Mars (TV seriál)

Warren Ellis

Scénografie:

Sophie Becher
  • Killda

Tragédie. Člověk očekává sofistikovaný dokument o kolonizaci Marsu, místo toho ale dostane půl hodiny fiktivního, blbého a zbytečného příběhu a pak konečně 10 minut dokumentu, který jste očekávali v prvé řadě. Po prvním díle vím, že ze všech šesti epizod by stačilo vystříhat ten zbytečný patos a vznikl by výborný 90 minutový dokument. V tomto formátu se ale odmítám dále koukat...(25.11.2016)

vyslovene sklamanie, tesil som sa na tento serial ako male decko ale dockal som sa len o akysi mix nicoho, jedine co zaujalo boli muskove monology a zabery z apolla a antarktidy... to bolo to vedecke hladisko, co sa tyka vizuálu ten mi prišiel celkom na solídnej úrovni, z 6 nudnych dielov mohol byt kludne 1 zaujímavy, skoda(26.12.2016)

National Geographic Channel se nechal uvrtat do natočení šestidílné reklamy na SpaceX Elona Muska, a nedopadlo to nejhůř. Málokdy je divákovi servírována plnokrevná doku-drama forma, což schválně píšu s pomlčkou, protože Dobytí Marsu sestává půl napůl z promluv mluvících hlav roku 2016 a z hraného (a velmi solidně vypadajícího) sci-fi seriálu o první pilotované výpravě na Mars a jeho prvotním (do poslední chvíle stále značně nejistém) osídlení v roce 2033. Z hlediska filmového je zajímavé, že jedním z "mluvčích" v naší žhavé současnosti je Andy Weir, neboli autor předlohy skvělého Scottova Marťana. Jinak seriálová část servíruje vcelku očekávatelné situace, ale je taky vcelku slušně zahraná (nechápu výtky některých komentujících ve smyslu patosu a ochotničení), a hlavně vedle dění na Marsu ukazuje i snažení obrovského týmu na Zemi v průběhu mise, včetně "výkonného ředitele", který je "čistě náhodou" nadán stejnými vizemi a zaujetím pro věc jako Elon Musk:) Takže za mě proč ne, je to rozhodně stravitelnější než stopadesátýšestý na jedno brdo jsoucí "dokument" o snaze vyslat člověka natrvalo mimo matičku Zemi. A upřímně jen tak mezi námi, pokud je lidstvo schopné sestrojit věc, nad kterou jsme mohli doteď tak leda žasnout při četbě Heinleinea nebo podobného scifáckého ranaře, to jest raketu, která se vrátí zpět na povrch a přistane dokonce na plošině pohupující se na vlnách oceánu, mohlo by se to třeba povést. Každopádně zaměstnávání se těmihle "nesmysly" posunujícími lidstvo dál, je tím zdravější, čím víc prostoru si v éteru získávají amorální ubožáci s patentem na pravdu. 70%(10.12.2017)

Napůl vědecký dokument, napůl sci-fi drama o dobývaní rudé planety. Až Rusko, USA, Čína, Indie, Japonsko, Jižní Afrika nebo SpaceX s Elonem Muskem (v dokumentu se i objeví), Blue Origin s Jeffem Bezosem či snad Mars One s Basem Lansdorpem vyrazí k Marsu, tak to bude možná zajímavější a snad méně dramatičtější. Otázkou jestli je lepší konkurenční prostředí s více subjekty - účastníky závodu nebo jeden jednotný projekt na cestu k čtvrté planetě sluneční soustavy.(14.8.2017)

• Daydreamer

za mne, bohužel, zklamání. Námět hodně zajímavý, komentáře těch, co k tématu mají co říci, fajn, ale jinak...spousta zbytečného balastu! Co tatínek...co dcera... o čem jste v mládí snili...Mám ráda svou sestru....Hrůza. A mimochodem, Mars je pro lidstvo samozřejmě obrovská výzva. To ano. Spousta rizik a problémů, jistě. Ale na druhou stranu - chceme do toho vesmíru, nebo ne?!? Pokud ano, tak je dobré si uvědomit, že Mars je absolutně nejpřáteštější planetou v naší soustavě a to bez nadsázky. Pokud jsme si samozřejmě vědomi, co slovo "nejpřátelštější" v tomto případě znamená.(26.11.2016)