• viperblade

NA IMDb 12. nejlepší film? Ani omylem vážení, ani omylem! Tady tohle je totiž průser a to pořádný. Stejně jako u jedničky mně vadila stopáž, a to jakým způsobem je příběh servírován. Vše se obrátí v to nejlepší možné řešení (meč byl znovu obnoven a podobné blbosti). A ještě jsem se na to musel dívat! (Prostě do školy, když jsme měli volnější výuku ke konci roku, to někdo přinesl a tak jsem tam prostě MUSEL sedět!) Celou dobu jsem si kladl tuto otázku: Za co to kurva dostalo tolik Oskarů? Omluvte vulgaritu, ale to se prostě nedá, všichni to vynášejí do nebe, ale prostě na tom NENÍ nic výjimečného!(31.12.2006)

<- Návrat krále je v mnoha ohledech syntézou předhozích dvou filmů, neboť nabízí jak rozvětvené dějové linie s relativně propracovanými postavami, tak epické bitvy a desítky minut čistého akčního potěšení, z kterých právem padá čelist divákům, kritikům i akademikům. Návrat krále posunuje hranice velkofilmu až do nejzazších mezí, už jen proto, že má přes 4 hodiny (ve "správné" rozšířené verzi), útočí několika katarzemi vázanými na více než jen jednu hlavní postavu a ždíme divácké emoce prakticky půl hodiny... Není to však samoúčelné, vše je výsledkem nekonečného potenciálu předlohy, pečlivé a detailní filmařské práce v oblasti ztvárnění fantasy světa, vzrušujícího vyprávění příběhu v něm zrozeného a nakonec také umožnění divákům vyplňit svou představivostí okolní prostor. 10/10(4.12.2011)

Keď si vybavím pojem fantasy, na myseľ mi automaticky padne Pán prsteňov, pretože je kryštalickým odrazom tohto žánru. Mnoho iných fantasy sa príbehovo či formálne približuje reálnym problémom v prirodzenom ľudskom prostredí (Temný rytier), ale v tejto monumentálnej ságe "fantasy" nadobúda svoj pravý význam a je vyhrotený do maxima. Veľkolepý súboj medzi dobrom a zlom, prekrásne príbehové okorenenie, jedinečná hudba, množstvo postáv, ktoré charakterizuje osobnostné kúzlo, megalomanská výprava, triky, úchvatné kamerové kompozície a prírodné "nálety" činia z tohto diela gracióznu filmovú udalosť. Peter Jackson sa filmársky vycibril a stvoril film, ktorý je oslavou filmového umenia a v ktorom pôsobivo skĺbil ohromné efekty s úžasným príbehom a emóciami. Ak niečo považujem za dokonalé, tak Pán prsteňov do tohto označenia spadá celý svojím repertoárom. Hollywoodský mainstream vo svojej najčistejšej podobe.(2.10.2011)

Návrat krále se mi co se filmového hlediska (kniha je jasně nejlepší) týče, jeví jako nejslabší z celé trilogie. Ano film je to i tak skvělý a je na 5 hvězdiček, avšak už to není tak úplně ono. První díl je něco nepopsatelně úžasného. Film je vyprávěn v pomalém tempu - o to víc vynikne monumentální výprava a vizuální a dějová propracovanost - prostě a jednoduše je Společenstvo prstenu "něco nového". Ve Dvou věžích se však Jackson na toto spolehat už nemohl, ale vyřešil to znamenitě. Film zrychlil, navodil temnější atmosféru, přidal na akci (užasná bitva o Helmův žleb) a výsledek byl opět dechberoucí, jenže co třetí část? Tam už jaksi nebylo co vylepšovat. Atmosféra je trošku pryč, bitvy jsou ještě větší, ještě rozmáchlejší a ještě počítačovější a prostě a jednoduše už to všechno nej nej nej není nějak ono a dohromady to působí kapku nekompaktně. I přes to všechno je to ale na plný počet, protože uzavírá geniální trilogii a po právu je stejně jako kniha největší a nejmegalomanštější ze všech tří dílů a to samo o sobě není malo.(17.1.2004)

Nejlepší z trilogie to asi nebude, ale s těmito soudy počkám až na prodlouženou verzi. Jackson rozhodně dokázal z nelehkého úkolu vytěžit maximum a já mu mohu jen poděkovat za nejúžasnější trilogii všech dob. Přesně takhle jsem si filmového Pána prstenů představoval, když jsem ho před lety četl. A ještě bych rád něco vzkázal všem, kdo žehrají na kvalitu triků: Nejste už nějak moc nároční? Kdybyste ten film viděli před deseti lety, tak byste jen zírali s otevřenou pusou:)(25.1.2004)

• - Scéna, ve které Sam (Sean Astin) obviní Gluma (Andy Serkis) z to, že sebral elfský chléb, se točila 24. listopadu 1999 v sále pro squash. A Randy Cook, režisér animace, hrál provizorního Sméagola/Gluma, neboť role ještě nebyla obsazena. (Zdroj: bonusové materiály na DVD) (lemon_zobak)

• - Ve scéně, kde Froda (Elijah Wood) bodne Odula a zamotá ho do své pavučiny, si Sam (Sean Astin) myslí, že je Frodo mrtvý. Frodo má oči doširoka otevřené. V záběru, když ho Sam zvedá, jsou ale Frodovy oči zavřené. V dalším záběru už jsou zase otevřené. (Mr.Hudson)

• - Christopher Lee, představitel Sarumana Bíleho, byl velmi smutný z toho, že ho vystřihli. (Zdroj: nzherald.co.nz) (ricky4)