Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie. (Vertical Entertainment)

salalala

Typicky sorkinovské drama plné kulometných dialogů, které se ani nevejdou do titulků a z prostředí, kterému většina diváků asi ne úplně rozumí, je znovu strhující a Sorkin se perfektně uvedl i jako režisér. Překvapí, jak lehkou a jistou rukou je film natočen, prostředí heren, kasin a opojného světa pomíjivého štěstí, nádherných žen a luxusu je zachyceno naprosto bravurně. Stejně tak celková atmosféra je dost vydařená a film má hodně slušné tempo. Vlastně vůbec nevadí, když divák není znalcem pokeru, protože Sorkin sice nevysvětlí úplně všechno a o pravidlech neřekne nic, naštěstí ale dokáže strhnout právě zmíněným prostředím a výtečně napsanými postavami, které dokáží během pár minut zažít neuvěřitelný pád, aniž by to působilo samoúčelně a třeba nějak nepatřičně nebo divně. Samotná Molly je pak nesmírně zajímavá, a i když jí vlastně nelze jednoznačně fandit a být napnutý z jejího osudu, je fascinující sledovat její "kariéru", i to, jak dokázala pokořit mnoho mocných, zároveň ale měla svou čest. Sorkin jednoznačně vyhrál, že roli svěřil vynikající Jessice Chastain, která dělá z filmu one woman show a ostatní, byť taktéž výtečné (Idris Elba, minimalistický Costner a neobvykle civilní O’Dowd), zcela zastiňuje, navíc vypadá fantasticky a dost sexy. Jako režisér Sorkin selhává snad jen v trochu nepřehledném a nahodilém střídání flashbacků a v přehnané stopáži (taková čtvrthodina asi mohla zůstat ve střižně), v samotném závěru pak chybí nějaký menší dovětek, protože divák vlastně netuší, co se s Molly dělo dál. Molly’s Game je nicméně vynikající debut, který vyžaduje plnou diváckou spolupráci, odměnou ale je svým způsobem fascinující záležitost. 80 % ()

Hamaradža

Oscarov poprosím za Sorkinov tradične raketový scenár (ten človek je verbálny mastermind) a nadpozemskú Jessicu ktorá sa týmto u mňa dostáva medzi najvyššiu hereckú elitu. Možno tomu trochu chýba nosnejšia téma (vznik facebooku/applu) či charakteristickejšia, štylizovanejšia režijná ruka, no nedýchal som - a to neznášam poker a filmy o ňom. 4,5* ()

Argoe

Velká hra je velice zdařilý režisérský debut Aarona Sorkina, ví přesně, co jeho divák chce a dá mu to ve vší parádě, nachází se zde velké množství podobností, které můžeme najít u filmu Steve Jobs (2015), The Social Network (2010). Scénář si přes komplexnost drží svojí ucelenost a ani na malou chvilinku nám nedá prostor přemýšlet nad tím, do jaké hospůdky se po projekci divák uchýlí. Více zde ()

runner85

Veľká hra = Veľká nuda ... Počas prvej polovice filmu som si precvičil svoje schopnosti z rýchlo čítania, pozerania deja a škrábania sa v zadku, a musím podotknúť, že som vysoko zlyhal. Druhá už bola znesiteľná, ale stále vysoko pod očakávaniami. Film bez výrazného príbehu, zápletky, hudby ... . Vlastne okrem skvelého prologu a epilogu. Vlastne ten film mohol mať len 10 minút :D ()

Lucjen

Hneď v prvých minútach naberie Veľká hra neskutočné tempo vďaka strihu a kamere. Stopáž vyzerá desivo a je predzvesťou hluchých momentov; no iba klamlivou, pretože verte mi alebo nie, nevyskytol sa tu ani jeden. Samotný poker ma tiež nedonútil kontrolovať hodiny a to som teda nerozumela významu ani jedného slova ako "rieka", "plný dom" a pod. To, že pán režisér je majster dialógov, to som už vedela a iba mi to potvrdil. Jediné, čo Mollinej hre chýbalo bolo niečo navyše. Niečo odzbrojujúce a i keď sa o to starnúci Kevin Costner veľmi snažil na lavičke v najsilnejšej scéne filmu, akosi ... to nebolo presne ono. A možno len hľadám aj tie najmenšie chybičky pretože laťku tu Sorkin nastavil v úvode neskutočne vysoko a finále sa naň nevyškriabalo. A ešte niečo - ak po tomto výkone ešte niekomu príde Jessica Chastain otravná, nesympatická, či onaká... tak je to iba nejaký zaujatý idiot, pretože to, čo tu tá žena predviedla bolo na oscara. PS: neverím, že sa mužská časť divákov dokázala pozerať tejto dáme do očí. ;) ()

Baboonek

Film má velmi poutavý začátek, vyprávění hlavní postavy je velmi autentické a chytlavé. Herecké výstupy přesvědčivé a chytlavý příběh, co víc si přát. Do 5* mi chybělo něco "navíc" co by mě chytlo, příběh je dobře odvyprávěný, ale dalo by se říct, že místy nemastný a neslaný. Námět není zas tak ohraný a reálnost příběhu přidává body. ()

higuain

Poté, co Jessica Chastain zazářila v Miss Sloane, se asi dalo čekat, že se jí nabídky na role silných a ambiciózních žen budou kupit. Rok se s rokem sešel a je tu Molly Bloom, pokerová Elizabeth Sloane. A já opět mohu chválit. Nejen Jessicu, ale i Sorkina, jenž si svůj režijní debut odbyl na velmi dobrou. ()

Aleee89

Mám tenhle typ filmů ráda a Velká hra nebude výjimkou. Příběh, který vás chytne a baví, a krásná a skvělá Jessica Chastain. Já jsem spokojená. ()

kajas

Typický sorkinovsky ukecaný a do sebe zahleděný produkt, který jsem nebyla schopná dát na jeden zátah. Úvodní scéna přitom vypadala tak slibně... Třetí hvězdička opravdu jenom za Jessicu. ()

Axis

Je to fajn film točící se ve stále stejných kruzích, s miliardou dialogů, na kterých mě nejvíc baví jen ty s Elbou...jinak "musím" 90% filmu koukat na skvěle hrající kukadla orámovaná černými obroučkami Ray Banů a pár výstavních vždy vyprsených koz. 7,5/10 ()

M.i.k.e

jakmile se někde objeví jméno Aarona Sorkina,lze očekávat povedený kousek.I tady jsem tedy čekal že půjde o dobrý film,ale že se mi bude líbit až tolik sem nečekal.Mollys Game je veskrze typická Sorkinovka,která úplně přetéká infromacemi a jsou tam místa,kdy je celkem náročné je všechny vstřebat a pobrat co se děje.Na působivosti to však neubírá a tahle ženská obdoba Vlka z wall street sviští takovým tempem,že je najednou konec a divák ani nepostřehne že uběhlo 140 minut.Jessica Chastain se už sice trochu opakuje v obdobných silných ženských rolích,ale naštěstí je natolik dobrá,že se to jen tak nepřejí...90% ()

Vyhy

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo. ()

vydumnica

Zaujimavo natocene, vobec nie su nudne chvilky, velmi dynamicke, stale sa nieco deje, vyvija sa to, udrzuje sa napatie a strasne vela sa keca :) Divak musi byt v strehu, zaspat by sa asi nedalo. A Jessica Chastain okrem toho, ze je vyborna herecka, aj velmi pekne vyzera. Nedivim sa, ze skutocna Molly si vyziadala prave ju. ()

Aljak

Aaron Sorkin si veru vie vybrať zaujímavý námet na spracovanie - a opäť čerpal zo studníc príbehov inšpirovaných do veľkej miery skutočnými udalosťami. Po slabšom Jobsovi sa Sorokin vrátil k tej úspešnej línii Charlie Wilson's War - The Social Network - Moneyball. Musím uznať, že to bol celkom vydarený kúsok. Molly ma jednoducho bavila, hoci sa tu zas naplno ukázali typické ľudské vlastnosti ako chamtivosť a ctižiadostivosť. Fascinujúce ako sa také niečo podarilo zorganizovať a získať na tom také kopy prachov. Koniec koncov však vlastne nechápem, čo bolo na tom také hrozné, že museli Molly za toto súdiť. Však robila len to isté čo tisíce kasín a herní, aj keď v komornejšom poňatí. Čo sa týka filmového spracovania, tak napriek tomu, že poker nechápem a kopa výrazov použitých počas hry mi bolo cudzích, tak ma to bavilo. Mnoho dialógov (najmä tie medzi Molly a jej právnikom) boli vynikajúce, akurát kvantita dialógov bola riadne prehnaná (Sorokin sa proste nezaprie). Tak z mojej strany vládne relatívna spokojnosť, akurát tempo a spád príbehu mi prišli trochu pomalšie ako by si takýto film žiadal. ()

