Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

mafianis

Po smrti Boromira sa výprava, ktorá bola poslaná zničiť jeden prsten aby zachránili Stredozem, rozpadla. Frodo a Sam pokračujú sami a uzatváraju spojenectvo s bytosťou zvanou Glum. Aragon, Legolas a Gimli prenasledujú Skurut-Hai aby zachránili dvoch dalších Hobbitov Smieška a Pipina. Stretávajú sa opet s čarodejom Gandalfom, ktorý sa vratil na tento svet ako biely jazdec. Spoločne sa vydávaju do královstva Rohan na ktoré utoči vojsko čarodejníka Sarummmmana. Spoločne s králom Theodenom, jeho synovcom Eomerom a krásnou Eowyn sa stahujú do Helmovho žlabu, kde sa schyluje k najvacsej vojne v dejinách Rohanu...A na filmovom plátne sme naozaj uvideli najlepšiu bojovú scénu...aspon podla mna pretože záver filmu je naozaj velkollllllepý.... ()

claudi77

Čo sa mi na tomto filme páčilo najviac,tak to bolo znova to nádherné prostredie kde sa dej odohráva. Inak nemôžem povedať že sa mi tento film nepáči,to vôbec nie,soundtrack je skvelý,dej pôsobivý. Lenže na 5 hviezd by to asi nebolo. Nebolo to tak že by ma dej doslova pohltil a ja by som na film pozerala s otvorenou pusou. Nie,film ma občasne nudil,žiadne také veľké napätie tam nebolo. Takže film hodnotím na 80%. ()

