Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

Lacike

Niekoho nudia filmy Jona Turteltauba, iny zaspava pri filmoch Rolanda Emmericha. Ja som si tymto filmom potvrdil, ze ma absolutne vôbec nebavi styl Brada Peytona. Uznanie si zasluzi jedine za spickove triky na ktore si dava zalezat. Akcia je u neho tiez dokonale prehladna, ale svojim vyznenim absolutne sterilna a pre mna nudna. Vo filme bolo viacero potencialne napinavych az hororovych scen, ktore ale v Peytonovej rezii postradaju akukolvek atmosferu a o postavy som sa nebal ani sekundu. Postavy mi pripominali figurky z Disneyoviek pre najmensie deti. Na jednej strane dokonaly dobracky kladas Rock bez jedinej chyby a na druhej strane komicka mrcha typu Cruella De Vil s dementnym ulizanym bratom ako poskokom. Samozrejme sa dnes nesmie zabudnut na nejaku dôlezitu postavu z radov mensin. No a kedze v USA si najviac otvaraju hubu negri, tak je jasne akej rasy ta postava bude. Objektivne aj ked sa vam bude akcia pacit, tak aj tak nebudete nadseni, kedze je jej tu malo. Trochu na zaciatku. Velke finale a medzitym kopa kecov od nezaujimavych postav. Samotny film ma nesklamal, kedze som mal uplne nulove ocakavania, ale uz dlhsie ma stve Rockova kariera. Je to neskutocny sympatak, ma velky komedialny talent, ani v dramatickych ulohach sa nestrati, postavu ma bohovsky namakanu, takze mal vsetky predpoklady sa stat najväcsou akcnou hviezdou sucasnosti. Lenze namiesto poriadnych tvrdych filmov pre chlapov alebo aspon filmov s potencialom, aby sa stali klasikami, toci spotrebne rodinne filmy na ktore sa za par rokov zabudne. Chyba mi u neho aspon jedna kultova postava typu Terminator alebo Rambo. Nic take doteraz nema. A to ma fakt stve. 2/10. ()

ScarPoul

Začalo to sľubne. Potom sa to zvrhlo na veľmi prostoduchú zábavu. Johnson do pohody dokáže utiahnuť takýto film. Mať 12 rokov, tak krochkám blahom. Dean Morgan si zaslúži lepší priestor a lepšie úlohy. Inak je to rutinné, nezaujímavé a finále príliš deštrukčné a nezábavné na to, že sa jedná o film s monštrami. Prvý Pacific Rim bol lepší a ani ten nesiahal novej Godzille a Kongovi po päty. Neviem v čom je zakorenený ten vnútorný anarchistický prístup, ničiť americké mestá. Nie že by ma to nejako zaujímalo, ale dakedy čakám aj od normálneho eye candy filmu, trošku údernejšej zábavy. Vo svete digitálnych flákov, je skrátka tento film veľmi neuspokojivý. ()

Dale

O 100 melónov nižší rozpočet a bol by to čistý odpad. No na tie prachy nie sú ani tie efekty nič moc. Pobavil aspoň Georgov zmysel pre humor. Inak, ten súrodenecký párik hlavných záporákov, to bol čistý výsmech, tí by sa hodili fakt len do toho ultralacného Dčka. ()

corpsy

Toto je výkladná skriňa toho, ako ku komerčnej kinematografii pristupuje Hollywood. Na toto ani netrebalo najať žiadnych scenáristov, stačilo len improvizovať na pľaci a zvyšok by dokončili machri na CGI. Ostatne výsledok by bol rovnaký. Ale je to zábavné ( občas aj ináč, ako tvorcovia zamýšľali ), technicky dokonalé a moja detská dušička bola odmenená. Ak by som bol intelektuálom v krásnom pletenom svetri, bolo by to za odpad. ()

Padme_Anakin

Peckovní patogen poťouchle plundruje, prekérku působí. Padme primatologem pobavena, potěšující prochajda, psýcha pohodově pospinká. ()

