I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

korbitch22

Jednička byla neatmosferická kravina úplně o ničem, která mě nechala úplně chladným a od originálu se lišila jen časem, jinak ten hrozný režisérský neum v ní zůstal.Dvojka byla klasicky natočená v Bulhrasku jako DVD ''hit'' parazituící na ''slavné'' značce, o to větším paradoxem byla její nesporná kvalita, kterou jsem ocenil 4*.Bohužel sme se vrátili zpátky do USA, vzali tu stejnou, ošklivou a nudnou slepici z jedničky a natočili jsme užvatlanou psychologickou krávovinu.Když uděláte z hlavní hrdinky obět, když je jí divákovi líto, když fungují emoce, tak je to správné, ale když uděláte z oběti nesnesitelnou krávu, s níž by nesoucítil ani teplý jednorožec, je něco špatně.Bylo mi úplně u řitního otvoru, jestli jí ta dvoumetrová gorila umlátí nebo né, doufal jsem, že jó.Nechápu, že místy to mělo opravdu výtečnou porci násilí a umělo to zabavit, ale z nějakého důvodu prostě režisér dal víc na psychologii, než na pomstu a já se ptám...to někoho u takovýho filmu vážně zajímá?O to větší škoda to, když vidíte poslední scénu na chodbě, která je dynamická a brutální...kdyby takhle vypadal celej film...mohla to bejt snad i kultovka, ale takhle tu máme jen další potenciál spláchnutý v choré mysli neumětelského režiséra.35%. ()

George Stobbart

Pre mňa to bol taký rozporuplný sequel. Ono sa dalo trochu čakať, že to bude o niečom inom, keďže ide už o štvrtý zárez (resp. piaty, ak by som rátal aj shitovku "Savage Vengeance") do série ISOYG. Možno by bolo lepšie, keby na režisérskej stolici ostal béčkar Steven R. Monroe, ktorý so cťou ukočíroval remake i jeho pokračovanie a nebál sa do známej značky prispieť práve tou jeho béčkovou odvahou, zábavnosťou a drzosťou. Toto sa už vyvíja trochu iným smerom, zľahka mimo ISOYG rámec, ale spracovaním, vizuálom i atmosférou mi to do (novodobej) série vlastne zapadalo, takže by som to určite nepovažoval za zlé pokračovanie, i keď to už nebolo celkom ono. Ale pri pohľade na to, že už je pásovo naplánovaný ďalší sequel, sa začínam obávať, že táto značka bude nakoniec vyžmýkaná až do samej zbytočnosti. ()

Kothy

Bohužel už je tato série trochu vytěžená a není moc co vymýšlet. Jennifer ( Angela) se snaží vzpamatovat z onoho hrůzného zážitku a proto začne chodit na setkání znásilněných žen. Tam se seznámí s Marlou, která ji dodá odvahu a odhodlání se postavit nepříjemným mužům a utlačovatelům. To se ale bohužel brzo zvrhne a věci naberou rychlý spád. Pak už jen probíhá vraždění a mučení, ze kterého se Angele daří snadno vykrucovat. Konec je celkem překvapivý. "Ne všichni chlapi se ti snaží dostat do kalhotek." ()

corpsy

Film predsúva jednoznačnú pravdu, ktorá prakticky sama osebe znásilňuje právny systém. Totižto s chudák obeťou je jednané horšie, ako s nekompromisne vinným hajzlom. Everything is fucked up! Snímok samotný, ale veľa nadšenia nespôsobí. Kráča odniekiaľ nikam a pôsobí len ako scénky nalepené na seba z dôvodu...vlastne žiadneho. Nemá to potrebnú šťavu, nemá to spád, spôsobuje len pocit, pri ktorom poctivý obyvateľ tejto planéty bude stále dúfať, že spravodlivosť raz dosiahne zadosťučinenie. Aj keď veľakrát radikálnym spôsobom. ()

AlistairMir

Po tomhle filmu už se Sarah Butler asi na rande nikdo chtít jít nebude. Sérii "plivu na váš hrob" mám rád a tento díl, i když je zde celkem v nemilosti, se mi líbil ať už díky brutalitkám, nebo díky Sarah, které začne zase jednou ukázkově hrabat. Každopádně nikdo nemůže tvrdit, že problémy neřeší. Řeší je. Radikálně, krvavě a nezvratně. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)