Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie. (Vertical Entertainment)

UhLee

(7/10). Od tohoto filmu jsem měl nemalá očekávání. Režiséra jsem znal díky The Trial of the Chicago 7, které bylo naprostou bombou co se scénáře a režie týče. Takže jsem byl zvědavý, jaký bude jeho dřívější počin - Molly's Game. Byla to hra plná komplexních a složitých dialogů a Jessica mi občas připadala jako Eminem. Respekt za paměť herečky. Celkově si Jessica zaslouží obrovský obdiv, protože dokázala utáhnout celý film prakticky sama. Ale hlavně.. Byla naprosto neodolatelná. ()

andrii

... vlčice v sukni ze žetonů. S kartami v saku, pod kombiné. Zaťaté čtveračky, zdatné kombinátorky "Wall Street" u zeleného stolu. Casino "mamá" domů, kde se sedává pod křišťálovým lustrem. Guru (h)ran gamblerů, nočních hostin zlatavého kaviáru. Čekatelky na život, za světla. Premiantky jackpotů, i bankrotu. ()

viperDavid

Víte co je u tak dlouhého filmu nejhroší ? když sedíte v kině s plným močákem, ale děj je natolik zajímavý, že vám to nedovolí vstát až do doby, kdy si uvědomíte, že ještě tak 5 vteřin a pochčijete minimálně dvě řady před sebou. Naneští jsem tak přišl o 5 minut filmu - z toho jsem 4 a půl minuty čůral a těch pět minut mi bude chybět. Až tak moc dobrý film to byl. Jessica se pro role intelektuálek hodí, stejně jako v Miss Slone. ()

Jizni Tlapa

Začátek je přežvaněný až běda a vlastně bych tomu vytknul další věci, poměrně podstatné...(jako zásadní je opět klišé v podobě neklapajicich rodinných vztahů). Navíc, karban mě nikdy nebral. Vem to ale čert, protože hlavní hrdinka byla ozdobou a postupkou celého snímku a rád se nechám opít představou, že takhle nějak se to mohlo opravdu udít... Kevinova nejslabší role posledních let! ()

skrblik007

Ačkoliv mě poker vůbec nezajímá, Aaron Sorkin zvládl z prostředí ilegálního hazardu vytřískat maximum. Střih a narativ skvěle skládají jednu scénu za druhou, takže delší stopáž vůbec nevadí. Co se příběhu samotného týče, před Molly Bloom musím smeknout, i kdyby byla pravda jen čtvrtina z toho, jak ji film vykresluje. A Jessica Chastain se role schopné ženy balancující na hraně zákona i vlastního svědomí ujala perfektně, stejně tak Idris Elba vystřihl svou roli na jedničku. Bohužel postava, respektive její účel, neméně excelentního Kevina Costnera mi do tohohle filmu nějak nezapadla. Je to ale čistě subjektivní pocit a mimo to je to objektivně velmi kvalitní drama. ! SPOILER ! na závěr: Bohužel konec na mě působil spíš jako reklama na americký sen, než jako uvěřitelné usmíření otce a dcery. ()

Tosi

Jessica Chastain podobně jako v Miss Sloane hraje nesmlouvavou a manipulativní ženu s ostrými lokty a opět mně ta role mrchy pro ni nesedí. Sledujeme její vzestup a pád pokerové kariéry, ale čím méně stráví film u pokerového stolu, tím líp. Trefně celý film shrnul její tatík Costner v monologu "tři roky terapie za tři minuty". ()

Johnny.ARN

Solídny snímok, s fajn obsadením, pútavým dejom a kozatou Jessicou, ktorá si to užívala. Malo to však pár hluchých miest, malo ale aj silné momenty a hlavne posolstvo. Keď sa stretnú remeselníci, dobrí herci, obstojná výprava a Elba ( zas najmúdrejší cigoš v hre ) môže to dopadnúť veľmi pozeratelne. 4 z 5 ()

Lachtaan

Další z velmi očekávaných filmů vytvořených v roce 2017 konečně přistává na můj profil a já jsem nesmírně hrdý, že jej po takovém úmorném čekání mohu řadit mezi ty nejvydařenější mezi loňskými kousky. Do prostředí pokeru jako takového jsem se ve filmu ještě nedostal a formou Mollyina vyprávění mě tady ohromně bavil. Zda-li je Velká hra jako předobraz skutečného příběhu přitažená za vlasy či ne, je mi vlastně absolutně “šumafuk”. Protože jako životopisné drama s dvěma skvěle vyváženými linkami vyprávění, nesmírně nabušeným spádem a v neposlední řadě úžasnou Jessicou Chastain a stále se zlepšujícím Idrisem Elbou jsem si Molly’s Game užil od první scény do samotného konce. A Kevin Costner po dlouhé době ve svém živlu. Žádné nucené role v Man of Steel, ale pěkně záživné, přitom nevinné role v neobyčejně obyčejných dramatech. ()

