Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Maza2222

Dlouho jsem zhlédnutí 2 odkládal, protože jsem měl strach, že po Excelentním prvním dílu přijde zklamání. Nakonec jsem se překonal, kouknul na to a - Jsem absolutně spokojen. Sice je to horší než jednička, ale skvělé. Děj to má výborný, postavy- Stejně jako u prvního dílu u mě prostě vede Gandalf, poté následuje Sam, který byl několikrát lepší než v prvním dílu, poté Glum, kterého jsem si fakt oblíbil. Průměr postav- 85%. Dialogy byly skvělé a zajímavé, příběh byl úžasný , herci byli úžasní. Sice u mě celkem klesl Frodo, ale pořád jde o dobrou postavu. Saruman mě opět nezklamal, je to výborný záporák :). Ostatní ze společenstva jsou krom těch, co jsem vyjmenoval na stejné úrovni. Prostě skvělé Fantasy. Ti poskoci hlavního záporáka byly fakt super, ale fandil jsem společenstvu :D. Nové postavy byly výborné :). A finální fight byl perfektní. SPOILER Akorát teda Saruman moc prostoru nedostal, což mi trošilinku vadí. Dále bych vytknul už jen jedno - Gandalf se krom na konci filmu a na 40 minutě (momentálně nevím)moc neukázal. Shrnutí- Skvělé Fantasy, sice horší než 1, ale určitě se dostalo do mé TOP 10. Ve trojce bude asi opět cestovat na rozdělení, což se mi líbilo (až na Gandalfův prostor) :D. Hodnotím 100% ()

PsenickaR

Dvě věže nelze hodnotit zcela objektivně jako samostatný film, Nejde to, protože je to součást trilogie, která jednak byla takto napsána a hlavně i natáčena. Takže nám tu chybí jak klasický začátek, tak i konec. Je to prostředek něčeho velikého, snad až velkolepého, s několika dějovými linkami a jedním vrcholem a tím je bitva u Hlásky. Už jen proto, jak to Peter Jackson zvládl, řadím Dvě věže z trilogie nejvýše, ale neznamená to, že ostatní díly jsou horší, to vůbec ne. Líbí se mi poměrně slušná věrnost knižní předloze, výprava, triky a o hudbě ani nemluvím. Fér by bylo hodnotit celou trilogii jako jeden celek, který se povedl a převedl nám na plátno svět o kterém jsme snili při četbě a nevěřili, že jej někdy uvidíme zfilmovaný. Klaním se Peterovi a děkuji mu za tento zážitek. PS: vděčný jsem zejména za prodlouženou verzi na disku. ()

kratajirka

Fenomenální 2. část z celé trilogie. Dovolil bych si říct, že nejlepší Jacksonův pohled do říše Saurona. Naprosto epická bitva na konci. Jak já rád vzpomínám na to, kolik peněz jsem utratil za kartičky LoTR a jak jsme hráli o přestávkách (sice jsem dostával na prdel, ale což). Díky pane Tolkiene!! ()

Wiceman

Nabuzenej z jedničky jsem se vrhnul na její pokračování a musím říct, že jsem byl stejně jako při prvním shlédnutí jedničky .... zklamanej. Najednou je to takový celý tmavý a depresivní, společenstvo se rozpadlo, Gandalf padnul, Boromir schytal tří šípy a Glum je malá vychcaná potvora prostě :D I ten Rohan je přece jen takovej depresivnější než Kraj a Roklinka. Opět se mi prozření dostavilo až při druhém zhlédnutí. Faktem je, že prodloužená verze tenhle díl opravdu dost vylepšuje, ale i bez přidaných scén se jedná pořád o kvalitní fantasy dílo, co stojí za shlédnutí. Bitva o Helmův žleb byla luxusní, ale proti tomu, co teprve přijde je to pořád prd. Nejslabší díl trilogie. Horší čtyři hvězdy. ()

blahar

Film vlastně nemá ani začátek ani konec a stejně funguje. Jackson tím pro mě dokázal nehoráznou zručnost. Pro hodně lidí nejslabší díl, ale pro mě srovnatelný s jedničkou, protože Helmův žleb, Rohan a všechny postavy s ním spojené, Glum a parádní bitvy. ()