ConanVJ

Film je místy celkem nudný, ale efekty a finále vše zachraňují. Čekal jsem svižnější tempo a víc akce. The Rock je v poho. 65% :) ()

ledzepfan

V rámci subžánru to funguje perfektně. Postavy jsou sympatické, slovní přestřelky vtipné, tempo dynamické, minutáž rozumná, triky povedené (tozn. nerušící).. Nevím co kdo chtěl a čekal, ale za mě to splňuje snad vše co film o obří gorile slibuje. ()

agentmiky

San Andreas mě nikterak netrklo, nebyl jsem z toho odvařený, ale u Ničitelů jsem si sám sobě říkal, že tady se ten katastrofický film z pera Brada Peytona může jednodušše překonat a stát se perfektní odreagovačkou. No, nestalo se. Člověk si u filmu odpočine, ale má to své mouchy. Samotný nápad je velice trhlý, ale když vezmeme v potaz, že to vychází ze hry s osmdesátých let, tak to by to člověk kritizovat neměl. Co se pochválit musí, to je jednoznačně CGI. Jeden z nejlepších trikových filmů za poslední dekádu, tady si moje oči užívaly každičký záběr. Po stránce herecké to Johnson docela drží, ikdyž už zažil povedenější role své kariéry, překvapil mě Morgan se svým texaským akcentem, dále pak nabušený Manganiello coby velitel speciální jednotky (ten si ale ve filmu moc nezahrál, bohužel). Nejvíce se mi líbilo nahánění obřího vlka v lese, to tvůrci podali dostatečně přesvědčivě s mírným hororovým nádechem. Dále pak scény s Georgem a Megakrokodýlem a bitva mezi nimi. Akce natočena především během dne, tudíž si ničení Chicaga užijete v plnotučném provedení. Blbinka, u které radím nepřemýšlet, jen se bavit. Za mě dávám 68 % ()

Vxxx

Nehorázná ptákovina, ale je to taková pohodová oddechovka. Člověk se i nasměje. Někdy s filmem a někdy filmu. Ty dvě hoďky v kině se na to kouká snadně. 3* ()

FromHell

Obrovská várka digitálneho hnusu v klasickom popcornovom balení.Bezpohlavný a dejovo plochý blockbuster ktorý stoji iba na Johnsonovej charizme... 50 % ()

Wysch

No to jsem si k příjemnýmu prožití dovolený pustil teda filmovej blivajz. Kdyby ten modrej disk nestál takovejch peněz, možná bych i shovívavě přiznal, že i když je to brak, je to aspoň řemeslně dobře zmáknutej brak. ()

Praxis

Výplachovka mozku pro milovníky CGIčkové destrukce měst, baráčků, panďuláků, bombardérů B2 a chlupatých a kostěných potvor. Je to strašně střelené, přepálené, ale překvapivě zábavné. Dwayne si dává pár zabijáckých hlášek a celé osazení včetně TWD - Negana Jeffrey Dean Morgana velmi sympatické. Esence definice popcornovek zabalené v blyštivém 120 megovém pozlátku. Done! 65 % ()

ArsenalEagle

Být tam víc Jirky a jeho osobitého humoru, neváhal bych přidat hvězdu. Rampage je ale i přes pěkné efekty jen průměrným filmem, s několikrát zrecyklovaným tématem (Godzilla, Kong, Hulk...?) a ničím výjimečným příběhem. The Rock je zase fajn a i když tu není největší samec/savec, tak předvádí svůj klasický standard a na JD Morgana je radost pohledět v každé scéně. Pouto mezi Jirkou a Davisem je super a je jen škoda, že nebylo nějak více rozebráno. Jak už jsem psal, gorilák George byl tahounem filmu a je jen škoda, že takhle zajímavá postava, která krom toho mohla nabídnout o dost víc než plynulost v znakové řeči (poznal jsem 3 hlavně nevhodný gesta, která umím taky). Na jednu stranu milé překvapení, protože jsem měl nulová očekávání a dostalo se mi svižný béčko s pěkným vizuálem, který ani nestihlo nudit. ()

JJ.Gibson

Víte do čeho jdete, víte co dostanete. Pokud by snad někdo chtěl něco jiného, tak má smůlu. Přivést tuto stařičkou arkádu, kterou jsem hrával na automatu na plavečáku v Podolí okolo roku 1991 myslim :) chce mít vážně koule! Tři monstra ničící město a požírající lidi. A hle, jde to. A vlastně to vypadalo i dobře. Trikově na jedničku! Máme tady The Rocka, kterej hraje tak nějak jako obvykle. Ukázal se tady i Jeffrey Dean Morgan, který si zopakoval roli Negana z Walking Dead. A když se to tak všechno hezky posčítá a odečítá, tak je to pěkný blockbusteřík za tři hvězdy! ()

zipper111

Jako je to hrozná blbost, ale má to i svoje momenty. Výplach mozku, který nechci vidět znovu, ale v letadle mě to zabavilo. :) 3* ()

kaylin

Čekal jsem něco jiného, protože jsem vlastně jen věděl, že tam hraje Dwayne a velká bílá gorila, ale dostal jsem super monster movie s klasicky jednoduchou zápletkou, ale parádními triky. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle