Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

sportak

Pan režisér znovu dokázal,že i fantasy dokáže zaujmout a v tomhle případě tak, že se snímek stal jedním z nejoblíbenějších filmů 21. století.Na svojí dobu hodně dobře provedené počítačové efekty a hudba při které vstávájí chlupy. Putování Sama a Froda jejich snaha o to zachránit středozem se mi nikdy neomrzí 95% ()

prasecak_cz

Za mě asi nejlepší film z trilogie, nejsem fanda fantasy, ale tohle je velmi chytlavý snímek s dobrými efekty, epickou hudbou a krásný po příběhové stránce. ()

Osirius odpad!

Po promarněných dvou a něco hodinách jsem měl pocit totálního zklamání (ano vydržel jsem to utrpení celé). Na film mě namotivoval spolužák, kterýho jsem měl druhý den chuť umlátit židlí. Pořád jsem čekal KDY to příjde a ono nejen že to nepřišlo, ale od úvodní, jakš takš, scény se to otočilo zády a odkráčelo pryč. Možná je moje zklamání způsobeno tím, že když tolkienovci a herypotrovci hráli ve škole Magici, tak já jsem balil holky. Jak se podle CSFD dá docela dobře orientovat v kvalitě filmů, tak zde je to totální a naprosté fiasko - asi ona vyjímka potvrzující pravidlo. pozn.: je mi jedno kolik film stál, je mi jedno, že někdo vymyslel celou mytologii, kde do detailu propracoval i délku stonků trávy v bažinách, kterou popisuje na 84 stránkách. Je to prostě NUDA NUDA a zase NUDA. ()

adelfilm

já, už ani nevím, co mám psát. už se mi příčí, chválit každý film, co tu komentuji, ale stejně to musí udělat. takže, ...já fakt nevím. tento film je úžasný, viděla jsem ho tolikrát a pořád ho obdivuji. miluji každou scénu v něm a spoustu, tedy skoro všechny, znám na s paměť. když jsem se na něj dívala naposledy seděl vedle mě můj starší bratr. když film skončil řekl mi, že už se sennou nikdy nebude dívat na žádný film, který znám. prý jsem říkala slova a věty ještě dříve něž je postavy řekly. zajímavé je, že si to už ani neuvědomuji, dělám to automaticky. jsem prostě ráda, že znám na s paměť právě tento film.:) + mé první hodnocení tohoto filmu- myslím si, že člověk který neviděl tento film byl o něco okraden, nebo tak něco. mnozí říkají, že není natočen podle knihy atd. musím se přiznat, že knihu jsem nečetla celou, ale já si myslím, že natočit tento film nebylo vůbec snadné a, že můžeme být rádi, že se do toho Peter Jackson pustil. skládám mu za to poklonu, jsem také samozřejmě ráda, že natočil i ostatní díly. ()

Karlsberger

To, že jsem nikdy neviděl Pána prstenů, jsem považoval za jeden z největších filmových hříchů, co jsem kdy udělal. Rozhodl jsem se tedy, to napravit. Naštěstí jsem před tím viděl všechny díly Hobita, takže už od začátku mi vše ideálně pasovalo. No a, jak se mi to líbilo? Prakticky nemám jinou možnost než říct, že to bylo naprosto dokonalé....., ale stejně se mi Hobit líbil víc. ()

lenka1233

Takto jsem začínat nechtěla ,ale tento film je můj milášek.! Opravdu viděla jsem ho nespočet krát ,ačkoli jediné co mi na filmu vadí ,ale na druhou stranu to není takové mínus jsou ty "uplakané" scény ,které mi trošičku vadili..Lepší místo na natáčení filmu být nemůže to krásné prostředí Nového Zélandu je prostě působivé!. ()

Maza2222

Jeden z mých největších zážitků vůbec! Sice je to typický film o tom, aby se divák dozvěděl něco o postavách a příběhu, ale 1.půlka byla dobrá. Začátek se Sauronem byl boží (SPOILER škoda, že se tam jinak moc neukázal). Druhá byla hned o hodně lepší, jelikož se tam toho dělo fakt hodně a hlavně se mi to líbilo díky Boromirovi. Teď bych zhodnotil pár postav :) Nejvíce jsem si oblíbil Gandalfa s Boromirem, potom Froda a pak ostatní ze společenstva. Skřeti byli dobří. I ten bílý ČARODĚJ byl úžasný. Dále se mi hodně líbila Atmosféra, místy dobrá, místy temná, což vůbec nevadí- Fantasy s trochou temna je něco pro mě. Ty temní jezdi byli opravdu Mega šupa. Záverečná bitka byla hrozně úžasná, natočená byla velmi dobře, souboje v ní megasuper a trochu temnoty v tom opět nechybělo. Herci byli super, ztvárnili role dobře. Příběh se mi líbil, zdál se mi přiliš jednoduchý, ale úžasný. Soundtrack byl sakra úžasný, pěkná melodie. Dialogy byly hoodně dobré. Nápad filmu byl skvělý a temné, akční,dobrodružné fantasy mě opravdu oslnilo tak, že je to jeden z nejlepších filmů v mých Top 10 filmů. Dávám velmi silných 100% a už se těším na další díly. Snad se budou držet ve všem,co bylo zde. ()

Jan.Racek

Jedním slovem dokonalost ! Málo z kterých filmů má tak silný děj jak Pán prstenů. Forever in heart <3 ! 95%!!! Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie <3 ()