KanjiVital

Tleskám za dokonalou souhru mezi kostýmy, kamerou a dekoltem Jessicy! Ruku na poklopec, v tom jsem se ztrácel víc jak v pokerové terminologii a řeči čísel. Kampaň #MeToo odpustí, protože tomuto kvalitnímu snímku přeci jen vévodí silný příběh s inteligentními a vytříbenými dialogy. Sorkin prostě umí! ()

Minimie

Že už bychom Jessicu Chastain jednou viděli v ambiciózní ženské roli, bojující se zákonem, drogami a mužskou arogancí..? Ano, sledování Molly’s Game je jedno velké Miss Sloane déja vu. Ovšem zatímco Miss Sloane je spíše soudní a politické drama, které pořádně graduje až v závěru, v Molly’s Game na vás Jessica Chastain začne gilmorovskou rychlostí chrlit neskutečný příběh už od prvních sekund - a je to pořádná jízda! Film si žádá maximální soustředění a je chvílemi až vyčerpávající, ale dejte mu šanci a budete odměněni velmi slušným filmovým zážitkem. Věřte nebo ne, i takového pokerového neznalce jako jsem já dokázal tenhle film o pokeru naprosto uchvátit. ()

terunka003

Pokerové, skutečné, obžalované, peníze, ženské, tajné. Zajímavě natočený příběh pokerové princezny, která brala velké peníze, ale vlastně byla čestná a na nikoho ze svých klientů nic nenapráskala. Bylo to dobré, ale dlouhé a rozhovory v kanceláři obhájce zbytečné a nudné. Nicméně Jessica byla na jedničku. ..hadříky měla hezké ale proč se pořád oblíkala jako prostitutka.. ()

hanagi

Molly Bloom rozhodně nevnímám jako nevinnou oběť systému, byla to jen a jenom její volba. Se svou inteligencí, pracovitostí a disciplínou by si nejspíše ty peníze časem vydělala i bez porušování zákona a bez kontaktů s mafií. Je to prostě chytrá, chamtivá potvora, ovšem moc hezky zahraná Jessicou Chastain. ()

Pavlínka9

Tak neskutečně mě štve, že tento film nezískal žádná velká veřejná ocenění, jelikož za mě ten film měl získat minimálně Globus. Film má za mě všechno - silný příběh, vynikající herečku v hlavní roli, základ z reálných zkušeností, obrovské koule, které měla hlavně hlavní představitelka, jelikož kam až se dostala....to je pro mě - zní to až nadneseně - ale určitý vzor a ukázka toho, jak se dokáže člověk "vypracovat". Ano - berme v potaz, že to není zcela ok prostředí - ale dlouho, opravdu dlouho se držela od nelegální hry. A závěr? Nejsem zastánce happyendů, ale zde dal soudce skvělé vysvětlení - tudíž ano - děkuji :) Bavil mě styl, jakým je film vyprávěn - minulost - přítomnost a také, jak nás hlavní postava vedla až ke svému závěru ohledně své životní role... ()

Nyck

Velká hra na jistotu, což ale u Sorkina znamená, že se budete bavit, pokud vám vyhovují jeho kulometné dialogy a tempo. O tom, že Jessica, Idris a další jsou dobrými herci, snad netřeba sáhodlouze diskutovat. Tak kupujte lístky a běžte do kina, žádný risk to není. ()

