Nejlepší z trilogie to asi nebude, ale s těmito soudy počkám až na prodlouženou verzi. Jackson rozhodně dokázal z nelehkého úkolu vytěžit maximum a já mu mohu jen poděkovat za nejúžasnější trilogii všech dob. Přesně takhle jsem si filmového Pána prstenů představoval, když jsem ho před lety četl. A ještě bych rád něco vzkázal všem, kdo žehrají na kvalitu triků: Nejste už nějak moc nároční? Kdybyste ten film viděli před deseti lety, tak byste jen zírali s otevřenou pusou:)(25.1.2004)

Užil som si to. Akožto fanúšik fantasy filmov a tým, že som nečítal knižnú predlohu patrím do skupiny ľudí ktorá musí mať s tohoto filmu najväčšiu radosť. Čo sa týka trilógie ako takej, tak najrozprávkovejšia (tudíž aj najlepšia) bola jednička. Tu je to celé iba omáčka na nevyhnutnú finálnu bitku, ktorá je naozaj GRAND !(17.5.2004)

To, co pre mna v detstve znamenal NEKONECNY PRIBEH (1984), znamena v dospelosti tento film, myslim tym vsetky 3 casti v jednom. V Nekonecnom pribehu mi trosku vadila kratka minutaz a prave tento film mi to vynahradil hned tromi castami obrovskou minutazou a este k tomu v predlzenej verzii Special Edition. Prekvapila ma aj krasna hudba od Howarda Shorea, ktory je u mna znamy skor temnou hudbou z filmov ako su MUCHA (1986), MLCANIE JAHNIAT (1991), SEDEM (1995), HRA (1997) alebo UKRYT (2002). Uz dnes sa tesim na Hobita a snad dopadne podobne kvalitne, ako cely Pan prstenov... 09.05.2009 ____ Elijah Wood - (Frodo Pytlík) +++ Alan Howard - (hlas prsteňa) +++ Ian McKellen - (Gandalf šedý) +++ Christopher Lee - (Saruman) +++ Ian Holm - (Bilbo Pytlík) +++ Sean Astin - (Sam) +++ Billy Boyd - (Pippin) +++ Sean Bean - (Boromir) +++ Cate Blanchett - (Galadriel) +++ Orlando Bloom - (Legolas) +++ Andy Serkis - (Glum / Smeagol) +++ Viggo Mortensen - (Aragorn) +++ John Rhys-Davies - (Gimli) +++ Liv Tyler - (Arwen) +++ Hugo Weaving - (Elrond) +++ Bernard Hill - (Theoden) +++ Miranda Otto - (Eowyn) +++ Hudba: Howard Shore +++ Producenti: Peter Jackson, Fran Walsh, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++(3.3.2008)

Celá trilógia Pána prsteňov odo mňa nepotrebuje žiadny špeciálny komentár. Pochybujem, že by som priniesla niečo nové... stačí ak poviem, že toto je filmový orgazmus, až ma mráz obchádza, len keď si v duchu premietam scény spomínané v komentároch... (možno až na tých olifantov, čo pošliapu hordy bojovníkov a nemajú na tlapách ani kvapku krvi... Vždy mi to kole oči, ale je to len malý škriabanček na dokonalom diele).(1.4.2005)

Keď som videl časť prvú, pomyslel som si zázrak, alebo náhoda, že sa toto Jacksonovi podarilo. Pri nepatrne slabšej dvojke som si mal pocit, že to ide dolu vodou, no opusná tretia časť ma vyvrátila z omylu o 360stupňov! Netušil som, že na štvorhodinový film sa dá pozerať temer bez prestávky s otvorenou hubou, ale čo viac treba napísať? Snáď to dokazuje počet Oskarov, ktorá získala celá séria, čo činí sedemnásť sošiek, čím predčili aj Godfathera. A podľa mňa právom Veľká vďaka patrí však aj hercom. Áno, sladučký Elijah urobil svoje, no mňa upútal Sean Astin, no a McKellen, Mortensen a spol. ani nehovorím. 100%.(19.5.2006)

• - Ve scéně, kdy Aragorn (Viggo Mortensen) mluví s králem mrtvých (Paul Norell), má pochodeň v levé ruce a meč v pravé. Když se však poté objeví další duchové, má pochodeň v pravé ruce a meč v levé. Poté zase opačně. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy Aragorn (Viggo Mortensen) vyjíždí spolu s několika dalšími vojáky na koních, sekají meči do skřetů pod sebou. U vojáků v pozadí je však možné vidět, že sekají do prádzna. (T600)

• - Představitel čarodějnického krále Angmaru Lawrence Makoare o své zbrani, kterou použil proti Eowyn (Miranda Otto), prohlásil: "Někteří tomu říkají muškátový květ, někteří jitřenka, já jsem to nazval zatraceně těžký." (Listeroman)