PavolJay

Peter Jackson zrealizoval to, o čom som sníval ako malý chlapec, keď som bol posadnutý čítaním Tolkienových kníh o Stredozemi. Nenachádzam chyby, všetko je prepracované do najmenších detailov. Od nevinnosti nádherne farebného Grófstva, Elrondovho čarokrásneho domu , cez nehostinný horský priesmyk Caradhras či desivé a temné bane Morie. Všetko je verným zhmotnením Tolkienovej vízie. Atmosféru dotvára fantastická Shoreho hudba, ktorá je sama o sebe reprezentatívnou zložkou filmu. Ak zavriete oči vďaka sluchu si vytvoríte rovnako hodnotný obraz ako očami. Budem sa opakovať ale nenachádzam chyby. ()

Wiceman

Abych pravdu řekl, poprvé, když jsem na tom byl v kině tak .... jsem byl zklamanej. Jelikož jsem v tu dobu byl zcela neznalej knižní předlohy, tak jsem čekal jednolitej film s tím, že na začátku čapnou prsten a na konci ho zničí.... no ..... slovy Thorina Pavézy: Never have I been so wrong. Z Pána prstenů se vyklubala trilogie a já odešel domu jaksi nenaplněn a zklamán. Naštěstí pro mě jsem se rozhodl dát tomu ještě šanci a pustit si to později znovu na DVD. No a najednou došlo k prozření. Jedná se o opravdu, opravdu, ale fakt opravdu fantasy veledílo, který nenechá chladnýho ani ne-fanouška fantasy žánru. Perfektně zpracovaný, perfektně obsazený, perfektně ozvučený (epickej soundtrack). Co víc si přát? Jo vlastně ... pokračování :D Díky prodlouženejm verzím, který tomu přidají ten správnej šmrnc, je to jeden z mých nejvýše postavených fantasy filmů vůbec. Pět * ()

Michal.Sever

Co o tomto filu může člověk říct? Ten, kdo má rád fantasy, musí z toho filmu být úplně nadšený (i ti, kteří fantasy moc nemusejí:). Je to dokonalé ve všech směrech: hudba!!!, děj, herecké výkony, triky, zvuk, emocionální scény apod. Dal bych 10 hvězd, kdyby to šlo. Nejlepší film všech dob a to se nezmění. ()

vinson003

Kdysi se mi dostala do rukou malá stará knížka Hobit a od té doby na Tolkiena nedám dopustit. Obdiv ke Skandinávii zakončený vymyšlením nového jazyka a eskapády malých hobitků, trpasliků a elfů proti skřetům a jiné havěti v podobě paralely s bojem proti nacismu. Nové prostředí, zbraně i postavy s dobře padnoucími jmény. To vše podloženo výjimečnou výpravou a scenérií Nového Zélandu, který jsem celý projel podle příručky o Pánovi prstenů apropos :) Celá trilogie je oslavou Tolkienova umění a celého světa fantazie se středověkým puncem boje mezi dobrem a zlem. Mezi duchem a zástupcem té Nejvyšší skutečnosti na Zemi v podobě Gandalfa a matérie, která se líhne z matérie, v podobě skřetů. Vítězství přátelství, nesobeckosti, jednoduchosti života, dalo by se říct, jakéhosi křesťanství dávného věku, kterým Tolkien nejspíš načichl od svého přítele Lewise, který má náznaky v každém svém díle. Nezapomenutelný vryp tohoto Zélanďana do světové kinematografie nenáročného, ale tolik zábavného charakteru. ()

teekanee

Tolkiena v knížní podobě miluju, ale byly to tyhle filmy, který mě dostaly ke knihám. A co zvládá film lépe oproti knihám je napětí a gradace, takže jednotlivé scény mají větší šťávu a sílu. Možná proto mi nevadí jisté výpustky a zkratky. Tak či tak, tohle je prostě Středozem. Opravdu si nemyslím, že to mohlo být lépe natočeno. Jasných pět hvězd, vše bylo řečeno jinými. 98% ()

J.Crusader

Co napsat a neopakovat tisíckrát vyřčené? Jednoznačně jedno z nejlepších zpracování knižní předlohy. A přesto, že jsem především fanda svazků vniknuvších zejména díky technologii pana Gutenberga, tak díla na pricipu bratrů Lumièrových splnila (a občas i přeplnila) do puntíku to, co jsem od filmu očekával. Ba co víc, stal jsem se na celé filmové trilogii takřka závislý a neuplyne rok, kdy bych si nedal celý komplet všech dílů tohoto filmařského majstrštyku. Ještě je třeba podotknout, že pokud chce člověk posuzovat trilogii filmů Pána prstenů alespoň trochu objektivně, nesmí se řídit anoretickými kinoverzemi, ale shlédnout režisérské verze všech tří dílů! Společenstvo je nejpohodovější část celé trilogie, nicméně když si ho někdy pustím, nikdy nezůstane pouze u něj a další dva filmy prostě automaticky musí následovat. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

Warner Bros. zkouší prodat Pána prstenů jako NFT

20.10.2022

Někdo by měl nejspíš říct studiu Warner Bros., že NFT nebyly populární už loni, natož letos, a že celá kryptokomunita pomalu ale jistě umírá. Společnost totiž čerstvě oznámila, že hodlá prodávat… (více)