J.Crusader

Možná tady půjdu trochu proti proudu, ale osobně považuji Dvě věže za nejlepší díl z celé prstenové ságy. Syrové pojetí noční bitvy o Helmův žleb je akční perlou celé trilogie (sorry Minas Tirith) a sráží ji jen snad zbytečné rádoby humorné prostřihy na Gimliho. Což ho (oproti knižní verzi IMHO) trochu dehonestuje. Pokud bych vzal v potaz, že by bylo možné tyto "vtipné" Gimliho sekvence z filmu vystřihnout, pak by LOTR TT byl naprosto dokonalý. ()

PyroCitron

Opět skvělý film, sice tentokrát chybí to ohromení když se ve Společenstvu Prstenu poprvé podíváte do Středozemě, ale místo toho příběh začíná nabírat ještě víc na obrátkách, o všechny hrdiny se bojíte a fandíte jim. Navzdory dlouhé stopáži se ani chvilku nenudíte. Opět nemám co vytknout, snad je Glum mi trochu lezl na nervy. 100% ()

BStone

Akčnější "mezičlánek" mezi počátkem a koncem fenomenální trilogie. Skvělý Glum a další várka nádherných záběrů i vypiplaných scén. Samozřejmě pro fandy je extended edice poviností. Přibývají další výborné postavy jako Eówyn, Eomer nebo Théoden. 95% ()

Michal.Sever

Viděl jsem TTT asi 40x (celá trilogie je moje nejoblíbenější snímek, co jsem kdy viděl nebo uvidím - je to umocněné ještě dobou, ve které jsem žil) a musim říct, že i po tolika shlédnutích a znalostí dialogů nazpaměť bych dal nejradši 10 hvězd z 5. Dokonalý film po všech směrech. Když nějaký ubožák, jako je třeba Troška řekne, že by to natočil taky, kdyby měl k dispozici tolik peněz, tak mě to roztáčí do ruda. Peter je nejlepší režisér a odvedl výjimečnou práci! ()

Vajk

Snad ještě o něco lepší než Společenstvo. Ani po těch nesčetných zhlédnutích to neztrácí nic ze svého kouzla. Velkolepý zážitek, z něhož libovolná čtvrthodina strká do kapsy většinu filmové tvorby. ()

EYO EYO

Bolo to dobré ,síce to už nie je ako pri prvom diely ,chýbala mi tu ta atmosféra ako pri jednotke , chýbali mi tu tie hlavné postavy neobjavovali sa tu až tak ako v prvom diely ,práca režiséra na jednotku ()

Pedro72

Všichni někam jdou. Aragorn se párkrát ztratí. Arwen taky někam jde. Legolas, Faramir a Théoden trpí bipolární poruchou, nebo aspoň extrémními výkyvy nálad. Faramir je ... prostě divnej. Pak přijdou elfové ve spartakiádní choreografii a začne hooodně dlooouhá bitva. ()

Jirkacek

Fantasy film Pán prstenů: Dvě věže z roku 2002 mi jako správnému filmovému fanouškovi nemohl uniknout, i když tento žánr není mým nejoblíbenějším šálkem kávy. Určité obavy ve mne budila také délka 172 minut, jelikož nemám rád uměle natahované příběhy a často se při těchto dlouhých stopážích vyskytnou zcela nezáživné děje. Také pohled na herecké obsazení plné pro mne neznámých jmen nevěštil nic dobrého, jen Cate Blancettová jako Galadriel a elfská paní Lórien, Christopher Lee v roli čaroděje Sarumana či Viggo Mortensen v roli Aragorna, hraničáře ze severu a dědice Gondorského trůnu mi něco říkaly. Nic moc jsem přes nadšení milionů jiných diváků od druhého dílu trilogie Pána prstenů neočekával, zvláště když jsem předtím viděl modernější trilogii Hobit, která sice pánu prstenů dějově předcházela, ale byla natočena později. V tomto mém rozpoložení se druhý díl Pán prstenů: Dvě věže rozběhl na obrazovce naší TV. Hned na počátku příběhu se v trilogii objevilo několik nových postav, které trochu zkomplikovaly poměrně jasnou linii děje - například Miranda Otto v roli Éowyn, Théodenovy neteře, která milovala Aragorna, Karl Urban v roli Éomera, Théodenova synovce či Brad Dourif v roli Grímy Červivce, Sarumanova agenta. Na konci prvého dílu trilogie se rozpadlo Společenstvo prstenu, které doprovázelo Frodo Pytlíka na cestě na místo, kde měl být zlatý kroužek zničen. Viggo Mortensen v roli Aragorna, dědice Gondorského trůnu,Orlando Bloom v roli elfského prince Legolase a John Rhys-Davies v roli trpaslíka Gimliho sledovali skřety, kteří unesli Dominica Monaghana v roli Smíška a jeho nejlepšího přítele Pipina, jehož si střihl Billy Boyd, na západ do Železného pasu, sídla zlého čaroděje Sarumana. Než se jim podařilo je dostihnout, skřeti byli pobiti jezdeckou družinou Rohirů, obyvateli Rohanu, království, přes jehož území skřeti putovali. Zajatí hobiti během bitvy nepozorovaně unikli a dostali se do blízkého lesa Fangornu, který byl domovem entů, stromům podobných bytostí, které se o les starali. Na jednoho enta jménem Stromovous Smíšek s Pipinem narazili a přesvědčili ho, aby se sešel s ostatními a řešili situaci, která se jich dotýkala nepřátelským jednáním Sarumana, jehož sídlo s Fangornem sousedilo. Zatím Aragorn s přáteli narazil na rohanskou družinu vedenou Éomerem, synovcem rohanského krále Théodena. Od nich se dozvěděl o pobitých skurutech a při následném prohledávání bojiště zjistil, že Smíšek s Pipinem prchli do Fangornu, a vydali se za nimi. Zakrátko však narazili na Gandalfa, který v souboji s balrogem zemřel, ale nyní se vrátil na svět ještě silnější, aby splnil svůj úkol jako Gandalf Bílý. Ten jim oznámil, že jejich přátelé jsou v bezpečí a dalšího hledání není třeba. Společně se vydali do rohanského hlavního města Edorasu, kde zdejší král Théoden upadl do zajetí vlivu svého rádce Grímy Červivce, ve skutečnosti Sarumanova sluhy, který měl Rohiry udržet v Sarumanově vlivu. Gandalf zlomil Sarumanovo kouzlo a Theodén se stal opět svým pánem. Mezitím přišla zpráva o útoku Sarumanovy skurutí armády postupující ze Železného pasu. Od Grímy a Sarumana osvobozený Théoden se rozhodl, že Rohirové se před Sarumanovým vojskem ukryjí ve staré rohanské pevnosti Hláska v Helmově žlebu a v ní se budou bránit, jelikož byla hláska považována za nedobytnou. Frodo se Samem nedlouho po rozpadu Společenstva narazili na Gluma, tvora, který vlastnil Jeden prsten před Bilbem. Glum sledoval Společenstvo od Morie, kde přebýval, neboť toužil prsten získat zpět. Sam jej chtěl zabít, ale Frodo v Glumovi viděl to, co by se stalo z něj samotného, pokud by Prsten nosil příliš dlouho. Podařilo se mu Gluma zkrotit a přimět ho, aby mu ukázal cestu do Mordoru, kde již podle vlastních slov jednou byl. Glum Froda se Samem vedl k Černé bráně Mordoru, Sauronovy říše. která všakbyla pochopitelně silně střežena. Glum pak nabídl další cestu dále na jihu a při jejím hledání narazili hobiti s Glumem na družinu Faramira, Boromirova bratra, který v tamní končině hlídal východní hranici Gondoru před Sauronovými zlými služebníky. Faramir