poster

Mars (TV seriál)

 • Česko

  Dobytí Marsu

 • USA

  Mars

Sci-Fi / Drama / Dokumentární

USA, 2016, 6x45 min

Hudba:

Warren Ellis

Scénografie:

Sophie Becher
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  National Geographic Channel se nechal uvrtat do natočení šestidílné reklamy na SpaceX Elona Muska, a nedopadlo to nejhůř. Málokdy je divákovi servírována plnokrevná doku-drama forma, což schválně píšu s pomlčkou, protože Dobytí Marsu sestává půl napůl z promluv mluvících hlav roku 2016 a z hraného (a velmi solidně vypadajícího) sci-fi seriálu o první pilotované výpravě na Mars a jeho prvotním (do poslední chvíle stále značně nejistém) osídlení v roce 2033. Z hlediska filmového je zajímavé, že jedním z "mluvčích" v naší žhavé současnosti je Andy Weir, neboli autor předlohy skvělého Scottova Marťana. Jinak seriálová část servíruje vcelku očekávatelné situace, ale je taky vcelku slušně zahraná (nechápu výtky některých komentujících ve smyslu patosu a ochotničení), a hlavně vedle dění na Marsu ukazuje i snažení obrovského týmu na Zemi v průběhu mise, včetně "výkonného ředitele", který je "čistě náhodou" nadán stejnými vizemi a zaujetím pro věc jako Elon Musk:) Takže za mě proč ne, je to rozhodně stravitelnější než stopadesátýšestý na jedno brdo jsoucí "dokument" o snaze vyslat člověka natrvalo mimo matičku Zemi. A upřímně jen tak mezi námi, pokud je lidstvo schopné sestrojit věc, nad kterou jsme mohli doteď tak leda žasnout při četbě Heinleinea nebo podobného scifáckého ranaře, to jest raketu, která se vrátí zpět na povrch a přistane dokonce na plošině pohupující se na vlnách oceánu, mohlo by se to třeba povést. Každopádně zaměstnávání se těmihle "nesmysly" posunujícími lidstvo dál, je tím zdravější, čím víc prostoru si v éteru získávají amorální ubožáci s patentem na pravdu. 70%(10.12.2017)

 • belmonďák
  **

  Těšil jsem se na tento seriál, především na "příval" nových informací o dobývání vesmíru. National Geographic měl být zárukou nových informací. Ty tu sice jsou, ale v naprosto minimální míře, přitom tu bylo nespočet příležitostí je uvést. Místo toho se nám předkládají všeobecně známé věci (délka letu, extrémní teploty, voda na Marsu...) neustále dokola. V hrané části nic moc nečekejte, sice se tu solidně rozjíždí mezilidské vztahy které jistě jednou budou gradovat na tak obtížné misi, ale většinou neznámí herci jsou evidentně na hranici svých hereckých možností, ovšem i tady se vše neúnosně natahuje a opakuje. Škoda nápadu který byl promarněn a vlastně i peněz které nenávratně zmizeli v černé díře.(28.1.2017)

 • zelvopyr
  ***

  Mírně nadprůměrný pseudodokument na moje oblíbené téma. Výprava OK, efekty na slušném televizním standardu. Herecké výkony v budoucnosti jsou patetické a na hraně přehrávání, tým pořádně genderově a rasově sluníčkový. Ale ta současná vysvětlivková část je docela slušná. Hudba celý seriál zvedá, jede na současné vlně, znepokojivě šlape (narozdíl od ukňouraného Cavea posledních 15 let i jeho skladba).(28.2.2017)

 • Daydreamer
  **

  za mne, bohužel, zklamání. Námět hodně zajímavý, komentáře těch, co k tématu mají co říci, fajn, ale jinak...spousta zbytečného balastu! Co tatínek...co dcera... o čem jste v mládí snili...Mám ráda svou sestru....Hrůza. A mimochodem, Mars je pro lidstvo samozřejmě obrovská výzva. To ano. Spousta rizik a problémů, jistě. Ale na druhou stranu - chceme do toho vesmíru, nebo ne?!? Pokud ano, tak je dobré si uvědomit, že Mars je absolutně nejpřáteštější planetou v naší soustavě a to bez nadsázky. Pokud jsme si samozřejmě vědomi, co slovo "nejpřátelštější" v tomto případě znamená.(26.11.2016)

 • mnx
  **

  Podle popisu to vypadalo na velmi zajímavý seriál, ale ve skutečnosti tento mix dokumentu a fiktivního martského dramatu působil lépe než rohypnol. Usnul jsem asi u třech dílů ze všech šesti. U těch dalších jsem měl na kahánku. Zajímavé je, že dokumentární vsuvky z Antarktidy nebo z mise Apollo byly na tomto mišmaši asi to nejlepší. Dramatické etudy, kdy na martskou základnu pošlou jako agronoma zjevného šílence (a to se přece u mise za stovky miliard vyplatí), je lépe snad ani nekomentovat. Škoda.(24.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace