Pán prstenů: Návrat krále

The Lord of the Rings: The Return of the King

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 251 min)

Má to někdy až moc násilný střih, ne všechny efekty jsou kvůli množství a časovému presu úplně do mrtě promakané, pokračuje se v jiné charakterizaci zásadních postav, konec je zbytečně uslzený a natahovaný k zbláznění. Jenže komu by to vadilo, když je tu takové množství neskutečně silných scén, že jsem si všechny ty zápory stejně uvědomil až dlouho po odchodu z kina. Prodloužená verze je tentokráte někde na půli cesty mezi zajímavou nadstavbou jako v případě Společenstva a kompletně jiným (myšleno lepším) snímkem jako u Dvou věží. Některé z přidaných scén jsou zbytečné, ale naopak mnohým se daří vtisknout celku "něco navíc". Kupříkladu jak se pár větami podařilo dát úplně jiné vyznění větám a tragice Theodénova osudu oproti kinoverzi je přímo neuvěřitelné. ♫ Hodnocení OST: 5/5(29.4.2005)

To, co pre mna v detstve znamenal NEKONECNY PRIBEH (1984), znamena v dospelosti tento film, myslim tym vsetky 3 casti v jednom. V Nekonecnom pribehu mi trosku vadila kratka minutaz a prave tento film mi to vynahradil hned tromi castami obrovskou minutazou a este k tomu v predlzenej verzii Special Edition. Prekvapila ma aj krasna hudba od Howarda Shorea, ktory je u mna znamy skor temnou hudbou z filmov ako su MUCHA (1986), MLCANIE JAHNIAT (1991), SEDEM (1995), HRA (1997) alebo UKRYT (2002). Uz dnes sa tesim na Hobita a snad dopadne podobne kvalitne, ako cely Pan prstenov... 09.05.2009 ____ Elijah Wood - (Frodo Pytlík) +++ Alan Howard - (hlas prsteňa) +++ Ian McKellen - (Gandalf šedý) +++ Christopher Lee - (Saruman) +++ Ian Holm - (Bilbo Pytlík) +++ Sean Astin - (Sam) +++ Billy Boyd - (Pippin) +++ Sean Bean - (Boromir) +++ Cate Blanchett - (Galadriel) +++ Orlando Bloom - (Legolas) +++ Andy Serkis - (Glum / Smeagol) +++ Viggo Mortensen - (Aragorn) +++ John Rhys-Davies - (Gimli) +++ Liv Tyler - (Arwen) +++ Hugo Weaving - (Elrond) +++ Bernard Hill - (Theoden) +++ Miranda Otto - (Eowyn) +++ Hudba: Howard Shore +++ Producenti: Peter Jackson, Fran Walsh, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++(3.3.2008)

Naprostý vrchol světové kinematografie. Dílo (nejen Návrat Krále, ale celá trilogie) rozměrů doslova monumentálních, nevídané, a pravděpodobně nepřekonatelné. Peter Jackson si v síni slávy lidských dějin vydobil svůj flek a nikdo mu ho už nikd nevezme. Chybičky se najdou, ale jako celek naprosto uzemňující!(15.10.2006)

Rozpočet $94miliónovTržby USA $377,027,325Tržby Celosvetovo $1,119,110,941║ Podarilo sa my zhliadnuť aj rozšírenú verziu, čo dokáže miestamy vďaka pridaným scénkam spestriť ale aj na druhú stranu zas pri niektorých úsekoch trošku zbytočne zbrzdiť dej. Tento Fantasy Film ma svoju úroveň ale tých 11 Oscarov je doslova dokonala premrštenosť, ktorú nikdy nepochopím a popri Spoločenstve prsteňa(100%), my tento diel hrá stále len nevýraznejšie druhé husle, nech sa na to pozerám akokoľvek vidím na tom že to malo omnoho vyšší potenciál ale keď si chce niekto niečo prifarbiť na svoj vkus len podľa výborných kritík tak prosím. Aspoň že tam nie toľko zbytočných komických scénok ako u Dvoch veží. /videl v kine 2x: 75%/(18.5.2005)

(1001) Obří zklamání, které naznačovalo, že co dál bude Petříček vyrábět za filmy, už nebude pro mě. Bohužel se ho zmocnila touha být větší, ještě větší, lepší, dražší, delší, víc k pláči a víc brutální a tak dále. Nelíbí se mi hudba, hodně míst scénáře, milion konců a vůbec ten velký nafouknutý pocit sentimentality, patetičnosti, hadrapušnosti a vůbec všech těch zhrzených věcí, že film nedopadl tak, jak jsem si ho vysnila. Ale přesto je to pořád velmi dobrý film a když mám svoje záchvaty, tak dívat se na všechny tři prodloužené filmy po sobě je prostě povinnost.(22.8.2010)

• - Podle slov Seana Astina Sam při natáčení nejvíce trpěl na schodech Cirith Ungol. (Dawe.zs)

• - V závěrečné scéně, kdy orel letí s Frodem (Elijah Wood) v drápech, Frodovy nevlají vlasy, což neodpovídá rychlosti letu ani síle větru. (cepice)

• - Poslední věta ve filmu, kterou říká Samvěd Křepelka (Sean Astin) je indentická s poslední větou knihy: "Tak jsem se vrátil." (tb_23)