Froda se Samem objevili a zajali, netušili však, o koho se jedná, a než to zjistili, rozhodl se je vzít s sebou. Glum, který v okamžiku zajetí s Frodem a Samem nebyl, družinu z povzdálí sledoval. Faramir na to ovšem přišel a pod hrozbou, že Gluma nechá zastřelit, přiměl Froda, aby jej zavolal k sobě a Faramirovi vojáci jej tak mohli snadno zajmout. Frodo Glumovi sice takto zachránil život, Glum si ovšem myslel, že ho Frodo zradil a rozhodl se pomstít. Po Glumově zajetí Faramir pochopil, že Frodo nese Jeden prsten, a přes Frodovy námitky se rozhodl hobity převézt do Minas Tirith, ke svému otci, správci Gondoru Denethorovi, v přesvědčení, že se mu do ruky dostala zbraň, která může vyhrát válku. Rohirové se zatím uchýlili do Hlásky a spolu s nimi tam byli také Aragorn, Gimli a Legolas. Gandalf se vydal na sever za Éomerem a jeho jezdci, nevrátil se však dříve než za úsvitu pátého dne. Na poslední chvíli do Hlásky dorazil také oddíl elfských lučištníků pod vedením kapitána Haldira. Krátce poté je Hláska obklíčena skuruty. Je čtvrtý den od odjezdu Gandalfa a pro obránce pevnosti začíná dlouhá noc. Ukázalo se, že Saruman svou armádu na útok proti Hlásce dobře připravil, když pomocí nálože střelného prachu skřeti prorazili Žlebovou zeď a začali útočit na samotnou Hlásku. Hodiny ubíhali a přes hrdinný odpor obránců byla situace stále zoufalejší. Vstupní brána se pod náporem pomalu rozpadla a obránců na hradbách ubývala. Aragorn nakonec přesvědčil krále Theodéna k zoufalému výpadu. Ve chvíli, kdy obránci vyrazili z brány pevnosti přišel úsvit a s ním i Gandalf, Éomer a jejich jezdci. Současný útok ze dvou směrů skuruty zaskočil a jejich armáda byla rozprášena. Mezitím se stromy Entové rozhodli do války nejít a tak Stromovous odnášel Smíška s Pipinem na severozápadní okraj Fangornu, co nejblíže jejich domovu. Hobiti jej však lstí zavedli do blízkosti Železného pasu, kde Stromovous uviděl spoušť způsobenou Sarumanem - dílny vyzbrojující jeho armádu spotřebovávají spoustu dřeva - a tak přivolal další enty a s oběma hobity se vydali na pochod k Sarumanovu sídlu, věži Orthanku, stojící uprostřed kruhu skal v Železném pasu. Saruman vyslal svou armádu proti Rohirům, entové jej tedy zastihli nepřipraveného. Protrhli přehradu na říčce nad Orthankem a okolí věže bylo zaplaveno, takže Saruman byl ve své věži uvězněn. Když Faramir se svým oddílem dorazil do Osgiliathu, bývalého hlavního města Gondoru na řece Anduině, bylo město napadeno Sauronovou armádou v čele s Prstenovým přízrakem, který cítil přítomnost Prstenu. Faramir konečně prohlédl a nechal hobity pokračovat dál v cestě. Hobiti pod Glumovým vedením nakonec došli k průsmyku, kudy vedla cesta do Mordoru. Glum ale chystal zradu. Stále toužil získat zpět Jeden prsten a doufá, že se Froda zbaví s pomocí Oduly, obrovské pavoučice, která tunely obývala. Druhý díl skončil a já jsem musel konstatovat, že mne ten příběh tak nebavil jako Hobit, když zde bylo mnoho zbytečných a příběh natahujících scén, vyplňujících dlouhé minuty jinak dobrého filmu. Jenže, zatímco hobit Bilbo si dokázal i sám poradit, Frodo byl skoro pořád zraněn, bojovat vůbec neuměl anebo měl pořád nějaké psychické problémy. Navíc drahnou chvíli trvala samotná bitva a mne skutečně tyhle neskutečně dlouhé bojůvky nebavily. Když se tak nad tím příběhem člověk zamyslel, v podstatě se stejně jako u Hobita jednalo o celkem jednoduchý příběh, když se výprava vydala na cestu, na ní zažili nějaká ty nebezpečenství a dobrodružství. Přesto se filmovému štábu za velké peníze podařilo zabalit do atraktivního obalu, jehož pomalým rozbalováním vznikla jedna z nejvýdělečnějších trilogií v celé historii filmového průmyslu. Právě ty fantastické světy a skvěle vypadající postavy a prostředí se mi asi líbily nejvíce, naopak všechny ty bojové scény mne nebavily vůbec. Podle mne však novější Hobit nabídl lepší světy a postavy, zatímco Pán prstenů byl méně vyumělkovaný. Druhý díl Pán prstenů: Dvě věže pro mne nebyl už tak zábavný jako Hobit, takže ode mne tento film získal tři hvězdy na dvou věžích ***. () (méně) (více)

