Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Jak napsat komentář k filmu, který je okomentován většinou uživatelů csfd? Zase tak vyjímečný určitě nejsem, abych napsal něco úplně nového. Raději to ani zkoušet nebudu. Mohlo by se stát, že začnu psát úplně o něčem jiném než jsem původně zamýšlel a to bych vážně nerad. Také bych mohl napsat něco, co je v každé druhé větě u každého druhého komentátora. Pak bych mohl být nařčen z opisování a být podmíněčně vyloučen z elity píšící komentáře. To bych přátelé vvážně nerad. Tak zkusím teda napsat něco, abych se takového nařčení obávat nemusel. Ale jak to napsat... No jednou jsem ve škole dostal úkol napsat úvahu. Vybral jsem si film a napsal jsem o syndromu druhých dílů. Byl jsem nařčen z podvodu, opisování, opakovaného zapírání jasné pravdy, plagiátorství, úplatkářství, cizoložství... No zase tak hrozné to nebylo... Ale já se ptám. Co když napíšu něco originálního, něěco úplně jiného, něco, co se vymyká zaběhnutým standardům. Nemůže mě i přes to všechno kdokoli nařknout? Proto raději o filmu nenapíšu nic a dávám pouze hodnocení. To jest 5* ;)(31.12.2005)

 • novoten
  *****

  Nad zemí leží dlouhý stín, na západ vztahuje temná křídla. Věž otřásá se; k hrobům králů blíží se osud. Mrtví procitají; vždyť přišla hodina pro věrolomné; u kamene Erech znovu budou stát a z hor uslyší troubení rohu. Čí roh to bude? Kdo je povolá z šerého soumraku, zapomenutý národ? Dědic toho, kterému přísahali. Ze Severu přijde, nouzí hnán: on projde dveřmi Stezek mrtvých. Film nádherný v každém detailu a nejdokonalejší vrchol té nejdokonalejší trilogie. Návrat krále je nejdojemnější možnou tečkou jedné strhující cesty, která mi od základů změnila život. Každá část je plně docenitelná až po zhlédnutí rozšířené verze, ale u poslední etapy nejde ani tak o dějové zákruty jako o pocitový dopad. Zářným příkladem jsou Domy uzdravování, které zhmotňují mou představu z četby. A který díl že je nejlepší? Při čtyřech zhlédnutích z pěti si řeknu, že vedoucím střípkem mozaiky je Společenstvo, napopáté pak právě Návrat krále, ale Pán Prstenů je v mých očích jedním nepokořitelným celkem a nejlepší ságou v historii kinematografie.(23.12.2004)

 • Kaka
  *****

  Návrat krále se mi co se filmového hlediska (kniha je jasně nejlepší) týče, jeví jako nejslabší z celé trilogie. Ano film je to i tak skvělý a je na 5 hvězdiček, avšak už to není tak úplně ono. První díl je něco nepopsatelně úžasného. Film je vyprávěn v pomalém tempu - o to víc vynikne monumentální výprava a vizuální a dějová propracovanost - prostě a jednoduše je Společenstvo prstenu "něco nového". Ve Dvou věžích se však Jackson na toto spolehat už nemohl, ale vyřešil to znamenitě. Film zrychlil, navodil temnější atmosféru, přidal na akci (užasná bitva o Helmův žleb) a výsledek byl opět dechberoucí, jenže co třetí část? Tam už jaksi nebylo co vylepšovat. Atmosféra je trošku pryč, bitvy jsou ještě větší, ještě rozmáchlejší a ještě počítačovější a prostě a jednoduše už to všechno nej nej nej není nějak ono a dohromady to působí kapku nekompaktně. I přes to všechno je to ale na plný počet, protože uzavírá geniální trilogii a po právu je stejně jako kniha největší a nejmegalomanštější ze všech tří dílů a to samo o sobě není malo.(17.1.2004)

 • kleopatra
  *****

  Opět jsem se utvrdila v tom, že na film je třeba si počkat s tou správnou náladou, někdy se do ní prostě netrefíte a odnese to zcela nespravedlivě film. A protože nejsem žádný tolkienovec, šla jsem do předešlých částí z nesprávných důvodů - všichni po tom šíleli, tak jsem si vidět to dala za úkol a asi jsem k tomu jako k úkolu přistupovala, tzn. hledala jsem chyby. Teď, když jsem viděla okouzlující Návrat krále, sama sobě slibuji, že dám Společenstvu a Dvěma věžím ještě šanci.(7.12.2005)

 • Le_Chuck
  *****

  Užil som si to. Akožto fanúšik fantasy filmov a tým, že som nečítal knižnú predlohu patrím do skupiny ľudí ktorá musí mať s tohoto filmu najväčšiu radosť. Čo sa týka trilógie ako takej, tak najrozprávkovejšia (tudíž aj najlepšia) bola jednička. Tu je to celé iba omáčka na nevyhnutnú finálnu bitku, ktorá je naozaj GRAND !(17.5.2004)

 • - Všichni hobiti nejhůře nesli natáčení "Šedých přístavů," protože se muselo filmovat třikrát, a to vždy po celý den. První den se zjistilo, že si Sean Astin (Sam) poté, co si během natáčení odběhl zatelefonovat, nenasadil vestu. Druhý den zhatil nezaostřený obraz, a tak se záběry podařily až napotřetí. Sean Astin však musel po celou dobu strpět narážky na svou vestu. (Dawe.zs)

 • - Zvířata, která táhla Gronda před brány Minas Tirith, měla předlohu ve vyhynulém živočichovi jménem brontops. (Jacinda)

 • - Ve scéně, kde Aragorn (Viggo Mortensen) plamenně hovoří k vojsku před Černou bránou, má jeden z vojáků zhruba uprostřed záběru na nose brýle. Chyba je vidět i v několika dalších záběrech. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace