Anglie, počátek století. Během odpoledních setkání při šálku čaje poznáváme hlavní postavy: rodinu bohatého podnikatele Wilcoxe, jejich náhodné známé sestry Schlegelovy, intelektuálky německého původu, a také hrdého, ale neúspěšného mladého úředníčka. Vše je pouhé nezávazné přátelství až do okamžiku, kdy umírající paní Wilcoxová nečekaně odkáže romantický venkovský dům Howards End okouzlující Margaretě Schlegelové... Vztahy se mění, propuká podezírání, závist, ale také láska. A uprostřed toho všeho jeden klidný dům, který změní osudy všech lidí kolem něj, který se stane svědkem zabití, konce nadějí, ale i domovem v budoucnu snad moudřejších a šťastnějších dětí... Strhující příběh tří rodin, svázaných k sobě pouty lásky, nenávisti, peněz i závisti. Hluboce lidské osudy lidí, jejichž vztahy určilo srdce a jeden venkovský dům. (oficiální text distributora)

elanista1

Ako rodinny film v poriadku.Vztahy medzi troma rodinami dobre poprekrucane a premyslene, a reziserskou pracou dobre nacrtnute.Ale chyba tomu vacsia vaznost, aj napriek skvelym hercom s ich vykonmi to neposobi tak seriozne ako by malo, zopar nepochopitelnych scenok, a zopar smiesnych vyusteni z nich.Napriek tomu vsetkemu ma film mnoho kladov, Anthony Hopkins vzbudzuje respekt, aj ked nie taky ako Marlon Brando, ale velmi dobre sa nanho pozeralo a veril som mu vsetko, dobova atmosfera vykreslena skvelo.Len desatiny jedneho percenta ma delia od stvrtej hviezdicky. ()

sam_lowry

Na pozornost náročný příběh jedné epochy, jedné rodiny v ní a lidí, kteří byli jejím životem ovlivněni a poznamenáni...Skvělé herecké obsazení, silný přiběh, ne už tak skvělá režie..ale James Ivory dokázal v následujícím Soumraku dne, že i příběhy z chladné Anglie se dají natočit vřele a s citem..a jakým, i když ukrytým..Howards End mi ale přišel popisně dokonalý a odtažitý...7/10 ()

neficek

A pořád jsem čekala něco víc citově strhujícího a pořád nic. Film sám o sobě má skvělé herecké výkony. Trio Hopkins-Thompson-Carter nezklamalo. Děj je krásně výpravný a rozhodně nenudí. A výběr lokace, kameru a kostýmy hodnotím jednoznačně na jedničku. Výstřední H.B. Carter, pro Anglii na tu dobu mě opět uchvátila. ()

PTuranyi

Kvalitná adaptácia sociálne-romantického príbehu bohatej rodiny Wilcoxovcov vlastniacich sídlo Howards end a rodiny Schlegelovcov a chudobnej rodiny Bastovcov, ktorých osudy sa pretínajú a rozchádzajú v rôznych časoch a za rôznych okolností. Okrem romantiky, ktorá skôr ako hýbateľom deja je spojivom spájajúcim sociálne triedy, je tu silná téma zodpovednosti romantizujúca chudobu, ktorú tí najbohatší nemajú, kým tí najchudobnejší jej majú priveľa. Produkcia je kvalitná podávajúca príbeh v klasickom štýle zodpovedajúcom dobe príbehu. Herecké výkony sú vynikajúce čo zodpovedá excelentnému hereckému obsadeniu. 75% ()

NikiVai

Bylo to takové milé, odpočinkové, elegantní. Lehce chaotické, ale nakonec se všechny nitky propojí. Ovšem když se to vezme kolem a kolem, tak to v podstatě bylo o ničem. ()

JaKoPra

Tak trochu zklamání - herci skvělí, hráli dobře (někteří FAKT dobře), atmosféra také správná, jen tomu podle mě cosi chybělo. Chyběl poutavý děj. Nebo že by mi něco uniklo? ()

Sejkorka

Zajímavý příběh i prostředí. Výborné herecké výkony (Emma Thompson Oscar) Následuje ještě podobně laděný Soumrak dne a hlavně Rozum a cit, ke kterému napsala Oscarový scénář. Zde zaujme i mladá Helena Bonham Carter (v roli Helen). Jaký to protiklad proradné vrahounky Siriuse Blacka. ()