mistr97

Druhý díl mě zaujal o trochu více než první. Bylo v něm více děje, díky čemuž se ty tři hodiny lépe vyplnily a nebyly tam hluchá místa jako ve Společenstvu prstenu. Hlavní bitva (a to, co jí předcházelo) vzbuzovala příjemné napětí. Výprava je stále úchvatná, bohužel na Froda jsem si stále nezvykl a pořád mi přijde nesympatický. Naštěstí se ve filmu až tolik neobjevoval. Díky lepšímu celkovému dojmu dávám plnohodnotné čtyři hvězdičky. Pět hvězd dát nemohu, protože mi v této sérii prostě chybí ta absolutní dokonalost, nad kterou se většina lidí rozplývá. ()

rostsoft

Asi nejlepší fantasy zpracování všech dob. I když bylo zpracování dobré, bohužel kniha byla mnohem lepší, ale to ostatně, tak většinou bývá. Málokdy jde do filmu dát vše co je v knize. I tak ovšem jde o nejlepší zpracování fantasy, jaké jsem doposud viděl. Co se týče vizuálního zpracování nemám k tomu naprosto žádnou výtku. Prostě jedním slovem „dokonalé“. Nechápu, z jakého důvodu byl v Saruman zabit už v tomto díle když podstatě přežil až do samého konce. Jeho cesta skončila v kraji v Hobbitíně, a to až na konci třetí knihy. Kino verze byla zkrácená hned o 51 minut, čímž tento díl byl velmi nepřehledný a místy nedává logiku. Opět hodnotím prodlouženou verzi. ()

hmyzovrah

O tomto díle se už také napsalo hodně, tak budu porovnávat s jedničkou. Na rozdíl od jedničky, je tu konečně pořádná bitva, která přidává dvě hvězdy. Bohužel i zde je trapná, nudná linka s odpornýma Hobitama, Jedná se ovšem i přesto o nejlepší díl této trapné trilogie. Jedničku bych označil pro děti, ale tenhle díl, už bych tak neoznačil a je to jediný díl, co bych doporučil ke shlédnutí. Nejvíce se mi ovšem líbila Rohanská kultura, iniciativa. Rohan mi trochu připomíná Vikingy a možná proto považuji tento film, za dobrý. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)