hroubek

Kéž by takhle vypadaly všechny režisérské debuty. Aaron Sorkin je výborný scénárista, a teď mě přesvědčil, že z něj může být i velmi dobrý režisér. Sorkin podřídil svou režii svým dialogům a pálí to do nás hned od první minuty. A já si to hrozně moc užíval, jelikož Sorkin moc dobře ví co dělá, a ví jakým způsobem si získá diváky na svou stranu. A to se mu zde daří na sto procent. Úvodní sekvence je hravá, plná zajímavých nápadu a informaci, krásně se v ní ukáže, jak se bude pracovat se střihem, dialogy a celkově určí v jakém stylu film pojede. A to jsme teprve na začátku filmu. A takhle se pokračuje po celou dobu. Tempo filmu zpomalí, ale dialogy lítají stále kulometnou rychlostí a informací přibývá. A zde musím opět pochválit jakým způsobem Sorkin režíruje, protože spoustě tvůrcům by se film rozpadl pod rukama. Sorkin si hraje s vyprávěním, přidává flashbacky, skáče v čase tam a zpět, hraje si s tím, že Molly neříká vždy pravdu, díky střihu místy mění celkovou dynamiku dané scény a následně i filmu. Přesto největším Sorkinovým trumfem je Jessica Chastain. Jessica Chastain, která pro roli doslova dýchá a celé to na ní stojí. Je to její zásluha, že nás příběh zajímá, že to prožíváme s postavou, a že nám na ní začne záležet, jelikož je to postava s morálními hodnoty. Chastain je zde výborná, krade si scény pro sebe, je velmi krásná a sexy, a hlavně skvěle hraje. Idris Elba má vděčnou roli a jeho výkon se mi velmi líbil, a to co předvede u výslechu je skvělý moment velkého herectví. Kevin Costner tyhle role umí a zde je opět parádní. Má sice méně scén, ale každá stojí za to, a třeba scéna na lavičce je podle mě jedna z nejsilnějších scén celého filmu, ze které doslova stříkají emoce. Michael Cera je fajn a svoje si v pohodě odehraje. Velmi mile mě potěšil Chris O'Dowd, který zde má dobrou a zajímavou roli. Jak už jsem psal, ve filmu je spousta informací, které Sorkin dokáže parádně prodat. Někdy to dělá vtipně a s nadsázkou, jindy až velmi nepříjemně realisticky, nicméně účinek to má vždy stejný. Jediné co mě tedy trochu vadilo je, že film uhání jako splašený rychlík a na některé informace prostě není čas, abychom je pořádně zpracovali. A u některých scén jsem si říkal, že by se mohlo jít zase více do hloubky. Jsou to, ale jen drobné výtky. Velká hra je parádní film, který ani trochu nenudí, a ten příběh, který nám prodává stojí za to vidět na velkém plátně. ()

Mishqo

75% ... Silná emancipovaná žena s daddy issues a s chuťou po ovládaní mocných mužov. That's what I like. Jessica Chastain je bohyňa - herecká i fyzická. ()

Timak

Sorkinovu tvorbu mám moc rád, ale tohle mi úplně nesedlo. Rozhodně lákavá "true story", která (pro mě nepochopitelně zvolená) dělá z průměrné Jessica Chastain totální sexy kost, do které byste se hned zamilovali.Jako vážně, myslím že z ní dokázal vymáčknout opravdu hodně, ale prostě to nebylo ono. Měl jsem takový zvláštní pocit, že jako teď se to konečně rozjede, že uvidíme nějaký právnický souboj navrch korunovaný bystrou myslí Molly, ale nic takového se nekonalo. Prostě jen malá holčička, která měla pocit, že jí tatínek nemá rád. Klasická love/hate situace, kdy nakonec dojde k prozření, že vlastně holčička byla vždycky na prvním místě a bla bla. Michael Cera konečně nehraje ty svoje přitroublé idioty, což byl pro mě svěží a vcelku vítaný vítr, Kevin s Idrisem si odehrajou to svoje, ale celé to na mě prostě působilo tak, že si to pánové přišli takříkajíc odchodit, shrábnout výplatu a čus. Absolutně to ve mně nezanechalo emoce - což se mi teda stalo u Sorkina poprvé. ()

JohnSmith

Během let se můj názor na Jessicu Chastain změnil a to k lepšímu. Je to opravdu výborná herečka a tenhle film táhne nejen hraním, ale i svou krásou. Elba jí zdatně sekunduje, ale nemá bohužel tolik prostoru. Sorkinovo vyprávění má spád a je výborně natočené. ()

L_A_D_A_S

Aaron Sorkin je skvělý scénárista ale nic moc režisér. Linka s Idrisem Elbou byla nezajímavá až nudná a poker linka místy chaotická.. Na postavách mi vůbec nezáleželo, postrádalo to napětí, gradaci a jakékoliv drama.. Ve srovnání např. s jeho Social Network je to absolutně druhá liga. **SPOILER**  Jako ten konec? To doopravdy americkej justiční systém řeší únik milionů dolarů mávnutím rukou a stovkou hodin zametání? **KONEC SPOILERU** ()

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

27.10.2018

Herec a známý komik Sacha Baron Cohen (Hugo a jeho velký objev) opět jedná o hlavní roli v chystaném politickém dramatu The Trial of the Chicago 7. Snímek, ke kterému napsal scénář Aaron Sorkin (Pár… (více)

PF 2018

PF 2018