LosNegros

Zkrátit o hodinu, vyhodit Tellera, což není herec, ale zavodněný autista, seškrtat scénář o blbé pindy (takže ho ideálně napsat znovu), přihodit víc grilování po vzoru Deepwater Horizon a byl by to fajn film. Možná. Neskutečná nuda, kterou jsem dokoukal jen díky otupenosti po šesti plechovkách mého milovaného Radka. ()

Gadzetina

Pocta 19 zemřelým hasičům při zásahu na Yarnell Hill v Arizoně v roce 2013. Film má průměrný děj, osobní problémy jsou naznačeny spíše jen povrchově a některé scény mi nedávaly smysl, resp. by potřebovaly více rozvést (např. jak se z největších dvou rivalů stanou najednou nejlepší přátelé). Ocenila bych i vysvětlení, proč se tragédie stala, případně, zda byla přijatá nějaká opatření, aby se situace v budoucnu neopakovala. Ke konci ukápla i nějaká slzička, a i když se mi film úplně pod kůži nedostal, dávám čtyři hvězdy. ()

onevoice

Kosinski natočil film plný emocií, hasičských scén, kde o napätie nie je núdza. Brolin opäť ukazál,že mu sedia úlohy drsných šéfov. Zišla sa tu kopa skvelých hereckých osobnosti, ktorí takisto prispeli, aby vznikol tak kvalitný snímok. Nenudil som sa ani minútu. Neviem čo by som vytkol proste super film. ()

panfilmu

Na Brolina v celku trpím, tak asi proto ta vysoká známka, no a taky jsem profesionální hasič, tak ještě, úcta k americkému kolegovi, že. Ale k samotnému filmu, z hlediska chování lesních požárů, tak velmi uvěřitelná podívaná, někdo si dal očividně velkou práci s tím aby to bylo co nejvíce podobné skutečnosti. Tohle dost oceńuji. Sice musím říct, že té omáčky kolem bylo na mě až moc, ale zas obsazení filmu se opravdu povedlo a každá postava byla dost uvěřitelná a dobře zahraná, zvláště j. Connelly svou roli neposlušné a nepoddajné ženy hasiče, zvládla naprosto bravurně. Rozhodně na mě tento snímek zapůsobil asi nejvíce z žánru těchto filmů. Oheň, příliš akční a okrsek 49, spíše romantická časosběrná slátaninka, akorát filmem neprovázel Čáslavský, ale Travolta, nicméně na podívání a efekt, moc hezké. Ale zpět k původnímu snímku. Samozřejmě, že je film, tak trochu doják, to je prostě taková americká libůstka a samozřejmě, že snímek má tak trochu nádech toho patosu, ale tady se asi neubráníte, nevím, jestli by to šlo i natočit jinak, pakli, že by jste to nechtěli rovnou něják dehonestovat, nebo ponížit na ůroveň super akčního B. JO A TAKOVÁ MALÁ OSOBNÍ POZNÁMKA : ONLY THE BRAVE NEZNAMENÁ HRDINOVÉ OHNĚ, ALE JEN TI STATEČNÍ, COŽ MI TEDA PRIPADÁ JAKO LEPŠÍ NÁZEV, NEŽ TO ČESKÉ SPRZNĚNÍ. ()

Salinho92

Dobrá hudba trošku podobná Deepwater horizon. Moc dobrý film, výborný výkony herců Josh Brolin je prostě jednička. Líbilo moc. ()