mikla

Je velkolepejší, svižnejší a hlavne akčnejší a napínavejší ako film Spoločenstvo prstena. Tu sa totiž začína skutočná vojna medzi dobrom a zlom a aj preto je dej napinavejší a atmosféra sa dá naozaj krájať. I cez to sa vo filme nájde aj zopár vtipných scén o ktoré sa stará prevažne trpaslik Gimli a tak isto nechýba ani krásny príbeh lásky medzi elfkou a človekom, ktorý medzi elfami vyrastal. Kritici tento film nazvali ,,Najlepšiou filmovou dobrodružnou podívanou našej doby" a ja možem len súhlasiť. Nomináciou na najlepší film roku 2002 a ziskom Oscara túto teoriu len potvrdzuje. Natočit ale takýto kasový velkofilm nebolo vobec lahké- ved Viggo Mortensen sa skoro utopil, Bloom a Astin utrpeli počas nakrúcania vážne zranenie- ale výsledok ktorý sledujeme dnes stojí naozaj za to. .......Po Gandalfovom páde v Morii a smrti Boromira sa členovia spoločenstva rozdelili. Najvačšia tarcha leží na Frodovi a Samovi, ktorý sa musia vydať sami do Mordoru aby zničili vládnuci prsten. Cestou uzatvoria spojenectvo s tajomným Glumom, pretože on pozná cestu do Mordoru. Aragorn, Legolas a Gimli prenasledujú Orkov aby zachránili hobbitov Smieška a Pipina, ktorý sa dostali do ich rúk. Dostávajú sa až územie Rohanského královstva, ktoré napadol čarodej Saruman. Ten uzavrel s temným pánom Sauronom spojenectvo dvoch veží a chce vládnuť stredozemi. Saruman ovládol mysel krála Theodema a jeho komplic Grima zariadil aby vyhnali z Rohanu maršála Eomera a jeho armádu. Práve v čase ked bol v boji smrtelne zranený Theodred- králov syn. Orci táboria pri Fangornovom lese a počas noci sú napadnutý práve Eomerom a jeho jazdcami. Smieškovi a Pipinovi sa podarí utiecť do Fangornu, kde sa stretávajú s najstaršou bytostou v Stredozemi- chodiacim stromom Stromobradom. Eomer daruje Aragornovi, Legolasovi a Gimlimu kone aby mohli pokračovať v ceste. Medzitým Glum prevedie Froda a Sama cez močiare. Aragorn spoločne s Legolasom a Gimlim sa stretávajú znovu s Gandalfom, ktorý sa vrátil ako mocný biely jazdec. Spoločne sa vydávajú do Edorasu. Glum doviedol Hobbitov k čiernej bráne Mordoru ale hobiit zistia že sa cez nu len tak lahko nedostanú. Glum im prezradí že existuje iná cesta a Frodo poverí Gluma aby ich viedol. Gandalf a jeho spoločníci dorazia do Edorasu a znovu postavia krála na nohy z kliadby Sarumana. Král vyhána podlého Grimu a dozvedá sa aj o smti svojho syna. Vie že jeho lud nebude v Edorase v bezpečí a preto sa rozhodne evakuovať svojich ludí do Helmovho žlabu- najvačej pevnosti Rohanu. Gandalf skupinu opúšta, pretože sa rozhodne nájsť Eomera a priviesť naspat jeho armádu. Grima prichádza za Sarumanom a všetko mu prezradí čo sa odohralo. Saruman povoláva vlčích jazdcov aby skupinu na ceste do pevnosti napadli. Frodo, Sam a Glum prichádzajhú do lesov Ithulienu. Sam neverí Glumovi, pretože vie že ide po prsteni, ale Frodo je zaslllepený. Nakoniec sú hobiti zajatí Gondorskými vojakmi. Na ceste do Helmovho žlabu sa do Aragorna zamiluje kralova neter Eowyn ale jeho srdce patrí elfke Arwen. Skupinu napadnú vlci a Aragorn je v boji smrtelne zranený a padá do priepasti. Všetci si myslia že je mrtvy a po príchode do pevnosti to Gimli oznámi Eowyn. Saruman vysiela vojsko 10 000 bojovníkov aby napadli a zničili Helmov žlab. Smiešok, Pipin a Stromobrad sledujú ako zo železného pasu pochoduje vojsko. Arwen zachráni Aragorna z rieky a ten sa rozhodne nasledovať priatelov do Helmovho žlabu. Arwen na radu svojho otca Elronda odchádza do pristavu spolu s ostatnými elfami, ktorý pred vojnou unikajú za more. Královná Garadriel predpovedá stredozemi tažký osud. Frodo a Sam sa spoznávajú s Gonorským kapitánom a Boromirovým bratom Faramirom. Ten podlahne voli prstena a verí že prsten im pomože zničit nepriatelov a zastaviť tak vojnu. Aragorn sa vracia do Helmovho žlabu a oznamuje královi že sa blíži Sarumanovo vojsko. Král zo svojimu mužmi sa pripravuje na bitku. Vo Fangorne sa na poradu zhromaždujú Enti a radia sa či zasiahnuť do boja proti Sarumanovi. Do Helmovho žlabu na pomoc prichádzajú elfovia pod velením Haldíra- strážcu Lorienských lesov. Strháva sa najvačšia bitka v dejinách Rohanu. Orci oslabia velkolepu pevnosť a pri jej obrane umiera Haldír i vačšina Elfov. Král zo svojimi mužmi ustupujú do jaskýn. Vo Fangorne sa schyluje k poslednému pochodu Entov spoločne zo Smieškom a Pipinom sa rozhodnú zautočit na Sarumana v železnom páse. Faramir priviedol Froda zo Samom do Ozgiliathu. Mesto je však napadnuté Nazgulmi a Faramir ide proti ním do boja. V Helmovom žlabe sa král rozhodne na posledný odpor proti presile. No vracia sa Gandalf spoločne s Eomerom a s jazdcami Rohanu. Medzitým stromy zaplavia vodou železný pás a uvezia Sarumana vo veži. Gandalf zaženie porazených Sarumanových vojakov do Fangornu, kde sú porazený Entmi. Sam a Faramir zachránia Froda pred Nazgulom a Faramir uzná svoju chybu že podlhol moci prstena a prepušta ich. Gandalf, Aragorn, Legolas, Gimli, Eomer, Theodem a Gamling sa vydávaju do železného pasu. Gandalf vie že skutočná bitka sa ešte len začne, pretože pán Mordoru sa hnevá že Rohan zničil Sarumanove vojsko. Ich osudy ležia v rukách Froda a Sama, ktorý sa vydávajú na posledný a najtažší úsek ich cesty..... () (méně) (více)

Veru20

Tento počátek do veleúspěšné trilogie mě naprosto nadchnul . Nečetla jsem literární předlohu , takže netuším , kde se v natáčení objevily chyby . Podle mě je to úplně perfektní , nemám co bych vytknula . Naprosto působivé herecké provedení , jedinečný děj , zábavný text , všechno jak má být . Nejvíc se mi líbily tyto scény : rada v Roklince , boj se skřety v dolech a rozdělení společenstva . Moje nejoblíbenější postavy : hlavní hrdina Frodo Pytlík , Aragorn , Gandalf , Gimli a neodolatelný Legoas. Pobaví a potěší i po dvacátém shlédnutí . Další díly jsou podle mě stejně povedené. :-) ()

