Pán prstenů: Návrat krále

The Lord of the Rings: The Return of the King

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 251 min)

Sice porvé když jsem to viděl, tak jsem to považoval za skvělej film, ale měl jsem pocit jako kdyby tomu něco scházelo, jenže když jsem viděl tu nejnabušenější rozšíenou verzi, která existuje, tak jsem okamžitě změnil názor a teď už bych váhal, kterej z těch tří dílů je nejlepší, protože 4 hodiny utečou jako voda a nezanechaj jedinej náznak nudy nebo něčeho podobnýho, prostě čtyři hodiny přeplněný skvělými efekty, naprosto dokonalou hudbou, bezchybnými hereckými výkony a nezapomenutelným dějem, který celou tuhle trilogii uzavírá, tak jak se sluší a patří a tentokrát mi dokonce nevadil ani ten zdlouhavej konec, prostě paráda(19.1.2004)

Peter Jackson je prostě machr a závěrečná část mě dostala tak, jak se to nepovedlo ani jedné z předchozích (i když, tam k dojetí taky nebylo daleko). Kvalita triků sice místy kulhá, ale to je samozřejmě zapříčiněno monumentálností celého příběhu, ve které se první dva díly nemohou králi rovnat. A v rozšířené verzi je to všechno ještě mnohem lepší. Po tomhle filmu, potažmo celé sérii už nic nebude jako dřív. Další z milníků v kinematografii, za který jsem od srdce vděčný. Jen na závěr: Peter si těch několik konců taky mohl odpustit, ale to je jenom taková malá, miniaturní vada na kráse. Good job Peter and thanks a lot.(30.1.2007)

Kdyby chybělo posledních cca 20 minut filmu (viděl jsem prodlouženou verzi) dal bych asi 5*. Jinak Golfista to zřejmě vystihl za mě.(10.1.2005)

Jackson to dokázal! Jen škoda toho jednoho Oscara chybějícího k překonání přeslazeného Titaniku a přetáhnutého Ben Hura. Tedy, Návrat krále je rovněž přeslazen a přetažen, jenže způsobem, který mě mnohem více bavil. 90% Zajímavé komentáře: Radyo, Lima, Melies, kiddo, Hal_Moore, Pacco, wipeout, Baudelaire(23.2.2005)

Opět jsem se utvrdila v tom, že na film je třeba si počkat s tou správnou náladou, někdy se do ní prostě netrefíte a odnese to zcela nespravedlivě film. A protože nejsem žádný tolkienovec, šla jsem do předešlých částí z nesprávných důvodů - všichni po tom šíleli, tak jsem si vidět to dala za úkol a asi jsem k tomu jako k úkolu přistupovala, tzn. hledala jsem chyby. Teď, když jsem viděla okouzlující Návrat krále, sama sobě slibuji, že dám Společenstvu a Dvěma věžím ještě šanci.(7.12.2005)

• - Alexandra, dcera Seana Astina, hraje Elanor Křepelkovou. (Madluska)

• - Poslední věta ve filmu, kterou říká Samvěd Křepelka (Sean Astin) je indentická s poslední větou knihy: "Tak jsem se vrátil." (tb_23)

• - Představitel čarodějnického krále Angmaru Lawrence Makoare o své zbrani, kterou použil proti Eowyn (Miranda Otto), prohlásil: "Někteří tomu říkají muškátový květ, někteří jitřenka, já jsem to nazval zatraceně těžký." (Listeroman)