Unlikelyhero

netušil jsem jak se řeší lesní požáry, naprostá spokojenost, kapku mám pocit, že náčelník při ústupu z pozic trochu zaspal a tak jde ten krutý konec kapku na jeho hlavu ()

igirogi05

Hodnotil som 5 *. Nemohol som ináč. Dávno som sa tak nebavil. Skvelý film. Aj keď niekedy som už alergický na "thru story", tu to dávalo zmysel. Všetko. Prečo netočí Kosinski viac filmov ? PREČO ? Príbeh o hasičoch, o nie hocijakých hasičoch mal gule. Scenár sa mi veľmi páčil. Josh Brolin to zahral bravúrne, vynikájúco zahrali svoje "vedlajšie" postavy aj velikáni - Bridges a MacDowell. Jennifer Connelly mám rád, hrala tu vynikajúco. Aj keď jej scenár nedovolil ukázať všetko,načo má. (má na viac!) Možno bol preto tento film taký zaujímavý pre mňa, že som veľmi nemal poňatia o tom, ako sa hasia lesné požiare. Vytkol by som akurát tú postavu, ktorú hral Teller. To bolo celé také klišé....(outsider zobratý do týmu hasičov.... a jediný, ktorý....! Ále čo už...!) A ešte dĺžka filmu. To fakt muselo celé trvať skoro dve a štvrť hodiny ? VÁŽNE ?? ()

Grease

Drsné a silné. Mám ráda filmy podle skutečných událostí, mrzí mě že se tahle událost stala. Josh Brolin mi moc nesedl, ale tohle se mu povedlo. ()

MisaP3

o námětu jsem nic nevěděla, krom toho, že je film o hasičích. Možná proto mě to tak dostalo. Možná proto, ze hasiči jsou prostě opravdoví hrdinové běžného života. Líbilo se mi to, moc, včetně konce, který mě, nepřipravenou, dostal do kolen a opravdu překvapil. Pro někoho klišé, patos... pro mě pocta lidem, kteří jsou ochotní obětovat svůj život pro ostatní. ()

JerryPilsen

Vizuelně dokonalé,a emočně drsné.Příběh ani chvíli nenudí,ikdyž to hlavní se odehraje až na konci.Ze záběrů v ohni mi bylo horko. ()

KcarlosK

Film, který má skvělé herecké výkony, ale příběhově prostě nemá co nabídnout. Událost možná smutná, ale mě nechala i přes příval ohně chladným. ()

patho666

Trojka s odretými ušami. Bezmála dve hodiny kombináciou bezpredmetných ( prípadne trápnych) dialógov a dych vyrážajúcich (ako komu) zásahov tvorcovia vysvetľujú, že borci tvoria ultramegasuper hasičskú partiu. Posledných pár minút je venovaných naozaj silnej téme z ktorej niekto šikovný mohol vytvoriť výnimočný film. ()

Peggyyy02

Celý film i jeho konec je vydařená záležitost. Sice mi nepřišel tak moc smutný, jak je tady popisováno, ale dojemný určitě byl. Na tom se shodneme všichni. ()

EternalS

Uff, fakt silné kafe. Závěrečná patnáctiminutovka mě řádně nakřápla, slzičky tekly proudem. Díky prakticky nulovému patosu dostává snímek naprosto realistický, až téměř dokumentární nádech. Zajímavé je, že i v takto emocionálně napjatém filmu se našlo místečko pro velmi vydařené humorné scénky (horečka dítěte). Velmi poučné bylo i vysvětlení některých technik boje s ohněm. Fimové triky jsou dechberoucí a snad poprvé se mi stalo, že jsem absolutně nedokázal rozlišit mezi digitálním a skutečným ohněm. Nasrala mě jen jedna jediná patetická scéna na konci snímku. Jinak skvělá filmařina i hereké výkony. Dvakrát po sobě jsem si musel přehrát scénku s pracovním pohovorem. Brilantně zahrané z obou stran. Miles Teller se pomalinku začíná dostávat mezi můj top 10 nejoblíběnějších herců. PS: Jennifer Connelly je furt neskutečná kočka! ()

hujerita

Čakal som niečo iné, ale akosi som sa pomýlil a dostal som veru vcelku super film. Herci boli fajn a na dve hodiny toho bolo akurát. Záver vyslovene potešil a prekvapil a nesklamal. Keďže som čakal niečo iné. Veľmi dobrý film. ()

PF 2017

PF 2017