Martin741

Reziser Aaron Sorkin bude u mna uz asi navzdy bodovat s filmom Moneyball - toto je len taka spolocenska konzervacka - jaxa jakasi baba dostala zo snehu do kasin a tam mleli a mlel a mleli - ale horsie ze casto len vatovo plane plky, u ktorych som zaspaval -po polhodine prebudenia som zistil, ze som o nic neprisiel, lebo mleli dal. Aspon ze kulisy su na urovni a rezisersky je to zrucna rutina - ili coz nudy ja sakramentsky malo a film rychlo uplynie . 65 % ()

Lischai

Sorkin je super, ale přál bych si, aby jeho postavy přestaly neustále házet chytré fórky a fun facts nesouvisející se scénou. Sorkinovy scénáře mají výbornou strukturu, dojemné emotivní scény, celé to miluju a jeho taky -- a pak najednou musím být svědkem toho, jak světu dokazuje, že je vzdělaný pán, který zná Frostovy básně a antickou mytologii. Já vím; a je mi to jedno. I přes tohle autorské vytahování je to ale příjemný film, moc jsem se bavil a pokud se vám líbil fantastický Moneyball nebo Miss Sloane, bude se vám líbit i tohle. ()

kaposlav

V poslednej dobe som videl niekoľko filmov v ktorých hrala Jessica Chastain a tento, či podobný žáner je svedčí. Dúfam, že v najbližšej dobe uvidím v jej hlavnej roli ďalší nadpriemerný film. ()

Streeper

Jsem docela dost zklamaná, moc jsem se na film těšila, když jsem se podívala na to vysoké hodnocení a dost pozitivních komentářů, ale nakonec jsem viděla film, který byl hezky natočený, moc se mi líbí struktura filmu, jak to režisér vymyslel, ale dějově je to velmi slabé. Jessica Chastain je ve své roli skvělá a už od začátku mi byla velmi sympatická, ale i když je ve své roli přesvědčivá, tak neutáhne ten příběh natolik, aby mě to bavilo. Hodně jsem se nudila a přikládám to za vinu, bohužel dost nezáživnému příběhu, který byť je podle skutečných událostí a (hodně málo) i zajímavý, tak nenabízí nic, co by mě dokázalo bavit a udržet mojí pozornost. ()

joker.george

Samotné téma se mi nezdálo zrovna dvakrát atraktivní, ale od návštěvy kina mě neodradilo, což se ukázalo jako správné rozhodnutí. Film sice má přes dvě hodiny, ale nepodařilo se mu ztratit tempo ani můj zájem, a to neustálému proudu nových informací navzdory. Jednotlivé časové období si nejsou rovnocenná, ale střídají se přehledně a dohromady tvoří mozaiku s několika výraznými momenty. A velkou zásluhu na tom má Jessica Chastain, i když ostatní herci jí zdatně sekundují. (Brno, Velký Špalíček) ()

Rocky88

Sorkin z toho kouká že všech stran, nejvíce je to patrné v dialozích. Co ale bylo poutavé a vyšperkované v The Social Network, je tady pouze k roztáhnutí stopáže bez větší pointy. Molly tak působí jen ukecaně a ne chytře,což je po půl hodině dost otravné. Když člověk zatouží po pořádném hereckém výkonu, musí si počkat na Elbu nebo Costnera. Příběh je ale poutavý a trochu i napínavý, za zhlédnutí určitě stojí. Jen doufám, že nikdo nevěří, že peníze pro soudruhy neprala. ()

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

27.10.2018

Herec a známý komik Sacha Baron Cohen (Hugo a jeho velký objev) opět jedná o hlavní roli v chystaném politickém dramatu The Trial of the Chicago 7. Snímek, ke kterému napsal scénář Aaron Sorkin (Pár… (více)

PF 2018

PF 2018