To, co pre mna v detstve znamenal NEKONECNY PRIBEH (1984), znamena v dospelosti tento film, myslim tym vsetky 3 casti v jednom. V Nekonecnom pribehu mi trosku vadila kratka minutaz a prave tento film mi to vynahradil hned tromi castami obrovskou minutazou a este k tomu v predlzenej verzii Special Edition. Prekvapila ma aj krasna hudba od Howarda Shorea, ktory je u mna znamy skor temnou hudbou z filmov ako su MUCHA (1986), MLCANIE JAHNIAT (1991), SEDEM (1995), HRA (1997) alebo UKRYT (2002). Uz dnes sa tesim na Hobita a snad dopadne podobne kvalitne, ako cely Pan prstenov... 09.05.2009 ____ Elijah Wood - (Frodo Pytlík) +++ Alan Howard - (hlas prsteňa) +++ Ian McKellen - (Gandalf šedý) +++ Christopher Lee - (Saruman) +++ Ian Holm - (Bilbo Pytlík) +++ Sean Astin - (Sam) +++ Billy Boyd - (Pippin) +++ Sean Bean - (Boromir) +++ Cate Blanchett - (Galadriel) +++ Orlando Bloom - (Legolas) +++ Andy Serkis - (Glum / Smeagol) +++ Viggo Mortensen - (Aragorn) +++ John Rhys-Davies - (Gimli) +++ Liv Tyler - (Arwen) +++ Hugo Weaving - (Elrond) +++ Bernard Hill - (Theoden) +++ Miranda Otto - (Eowyn) +++ Hudba: Howard Shore +++ Producenti: Peter Jackson, Fran Walsh, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++(3.3.2008)

(1001) Obří zklamání, které naznačovalo, že co dál bude Petříček vyrábět za filmy, už nebude pro mě. Bohužel se ho zmocnila touha být větší, ještě větší, lepší, dražší, delší, víc k pláči a víc brutální a tak dále. Nelíbí se mi hudba, hodně míst scénáře, milion konců a vůbec ten velký nafouknutý pocit sentimentality, patetičnosti, hadrapušnosti a vůbec všech těch zhrzených věcí, že film nedopadl tak, jak jsem si ho vysnila. Ale přesto je to pořád velmi dobrý film a když mám svoje záchvaty, tak dívat se na všechny tři prodloužené filmy po sobě je prostě povinnost.(22.8.2010)

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson .. The world is changed. Nemožné se stalo skutečností a z "nezfilmovatelné" knihy vznikl (superlativy si každý doplní sám..) FILM Pán Prstenů. Celou trilogii beru jako celek, který u mě patří na první místo nej filmů. Klenot kinematografie ve kterém všechno klape, od herců, přes kameru, střih, zvuk, hudbu, vizuální efekty, scénář, výpravu, kostýmy, masky až po uchvatnou režii, a který si zasoužil každého Oscara a jiná ocenění, diváka, obrovskou popularitu, i ty dolary. Kdybych musel určit nejlepší "část" filmu, je to jednoznačně Společenstvo Prstenu. Vidět to poprvé byl jeden z nejsilnějších a úžasně strhujících kino zážitků a jsem rád, že jsem u toho byl. __ Pozdější DVD verze LOTR ve Special Extended Edition je něco naprosto jedinečného a bezchybného.(14.10.2004)

Nádherne zavŕšenie najlepšej filmovej trilógie. Aj keď miestami je vidno, že sa drasticky kvoli vyslednej stopazi strihalo, film netrpi hluchymi miestami a plne vas vtiahne do zaverecneho boja o Stredozem v tretom veku. Film, ktoreho nazav indikuje, ze sa vratil kral nielen Gondorsky, ale aj filmovy. PJ dakujem za splneny sen!!!(29.12.2003)

Nad zemí leží dlouhý stín, na západ vztahuje temná křídla. Věž otřásá se; k hrobům králů blíží se osud. Mrtví procitají; vždyť přišla hodina pro věrolomné; u kamene Erech znovu budou stát a z hor uslyší troubení rohu. Čí roh to bude? Kdo je povolá z šerého soumraku, zapomenutý národ? Dědic toho, kterému přísahali. Ze Severu přijde, nouzí hnán: on projde dveřmi Stezek mrtvých. Film nádherný v každém detailu a nejdokonalejší vrchol té nejdokonalejší trilogie. Návrat krále je nejdojemnější možnou tečkou jedné strhující cesty, která mi od základů změnila život. Každá část je plně docenitelná až po zhlédnutí rozšířené verze, ale u poslední etapy nejde ani tak o dějové zákruty jako o pocitový dopad. Zářným příkladem jsou Domy uzdravování, které zhmotňují mou představu z četby. A který díl že je nejlepší? Při čtyřech zhlédnutích z pěti si řeknu, že vedoucím střípkem mozaiky je Společenstvo, napopáté pak právě Návrat krále, ale Pán Prstenů je v mých očích jedním nepokořitelným celkem a nejlepší ságou v historii kinematografie.(23.12.2004)

• - Původní most do Minas Morgul byl zničen, protože se vznítila uretanová pěna. (Dawe.zs)

• - Lampa ve věži, kde drží skřeti Froda (Elijah Wood) , byla vyrobena z gondorské helmy. (Dawe.zs)

• - Přestože je Glum vytvořen digitálně, Andy Serkis byl ve většině scén před kamerou. Ztvárnil nejen jeho hlas, ale i mimiku a pomocí motion capture také pohyby, aby se mohli herci a kamera orientovat. (imagoo)