu tvrdých lesních hasičů se svým humorem, kde ovšem by se jeden pro druhéro rozdal. Film vykreslený tak jak to chodí, žádné přikrášlování, žádné extrémné dramata prostě tak jak to bylo.... ()

biochem

Strašně chlapácká záležitost, kdy jsem se okamžitě ztotožnil se všemi hlavními hrdiny. Ohromně koukatelné - naprosto jsem od toho nic nečekal a tenhle snímek mě totálně rozsekal!!! ()

Safira2003

Super děj, který nám napsal sám život. Hezký natočeno a hezké charakterizování postav. Jediné co mi asi víc vadilo, byla zbytečná zdlohavost celého filmu, kde by se, dle mého názoru, dalo vypustit tak 30 min absolutně nezajímavého a nesouvisejícího děje. ()

Vdecnydivak

Skvělá pocta americkým hasičům. Teprve po shlédnutí mi došlo, jak náročné a nebezpečné je to povolání. Ne že by to naši hasiči měli jednodušší, ale hasí prostě něco jiného s jinými specifiky. Jsou filmy, u kterých si klidně dojdu třeba udělat kávu, ale od tohohle jsem se neodtrhnul. Hvězdička dolů jen za závěr. Prostě nemám rád smutné konce. ()

Sejkorka

Tomuhle filmu není o vytknout. Napětí, příběh, kamera, herci ... Skutečný příběh, včetně fotek skutečných 19 hrdinů v závěrečných titulcích. ()

peproch

Film má veskrze pozitivní podání, jedná se o true story drama, vlastně dramatizovaný memoriál, skupina městských původně dobrovolných hasičů se profesionalizuje  a vedena zásadovým předákem se proslaví a zaslouží a bohužel hromadně zahyne, čímž tragicky zasáhne do životů svých partnerek, rodin a města. Lze sledovat i s dospívajícími a diskutovat o ctnostech, hrdinství, zapálenosti pro věc a moci ohně. ()

PF 2017

PF 2017