Dominik44

Tak tady už to trošku vázne, ale stále je to velmi dobré. Schizofrenní Glum byl parádní, bylo komu fandit, nebylo tam tolik prázdných scén jako v následujícím díle, určitě stojí za shlédnutí. ()

Ekdahl

Nejlepší díl celý trilogie, bez disneylandovské kýčovitosti prvního dílu a béčkově horrorových hovadin třetího. Důstojné a zdařilé. ()

Tobias_Sin

Luxusní podívaná ve středozemních poměrech. Nejvíc obdivuji linku Aragorna, Legolase a Gilmiho při pronásledování skřetů. Nicméně i rohanská pasáž je velmi obdivuhodná - postavy, prostředí, zvyky.. Prostě nádhera.. A nakonec samozřejmě bitva o Helmův žleb - paráda. Rozšířená verze ještě o stupínek lepší.. ()

Luke13

Musí si hold nést úděl druhého dílu no, to se nedá nic dělat, ale je to stejná pecka, jako zbylé dva díly. ()

ferda12

Slabší, ale ne o moc. Vlastně je to takové pokračování filmu, které nemá nic moc co nového nabídnout. Vypadá to tak, že se nám Jackson vyřádil na prvním díle a do druhého si nic nového neschoval. I tak je to pokračování mojí oblíbené knížky přesně tak, jak jsem si ho představoval. || „POHL JSI VYBRAT LEPŠÍ MÍSTO. ” ()

BranuliQ

Je pravda, že ide o najslabšiu časť trilógie, no tak fantastickej trilógie, že aj keď to nie je to, čo prvý alebo tretí diel, stále je to tou neuveriteľnou kvalitou tohto filmu vysoko nad ostatnými filmami tohto, ale aj iných žánrov. Škoda toho blbého pravidla zavedeného v roku, keď odovzdávali Oscary pretože hudba bola v tomto diele naozaj fenomenálna, nečudo, že ho hneď o rok zrušili. ()

MirINDay

Jakožto nefanoušek extrémně dlouhých filmů jsem se překonal a podíval se na prodlouženou verzi. Absolutně nelituji, ba naopak. Musím další hvězdičku přidat. Nejen, že se dozvíte víc, navíc se podíváte do míst, o které vás finální snímek "obral". ()

Indominus

Na tento film nezapomenu. Byl můj první. První film u kterého jsem v kině usnul. Hloupá pohádka, pohádkově zpracovaná a vymazlená je stále hloupá. ()

MMP

Druhý díl trilogie Pána prstenů je vůbec mým nejoblíbenějším (i když zbylé dva díly jsou také skvělé). Nejspíš i nejoblíbenějším filmem vůbec. Opět doporučuji zhlédnout v nezkrácené verzi! V nezkrácené verzi se fanoušek dočká i písničky Toma Bombandila, která nedostala místo v prvním dílu, i když z úst jiné postavy. A proč že je tento díl můj nejoblíbenější? Moc se mi líbí Rohan. Děj tohoto filmu se odehrává hlavně v Rohanu a melodie Rohanu je strašně chytlavá. Bitva o Helmův žleb se mi líbí víc než ta o Minas Tirith. A nesmím zapomenout na enty, kteří jdou do války. Hodnocení: 100 % ()

killberrybil

Druhý díl je asi z těch třech nejméně vyvážený. Dost dlouhou dobu se toho příliš mnoho neděje, ale pak se objeví pro mě nejlepší moment celé trilogie: útok entů na Sarumana. Tato scéna vyzdvihává druhý díl na úroveň dílu prvního a třetího. ()

Hrnek

Z celej trilógie je táto časť asi najlepšia. Úchvatná bitka, ktorá snáď patrí k tomu najlepšiemu, čo bolo v bojových scénach natočené. Efekty sa dali očakávať, že budú dokonalé, ale samotný príbeh nie je vôbec nudný a to má film skoro tri hodiny. ()

adelfilm

druhý díl pána prstenů je také neuvěřitelný. bitva a konec příběhu jsou naprosto strhující. nikdy nepochopím, a o tom se fakt musím zmínit, jak někoho mohlo napadnout, když začíná bitva a oni čekají to nejhorší začne k tomu všemu ještě pršet. no to je prostě geniální, naprosto to do toho filmu zapadá. herci jako vždy odvádějí úžasnou práci a pomyslný rozpad společenstva ho podle mě jen posílil. prostě perfektní. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)