• Švédsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný / Sportovní

Švédsko / Dánsko / Finsko, 2017, 107 min

Strašně se ve mě pere to, jak mě souboj v cíli strhl s sebou s tím, jak to ze mě hned za pár minut všechno vyprchalo a teď vlastně nevím, co mi film dal, krom půl hodiny hodně solidně napjaté atmošky. Je to nejlepší LaBeoufova role a je to možná nejlepší zpracování, jaké z toho mohlo vylézt, ale i tak to mnou trošku proplulo. Prostřední pasáž to všechno trošku sráží dolů, ale možná je to jen tím, že tohle neutáhne celovečerní stopáž.(27.1.2018)

Hodně to připomíná Rivaly (The Rush), kde ve firmulích soupeří Niki Lauda s tím Anglánem. Akorát Rivalové mají mnohem lepší tempo a vykreslení postav a jejich pohnutek je takové celé míň, hmm, nudné. Možná bych řekl, že v mých očích filmu ublížilo, že tenis moc nesleduju, jenže to formule taky ne a přitom mě bavily o hodně víc.(31.3.2018)

“Za 20 rokov si Ťa každý bude pamätať, iba ako hulákajúceho pošuka na kurte”. No a ja skutočne nemôžem nič iné, ako len súhlasiť. Ja som fakt nevedel, či McEnroe niečo niekedy v živote vyhral, no jeho správanie počas zápasov, bolo doslova legendárne. Ja milujem filmy so športovou tematikou! Snímok je schématicky veľmi podobný “Rivalom”, no bohužiaľ, napriek solídnej kvalite, po emocionálnej stránke, nedosiahol jeho úroveň. Každopádne, toto rozhodne stojí za pozornosť a ja dávam 👍 nahor.(27.1.2018)

Finálový zápas vo Wimbledone r. 1980 medzi týmito dvomi tenisovými velikánmi je mnohými považovaný za ten najlepší vôbec - zápas tenisových legiend a súboj titánov v jednom. Či je to pravda neviem posúdiť, no musím uznať, že ide o jeden z najlepších filmov, kde má hlavné slovo tenis. Dejová linka má síce svoje muchy a občas príbeh skĺzaval do situácií, ktoré ma až tak nebavili, pričom by som uvítal i viac emócií (hlavne v závere) a lepšie dramatické spracovanie, no na druhú stranu je snímok priam nabitý užitočnými informáciami o týchto postavách a ich legendárnom finále. Takže ten, kto pred filmom o Borgovi, McEnroeovi či tenise nič nevedel, po filme už bude podstatne múdrejší. Je to taká tenisová encyklopédia. Nadpriemer. 75/100(31.1.2018)

Pro fanoušky "bílého" sportu rozhodně povinnost, protože lepší film z tenisového prostředí uvidí jen těžko. Slavné wimbledonské finále z roku 1980, v němž se tehdy utkali dva největší rivalové, kteří nemohli být charakterově víc odlišnější. Snímek je sice hlavně o chladně působícím Borgovi, než o neřízené střele McEnroeovi, ale je fajn poznat, že i slavný "Ice Borg" měl své vlastní démony. Každopádně ono očekávané finále dvou emočně vyšťavených soupeřů je zde podáno opravdu jako skvělé drama a do sedačky musí přikovat i diváky, kteří znají tuto část tenisové historie.(13.1.2018)

• -Jsem především rozčílený z toho, že jsme do toho filmu nebyli s Björnem nijak zapojeni. Strašně bych si přál, aby to byl dobrý film, ale je mi líto, musím říct, že není“, nechal se na tiskové konferenci během víkendového Laver cupu v Praze slyšet McEnroe. [Zdroj: Aktuálně.cz] (Martrix)

• - Mladého Björna Borga si zahrál Björnův skutečný syn Leo Borg. (Chevees)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na filmovém festivalu v Torontu v Kanadě. (Stoka)