Reklama

Reklama

Mars

(seriál)
TV spot 1
USA, (2016–2018), 9 h 22 min (Minutáž: 46–47 min)

Předloha:

Stephen Petranek (kniha)

Hrají:

Jihae, Alberto Ammann, Anamaria Marinca, Sammi Rotibi, Clémentine Poidatz, Cosima Shaw, Jeff Hephner, Olivier Martinez, Roxy Sternberg, Evan Hall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Ze všech planet naší sluneční soustavy žádná tak neuchvátila naši pozornost a představivost jako Mars, záhadná a nesmazatelná součást všehomíra. Snaha vyslat na Mars člověka již po léta zaměstnává špičkové vědce a zároveň zaujala veřejnost díky bestsellerům jako "Marťan" Andyho Weira či tweetům astronauta Scotta Kellyho, které byly poslány doslova z jiného světa. National Geographic Channel (NGC), veleúspěšní producenti Ron Howard, Brian Grazer a Michael Rosenberg z Imagine Entertainment a producenti Justin Wilkes a Dave O'Connor z RadicalMedia spojili své síly a prostřednictvím celosvětové senzace, seriálu Mars, pozvou diváky hlouběji do vesmíru než kdy dříve. (National Geographic)

(více)

Videa (3)

TV spot 1

Recenze (39)

RedRose 

všechny recenze uživatele

vyborny dokumentarni scifi serial. kombinace toho, co je a bylo, s tim co by mohlo byt je vyborne zpracovana a obzvlast ta budoucnost na marsu je velice dobre natocena a nemusel by se za ni stydet ani opravdovy scifi serial... druha serie uz trochu moc hledi do budoucna a tezko rict jak se to vse bude vyvijet, takze mi prijde vic scifi a mene dokumentarni, ale porad je to dobre. prvni serie je tedy vynikajici, videl jsem ji s titulky a pozdeji i s dabingem. druhou serii jsem zacal sledovat az s dabingem a je to vazne hrozne! prvni serie byla nadabovana normalne, ale ta druha je cela, vcetne hranych casti ctena vice hlasy jako klasicky dokument a je to fakt spatne a docela rusive... takze jsem se po dvou dilech vratil k titulkum... ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Mírně nadprůměrný pseudodokument na moje oblíbené téma. Výprava OK, efekty na slušném televizním standardu. Herecké výkony v budoucnosti jsou patetické a na hraně přehrávání, tým pořádně genderově a rasově sluníčkový. Ale ta současná vysvětlivková část je docela slušná. Hudba celý seriál zvedá, jede na současné vlně, znepokojivě šlape (narozdíl od ukňouraného Cavea posledních 15 let i jeho skladba). ()

Reklama

belmonďák 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se na tento seriál, především na "příval" nových informací o dobývání vesmíru. National Geographic měl být zárukou nových informací. Ty tu sice jsou, ale v naprosto minimální míře, přitom tu bylo nespočet příležitostí je uvést. Místo toho se nám předkládají všeobecně známé věci (délka letu, extrémní teploty, voda na Marsu...) neustále dokola. V hrané části nic moc nečekejte, sice se tu solidně rozjíždí mezilidské vztahy které jistě jednou budou gradovat na tak obtížné misi, ale většinou neznámí herci jsou evidentně na hranici svých hereckých možností, ovšem i tady se vše neúnosně natahuje a opakuje. Škoda nápadu který byl promarněn a vlastně i peněz které nenávratně zmizeli v černé díře. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Tak hezky výpravně zpracovaný polodokument s přidanými komentáři o vývoji vesmírného programu, avšak tak strašně utahané a monotónní. Pokud se k tomu musím nutit a navíc si vždycky najdu něco jiného ke sledování a puštěný Mars mi zbude jen jako kulisa? Špatně a to sem velký fanda scifi a Vesmíru vůbec. V tomto případě bych bral více dramatizace a méně přeskakování do jiných časových os. Celkově mě to rušilo v povídání o expedici, na kterou si myslím, že moc spěcháme v případě v jakém stavu je nyní Země. Obsadit další planetu bychom měli brát jako výsostné zadostiučinění a odměnu v našem civilizačním pokroku a né, protože to prostě můžem udělat. 70% ()

Killda 

všechny recenze uživatele

Tragédie. Člověk očekává sofistikovaný dokument o kolonizaci Marsu, místo toho ale dostane půl hodiny fiktivního, blbého a zbytečného příběhu a pak konečně 10 minut dokumentu, který jste očekávali v prvé řadě. Po prvním díle vím, že ze všech šesti epizod by stačilo vystříhat ten zbytečný patos a vznikl by výborný 90 minutový dokument. V tomto formátu se ale odmítám dále koukat... ()

Galerie (48)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama