• Švédsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný / Sportovní

Švédsko / Dánsko / Finsko, 2017, 107 min

Po kratke dobe opet vyborny film se sportovni tematikou, natocenou podle skutecnych udalosti. Ac, zde uz by se dalo polemizovat s McEnroem, jak sam uvedl. Skvele natoceno, vyborny zvuk a i pres fakt, ze vim, jak jejich první wimbledonske finale dopadlo, pri jeho sledovani jsem byl napnuty. Slusne herecke vykony, misty jsem ale v Gudnasonovi videl spise Poborskeho.-). Film, ktery oceni i divak, ktery se na tenis nikdy nedival.(16.6.2018)

Tak tu pôjde najmä o to, či vám tieto dve mená vôbec niečo hovoria. Ak áno, tak buď ste túto dobu zažili alebo tenis radi máte, ale o Borgovi a McEnroeovi ste veľa počuli a tak trochu ľutujete, že ste ich dobu nezažili. Ale zase tu boli potom divoch Agassi so slušňákom Samprasom a dnes je to tiež bohaté. Metz sa so scenáristom snažili nachádzať paralely v povahách týchto dvoch géniov tenisových dvorcov a ukázať, že až zase taký veľký rozdiel medzi nimi nebol. Vyzerá to viac založené na realite, ako napríklad Rivali, len tu trochu chýba skutočný konflikt. Osobne mi vypadlo z pamäte, ako tento zápas skončil a pokiaľ to neviete a film chcete vidieť, tak si to nezisťujte. Casting je typologicky veľmi presný. Ako tenisový fanúšik (pasívny aj aktívny) som si film skutočne užil.(7.5.2018)

Rivalové v krátkých trenclích, kteří nepočítají kola, ale tiebreaky. Celé je to zajímavě stavěné jako hra o vaše srdce, kdy se po každé scéně rozhodujete, komu vlastně fandíte a kdo si vítězství zaslouží víc. Ve střední části se to celé trochu zpomaluje flashbacky, které nenesou moc příběhové informace, a jen dokreslují, jací dickové byli hrdinové v dětství. Ale závěr opět nabere grády -- i když ve skutečnosti si režie musí vystačit asi se třemi typy akce (míč vrazí do sítě, přeletí síť dobře, přeletí síť špatně) a co se mění je jen tabule skóre -- a stejně okusujete nehty.(5.1.2018)

Mám ráda Shiu a taky se čas od času podívám na nějaké tenisové utkání, takže mi tenhle snímek, nenápadně skrytý v programu kin mezi "Star Wars" a dramaty s oscarovými ambicemi, nemohl uniknout. V jedné scéně si John McEnroe stěžuje otci, že během rozhovorů nikoho nezajímá on sám, ale jeho největší soupeř Borg. To je zároveň největší problém celého filmu, protože postavě Borga (jeho dětství, vztahu s trenérem atd.) je věnováno neúměrně větší množství času. Na stěžejní finále Wimbledonu 1980 je ale radost pohledět.(3.3.2018)

Saša LaBlaf je v komparaci s Šerifem Gudnasonem jedna velká lemra, která fláká tenis a herecká vystoupení. Gutnason je naopak nestádní psychicky stabilní jedinec, který si své přítelkyně všimne maximálně při aktu pohlavním. Nakonec je z toho zajímavý souboj, který dává tenisu ve filmu Battle of Sexes pořádně na pozadí. 77% Celosvětový příjem k 31. 7. 2018: $231,346, což je 0,08 násobek rozpočtu(31.7.2018)

• - Film se natáčel v Göteborgu, Londýně, Monaku a Praze. (Zlatohlávek)

• -Jsem především rozčílený z toho, že jsme do toho filmu nebyli s Björnem nijak zapojeni. Strašně bych si přál, aby to byl dobrý film, ale je mi líto, musím říct, že není“, nechal se na tiskové konferenci během víkendového Laver cupu v Praze slyšet McEnroe. [Zdroj: Aktuálně.cz] (Martrix)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na filmovém festivalu v Torontu v Kanadě. (Stoka)