Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

MrdDoHrnce

no, tady se mi péro vrátilo do poavdlé podoby. ne že by to bylo hnusne, ale oproti prvnimu dilu jsem si zdde moc neuprdnul pičovina ()

Markusak

Většina hodnotí tento pán prstenů slabě než ostatní díly, ale za mě tenhle díl je stejnou nutností, jako celá trilogie. Protože zde se člověk setkává s klíčovými postavami ku příkladu glum nebo stromovousy a mnohé další. Ano příběhově to nemá takový spád a určitě mu něco chybí, ale za mě tento díl si drží stejnou laťku jako ta jednička. Za mě je tento díl velmi důležitý, jelikož velmi důležitě rozvíjí děj, postavy a dozví se člověk hodně nových věci o světe středozemě. Podívej se a možná pochopíš o čem tu tady píšu. ()

kodel

Tolkienovu ságu mám rád, jak dopadne její převod do blockbusteru jsem očekával a přesto jsem na Dvě věže do kina šel, takže bych si neměl stěžovat, že. Ze všech těch vteřinových střihů, rozlítané trikové kamery a nekonečné akce jsem dostal kinetózu. A ještě to kýčovité, milióny dolarů vyfutrované lejno rozmazali do neskutečných tří hodin, bože. Budoucí filmová historie přiřadí Trilogii k technicky zdatným dílům, která dokazují, jak jsme se na počátku 21. století naučili digitální animaci, a tím se na celou věc zapomene. ()

Mustrum

Stejně jako v celé sérii je i zde naprosto vrcholné použití filmové techniky a triků. Co mi vadí na tomto díle je silný odklon od knižní předlohy v chování krále Theodena. V knižní předloze král Theoden vyrazil do bitvy o brody přes Želíz, avšak po cestě se dozvěděl, že bitva byla prohraná a do Jízdmarky kráčí vojsko Skuruthů. Uchýlil se tedy do blízké pevnosti v Helmově žlebu. Ve filmu se vydává na nesmyslný a riskantní pochod s ženami a dětmi do vzdálené pevnosti poblíž Orthanku. Takže 1. Královské město není dostatečně opevněné na to, aby se zde král mohl bránit. 2. Král místo toho, aby ženy a děti poslal co nejdále od nebezpečí, vede je pomalou kolonou nebezpečí naproti. Řekl bych, že oproti knižní předloze film dělá z Theodena tak trochu hlupáka. Další věc - enti několik dní rokují, dojdou k rozhodnutí, že do války nepůjdou, aby pak Stromovous toto rozhodnutí během pár sekund změnil, když uvidí pařezy pokácených stromů. Jako by o pokácených stromech předtím nic nevěděl. Popírá to zcela mentalitu entů. ()

Vdecnydivak

Četl jsem celou trilogii, Hobita i Silmarillion a uznávám, že nacpat knihu do filmu není jednoduché. Ale Dvě věže jsou pro mě spíše zklamáním. Vizuálně skvělé, bitva u Helmova žlebu velkolepá, nic vysloveně důležitého z knihy asi nechybí. Ovšem nemůžu se zbavit pocitu, že je to tak nějak zbytečné. Je samozřejmě důležitá část celého příběhu, ale působí to jako uměle přidané, aby bylo víc dílů. ()

CSGoddess odpad!

Píčovina s kokotem který má zničit jakýsi kazišmuk pokračuje a je to stejně zdlouhavé, nudné a blbé jako díly předtím a potom. Videa sem to v tv a nemusím to. Nejsem fanda a nebudu. Takže ano to seru a jestli mi to někdo bude cpát tak s ním udělám krátký proces. Asta la vista dvě barabizny. ()

Va3sek_here

První díl a asi můj nejoblíbenější film vůbec je prostě tak o 15 procent lepší. Film je skvělý v mnoha ohledech, blíže se nám tu představí Gloom, uvidíme bitvu v Helmově žlebu nebo stromovouse. Mám asi radši i prvního Hobita, protože myslím, že Dvě Věže, mají trochu problém s celkovým tempem. Kdyby se film trochu víc soustředil na Sama a Froda, byl bych schopen mu dát 5 hvězd. Jako velký fanoušek Pána Prstenů a někdo kdo přečetl všechny knihy, můžu říct, že Dvě Věže jsou můj nejméně oblíbený díl, ze všech. 8/10, ale rád se na něj i tak podívám a baví mě. ()

gapa466

Film, ketrý je určen pro většinu. Najdou se vyjímky, pro které není. V té skupině jsem i já. Já se nudím. Každopádně jednou by to měl vidět každý. 2* ()

TomasBoy

Naprosto krásná klasika. Věřím, že tento film stejně tak jako celá trilogie je věc, kterou by měl každý alespoň jednou za život vidět. ()

Omnid

Tento snímek je určitě dobrý film, ale je asi nejslabší z trilogie.Vizuální efekty jsou na tu dobu úžasné, děj je výborný, akce a kamera je dobrá, ale film podle mě špatně naložil s postavami. V předešlém filmu jsou všici v jedné skupině teď je ta skupina rozdělena na pár menších a na ty různé skupinky se v průběhu filmu prostě zapomene. Jinak rozhodně skvělý film. ()

unitedfan

Nejslabší díl skvostné Jacksonovy trilogie. Na rozdíl od naprosto geniálního Společenstva prstenu jsou tady i docela nudné a zkratkovité pasáže, které to trochu strhávají dolů. Dal bych asi čtyři hvězdy, kdyby nepřišla závěrečná hodinka a velkolepá bitva u Helmova žlebu, která to vytahuje opět na maximum. I přes všechny výtky ale Dvě věže patří k vrcholu filmové fantasy tvorby. ()

DANIELRODEN

Union of the two towers. Neskutečné. Netřeba slov. I po více než dvaceti letech a spoustě výhrad ke spoustě maličkostí nejlepší film (trilogie) co kdy kdo natočil. Bezkonkurenčně. 100% ()

K1K0

Pokračovanie v slávnej trilógii si neústupne drží svoju laťku v rebríčku najlepších filmov tohto druhu. ()

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)